Forumul pasionatilor de trenuri din România
Bine ați venit pe Forumul pasionaților de trenuri din Romania.
Sper ca ceea ce veți gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 

C.F.R. vs Regiotrans

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2
AutorMesaj
cristi CFR
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 3267
Varsta : 27
Localizare : Timișoara
Reputatie : 6388
Data de inscriere : 02/11/2008

MesajSubiect: Re: C.F.R. vs Regiotrans   Mar 13 Iul 2010, 17:24

Da, unde e raportu ala ?
Hai sa il vedem vreau sa vad si stampila si semnatura.
Sus In jos
http://tren.transira.ro/
SULZERUL 0733

Numarul mesajelor : 318
Varsta : 29
Localizare : Hm. Frunzanesti, linia 801
Reputatie : 2751
Data de inscriere : 02/07/2010

MesajSubiect: Re: C.F.R. vs Regiotrans   Mar 13 Iul 2010, 18:34

orestte a scris:
Pai oricum nu circula Regio pe 801 si nici nu cred ca va avea vreodata intentia:)))
Intr-adevar, nu circula Regiotomberonul pe 801 si nu pot decat sa ma bucur ca nu circula, dar asta nu inseamna ca nu circul si pe alte linii. Eu nu sunt chiar asa de ignorant cum ma cred unii dintre voi, chiar daca am ghinionul sa locuiesc pe linia asta.
Sus In jos
http://www.facebook.com/sulzerul0733
SULZERUL 0733

MesajSubiect: Re: C.F.R. vs Regiotrans   Mar 13 Iul 2010, 18:36

cristi CFR a scris:
Da, unde e raportu ala ?
Duceti-va la sediul AFER si cautati acolo.
Apropo, cu cat va platesc astia de la Regiogunoi sa le faceti atata reclama? Acum fiti sinceri.
Sus In jos
cristi CFR
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: C.F.R. vs Regiotrans   Mar 13 Iul 2010, 18:43

Cu nimic desteptule.
Si dute tu si adu foaia respectiva, tu ai facut afirmatia, atunci tu sa aduci dovada ca e asa cum spui tu, daca nu ai taci si plimbate in continuare cu soarecii.
Nu stiu care e tomberonul dar soarecii se gasesc in vagoanele CFR inclusiv in Acc de Timisoara - Iasi.
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR GENERAL
ADMINISTRATOR GENERAL

Numarul mesajelor : 7930
Varsta : 44
Localizare : BUCURESTI, sector 2 in apropiere de Gara Obor
Reputatie : 12541
Data de inscriere : 06/03/2009

MesajSubiect: Re: C.F.R. vs Regiotrans   Mar 13 Iul 2010, 18:54

SULZERUL 0733 a scris:
cristi CFR a scris:
Da, unde e raportu ala ?
Apropo, cu cat va platesc astia de la Regiogunoi sa le faceti atata reclama? Acum fiti sinceri.

Nu ne plateste nimeni cu nimic! O spun in termenii cei mai seriosi! Insa foarte multi membri ai acestui forum, locuiesc in zonele in care opereaza Regiotransul.De aceea sunt pasionati de acest Operator Feroviar Privat REGIOTRANS! Daca te uiti cu atentie prin mesaje, ai sa vezi ca facem reclama cum le spui tu, sau vorbim de bine nu numai Regiotransul, ci si ceilalti operatori privati, precum si C.F.R. Calatori. Si ca sa intelegi mai bine, iti voi cita un pasaj chiar din Politica Forumului Trenuletz, regula pe care o respectam cu strictete. Dupa cum ai observat, noi nu acceptam reclame pe forum, ci decat cele care sunt postate de myfrreforum, dar si acestea se vad doar de vizitatori, nu si de membri inregistrati ai acestui forum. Dar iata citatul:

A merge, inseamna a trai! Ne place sa mergem! Trenul este un mijloc sigur de transport, de aceea-l iubim! Facem parte cu totii din Forumul Pasionatilor de Trenuri din Romania, si ne manifestam deschiderea pentru toti cei ce doresc sa afle cat mai multe noutati, si sa puna in randuiala mai buna Mersul Trenurilor. Forumul nostru nu are scopuri financiare, nu face incasari si nici plati. Primeste insa si da pasiune pentru mersul trenurilor tuturor celor care indragesc acest mijloc de transport. Oricine doreste sa afle informatii despre acest forum, o poate face sunand la nr. de telefon 0763014960, linie deschisa pentru membri si vizitatorii Forumului Trenuletz. Oricine doreste sa ne contacteze, oricine doreste sa devina membru al acestui forum, primeste de la noi, cu promptitudine raspunsuri concrete si mijlociri catre Organele Competente de Stat in acest domeniu , prin trimiterea de petitii catre cei in drept. E bine ca simtamintele ziditoare sa le fructificam la maximum! Fiti iubitori ai trenurilor, calatoriti, relaxati-va, si cu forte noi, cu forte proaspete intoarceti-va inapoi acasa la treburile voastre! Iubind trenurile, iubiti natura, iubiti linistea, va iubiti pe voi insiva si va protejati! Daca veti calatori cu microbuzele, sau cu masinile personale pe distante lungi, va veti intoarce stresati si obositi!

Acesta a fost citatul! Asadar, noi preferam :abur: fie el si :adrezina: nu conteaza operatorul, :abor: :trenulet:
Calatoria cu :avit: este obositoare si stresanta, se poate ajunge la :app: sau la :acc:
Si nici calatoria cu amic nu este una prea sigura!
Asadar, ramane sa calatorim cu :avag: un mijloc mult mai sigur de transport decat auto sau arot
Calatorie placuta!! arem arem arem arem arem

Va invitam sa vizitati un forum turistic: http://calatorii.myfreeforum.ro
Sus In jos
Ionutz
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 1449
Localizare : Baia Mare
Reputatie : 4983
Data de inscriere : 16/04/2009

MesajSubiect: Re: C.F.R. vs Regiotrans   Mar 13 Iul 2010, 19:08

Genial Mihai :bounce: :bounce: :bounce:

Administrator

MesajSubiect: Re: C.F.R. vs Regiotrans   Mar 13 Iul 2010, 19:19

Si daca m-ar plati ce, e vre-o problema ?
Pe tine te plateste CFR Calatori sa le faci reclama si sa hulesti pe altii ????
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR GENERAL
ADMINISTRATOR GENERAL

Numarul mesajelor : 7930
Varsta : 44
Localizare : BUCURESTI, sector 2 in apropiere de Gara Obor
Reputatie : 12541
Data de inscriere : 06/03/2009

MesajSubiect: Re: C.F.R. vs Regiotrans   Mar 13 Iul 2010, 19:37

Baieti, eu zic sa lasam la o parte atacurile! Fiecare este liber sa fie pasionat de orice fel de operator privat. Fiecare este liber sa spuna fiecarui operator cum doreste.
Si nu trebuie sa se supere nimeni!
De exemplu eu spun acestor amic cosciuge pe roti! Nu trebuie nimeni sa se ia de mine! Si nu are dreptul!
Pot spune ca sunt pasionat de tot ce circula pe calea ferata. Fie :adrezina: sau abai abc
Fie :abur: :abur: :abur: :abur:
Sunt pasionat si de masinile de epoca :aep:
Asadar, suntem liberi, si eu zic sa nu ne mai contrazicem. Fiecare mijloc are si parti bune si parti rele.
Pentru ca daca se va continua in ritmul asta, se poate ajunge aici ABB
Sau Doamne fereste, si mai rau, aici: ABAT

Am glumit! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Va invitam sa vizitati un forum turistic: http://calatorii.myfreeforum.ro
Sus In jos
SULZERUL 0733

MesajSubiect: Re: C.F.R. vs Regiotrans   Mar 13 Iul 2010, 19:41

COSTACHE MIHAIL a scris:
SULZERUL 0733 a scris:
cristi CFR a scris:
Da, unde e raportu ala ?

Nu ne plateste nimeni cu nimic! O spun in termenii cei mai seriosi! Insa foarte multi membri ai acestui forum, locuiesc in zonele in care opereaza Regiotransul.De aceea sunt pasionati de acest Operator Feroviar Privat REGIOTRANS! Daca te uiti cu atentie prin mesaje, ai sa vezi ca facem reclama cum le spui tu, sau vorbim de bine nu numai Regiotransul, ci si ceilalti operatori privati, precum si C.F.R. Calatori. Si ca sa intelegi mai bine, iti voi cita un pasaj chiar din Politica Forumului Trenuletz, regula pe care o respectam cu strictete. Dupa cum ai observat, noi nu acceptam reclame pe forum, ci decat cele care sunt postate de myfrreforum, dar si acestea se vad doar de vizitatori, nu si de membri inregistrati ai acestui forum. Dar iata citatul:

A merge, inseamna a trai! Ne place sa mergem! Trenul este un mijloc sigur de transport, de aceea-l iubim! Facem parte cu totii din Forumul Pasionatilor de Trenuri din Romania, si ne manifestam deschiderea pentru toti cei ce doresc sa afle cat mai multe noutati, si sa puna in randuiala mai buna Mersul Trenurilor. Forumul nostru nu are scopuri financiare, nu face incasari si nici plati. Primeste insa si da pasiune pentru mersul trenurilor tuturor celor care indragesc acest mijloc de transport. Oricine doreste sa afle informatii despre acest forum, o poate face sunand la nr. de telefon 0763014960, linie deschisa pentru membri si vizitatorii Forumului Trenuletz. Oricine doreste sa ne contacteze, oricine doreste sa devina membru al acestui forum, primeste de la noi, cu promptitudine raspunsuri concrete si mijlociri catre Organele Competente de Stat in acest domeniu , prin trimiterea de petitii catre cei in drept. E bine ca simtamintele ziditoare sa le fructificam la maximum! Fiti iubitori ai trenurilor, calatoriti, relaxati-va, si cu forte noi, cu forte proaspete intoarceti-va inapoi acasa la treburile voastre! Iubind trenurile, iubiti natura, iubiti linistea, va iubiti pe voi insiva si va protejati! Daca veti calatori cu microbuzele, sau cu masinile personale pe distante lungi, va veti intoarce stresati si obositi!

Acesta a fost citatul! Asadar, noi preferam :abur: fie el si :adrezina: nu conteaza operatorul, :abor: :trenulet:
Calatoria cu :avit: este obositoare si stresanta, se poate ajunge la :app: sau la :acc:
Si nici calatoria cu amic nu este una prea sigura!
Asadar, ramane sa calatorim cu :avag: un mijloc mult mai sigur de transport decat auto sau arot
Calatorie placuta!! arem arem arem arem arem
Ok, ok, gata nu mai comentez. Nu am avut intentia sa ma cert cu nimeni pe aici si imi cer scuze daca am deranjat. Eu mi-am spus o parere despre acest OTF, nu trebuie sa va inflamati atat. Intr-adevar, aici iti dau dreptate si nu mai bat moneda, ca nu vreau sa ma cert cu nimeni.
Sus In jos
SULZERUL 0733

MesajSubiect: Re: C.F.R. vs Regiotrans   Mar 13 Iul 2010, 19:43

cristi CFR a scris:
Cu nimic desteptule.
Si dute tu si adu foaia respectiva, tu ai facut afirmatia, atunci tu sa aduci dovada ca e asa cum spui tu, daca nu ai taci si plimbate in continuare cu soarecii.
Nu stiu care e tomberonul dar soarecii se gasesc in vagoanele CFR inclusiv in Acc de Timisoara - Iasi.
Cat despre tine, te invit sa mai studiezi putin ortografia limbii romane inainte sa scrii pe forum. Atat am avut de spus. La revedere!!!
Sus In jos
cristi CFR
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: C.F.R. vs Regiotrans   Mar 13 Iul 2010, 19:44

Eu zic sa pleci de aici
Sau iti voi face cunostinta impreuna cu inca cativa pasionati cat de bine poate lovi un
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: C.F.R. vs Regiotrans   Astazi la 15:28

Sus In jos

C.F.R. vs Regiotrans

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Automotoare RegioTrans (2)
» Locomotive Regiotrans
» VAGOANE REGIOTRANS