Forumul pasionatilor de trenuri din RO
Bine ati venit pe Forumul pasionatilor de trenuri din Romania !!!
Sper ca ceea ce veti gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din RO

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  
Distribuiti | 

Mersul trenurilor la T.F.C.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 35 ... 50  Urmatorul
AutorMesaj
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
ADMINISTRATOR FORUM

Numarul mesajelor: 6763
Varsta: 42
Localizare: BUCURESTI, sector 2 in apropiere de Gara Obor
Data de inscriere: 06/03/2009

MesajSubiect: Re: Mersul trenurilor la T.F.C.   Mar Dec 13, 2011 10:48 pm

Parerea mea, cred ca acel tren circula din moment ce este trecut pe acel panou.

Intarzierile mari cica ar fi fost datorate tot din cauza unor furturi produse de unii hoti.
Sus In jos
adrian78
Moderator forum
Moderator forum

Numarul mesajelor: 5387
Localizare: HUNEDOARA
Data de inscriere: 05/10/2010

MesajSubiect: Re: Mersul trenurilor la T.F.C.   Mier Dec 14, 2011 9:58 am

Mersul trenurilor este o publicatie a CNCF CFR SA. Ne cerem scuze pentru confuzia creata. Pentru a pune un tren in circulatie sunt necesare mai multe aprobari de la mai multe institutii ale statului. Acordarea unei trase din partea CNCF CFR SA este doar o etapa. Suntem de acord ca nu trebuia sa apara in Mersul Trenurilor, dar acest lucru nu il putem controla. In ceea ce priveste informatiile sigure privind Mersul Trenurilor TFC, va rugam sa consultati site-ul nostru. Va multumim pentru comentariile dumneavoastra.
Sus In jos
dan tm
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor: 3651
Data de inscriere: 15/08/2008

MesajSubiect: Re: Mersul trenurilor la T.F.C.   Mier Dec 14, 2011 10:31 am

Am dat o tura pe la ei pe mers, e cam ciudat, un tren nu circula vineri, pai atunci cum sa te bazezi pe el cu abonament de exemplu.

Alte trenuri circula dupa un mers diferit pina in 15.12. e cam ciudat mi se pare ca se adapteaza din mers, sau s-au intins mai mult decit pot acum.
Sus In jos
Grigor

Numarul mesajelor: 255
Data de inscriere: 09/11/2011

MesajSubiect: Re: Mersul trenurilor la T.F.C.   Mier Dec 14, 2011 11:51 am

Trebe sa aduca mai multe automotoare TFG-ul sa se descurce mai bine. Ma uitam ieri seara la tarifele de la ei. De exemplu , ma uitam la cursa Cluj - Caransebes. Pret intreg 31 de RON. Nu e mult deloc!! Pai , de la Cluj cu CFR-ul pana la Simeria cu un IR , conform infofer , pretul intreg la clasa a 2-a e 65 de RON!!! Shocked Shocked . Imposibil asa ceva.......La ce preturi a bagat acum CFR-ul , nu ma mirca ca se duce de rapa.....
Sus In jos
Razvan

Numarul mesajelor: 599
Varsta: 27
Localizare: Nehoiu-BZ
Data de inscriere: 14/04/2010

MesajSubiect: Re: Mersul trenurilor la T.F.C.   Mier Dec 14, 2011 3:53 pm

Traseul Cluj-Caransebes are acelasi nr de km ca si Cluj-Simeria? Intreb asta pt a-mi da seama de valabilitatea comparatiei. La CFR ai zis de IC.Cei de la TFG presupun ca nu au IC...in alte ordine de idei....daca compratia e buna inseamna ca vor da lovitura cei de la TFG.
Sus In jos
popovici
USER BANAT

Numarul mesajelor: 1100
Varsta: 39
Localizare: Austria - Germania - Romania
Data de inscriere: 10/05/2011

MesajSubiect: Re: Mersul trenurilor la T.F.C.   Mier Dec 14, 2011 4:10 pm

Fac si eu o paranteza ca nu pot sa ma mai abtin ... Modul in care se face in acest moment transport feroviar de calatori privat in Romania seamana foarte mult cu aparitia primelor posturi private de televiziune...

Chiar si in momentul aparitiei concurentei private , tot TVR a dominat cativa ani piata de televiziune din Romania (audienta) , dupa care...boom. Mai tineti minte ce timizi erau mai intai cei de la SOTI iar mai apoi cei de la Antena , Pro Tv iar cei mai rasariti parca erau cei de la 7 ABC ? Tot aceeasi miscare timida o vedem acum la TFG , Regiotrans si restul , pana o sa explodeze (alte firme puternice cu capital strain le vor inghiti) iar CFR se va schimba si el in bine ca nu va avea practic ce face...

Romania are o infrastructura feroviara deja creata (chiar daca depasita ) iar piata feroviara de calatori are un potential urias ! Tarifele vor scadea si la CFR pe segmentul interregio-regio atunci cand presiunea privatilor va deveni insuportabila . Acum CFR are monopol si este tinut in viata de guvern , insa lucrurile se vor schimba in mod pozitiv in urmatorii 4-5 ani iar cel care va avea cel mai mult de castigat va fi calatorul...

In alta ordine de idei , din acel moment pentru transportul auto va incepe sfarsitul pe anumite rute cum ar fi cele de pe coridoare si nu numai . Pe Bucuresti-Constanta un tren va face 2 ore sau sub in timp ce firmele auto cu 40-50% mai mult...Tarifele chiar daca cresc vor creste si la auto si in plus ganditi-va ca oricand poate veni un privat sau chiar CFR-ul cu pret de regio si timp comparabil cu duba sau chiar mai mic...
Sus In jos
http://bostanescuosuge.com
Karpaty
Moderator forum
Moderator forum

Numarul mesajelor: 6195
Localizare: Bucuresti
Data de inscriere: 06/12/2009

MesajSubiect: Re: Mersul trenurilor la T.F.C.   Mier Dec 14, 2011 5:25 pm

Razvan a scris:
Traseul Cluj-Caransebes are acelasi nr de km ca si Cluj-Simeria? Intreb asta pt a-mi da seama de valabilitatea comparatiei. La CFR ai zis de IC.Cei de la TFG presupun ca nu au IC...in alte ordine de idei....daca compratia e buna inseamna ca vor da lovitura cei de la TFG.

Cluj-Caransebes e mai lung decat Cluj-Simeria , adica Cluj-Caransebes trece prin Simeria , te poti uita pe harta sa urmaresti traseul pe care il are acest tren si iti dai mai bine seama .
Sus In jos
decward
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor: 2304
Varsta: 16
Localizare: Bükreș
Data de inscriere: 15/08/2010

MesajSubiect: Re: Mersul trenurilor la T.F.C.   Mier Dec 14, 2011 7:38 pm

maryus74 a scris:
nenuandrei a scris:
Nu au trecut intarzierea de 50 de nimute aiurea.Azi s-a intamolat ceva pe la Ploiesti si toate trenurile ce trebuiau sa vina de la Ploiesti au avut intarzieri
Mai exact pe la Peris, dar nu asta am vrut sa evidentiez ci faptul ca apare trecut pe tabela 15206 cu 50 min intarziere, cand un tren nu circula in anumite zile sau este anulat nu mai apare pe tabela electronica, tu care pozezi prin gara ce zici a circulat sau nu?, poti trece maine in intervalul 9.32-11.26 sau 16.35-17.30 sa faci poze la tren?
Am fost luni si am intrebat de tren si mi s-a reprosat ca ,,Dar tu nu vezi ca scrie ca NU CIRCULA " ? Si am zis ca acolo scrie ca nu circula 6 si 7. Si atunci mi-a zis ca va circula incepand cu 1 martie dar asa a venit dispozitia(ma refer la faptul ca nu circula in zilele de 6 si 7.)
Sus In jos
Dr2005
Moderator forum
Moderator forum

Numarul mesajelor: 5873
Varsta: 25
Localizare: București, Drumul Taberei
Data de inscriere: 17/08/2011

MesajSubiect: Re: Mersul trenurilor la T.F.C.   Mier Dec 14, 2011 8:42 pm

E 47 RON biletul la IR de la Cluj la Simeria la clasa a doua, timp de parcurs în jur de 3 ore și 20 de minute. Oricum e foarte scump...
La TFC e 20 RON, 3 ore 27 minute la dus, 3 ore 21 minute la întors.
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Caravelle_Zg
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor: 853
Varsta: 22
Localizare: Arad, România
Data de inscriere: 05/09/2009

MesajSubiect: Re: Mersul trenurilor la T.F.C.   Lun Ian 30, 2012 7:08 pm

Mersul pe secția Titan Sud - Oltenița va fi pe adresa: http://www.transferoviarcalatori.ro/mersul-trenurilor/titan-sud-oltenita.html
Sus In jos

Mersul trenurilor la T.F.C.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Mersul trenurilor 2008-2009 la Regiotrans
» Mersul trenurilor online
» COLECTIA ,,MERSUL TRENURILOR DE CALATORI"
» Mersul trenurilor 2009-2010 la Regional
» Modificari in Mersul Trenurilor 2009-2010
Pagina 21 din 50Mergi la pagina : Inapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 35 ... 50  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din RO :: OPERATORI PRIVATI DIN ROMANIA :: TRANSFEROVIAR CALATORI-