Forumul pasionatilor de trenuri din Romānia
Bine aži venit pe Forumul pasionažilor de trenuri din Romania.
Sper ca ceea ce veži gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din Romānia

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 

901 : Bucuresti Nord - Titu - Pitesti - Piatra Olt - Craiova

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Urmatorul
AutorMesaj
ana imfinity

Numarul mesajelor : 63
Varsta : 32
Localizare : Piatra Olt
Reputatie : 1956
Data de inscriere : 15/10/2011

MesajSubiect: Un incident neobisniut   Dum Apr 07, 2013 3:30 pm

Intr-o zi, am plecat din Pitara Olt spre Craiova cu ultimul personal (scuze iubitori de trenuri, dar nu pot sa le spun regio, cind de 100 ani se numesc personale). La statia Pielesti, erau citiva tigani aproape de peron, care au facut focul si fierbeau ceva acolo. Laughing Un altul era in tren, a vorbit cu cei de la foc, care i-au dat o bucata de carne pe geam. silent
21-47 21-47 866866
Acum vreo 3...4 ani, iarna, pe 9011, putin inainte de oprirea in Patroaia, eram la clasa I, cind a intrat un tiganus, m-a scuipat si a zis citeva vorbe necivilizate. Mi-am iesit din fire, l-am alergat si i-am tras un sut de a zburat din tren. Evil or Very Mad
dimitrov dimitrov :AA10:
Pe vremea cind erau navetisti pe Pitesti - Curtea de Arges, incidente similare aveau loc cu tiganii de la Vilcele. Bine ca s-a desfiintat statia aia. Nu faceau decit sa murdareasca si sa distruga. Sad
:z6: :TRT:
Dragi calatori, atentie la buzunare. Pe linia 901, atit in statii cit si in trenuri, se intimpla lucruri ciudate. :roll: Eu am patit-o si am ramas o data fara 100 lei. Cu alta ocazie am simtit hotul lucrind, dar l-am lasat... s-a ales cu un pachet de tigari gol. Atentie la schimbarea trenului in Pitesti si alte statii mari (Caracal, Buc. Nord, uneori Craiova si Rosiori), umbla destui obsedati prin garile alea. Incep de la 'unde mergi?' 'ai un foc?' si de fapt urmaresc numai mizerii. NU vorbiti cu ei. Nici nu merita sa-i bagati in seama. La Piatra Olt, insa, niciodata nu veti pati mare lucru, chiar daca veti ramine peste noapte in sala de asteptare. Cool
q1(3) q1(2) q1(1) q1
Nu doresc ca mesajul meu sa fie interpretat rasist. Nici eu nu sint romanca (dar nici tiganca). Doar am scris ceva ce poate fi de folos pentru cine doreste sa circule pe aici.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: 901 : Bucuresti Nord - Titu - Pitesti - Piatra Olt - Craiova   Dum Apr 07, 2013 3:37 pm

In P 5009 rupt de oboseala am simtit pe unul dala de vinde reviste in GDN cand mi-a pus mana pe buzunar, m-am ridicat imediat, el mai era cu inca unul i-am dat un pumn fara frica apoi m-au alergat pana la usa si s-au lasat pagubasi cand au vazut calatori pe peron.

De atunci cand vad ca vin, dar nu au mai venit de mult la mine, le-o retez din start, pleaca singuri, dar nu mai am eu norocul asta sa dau peste infractori dastia, din pacate isi aleg alte victime, eu nu mai am norocul asta.

Sus In jos
rizelgeorgel2004
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 559
Reputatie : 3215
Data de inscriere : 23/10/2009

MesajSubiect: Re: 901 : Bucuresti Nord - Titu - Pitesti - Piatra Olt - Craiova   Dum Apr 07, 2013 4:35 pm

NU stiu cum se poate scapa de toti parazitii din Gara de nord. Acum 2 saptamani plecam spre Brasov cu 1631 intarziat de la Constanta, era 21.30 si trenul colcaia de tigani care se luau mai ales de femei singure, au inconjurat-o pe una la clasa 1 (era ea si cu inca o femeie mai incolo in tot salonul). Erau 3 care vindeau telefoane, unul cu o plasa cu parfumuri, si unu cu reviste. Am sunat instant la nr politiei tf (021.222.36.32), mai rapid decat la 112, mi-au inchis inainte sa le spun semnalmentele, apoi au trimis 2 pampalai care erau parca adormiti, astia sareau peste linii ca niste capre, si am sunat din nou sa ii spun si descrierea. Era un tip cu un fes inconfundabil, in patratele ca tabla de sah, si imi spune politistul: aaaa, pai noi suntem numai 2 politisti sa supraveghem, iar acum 15 min i-am confiscat 3 telefoane, dar stati linistit, ca ei doar vand, NU FURA! Apoi imi spune: Ma suna cineva, s-aveti o seara placuta! Am ramas consternat, si hotarat sa depun plangere impotriva lor la Inspectoratul general al Politiei, insa n-am mai apucat. Am boala pe tot ce inseamna fauna asta in GDN, mai intalnesti si in tara, dar nu ca aici. Cred ca solutia ar fi sa ii prindem sa ii batem pana le rupem oasele.....dar oamenilor le e frica, chiar daca ei sunt 2 si oamenii 20. Asa-i la noi. Poate ar trebui sa ne strangem noi si sa facem o campanie la Politia Bucuresti.
Sus In jos
Rarau
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 599
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 2398
Data de inscriere : 23/01/2012

MesajSubiect: Re: 901 : Bucuresti Nord - Titu - Pitesti - Piatra Olt - Craiova   Dum Apr 07, 2013 9:41 pm

Atentie la schimbarea trenului in Pitesti si alte statii mari (Caracal, Buc. Nord, uneori Craiova si Rosiori), umbla destui obsedati prin garile alea. Incep de la 'unde mergi?' 'ai un foc?' si de fapt urmaresc numai mizerii. NU vorbiti cu ei. Nici nu merita sa-i bagati in seama.

George oftica asta o am si eu, si azi am vazut un dubios langa coada de langa Trenul Regal nu stiu ce vroia sa vanda.
Politia din Gara de Nord pur si simplu doarme.

Si apoi ne certam cu Doctoru ca sa imparta trenul de Botosani, Resita si mai stiu eu unde cu 5 schimbari de tren, nimeni nu se mai urca in tren daca nu are tren direct. Daca freaca grija pe cineva de falimentul CFR-ului prima data trebuie sa fie siguranta in tren, sa nu mai fie toti dubiosii in trenurile CFR-ului si apoi sa vorbim de schimbatul trenului pentru nu stiu ce directie.
S-a vazut clar si cu ocazia trenului Regal, oamenii iubesc trenurile, dar angajatii CFR isi bat joc de calatori prin permiterea tiganilor in trenuri.

Eu unul am zis ca nu mai circul singur pe trenuri, cel putin in Oltenia, ca imi sare tandara prea repede cand ii vand pe tigani/blatisti si chiar nu mai am chef de probleme. De atatea ori nasul permite dubiosii la IC de Timisoara - Bucuresti, norocul meu//altora era ca trenul ala era de zi + nu oprea in Videle sa fie chiar fauna din alte IR/R
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: 901 : Bucuresti Nord - Titu - Pitesti - Piatra Olt - Craiova   Lun Apr 08, 2013 12:58 am

Odata veneam de la Tg Jiu cu trenul era pe la 16 inainte nu mai stiu ce nr avea, 1824 parca...Cluj - Deva Craiova Buc Nord si era un cerestor stresant,doar ce plecasem din Tg Jiu nu cred ca trecusem de Budieni HM si a aparut,am pus mana pe telefon am sunat la 112 si in Tirgu Carbunesti l a asteptat TF ul, dupa ce m au sunat ei sa imi ceara detalii,pai ori merg cu IR la cls a 1 a ori sunt tulburat de tigani si cersetori?
Sus In jos
Kapпaтй
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 12504
Localizare : Бухарест
Reputatie : 15672
Data de inscriere : 06/12/2009

MesajSubiect: Re: 901 : Bucuresti Nord - Titu - Pitesti - Piatra Olt - Craiova   Joi Mai 09, 2013 6:17 pm

9006 in Bals

Spre Craiova

Intre Bals si Piatra Olt , vedere spre Craiova

Podul peste Olt

Milcov

Spre Slatina

Spre Craiova

9006 intra in Slatina

Potcoava

Sinesti

9006 in Sinesti

Corbu

Harsesti

Spre Pitesti

Spre Slatina

Stolnici

Spre Slatina

Spre Pitesti

Falfani

Spre Slatina

Costesti

Spre Pitesti

9006 in Costesti

Spre Slatina

Trenul de la Rosiori soseste in Costesti

Parvu

Vrem trenul Bucuresti-Beograd-Bucuresti!!!
Букурешт-Крајова-Темишвар-Београд

595423
Sus In jos
Katalin4653
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 1576
Localizare : Braila M 700
Reputatie : 3417
Data de inscriere : 30/12/2011

MesajSubiect: Re: 901 : Bucuresti Nord - Titu - Pitesti - Piatra Olt - Craiova   Dum Mai 19, 2013 2:49 pm

Cateva fotografii din data de 7.05.2013 cand am strabatut aceasta ruta:

Podul peste OLt dinainte de Statia Slatina:

In Milcov asteptand IR1895 :

Interiorul dimitrovului din compunerea lui 9006:

Intrare in Slatina , o gara de unde s-a umplut trenul:

Sositi in Pitesti iata cateva poze din gara:

Sus In jos
http://www.youtube.com/user/servtrans888
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: 901 : Bucuresti Nord - Titu - Pitesti - Piatra Olt - Craiova   Lun Mai 20, 2013 9:11 am

fain, vad ca si pe acolo CFR nu se mai oboseste sa taie vegetatia pe culoar ca sa poata fi vazut de la distanta.

Ce vad in Costesti?????? pasaj subteran??? nefolosit?

pai cum vine asta in BOTOSANI si Rimnicu Vilcea se apuca de sapat si pe unde le au de mult le inchid?? Ca si la Roman e inchis desi e trafic mult mai intens decit la Botosani.
Sus In jos
Kapпaтй
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 12504
Localizare : Бухарест
Reputatie : 15672
Data de inscriere : 06/12/2009

MesajSubiect: Re: 901 : Bucuresti Nord - Titu - Pitesti - Piatra Olt - Craiova   Lun Iun 03, 2013 12:11 am

9105 in Sabareni

Spre Bucuresti

Ciocanesti

Spre Bucuresti

Baldana

Spre Bucuresti

Ghergani

Spre Bucuresti

Poza prin geam

Intre Ghergani si Contesti spre Bucuresti

Contesti

Boteni

Intre Boteni si Titu , spre Bucuresti

9105 in Titu

Spre Bucuresti

Vrem trenul Bucuresti-Beograd-Bucuresti!!!
Букурешт-Крајова-Темишвар-Београд

595423
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: 901 : Bucuresti Nord - Titu - Pitesti - Piatra Olt - Craiova   Vin Iun 14, 2013 8:07 pm

aproape de slatina un personal(nu ii stiu nr.e din 2008)

http://imageshack.us/photo/my-images/705/oep6.jpg/
Sus In jos
ANDU2100HP

Numarul mesajelor : 5182
Reputatie : 7709
Data de inscriere : 16/06/2010

MesajSubiect: Re: 901 : Bucuresti Nord - Titu - Pitesti - Piatra Olt - Craiova   Dum Iun 23, 2013 3:43 pm

Linia 901 in statia ciocanesti .

Sus In jos
http://www.youtube.com/user/ANDU2100HP
ANDU2100HP

Numarul mesajelor : 5182
Reputatie : 7709
Data de inscriere : 16/06/2010

MesajSubiect: Re: 901 : Bucuresti Nord - Titu - Pitesti - Piatra Olt - Craiova   Dum Iul 07, 2013 8:39 pm

Linia 901 - vedere spre Bucuresti - poza e facuta de langa fosta halta Tartasesti . intre statiile Ciocanesti si Sabareni.

Sus In jos
http://www.youtube.com/user/ANDU2100HP
19jimmy84
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 2426
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 4915
Data de inscriere : 05/06/2010

MesajSubiect: Re: 901 : Bucuresti Nord - Titu - Pitesti - Piatra Olt - Craiova   Lun Sept 30, 2013 8:18 pm

Pirvu, jud. Arges - 25.08.2013

...

...

...

...

...
Sus In jos
http://www.youtube.com/user/19Jimmy84
IonutCFR2009
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 3908
Reputatie : 6808
Data de inscriere : 09/07/2009

MesajSubiect: Re: 901 : Bucuresti Nord - Titu - Pitesti - Piatra Olt - Craiova   Lun Oct 14, 2013 8:23 pm

Mai nou firul 1 Chitila - Titu este cu Vmax=50 km/h intre Chitila - Ghergani HM si cu Vmax=30 km/h intre Ghergani HM - Titu, trenurile regio si interregio acumuland 10 minute intarziere la Titu.
Sus In jos
rizelgeorgel2004
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 559
Reputatie : 3215
Data de inscriere : 23/10/2009

MesajSubiect: Re: 901 : Bucuresti Nord - Titu - Pitesti - Piatra Olt - Craiova   Mar Oct 15, 2013 12:33 am

Oare care este motivul?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: 901 : Bucuresti Nord - Titu - Pitesti - Piatra Olt - Craiova   Astazi la 10:15 pm

Sus In jos

901 : Bucuresti Nord - Titu - Pitesti - Piatra Olt - Craiova

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» 901 : Bucuresti Nord - Titu - Pitesti - Piatra Olt - Craiova
» Bucuresti Nord
» M 700 : Bucuresti Nord - Urziceni - Faurei - Galati (1)
» M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia
» Bucuresti Nord - Bucuresti Obor (29 aprilie 2014)
Pagina 5 din 19Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din Romānia :: MAGISTRALELE DIN ROMANIA :: M 900-