Forumul pasionatilor de trenuri din RO
Bine ati venit pe Forumul pasionatilor de trenuri din Romania !!!
Sper ca ceea ce veti gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din RO

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  
Distribuiti | 

901 : Bucuresti Nord - Titu - Pitesti - Piatra Olt - Craiova

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
IonutCFR2009
Moderator forum
Moderator forum

Numarul mesajelor: 2600
Localizare: Braila
Data de inscriere: 09/07/2009

MesajSubiect: Re: 901 : Bucuresti Nord - Titu - Pitesti - Piatra Olt - Craiova   Dum Mai 27, 2012 10:33 am

Segmentul Targoviste-Titu-Targoviste a fost mereu apt de 100 km/h, in caz de intarzieri, aici se recupereaza. Calatorind in oct 2011 cu A 1884 Pietrosita - Bucuresti Nord, desi acumulase 5 minute intarziere pâna la Targoviste, a reusit pe segmentul Targoviste-Titu sa recupereze toata intarzierea, in 24 de minute de mers, inclusiv oprirea de la Nucet, deci se poate...
Sus In jos
Karpaty
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor: 7587
Localizare: Bucuresti
Data de inscriere: 06/12/2009

MesajSubiect: Re: 901 : Bucuresti Nord - Titu - Pitesti - Piatra Olt - Craiova   Dum Iun 17, 2012 7:36 pm

Vedere spre Bucuresti , trenul mergea spre Pitesti , poza este intre Leordeni Arges si Golesti

Pitesti

Parvu

Spre Pitesti

Suseni

Spre Pitesti

Costesti

Falfani

Spre Pitesti

Stolnici

Spre Pitesti , intre Stolnici si Harsesti

Harsesti , cruce cu 9476

Corbu , si un marfar pentru Dacia Pitesti

Spre Slatina

Sinesti

Potcoava

Sus In jos
ANDU2100HP
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor: 4719
Localizare: Bucuresti
Data de inscriere: 16/06/2010

MesajSubiect: Re: 901 : Bucuresti Nord - Titu - Pitesti - Piatra Olt - Craiova   Mar Iul 10, 2012 6:49 pm

Asta e linia mea de suflet si cat voi trai tot pe 901 voi merge pana va disparea si ultima piatra a terasamentului !

Sus In jos
http://www.youtube.com/user/ANDU2100HP
Radu Tudor
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor: 1095
Varsta: 18
Localizare: Targoviste
Data de inscriere: 06/02/2012

MesajSubiect: Re: 901 : Bucuresti Nord - Titu - Pitesti - Piatra Olt - Craiova   Sam Iul 14, 2012 3:41 pm

Acum vreo doua saptamani am fost cu trenul la Bucuresti si intre statiile Ghergani si Baldana se mergea cu o restrictie de 10 km/h. Stie cineva motivul?
Sus In jos
razvan - trenuri
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor: 1817
Varsta: 32
Localizare: Bucuresti, Romania
Data de inscriere: 26/05/2011

MesajSubiect: Re: 901 : Bucuresti Nord - Titu - Pitesti - Piatra Olt - Craiova   Sam Iul 14, 2012 9:34 pm

Am fost astazi la Pitesti cu trenul regio. REGIO nu au intarzieri spre deosebire de cele interregio care parcurg distanta in aproximativ 2 ore. Este mult fata de autocar/microbuz care face 1h si 20 minute (m-am intors cu microbuz) si aceasta situatie este enervanta mai ales avand in vedere tariful ridicat la IR. Sincer va spun ca in ultimele 3 luni am fost des la Pitesti iar in zilele de sambata trenurile regio plecau/soseau cu maxim 60 de pasageri.

De ce oare CFR CALATORI in lunile de vara si cele de iarna nu face un mers separat la care sa se adauge o reducere cu 10% - 15% a pretului in raport cu perioadele fara canicula si ninsori. In ce tara traiesc ceferisti? Le place sa piarda calatori, sa aibe imagine negativa mereu?
Sus In jos
Adrian78
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor: 6367
Localizare: Hunedoara
Data de inscriere: 05/10/2010

MesajSubiect: Re: 901 : Bucuresti Nord - Titu - Pitesti - Piatra Olt - Craiova   Sam Iul 14, 2012 10:01 pm

E cam imposibil sa se faca asemenea reduceri plus ca ai da peste cap programul Xshell unde poate intervenii CFR sa creasca viteza de circulatie wi sa reduca timpii de mers sa transforme IR in RE si sa bage oferte gen VSD sau calatorie dus-intors cu reduceri mai mari !!
Sus In jos
razvan - trenuri
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor: 1817
Varsta: 32
Localizare: Bucuresti, Romania
Data de inscriere: 26/05/2011

MesajSubiect: Re: 901 : Bucuresti Nord - Titu - Pitesti - Piatra Olt - Craiova   Sam Iul 14, 2012 10:37 pm

adrian78 a scris:
E cam imposibil sa se faca asemenea reduceri plus ca ai da peste cap programul Xshell unde poate intervenii CFR sa creasca viteza de circulatie wi sa reduca timpii de mers sa transforme IR in RE si sa bage oferte gen VSD sau calatorie dus-intors cu reduceri mai mari !!

Orice se poate face daca se doreste. Traim in epoca in care tehnologia IT este in continua dezvoltare si progres, desigur costa mult iar CFR CALATORI NU are fonduri pentru a implementa cele mai moderne tehnologii precum se intampla la alte companii similare de transport feroviar din Europa si respectiv din tarile dezvoltate ale lumii.
Sus In jos
didinul

Numarul mesajelor: 560
Data de inscriere: 31/08/2009

MesajSubiect: Re: 901 : Bucuresti Nord - Titu - Pitesti - Piatra Olt - Craiova   Dum Iul 15, 2012 12:12 am

Să transformi toate trenurile alea în RE cu rezervare obligatorie, înseamnă niște setări care se fac lejer în mai puțin de o oră (cu tot cu postarea pe infofer).
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor: 7138
Varsta: 25
Localizare: București, Drumul Taberei
Data de inscriere: 17/08/2011

MesajSubiect: Re: 901 : Bucuresti Nord - Titu - Pitesti - Piatra Olt - Craiova   Dum Iul 15, 2012 12:25 am

Pentru schimbat ranguri, nu în xSell se lucrează, ci în Routes ( http://www.routes.ro/ ). El generează baza de date pe baza căruia tot el generează tabelele cu mersul trenurilor, livretele ș.a.m.d.. Aceeași bază de date e interogată de xSell la fiecare vânzare de bilete (nu știu diagramele de locuri dacă se fac tot în Routes sau se fac în xSell). Tot baza respectivă e interogată și de scriptul făcut de Informatică Feroviară, implementat pe cfrcalatori.ro și infofer.ro.
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: 901 : Bucuresti Nord - Titu - Pitesti - Piatra Olt - Craiova   Dum Iul 15, 2012 12:49 am

sa speram ca poate de la noul mers vom avea R sau RE cu mers de IR cum sunt sagetile de pe Buc-Pitesti/Targoviste si alte trenuri cum e IR 1633/1634, 1553/1552 si altele in felul asta mai castiga si CFR cateva sute de calatori.
Sus In jos

901 : Bucuresti Nord - Titu - Pitesti - Piatra Olt - Craiova

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 13Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din RO ::  :: -