Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiți | 

Informatii generale despre operatorul Interregional Calatori

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
COSTACHE MIHAIL

Numarul mesajelor : 7994
Reputatie : 12829
Data de inscriere : 06/03/2009

MesajSubiect: Informatii generale despre operatorul Interregional Calatori   Mar Dec 08, 2009 10:19 pm

Aici , la acest topic putem posta fel si fel de informatii legate de acest operator feroviar privat!
Sus In jos
cristi CFR
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 3341
Varsta : 28
Localizare : Timișoara
Reputatie : 6686
Data de inscriere : 02/11/2008

MesajSubiect: CONDITII GENERALE DE TRANSPORT CU TRENURILE DE CALATORI APARTINAND S.C. ,,REGIONAL" SRL   Mier Dec 09, 2009 3:20 am

CONDITII GENERALE DE TRANSPORT CU TRENURILE DE CALATORI APARTINAND

S.C. ,,REGIONAL ‘’ SRL CLUJ NAPOCA

Procurarea legitimatiilor de calatorie

Legitimatiile de calatorie pentru trenurile care apartin SC ,,REGIONAL’’ SRL CLUJ NAPOCA se pot procura :

- de la casele de bilete apartinand SC ,,REGIONAL’’ SRL CLUJ NAPOCA din statiile deservite de casieri;

- in tren, de la personalul de tren, atunci cand casele de bilete au programul intrerupt sau nu exista, cu conditia prezentarii calatorilor la personalul de tren pentru a solicita eliberarea legitimatiei de calatorie, imediat dupa urcarea in tren. In caz contrar, calatorul este obligat sa achite tariful de taxare in tren.

Facilitati comerciale acordate de SC ,,REGIONAL ‘’ SRL CLUJ NAPOCA

1. Pentru calatoria copiilor pana la varsta de 5 ani impliniti, transportul este gratuit, fara legitimatie de calatorie. La controlul in tren, persoana insotitoare este obligata sa faca dovada varstei acestora.

2. Pentru copiii cu vârsta cuprinsa intre 5 si 10 ani impliniti, se acorda reducerea de 50% a tarifului clasa I si a II-a la tren de persoane. In toate cazurile insotitorii copiilor sunt obligati sa faca dovada varstei acestora.

3. Elevii beneficiaza de reducere 50% din tariful de transport la trenurile de persoane, clasa a II-a, in baza carnetului de elev vizat pe anul in curs.

4. Studentii, beneficiaza de reducere 50% din tariful de transport la trenurile de persoane, clasa a II-a, in baza ,,Legitimatiei de student pentru reducere transport’’vizata pe anul in curs.

5. Pensionarii beneficiaza de reducere 50% din tariful de transport la trenurile de persoane clasa a II-a, in baza cuponului talon care se retine de catre casier sau de personalul de tren.

6. Veteranii beneficiaza de transport gratuit pe baza legitimatiei de calatorie gratuita, cuponul se retine de casiera sau personalul de tren.

7. Motii beneficiaza de reducere 50% din tariful de transport la trenurile de persoane clasa a II-a, in baza cuponului talon care se retine de catre casier sau de personalul de tren.

Tarife

Tarifele legitimatiilor de calatorie practicate la SC ,,REGIONAL’’ SRL CLUJ NAPOCA, sunt cele in vigoare, aplicate la SNTFC „CFR Calatori” la data emiterii acestora.

Pentru sesizari, reclamatii si alte informatii ne puteti gasi pe Internet la :

www.viaterraspedition.ro
Sus In jos
http://tren.transira.ro/
discoid21

Numarul mesajelor : 250
Localizare : Oradea
Reputatie : 3225
Data de inscriere : 14/07/2009

MesajSubiect: Re: Informatii generale despre operatorul Interregional Calatori   Lun Ian 18, 2010 12:22 pm

Ce se mai stie despre posibila ruta Oradea- Baile Felix ?
Am gasit aici stirea: http://mersul-trenurilor-sectii-secundare.uv.ro/
dar nimic legat de o data concreta cand se va pune in circulatie trenul.
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

Numarul mesajelor : 7994
Reputatie : 12829
Data de inscriere : 06/03/2009

MesajSubiect: Re: Informatii generale despre operatorul Interregional Calatori   Lun Ian 18, 2010 12:42 pm

discoid21 a scris:
Discoid, vom primi un raspuns din partea C.F.R despre aceasta sectie. Petitia am trimis-o deja de o saptamana, insa ,
nu am avut timp sa o postez pe forum. O voi face cat mai curand!

-------------------------

Pentru siguranta dumneavoastra
evitati calatoriile cu microbuzele!

--------------------------

Telefonul Forumului
Trenuletz: 0763014960
Sus In jos
cristi CFR
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: Informatii generale despre operatorul Interregional Calatori   Lun Ian 18, 2010 3:44 pm

discoid21 a scris:

TFG anuntase 1 Decembrie , un prieten a avut drum pe la ei , si am inteles ca se doreste intr-adevar sa se circule, dar momentan nu au cu ce automotoarele sunt in reparatie.
Stam si asteptam sa vedem ce va iesi Neutral
Sus In jos
discoid21

MesajSubiect: Re: Informatii generale despre operatorul Interregional Calatori   Mar Ian 19, 2010 5:34 pm

Mulțumesc de informații, Cristi și Mihail.
Stăm în continuare cu ochii pe știri.
Sus In jos
srazvi

Numarul mesajelor : 665
Varsta : 36
Localizare : Arad
Reputatie : 3667
Data de inscriere : 20/07/2009

MesajSubiect: Re: Informatii generale despre operatorul Interregional Calatori   Mar Ian 19, 2010 11:25 pm

Pai cat timp au doua automotoare la Remarul nu au de gand sa renunte, e bine si de la 1 mai daca le baga, cam de atunci merge lumea la Baile Felix What a Face
Sus In jos
razwy
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 1524
Varsta : 22
Localizare : jud.Cluj com.Baciu
Reputatie : 4812
Data de inscriere : 21/04/2009

MesajSubiect: Re: Informatii generale despre operatorul Interregional Calatori   Dum Iun 06, 2010 10:59 am

Pentru mai multe detali despre VIA TERRA SPEDITION gasit aici
Sus In jos
Kapпaтй
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 13947
Localizare : Бухарест
Reputatie : 17361
Data de inscriere : 06/12/2009

MesajSubiect: Re: Informatii generale despre operatorul Interregional Calatori   Mier Apr 06, 2011 9:20 pm

Vreau sa stiu daca Regional are obiceiul de a anula trenuri de sarbatori cum are CFR , ma intereseaza daca in ziua de Pasti (24.04.2011) trenul 15177 Oradea-Sarmasag circula ? nu vreau sa am surprize , cu CFR am avut surprize de genu ca am luat bilet si defapt trenul a fost anulat Mad

595423
Sus In jos
cristi CFR
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: Informatii generale despre operatorul Interregional Calatori   Mier Apr 06, 2011 10:40 pm

Trenurile care sunt trecute cu circulatie permanenta circula normal.

Singurul tren anulat in zilele de sabatori legale este 15109 si 15110 Holod - Salonta - Holod
Sus In jos
cristi CFR
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: Informatii generale despre operatorul Interregional Calatori   Mar Feb 21, 2012 9:02 pm

Compania Națională de Căi Ferate "CFR" SA informează că circulația feroviară pe relația Oradea - Arad este întreruptă începând cu ora 17.50, după ce un vagon din compunerea trenului automotor R 15.111, care aparține operatorului privat SC Regional SRL, a deraiat de un boghiu între stațiile CF Ciumeghiu și Salonta, din județul Bihor.

Până la redeschiderea circulației în condiții de siguranță, mai multe trenuri de călători staționează în gările adiacente. Astfel trenul IR 1930, care circulă pe relația Oradea - Timișoara, staționează în gara Salonta de la ora 17.59, trenul IR 1743, care circulă pe ruta Timișoara Nord - Baia Mare, staționează în gara Ciumeghiu de la ora 18.14, iar trenul IR 1833, care circulă pe relația Iași - Timișoara, staționează în gara Salonta de la ora 18.53.

La fața locului, s-au deplasat echipele de intervenție din cadrul sucursalei teritoriale CREIR Cluj care, cu ajutorul utilajelor speciale, vor face operațiunile de repunere pe șină a vagonului deraiat și eliberarea gabaritului, astfel încât traficul feroviar să poată fi reluat în condiții de siguranță.

Compania Națională de Căi Ferate "CFR" SA cere scuze pasagerilor pentru disconfortul creat de acest încident și îi asigură că toate măsurile operative întreprinse de angajații feroviari au ca principal scop reluarea circulației feroviare în condiții normale de trafic.

www.mediafax.ro
Sus In jos
pety

Numarul mesajelor : 50
Varsta : 30
Localizare : Simleu Silvaniei,413
Reputatie : 2010
Data de inscriere : 09/03/2012

MesajSubiect: Re: Informatii generale despre operatorul Interregional Calatori   Sam Apr 14, 2012 8:34 pm

Pentru cei care vor calatori cu trenurile Regional: nu se anuleaza nici un tren in perioada sarbatorilor,am aflat acest lucru de la un sef de tren.
Sus In jos
discoid21

MesajSubiect: Re: Informatii generale despre operatorul Interregional Calatori   Mar Mai 01, 2012 12:40 pm

Ce se mai stie despre soarta liniei Oradea-Cheresig?
Citisem undeva ca linia a fost preluata de Regional si din 2012 se va relua circulatia. Stie cineva mai multe?
CristiCFR, ai informatii mai exacte?

Multumesc anticipat!

---
Editare:

Citat :
Lucrarile la linia Oradea Vest - Cheresig vor incepe la 1 iulie si circulatia trenurilor va incepe din 09.12.2012.

Se lucreaza deja la linie?

866866 383216 :AA19: 21-47
Sus In jos
cristi CFR
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: Informatii generale despre operatorul Interregional Calatori   Vin Oct 12, 2012 12:25 am

Incepand cu 1 august 2012 pe toate trenurile operate de catre Regional SRL se emit bilete folosind aplicatia de ticketing Blue Ticket al firmei Rail Soft SRL Cluj Napoca

Pe 10.10.2012 s-a ajuns la km 7 cu reabilitarea liniei Oradea Vest - Cheresig.
Sus In jos
Luna

Numarul mesajelor : 1945
Reputatie : 4278
Data de inscriere : 18/03/2011

MesajSubiect: Re: Informatii generale despre operatorul Interregional Calatori   Vin Oct 19, 2012 10:15 am

Sa fie primul operator privat ce emite bilete in mod electronic ?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Informatii generale despre operatorul Interregional Calatori   

Sus In jos

Informatii generale despre operatorul Interregional Calatori

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Informatii generale despre operatorul Interregional Calatori
» INFORMATII GENERALE DESPRE TFG si TFC
» Informatii generale despre REGIOTRANS
» Informatii generale despre Softrans
» Bilete Interregional Calatori
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: OPERATORI PRIVATI DIN ROMANIA :: INTERREGIONAL CALATORI-