Forumul pasionatilor de trenuri din România
Bine ați venit pe Forumul pasionaților de trenuri din Romania.
Sper ca ceea ce veți gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 

Ce v-a adus Mos Nicolae ?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2
AutorMesaj
lovekomotive
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 764
Varsta : 28
Localizare : Piatra Neamt
Reputatie : 3479
Data de inscriere : 20/08/2009

MesajSubiect: Re: Ce v-a adus Mos Nicolae ?   Mar 06 Dec 2011, 21:53

La mine a venit cu anticipatie de vreo luna Smile) mi-a adus niste anvelope de iarna la masina. Ideea cu acel automotor e buna, dar nu cred ca gasim intelegere din partea CFR-ului. De pus pe picioare poate vom reusi desi trebuie ceva fonduri consistente, apoi aprobarile de la AFER (mi se ridica parul cand ma gandesc cat de scrupulosi vor fi) dar merita incercat totusi, ar fi mascota forumului si clar am rupe gura targului cum s-ar spune, primul forum destinat pasionatilor feroviari care detine si material rulant propriu Very Happy si pe langa acel automotor cate locomotive n-or mai zace in paragina sau chiar vagoane emblematice unor vremuri de mult apuse, dar probabil CFR-ul prefera milioanele de pe urma taierii lor decat sa-si imbunatateasca imaginea donandu-le acestui forum.
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR GENERAL
ADMINISTRATOR GENERAL

Numarul mesajelor : 7919
Varsta : 44
Localizare : BUCURESTI, sector 2 in apropiere de Gara Obor
Reputatie : 12524
Data de inscriere : 06/03/2009

MesajSubiect: Re: Ce v-a adus Mos Nicolae ?   Mar 06 Dec 2011, 22:00

Mesajul meu de mai sus in ceea ce priveste dorinta de a avea un automotor este scris acum doi ani! Smile Acum nu l-as mai fi scris! Dar nici nu il sterg!! Very Happy

Va invitam sa vizitati un forum turistic: http://calatorii.myfreeforum.ro
Sus In jos
lovekomotive
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 764
Localizare : Piatra Neamt
Reputatie : 3479
Data de inscriere : 20/08/2009

MesajSubiect: Re: Ce v-a adus Mos Nicolae ?   Mar 06 Dec 2011, 22:09

Data viitoare ma uit si la data mesajului lol! ca uite asa reincep discutii dupa ani si ani Smile))
Oricum ideea merita sustinuta si acum, situatia nu s-a schimbat cu mult, poate exista o sansa pe undeva.
Sus In jos
nenuandrei
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 1562
Varsta : 25
Localizare : Bucuresti Nord
Reputatie : 3501
Data de inscriere : 16/09/2011

MesajSubiect: Re: Ce v-a adus Mos Nicolae ?   Mar 06 Dec 2011, 22:41

lovekomotive a scris:
La mine a venit cu anticipatie de vreo luna Smile) mi-a adus niste anvelope de iarna la masina. Ideea cu acel automotor e buna, dar nu cred ca gasim intelegere din partea CFR-ului. De pus pe picioare poate vom reusi desi trebuie ceva fonduri consistente, apoi aprobarile de la AFER (mi se ridica parul cand ma gandesc cat de scrupulosi vor fi) dar merita incercat totusi, ar fi mascota forumului si clar am rupe gura targului cum s-ar spune, primul forum destinat pasionatilor feroviari care detine si material rulant propriu Very Happy si pe langa acel automotor cate locomotive n-or mai zace in paragina sau chiar vagoane emblematice unor vremuri de mult apuse, dar probabil CFR-ul prefera milioanele de pe urma taierii lor decat sa-si imbunatateasca imaginea donandu-le acestui forum.
Cand trec pe langa depoul BC vad in curtea lor un vagon de epoca si ma itreb ce vor sa faca cu ei?Asta ca tot ai adus vorba de vagoane si automotoare vechi
Sus In jos
http://www.youtube.com/user/nenuandrei1
Luna

Numarul mesajelor : 1464
Reputatie : 3563
Data de inscriere : 18/03/2011

MesajSubiect: Re: Ce v-a adus Mos Nicolae ?   Mier 07 Dec 2011, 01:13

Tare ideea cu automotorul, si eu o sustin chiar daca e veche de 2 ani, desii sunt constient ca nu e prea usor realizabila. Desii daca s-ar strange niste bani cred ca ar avea ceva sanse pentru un automotor stationar in concesiune. Si da, aveti dreptate cand e vorba de reclama facuta trenurilor, sunt unu care sunt/eram pasionat de calatorii, dar de cand cu acest forum aproape ca am devenit si pasionat feroviar.
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR GENERAL
ADMINISTRATOR GENERAL

Numarul mesajelor : 7919
Varsta : 44
Localizare : BUCURESTI, sector 2 in apropiere de Gara Obor
Reputatie : 12524
Data de inscriere : 06/03/2009

MesajSubiect: Re: Ce v-a adus Mos Nicolae ?   Mier 07 Dec 2011, 11:13

Si daca tot pomeneam in mesajul acela scris acum doi ani despre automotorul 969 din Piatra Olt, acesta nu se mai afla acolo. Exista doua ipoteze: Una care ne va bucura, alta care ne va intrista. Ori a fost dus la Petroutilaj, ori a fost casat.

Fierul a ajuns mai cautat decat aurul

Va invitam sa vizitati un forum turistic: http://calatorii.myfreeforum.ro
Sus In jos
Vitosa

Numarul mesajelor : 4694
Reputatie : 7182
Data de inscriere : 08/01/2011

MesajSubiect: Re: Ce v-a adus Mos Nicolae ?   Mier 07 Dec 2011, 19:30

nenuandrei a scris:
lovekomotive a scris:
Cand trec pe langa depoul BC vad in curtea lor un vagon de epoca si ma itreb ce vor sa faca cu ei?Asta ca tot ai adus vorba de vagoane si automotoare vechi
Ala, inca unul la fel si o locom cu abur au stat cativa ani de zile expuse in Parcul Herastrau, pana acum vreo 3 ani mi-aduc eu aminte.
Sus In jos
Balto
User Dezactivat
User Dezactivat

Numarul mesajelor : 1592
Reputatie : 3834
Data de inscriere : 05/12/2010

MesajSubiect: Re: Ce v-a adus Mos Nicolae ?   Mier 07 Dec 2011, 19:42

Mie Mos Nicolae, pe langa darurile personale, mi-a adus ceva special, si anume aniversarea de 1 an de cand activez pe acest forum Very Happy
Sus In jos
marius_catalin84
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 462
Varsta : 32
Localizare : ramnicu sarat
Reputatie : 3167
Data de inscriere : 23/08/2009

MesajSubiect: Re: Ce v-a adus Mos Nicolae ?   Joi 08 Dec 2011, 21:18

foarte multa sanatate,ca-i mai buna decat toate
Sus In jos
Scoop

Numarul mesajelor : 114
Varsta : 27
Localizare : Constanta/Bucuresti
Reputatie : 2356
Data de inscriere : 21/10/2010

MesajSubiect: Re: Ce v-a adus Mos Nicolae ?   Vin 09 Dec 2011, 08:59

Nu ceva mare dar primit cu drag, o masinuta heidi cu ciocolata Very Happy
Sus In jos
AndreiCFRBucuresti
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 535
Varsta : 19
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 2676
Data de inscriere : 14/02/2011

MesajSubiect: Re: Ce v-a adus Mos Nicolae ?   Lun 12 Dec 2011, 09:58

DSCN5435
Sus In jos
rich1974

Numarul mesajelor : 398
Varsta : 42
Localizare : jud Arges
Reputatie : 2333
Data de inscriere : 20/08/2011

MesajSubiect: Re: Ce v-a adus Mos Nicolae ?   Mier 14 Dec 2011, 08:19

nimic
Sus In jos
Gelu

Numarul mesajelor : 106
Localizare : Bistrita
Reputatie : 2482
Data de inscriere : 24/06/2010

MesajSubiect: Re: Ce v-a adus Mos Nicolae ?   Mier 14 Dec 2011, 23:50

Pe lângă cadourile „clasice” (gen citrice, banane, dulciuri), Moș Nicolae s-a uitat prin tolba lui și și-a adus aminte că mai are de dat cuiva vreo 5 discuri de pick-up: 2 cu cântări bisericești și pricesne interpretate de regretata Valeria Peter Predescu, albumul lui Vasile Șeicaru „Citește numai la final”, albumul lui Cornel Fugaru „În seara de Moș Ajun / Christmas Eve” și un disc (printre multe altele de fapt) de care mulți dintre noi au avut parte (mai puțin eu): un disc cu două povești de Ion Creangă: „Ivan Turbincă” și „Soacra cu trei nurori”.
În seara de 5 am primit o mașinuță cu telecomandă de la un prieten bun. Cred că Moșul i-a spus că îmi doresc o mașină electrică. Nu contează mărimea, cert e că o am și nu poluez. Cool Very Happy
Sus In jos
Razvan

Numarul mesajelor : 599
Varsta : 30
Localizare : Nehoiu-BZ
Reputatie : 3060
Data de inscriere : 14/04/2010

MesajSubiect: Re: Ce v-a adus Mos Nicolae ?   Joi 15 Dec 2011, 00:02

Eu am primit o carte,pe care mi-o doream f mult si am primit-o cu mare bucurie,,,,
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ce v-a adus Mos Nicolae ?   Astazi la 01:54

Sus In jos

Ce v-a adus Mos Nicolae ?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Ce v-a adus Mos Nicolae ?
» LA MULTI ANI DE SF. NICOLAE (6 decembrie)
» 804 : Medgidia - Tulcea Oras
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Inapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DIVERSE :: DISCUTII LIBERE-