Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiți | 

904 : Titu - Targoviste - Pietrosita

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 25 ... 47, 48, 49  Urmatorul
AutorMesaj
Katalyn

Numarul mesajelor : 5996
Varsta : 27
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 7272
Data de inscriere : 09/10/2014

MesajSubiect: Re: 904 : Titu - Targoviste - Pietrosita   Vin 04 Noi 2016, 13:19

Daca e cele postate pe FB de Gara Targoviste astea sunt trecute din livret, ca in fiecare an nu circula tot ce apare in livrete.

Maine dau o tura e aceasta sectie de la deal la vale nu stiu daca o sa merg cu CFR Calatori sau TFC.
Sus In jos
Katalyn

MesajSubiect: Re: 904 : Titu - Targoviste - Pietrosita   Sam 05 Noi 2016, 17:15

R 9446 de 09:20 din Pietrosita spre Targoviste a plecat cu maxim 5 calatori iar R 15166 de 12:30 pe aceeasi ruta a plecat cu 2 minute mai devreme mai aveam 200 metri pana la el si nu l-am prins.

R 15167 Târgoviste - Pietrosita intre Doicesti h si Vulcan Pânzele avea maxim 4 călători.

Din ce mi-au spus unchiesi de la Fieni toate terenurile de pe 904 cară are si se intreaba cum de încă mai circula asa goale si culmea 12 perechi 8 TFC si 4 CFR.

Ce tarife am vazut azi la dube si autocare :

Sinaia - Pietrosita 7 lei
Sinaia - Moroieni 5 lei
Cota 1000 - Moroieni 3 lei.
Moroieni - Târgoviste 7 lei
Pietrosita - Fieni 2 lei.
Dealu Mare - Târgoviste 6 lei
Fieni - Târgoviste 5-6 lei.
Fieni - Trainica 3 lei.

La aceste tarife exact ca la tren sau sub tren ce pretenti sa aveam sa meargă lumea cu cele 12 perechi de tren. In cursul săptămâni 2 firme se bat de la Moroieni la Târgoviste cu duble, Buc Probus si alte autocare din 30 in 30 minute plus alte firme mai mici mai e si Mondotrans, Irimia Impex etc...taxiuri cu tarif de dubă etc.
Sus In jos
razvan - trenuri
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 2433
Varsta : 35
Localizare : Bucharest, Romania
Reputatie : 4905
Data de inscriere : 26/05/2011

MesajSubiect: Re: 904 : Titu - Targoviste - Pietrosita   Lun 05 Dec 2016, 01:47

Transferoviar va avea o pereche de trenuri in plus de la noul mers intre Bucuresti si Targoviste si retur. Daca studenti vor avea mai multe calatori loa IR, si aceste trenuri vor avea mai multi pasageri.
Sus In jos
Kapпaтй
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 14317
Localizare : Бухарест
Reputatie : 17876
Data de inscriere : 06/12/2009

MesajSubiect: Re: 904 : Titu - Targoviste - Pietrosita   Lun 24 Apr 2017, 11:54

595423
Sus In jos
Katalyn

MesajSubiect: Re: 904 : Titu - Targoviste - Pietrosita   Joi 27 Apr 2017, 10:47

De ce se retrage TFC de pe Targoviste-Pietrosita ? Vad ca de la 1 mai ramane doar o pereche care va circula doar in zilele de duminica. Ma indoiesc ca ar avea mai multi calatori decat pe 302 Ploiesti-Targoviste.
Sus In jos
IonutCFR2009
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 4235
Reputatie : 7516
Data de inscriere : 09/07/2009

MesajSubiect: Re: 904 : Titu - Targoviste - Pietrosita   Joi 27 Apr 2017, 19:11

Lipsa de calatori, perechea ramasa pentru zilele de duminica fiind destinata elevilor si studentilor.

Galati 05:00 - Braila 05:30 - Faurei 06:10 - Urziceni 07:13 - Bucuresti Nord 08:10
IC 571 „Dunarea”
Bucuresti Nord 16:00 - Urziceni 16:57 - Faurei 18:00 - Braila 18:41 - Galati 19:10
Sus In jos
Kapпaтй
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 14317
Localizare : Бухарест
Reputatie : 17876
Data de inscriere : 06/12/2009

MesajSubiect: Re: 904 : Titu - Targoviste - Pietrosita   Sam 29 Apr 2017, 20:37

In trenul 1888 Targoviste Bucuresti se gasesc persoane pe rutele, Targoviste-Iasi, Targoviste-Mangalia, Targoviste-Zalau, Targoviste-Cluj si alte rute mai micute.

595423
Sus In jos
Katalyn

MesajSubiect: Re: 904 : Titu - Targoviste - Pietrosita   Mar 30 Mai 2017, 11:21

Ar trebui modificat mersul trenurilor pe sectia Targoviste - Pietrosita si retur dupa ce s-a retras TFC au ramas 4 trenuri cu stationari inutile ;

- R 9444 Pietrosita - Targoviste 5 minute la Aninoasa.
- R 9448 Pietrosita - Targoviste 9 minute la Fieni.
- R 9443 Targoviste - Pietrosita 8 minute la Doicesti.
- R 9445 Targoviste - Pietrosita 9 minute la Fieni.

Sta aiurea prin stati iar modificarile ulterioarecu staionari de 1 minut nu ar afecta mersul trenurilor de pe aceasta sectie si nici al trenurilor de pe 302 bucata dintre Teis HM si Targoviste.

Sus In jos
Katalyn

MesajSubiect: Re: 904 : Titu - Targoviste - Pietrosita   Dum 12 Noi 2017, 14:53

În caz ca nu mai apar alte modificări avem noul mers de tren pe secția 904 Titu-Târgoviște-Pietroșița și retur :

Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 14021
Varsta : 28
Localizare : București, Drumul Taberei
Reputatie : 16429
Data de inscriere : 17/08/2011

MesajSubiect: Re: 904 : Titu - Targoviste - Pietrosita   Dum 12 Noi 2017, 16:50

9101 și 9443 se prind... mare minune. Doar că 9443 nu circulă S,D (acum circulă), deci una caldă, una rece.
Off-topic: dacă s-ar fi asigurat legătură pe mersul actual, săptămâna trecută ar fi avut 17 bilete + 17 biciclete în plus. Dar am preferat să pedalăm de la Târgoviște, pentru că erau 3 minute între trenuri și nu știam dacă ne așteaptă (și nici bilet la legătură nu puteam lua). La Târgoviște am fi putut lua trenul respectiv, dar nu puteam să mai luăm bilete... nu mai zic că era tras 50m mai în față.

Katalyn

MesajSubiect: Re: 904 : Titu - Targoviste - Pietrosita   Dum 12 Noi 2017, 19:53

Pai și ce facem mă nene ma cu relațiile de la minister și CFR Călători?? Pentru ce le ținem?? Eu dacă făceam parte din echipa aia de 17 bicicliști ma asiguram pe căi legale că trenul spre Pietrosita nu pleaca fără cele 17 biciclete din Târgoviște. În fond era vorba de niște bani în plus, Desiro pana la Pietrosita oricum recupera cele 4-5 minute și dacă nu le recupera nu murea nimeni nu mai sunt alte legături pe acea secție, întârzie trenurile cu orele zi de zi la 4-5 minute nu făcea nimeni gălăgie. Și puteai sa faci totul legal căci sunt niște oameni foarte înțelegători la Târgoviște. Eu am avut un caz la privatul vișiniu când mecanicul și cu Șeful de tren au spus ca au probleme la automomor și au plecat cu 5 minute mai târziu evident după ce eu și mama am reușit sa prindem trenul, practic după ce ne-am urcat în tren, automotorul a fost apt și a plecat, a văzut IDM-ul căci era pe peron dar nu si-a dat seama de manevră căci noi am jucat teatru. Oricum trenul respectiv al privatului vișiniu nu a încurcat alte trenuri pana la destinație și a recuperat și intarzierea de 5 minune. Dar evident acest lucru nu se putea face decât în România. Apoi mai e faza din februarie 2016 când veneam de la Ruse si am oprit acel Desiro chiar la bariera pe întuneric intre stațiile Giurgiu și Giurgiu Nord și am urcat cu bicicleta altfel făceam țurțuri în cazul în care nu găseam mașină mare de ocazie pana la București aveam de așteptat pana la 7 dimineata de la 19 seara aproape 12 ore. Evident ca nu eram tâmpit sa vin pe forumuri sau pe FB sa dau detaliile cu trenul, ziua ca sa o ia pe carca mecanicul, etc cum fac alții am ținut doar pentru mine și doar 2 persoane au aflat la vremea aceea care s-au dovedit a fi de încredere și în ziua de azi.

Dr2005 pe viitor te rog eu sa nu mai spui la nimeni ca lucrezi la minister sau ca vrei sa ajungi mare Boss în CFR Călători atât timp cât nu ști sa te descurci în niște probleme de nivel de gimnaziu.
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: 904 : Titu - Targoviste - Pietrosita   Dum 12 Noi 2017, 22:14

A, da, ,,să mă descurc", ca după aia să intru la trafic de influență sau să rămân șomer. Nu, mersi, descurcă-te tu așa.

IonutCFR2009
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 4235
Reputatie : 7516
Data de inscriere : 09/07/2009

MesajSubiect: Re: 904 : Titu - Targoviste - Pietrosita   Dum 12 Noi 2017, 22:39

9443 il asteapta pe 9101 la Targoviste daca este intarziat. Chiar astazi l-a asteptat 4 minute Smile

Galati 05:00 - Braila 05:30 - Faurei 06:10 - Urziceni 07:13 - Bucuresti Nord 08:10
IC 571 „Dunarea”
Bucuresti Nord 16:00 - Urziceni 16:57 - Faurei 18:00 - Braila 18:41 - Galati 19:10
Sus In jos
Katalyn

MesajSubiect: Re: 904 : Titu - Targoviste - Pietrosita   Dum 12 Noi 2017, 23:09

Dr2005 a scris:
A, da, ,,să mă descurc", ca după aia să intru la trafic de influență sau să rămân șomer. Nu, mersi, descurcă-te tu așa.

Doctore tu ști ce înseamnă cu adevărat trafic de influenta?

Una e sa te duci la CFR Călători sa spui ca vrei sa mergi 17-20 inși cu bicicletele mai departe de Târgoviște spre Pucioasa-Fieni-Pietrosita pentru care plătești în avans niște bilete plus bilete de biciclete dar spui ca ai 3 minute între trenuri iei biletele pe bucăți 17+17 la 9101 și încă 17+17 la 9443 doar ca ei sa ia masuri sa anunțe la gara Târgoviște sa nu plece trenul pana nu coborâri și urcați din 9101 în 9443. Îți spun eu ca pentru 3 minute întârziere nu zicea nimeni nimic și dacă ai fi făcut aceasta procedura legala cu siguranță ți s-ar fi aprobat. Nu pica nimeni nici mecanicul, nici șeful de tren, nici IDM, operatorul sau acarul cat timp e venita hârtia scrisa negru pe alb de la București la Târgoviște. Au mai fost astfel de cazuri când anumite trenuri cu bicicliști au fost trase la alte linii pentru a le fi mai ușor debarcarea/îmbarcarea călătorilor cu biciclete, plecări cu 4-5 minute mai târziu pana au urcat 100 de bicle etc...în ziua x etajatul a mers gol de la Brașov la Ploiești Vest fiind rezervat unui grup de 100 de bicicliști pe relația Ploiești.Vest-București.Nord, șefii de tren știau, IDM-ul de la Pl. VEST știa chiar și mecanicul. IDM-ul a mers pana la ultimul vagon care era destinat bicicliștilor de acolo a dat plecarea trenului și nu din fata locomotivei cum o făcea în mod normal. Ba chiar i-a plăcut ce a văzut inclusiv partida trenului, nu în fiecare zi ai ocazia sa vezi asa ceva la servici.

În plus ma gândesc mai bine ca ar fi câștigat și la imagine CFR Călători dar tu practic ai cam refuzat ca CFR sa facă încasări în ziua aia. Trenul ala pleacă din Targoviste cu maxim 18 călători crezi ca ar fi făcut vreunul gura ca a plecat trenul în ziua aia cu 4 minute mai târziu? Ca sa faci gura pe tema asta mai întâi trebuie sa ai bilet.😎😎😎

Învață să te descurci în viata nu spune dinainte NU se poate când tu nici măcar nu ai încercat. Eu îți spun că aveai mulțumirea a celorlalți 16 bicicliști, CFR Călători ar fi primit niște bani în plus, o imagine pozitiva printre atâtea lucruri negative zilnice și multe altele.

Cum au știut aia de la Ploiești Vest ca trebuie sa aștepte sa urce toți 100 cu bicicletele lor asa ar fi procedat și cei de la Târgoviște mai ales ca ar fi fost înștiințați legal de mai marii lor de la Capitala plus ca la Târgoviște sunt niște cfr-iști foarte de treabă nu genul ala de cfr-iști care au ajuns sa lucreze la CFR doar pentru a avea viitorul asigurat.
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: 904 : Titu - Targoviste - Pietrosita   Lun 13 Noi 2017, 00:06

Cred că m-ai înțeles greșit... eu nu organizez ture cu bicicleta și nu mă ocup de luat bilete, chiar dacă prietenii mă mai sună și mă mai întreabă cum e drumul X sau ce compunere are trenul până acolo. De fapt, chiar și la turele la care particip, mă hotărăsc cu o zi înainte dacă să particip sau nu. Ce treabă am eu cu biletele pentru restul? Am învățat de mult că facerea de bine e f--ere de sine, așa că nu îmi pun obrazul la bătaie pentru NIMENI. Există niște regulamente care trebuie respectate. Eu le respect, iar ce fac alții nu mă privește.

La diferență între trenuri mai mică de 5 minute nu se dă bilet la legătură. Sigur, se pot lua bilete separate, se poate vorbi cu șeful de tren, cu IDM-ul, cu șeful celuilalt tren ș.a.. Dar din câte îi știu eu pe bicicliști, nu vor să riște să piardă un tren din cauza asta. Probabil s-ar fi putut scrie pe cerere că se dorește continuarea călătoriei și s-ar fi așteptat trenurile. Dar ce se scrie în cerere e treaba celui care o face, nu a mea.

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: 904 : Titu - Targoviste - Pietrosita   

Sus In jos

904 : Titu - Targoviste - Pietrosita

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» 904 : Titu - Targoviste - Pietrosita
» Metrou Usor la Targoviste
» LINIA DE MOCANITA FIENI-PIETROSITA-MOROENI
» AITT Targoviste
» 302 : Ploiesti Sud - Targoviste
Pagina 48 din 49Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 25 ... 47, 48, 49  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: MAGISTRALELE DIN ROMANIA :: M 900-