Forumul pasionatilor de trenuri din România
Bine ați venit pe Forumul pasionaților de trenuri din Romania.
Sper ca ceea ce veți gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 

903 : Videle - Giurgiu Nord - Ruse

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
AutorMesaj
kristi kkk
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 1482
Varsta : 37
Localizare : Alexandria
Reputatie : 4532
Data de inscriere : 25/08/2008

MesajSubiect: Re: 903 : Videle - Giurgiu Nord - Ruse   Lun 29 Aug 2016, 11:55

Breteaua Ciolpani-Rădulești nu e făcută în perioada când s-a construit triajul cibernetic, azi ruină, Videle?
Sus In jos
Vitosa

Numarul mesajelor : 4700
Reputatie : 7192
Data de inscriere : 08/01/2011

MesajSubiect: Re: 903 : Videle - Giurgiu Nord - Ruse   Lun 29 Aug 2016, 21:07

Corect.
Sus In jos
dan tm
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 3670
Reputatie : 4660
Data de inscriere : 16/07/2014

MesajSubiect: Re: 903 : Videle - Giurgiu Nord - Ruse   Lun 29 Aug 2016, 21:38

Interesant ca degreveaza si acuma Videle, dar in ce hal arata.

Chiar nu are nimeni pe inventar mijloacele astea fixe?
legea 50/1991 actualizata nu se aplica?
legea 153/2011?Capitolul I - Dispozitii generale

Art. 1
(1) Detinatorii de orice fel ai cladirilor care, prin nivelul de degradare a sistemului de inchidere perimetrala, pun in pericol sanatatea, viata, integritatea fizica si siguranta populatiei si/sau afecteaza calitatea mediului inconjurator, a cadrului urban construit si a spatiilor publice urbane, in temeiul si cu respectarea legislatiei in vigoare privind calitatea in constructii si a prezentei legi, sunt obligati ca, din proprie initiativa, sa ia masuri de realizare a lucrarilor de interventie pentru reabilitarea structural-arhitecturala a anvelopei cladirilor.
(2) Autoritatile administratiei publice locale au obligatia de a elabora, organiza, monitoriza si controla realizarea programelor multianuale privind cresterea calitatii arhitectural-ambientale a cladirilor prin reabilitarea structural-arhitecturala a anvelopei acestora, in concordanta cu planurile de urbanism si regulamentele locale aferente, aprobate in conditiile legii.
(3) In situatia in care detinatorii cladirilor prevazute la alin. (1) nu iau din proprie initiativa masurile de realizare a lucrarilor de interventie pentru reabilitarea structural-arhitecturala a anvelopei cladirilor, autoritatile administratiei publice locale notifica acestora obligatiile care le revin in conditiile prezentei legi.

CFR prin toate entitatile care au CFR in titulatura cred ca e cel mai mare proprietar imobiliar si prin imobil inteleg cladire din Romania si nu intelege sa il valorifice intr-un fel.

Unde sta IDM in ruina aia sau are alta cladire facuta la electrificare si BLA?
Sus In jos
Katalyn

Numarul mesajelor : 4746
Varsta : 26
Localizare : Ploiesti Vest
Reputatie : 5645
Data de inscriere : 09/10/2014

MesajSubiect: Re: 903 : Videle - Giurgiu Nord - Ruse   Lun 29 Aug 2016, 21:44

IDM are cladire din aceea alba stil bloc nu stiu cum de am uitat sa pozez si acea cladire. Exemplu sa zic asa cum e la Doicesti pe 904 cladirea rosie iar IDM cladirea alba cauta pe ytb filmarea lui DPS de pe Bucuresti - Targoviste - Pietrosita sau direct poze la topicul liniei 904.

Linia 4 e plina de balarii semn clar ca nu mai e folosita de foarte mult timp, doar 1,2,3 si 5 sunt folosite la Radulesti, nu stiu ce sa zic de 6 parca e la fel de moarta ca 4 si mi se pare ca si neelectrificata o sa ma uit la poze cand o sa am timp.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: 903 : Videle - Giurgiu Nord - Ruse   Astazi la 22:18

Sus In jos

903 : Videle - Giurgiu Nord - Ruse

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» 903 : Videle - Giurgiu Nord - Ruse
» IR 1696: Timisoara Nord - Craiova - Videle - Bucuresti Nord - Mangalia
» 902 : Bucuresti Progresu - Giurgiu Nord - Giurgiu
» 28th January trip Giurgiu Nord - Bucuresti Basarab - Pitesti
» BDź-Bulgaria
Pagina 11 din 11Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: MAGISTRALELE DIN ROMANIA :: M 900-