Forumul pasionatilor de trenuri din România
Bine ați venit pe Forumul pasionaților de trenuri din Romania.
Sper ca ceea ce veți gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 

Vagoane străine

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 22  Urmatorul
AutorMesaj
membru inactiv
User Dezactivat
User Dezactivat

Numarul mesajelor : 899
Varsta : 40
Reputatie : 3643
Data de inscriere : 10/10/2009

MesajSubiect: Re: Vagoane străine   Vin 22 Apr 2011, 16:24

kristi kkk a scris:
Are intoteauna ultimul cuvant, eu stau si ma intreb, (retoric?) adminii tot pedepsesc pe unul, pe altul. Pe baiatul asta batran nu puteti sa-l puneti sa respecte si parerile celorlalti? Nu stiu cati au ramas nebalacariti de el, daca postez un PM primit de la el va ingroziti ce rautate poate sa aiba! Cred ca e de la abstinenta sexuala!

E cazul sa-ti reamintesc ca mintea ta mi-a jignit acum cateva luni zona etnografica din care provin si care prin fapta ta ai jignit de fapt toata zona ( Moldova) si oamenii originari de-aici??? Eu as tace din gura!!! De aceea e PM, sa-ti raspund la fel cum ma abordezi, fie chiar si pe privat! Cat priveste chestia cu abstinenta sexuala, nu comentez. Atata te-a dus capul sa vorbesti, sa-ti fie rusine. Eu oricate dispute am avut pe forumuri nu am ajuns sa improsc cu astfel de bazaconii oponentii. Eu am repetat si-o sa repet la infinit. M-am intalnit cu multi oameni pasionati multi fiind membri de-aici de pe forum si nu numai de pe acesta ci si de pe tramclub si transira ( imi rezerv dreptul de nu scrie nu majuscule). Multi ma cunosc foarte bine ce fel de om sunt. Faptul ca EU NU TAC atunci cand altii prefera sa faca acest lucru si ca nu ma supun IN TOTALITATE unor reguli ( in tara asta in general) pe care altii ,,jmekeri" le incalca pe fata si intr-un mod nesimtit, imi atrage dupa sine o serie de judecari gresite in ce priveste persoana mea. Cine nu m-a intalnit niciodata in viata, personal, dupa mesajele mele ,,acide" crede ca sunt nebun, dus cu capul, ranchiunos, marlan, etc. Ori,...eu nu zic nimic vis a vis de persoana mea AICI si ACUM caci nu o sa-mi astern eu biografia. In schimb sa ma judece si au dreptul si prioritate sa ma judece acele persoane care m-au cunoscut, acele persoane fata de care eu vreodata am purtat ranchiuna si m-am purtat ca ultimul rebut de om! Si nicidecum nu esti in masura sa ma judeci, un anonim ascuns dupa pseudonim!! Ca de exemplu, unul din adminii de pe tramclub m-a facut marlan. Pur si simplu fara ca eu vreodata sa il fi jignit si-n viata asta pamanteana ne-am vazut doar pentru...2 ore.Cu toate astea m-a jignit! La intalnirea de la Iasi, eu eram la 10 m de el. Daca asi fi fost marlan, badaran sau altfel, m-as fi dus direct la el si i-asi fi cerut socoteala.Ori eu am preferat sa nu i-au in seama niste vorbe spuse la ,,nervi" sau la suparare", cu atat mai mult ca era cu sotia/prietena lui si in astfel de cazuri evit sa abordez un oponent chiar daca acesta m-a jignit ieftin.Dar, pentru ce??? Ca m-a facut in felul acesta datorita unor discutii purtate in privat pe NET??? Se merita toate astea??? Pot avea eu mintea cat o aluna incat sa cred ca daca unul pe net nu-i de acord cu mine, eu sa ma duc sa-l caut sa-l i-au la pumni( fizic vorbind) ca ultimul cretin??? Da, o sa am o discutie cu doua persoane care m-au jignit public facandu-ma albie de porci PE FATA in PUBLIC, dar nu folosind violenta fizica sau verbala ( Doamne fereste!).In rest??? Revenind la discutia de acum si de aici, cum iti permiti sa-mi atribui astfel de cuvinte: abstinenta sexuala, etc.??? Cine dintre noi este nesimtit???? Da, sunt in abstinenta sexuala ca e Saptamana Patimilor si macar la capitolul asta sa fiu cumpatat. In rest, asta e. Si daca as primi BAN, eu am zis-o de nenumarate ori sa fiu pedepsit, si mi-am recunoscut faptele si vina.Si cand a fost cazul mi-am cerut scuze.Sa nu mai zic -iarasi- ca-mi folosesc numele intreg si real asumandu-mi prin asta ORICE spun. Ori alora care se ascund dupa pseudonime care nu sunt decat niste insiruiri de vocalize sau litere combinate cu cifre...nu pot sa le raspund. Aia nu sunt decat simple ,,entitati anonime" iar un anonim prin statutul lui este supus ascunzisului si deci ca atare fapt nu poate fi bagat in seama. Eu daca am jignit pe cineva, cel care ma corecteaza stie ca este ,,opera" mea, a lui Onofrei Sergiu-Gabriel, nu...,,kkkbzzzgrh_2000" sau ,,tncjkdsuuje98" ori alte pseudonime.

Ultima editare efectuata de catre Onofrei Sergiu Gabriel'76 in Vin 22 Apr 2011, 16:35, editata de 2 ori
Sus In jos
bostanescu gigel
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat

Numarul mesajelor : 433
Varsta : 93
Localizare : Giulesti-Bucuresti
Reputatie : 2564
Data de inscriere : 20/02/2011

MesajSubiect: Re: Vagoane străine   Vin 22 Apr 2011, 16:32

ba nene va certati si aici?pe un forum de trenuri?am ajuns o tara de certareti.Eu mi am desfintat contu de facebook tot din motivul asta,ma injura lumea.Toti sunt tari dupa un monitor,dar in viata de zi cu zi sunt vai mama lor.Nu inteleg de unde atata agresivitate.Si asa viata e scurta si de rahat (in romania) mai ne si certam intre noi.........
Sus In jos
alex.alexus.tm

Numarul mesajelor : 1065
Varsta : 27
Localizare : Pisa - Italia
Reputatie : 3946
Data de inscriere : 28/03/2009

MesajSubiect: Re: Vagoane străine   Vin 22 Apr 2011, 17:08

Onofrei Sergiu Gabriel'76 a scris:

E cazul sa-ti reamintesc ca mintea ta mi-a jignit acum cateva luni zona etnografica din care provin si care prin fapta ta ai jignit de fapt toata zona ( Moldova) si oamenii originari de-aici??? Eu as tace din gura!!! De aceea e PM, sa-ti raspund la fel cum ma abordezi, fie chiar si pe privat! Cat priveste chestia cu abstinenta sexuala, nu comentez. Atata te-a dus capul sa vorbesti, sa-ti fie rusine. Eu oricate dispute am avut pe forumuri nu am ajuns sa improsc cu astfel de bazaconii oponentii. Eu am repetat si-o sa repet la infinit. M-am intalnit cu multi oameni pasionati multi fiind membri de-aici de pe forum si nu numai de pe acesta ci si de pe tramclub si transira ( imi rezerv dreptul de nu scrie nu majuscule). Multi ma cunosc foarte bine ce fel de om sunt. Faptul ca EU NU TAC atunci cand altii prefera sa faca acest lucru si ca nu ma supun IN TOTALITATE unor reguli ( in tara asta in general) pe care altii ,,jmekeri" le incalca pe fata si intr-un mod nesimtit, imi atrage dupa sine o serie de judecari gresite in ce priveste persoana mea. Cine nu m-a intalnit niciodata in viata, personal, dupa mesajele mele ,,acide" crede ca sunt nebun, dus cu capul, ranchiunos, marlan, etc. Ori,...eu nu zic nimic vis a vis de persoana mea AICI si ACUM caci nu o sa-mi astern eu biografia. In schimb sa ma judece si au dreptul si prioritate sa ma judece acele persoane care m-au cunoscut, acele persoane fata de care eu vreodata am purtat ranchiuna si m-am purtat ca ultimul rebut de om! Si nicidecum nu esti in masura sa ma judeci, un anonim ascuns dupa pseudonim!! Ca de exemplu, unul din adminii de pe tramclub m-a facut marlan. Pur si simplu fara ca eu vreodata sa il fi jignit si-n viata asta pamanteana ne-am vazut doar pentru...2 ore.Cu toate astea m-a jignit! La intalnirea de la Iasi, eu eram la 10 m de el. Daca asi fi fost marlan, badaran sau altfel, m-as fi dus direct la el si i-asi fi cerut socoteala.Ori eu am preferat sa nu i-au in seama niste vorbe spuse la ,,nervi" sau la suparare", cu atat mai mult ca era cu sotia/prietena lui si in astfel de cazuri evit sa abordez un oponent chiar daca acesta m-a jignit ieftin.Dar, pentru ce??? Ca m-a facut in felul acesta datorita unor discutii purtate in privat pe NET??? Se merita toate astea??? Pot avea eu mintea cat o aluna incat sa cred ca daca unul pe net nu-i de acord cu mine, eu sa ma duc sa-l caut sa-l i-au la pumni( fizic vorbind) ca ultimul cretin??? Da, o sa am o discutie cu doua persoane care m-au jignit public facandu-ma albie de porci PE FATA in PUBLIC, dar nu folosind violenta fizica sau verbala ( Doamne fereste!).In rest??? Revenind la discutia de acum si de aici, cum iti permiti sa-mi atribui astfel de cuvinte: abstinenta sexuala, etc.??? Cine dintre noi este nesimtit???? Da, sunt in abstinenta sexuala ca e Saptamana Patimilor si macar la capitolul asta sa fiu cumpatat. In rest, asta e. Si daca as primi BAN, eu am zis-o de nenumarate ori sa fiu pedepsit, si mi-am recunoscut faptele si vina.Si cand a fost cazul mi-am cerut scuze.Sa nu mai zic -iarasi- ca-mi folosesc numele intreg si real asumandu-mi prin asta ORICE spun. Ori alora care se ascund dupa pseudonime care nu sunt decat niste insiruiri de vocalize sau litere combinate cu cifre...nu pot sa le raspund. Aia nu sunt decat simple ,,entitati anonime" iar un anonim prin statutul lui este supus ascunzisului si deci ca atare fapt nu poate fi bagat in seama. Eu daca am jignit pe cineva, cel care ma corecteaza stie ca este ,,opera" mea, a lui Onofrei Sergiu-Gabriel, nu...,,kkkbzzzgrh_2000" sau ,,tncjkdsuuje98" ori alte pseudonime.

Sau altii cand gresesc, vor da vina pe graba si neatentie, nu? (Eu as tacea - modul conditional-optativ /prezent , vis-a-vis , as , i-as )

Eu zic sa lasam toate astea deoparte. Eventual cand cineva greseste, il putem atentiona pe privat, sau macar pe un ton mai putin dur, mai ales daca cel care ii face observatie greseste si el.
Sus In jos
brandiburu

Numarul mesajelor : 45
Varsta : 32
Reputatie : 2110
Data de inscriere : 11/04/2011

MesajSubiect: Re: Vagoane străine   Vin 22 Apr 2011, 17:11

alex.alexus.tm a scris:
Onofrei Sergiu Gabriel'76 a scris:

Sau altii cand gresesc, vor da vina pe graba si neatentie, nu? (Eu as tacea - modul conditional-optativ /prezent , vis-a-vis , as , i-as )

Eu zic sa lasam toate astea deoparte. Eventual cand cineva greseste, il putem atentiona pe privat, sau macar pe un ton mai putin dur, mai ales daca cel care ii face observatie greseste si el.

1. Nu stiu de ce va certati, nu am stat sa citesc toata discutia dar cred ca daca voi gasi vreodata primul loc de intalnire al romanilor in care sa nu vad nici macar o cearta... nu-mi va veni a crede ochilor.

2. Am fost apostrofat pentru ca am folosit termenul vis-a-vis mai demult, pe alt forum. Am cautat si omul avea dreptate: avem "vizavi" (http://dexonline.ro/definitie/vizavi). Ma gandesc ca mai bine te scutesc de vreo apostrofare din partea vreunuia care vrea sa iti arate cat de destept este (sunt destui de astia).

3. Numai bine.
Sus In jos
cont inactiv

Numarul mesajelor : 1571
Reputatie : 4124
Data de inscriere : 25/04/2010

MesajSubiect: Re: Vagoane străine   Vin 22 Apr 2011, 19:32

Vagonul OBB care era in Timisoara Nord se plimba prin tara.
A ajuns in gara Biled, tot in Timisoara, si va astepta pentru niste reparatii. Din informatiile primite de la colegul cristi39, acesta necesita anumite reparatii, care dupa cate a aflat si el, ar fi nevoie la interior, ii spuse un paznic de acolo.
Reparatiile se vor face la o hala de acolo, care urmeaza sa fie construita in viitorul apropiat...
Deci vagonul nu a venit in compunerea vreunui tren cu scop de a plimba pasageri ci pentru a i se efectua anumite reparatii.

PS: cristi39 nu poate sa ne scrie asa ca am cerut eu permisiunea de a scrie acest mesaj in locul lui, pozele ii apartin.
Sus In jos
Adrian78
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 9205
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 11842
Data de inscriere : 05/10/2010

MesajSubiect: Re: Vagoane străine   Sam 14 Mai 2011, 12:26

vagon QBB
Sus In jos
decward
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 2565
Varsta : 19
Localizare : Bükreș
Reputatie : 5063
Data de inscriere : 15/08/2010

MesajSubiect: Re: Vagoane străine   Sam 14 Mai 2011, 17:07

Poza este cumva cu vagoanele din D 346/347 ,,Dacia" ?
Cand au schimbat vagonul de dormit OBB ?
Sus In jos
Adrian78
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 9205
Reputatie : 11842
Data de inscriere : 05/10/2010

MesajSubiect: Re: Vagoane străine   Sam 14 Mai 2011, 18:00

Da poza e cu Dacia in data de 08-05 numai el are vagoane OBB
Sus In jos
pannonia express
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 382
Varsta : 32
Localizare : Brasov
Reputatie : 2870
Data de inscriere : 25/02/2010

MesajSubiect: Re: Vagoane străine   Sam 14 Mai 2011, 20:16

decward a scris:
Poza este cumva cu vagoanele din D 346/347 ,,Dacia" ?
Cand au schimbat vagonul de dormit OBB ?

Pe Dacia circula de regula vagonul de dormit de tip P (cel albastru cu argintiu), dar din cand in cand mai trimit si un alt tip de vagon, in aceeasi schema de culoare ca si vagonul cuseta.
Sus In jos
Kapпaтй
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 12474
Localizare : Бухарест
Reputatie : 15640
Data de inscriere : 06/12/2009

MesajSubiect: Re: Vagoane străine   Sam 14 Mai 2011, 23:27

Pacat ca nu trimit si pentru clasa 2 tot ei ca ale noastre sunt depasite , stricate si fara prize ba mai mult si cam jegoase , asa se face la noi curatenia tuturor trenurilor, o simpla matura si cam atat Very Happy

Vrem trenul Bucuresti-Beograd-Bucuresti!!!
Букурешт-Крајова-Темишвар-Београд

595423
Sus In jos
Desiro256
Fotograful anului
Fotograful anului

Numarul mesajelor : 1043
Varsta : 22
Localizare : Sibiu
Reputatie : 3409
Data de inscriere : 19/09/2010

MesajSubiect: Re: Vagoane străine   Dum 15 Mai 2011, 11:23

Cele 7 vagoane din compunerea trenului special MÁV Nosztalgia

Sibiu, 14.05.2011
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/Desiro256
ATM

Numarul mesajelor : 1358
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 3716
Data de inscriere : 10/07/2010

MesajSubiect: Re: Vagoane străine   Dum 15 Mai 2011, 22:04

Mdea...Nosztalgia e un nume potrivit pentru el. Pentru ca si pe mine ma apuca nostalgia cand vad ce fac altii si ce nu facem noi...noi stim doar sa punem autogenul pe ele.
Sus In jos
DUAL
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 7719
Reputatie : 10216
Data de inscriere : 05/01/2011

MesajSubiect: Re: Vagoane străine   Lun 23 Mai 2011, 10:49

vogon 20-71 Bpmz de la unguri in compunerea R Mures
Sus In jos
redeme
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 1084
Localizare : Iasi
Reputatie : 3214
Data de inscriere : 06/03/2011

MesajSubiect: Re: Vagoane străine   Mar 05 Iul 2011, 00:07

Bcmz OBB - Liegewagen:

Sus In jos
AndiCFR
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 3589
Localizare : Brașov
Reputatie : 5757
Data de inscriere : 10/06/2011

MesajSubiect: Re: Vagoane străine   Mar 05 Iul 2011, 11:10

Acel tren seamana cu Danube Express Very Happy
_________________________________________________________________________________________
:TDD::AA17::AA17::AA17:
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Vagoane străine   Astazi la 10:28

Sus In jos

Vagoane străine

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Vagoane străine
» Vagoane seria 89-76 BAR-BISTRO
» Vagoane seria 11-31 si 21-31