Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiți | 

Modernizare Arad-Timisoara Nord-Caransebes

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
dan tm
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 4897
Reputatie : 6269
Data de inscriere : 16/07/2014

MesajSubiect: Modernizare Arad-Timisoara Nord-Caransebes   Vin 04 Aug 2017, 23:10

http://www.anpm.ro/documents/12220/2231306/Memoriu+de+prezentare+SF+Modernizare+CF+ARCA.pdf

Cred ca cei care au facut memoriu si cei care l-au preluat nu au iesit de prin birouri altfel cum puteau sa scrie la pagina 8 ca exista o cale ferata de 600 mm la Sanovita sau ca Gavojdia este legata de Nadrag printr-o cale ingusta de 760 mm. Acele cai ferate AU EXISTAT dar acuma sint demontate de multa vreme.
Sus In jos
neluadi

Numarul mesajelor : 369
Localizare : Timisoara
Reputatie : 984
Data de inscriere : 12/04/2016

MesajSubiect: Re: Modernizare Arad-Timisoara Nord-Caransebes   Dum 06 Aug 2017, 13:25

Am citit și eu acel SF. Asemenea din zonă, cazi pe spate despre ceea ce se prezintă drept real în teritoriu.
Oamenii ăștia ori s-au plimbat la greu pe Google 3D. ori/și au bătut doar ceva drumuri pe la primării.
Cu realitatea Aug. 2017 nu se prea leagă nicio secțiune. Pare o treabă făcută gen Dorel, lasă că o bâlmăjim noi cumva peste 2 ani, mai cârpim ceva, când trebe să facem altu'.
Și când statu', umil, mai comandă unul.
Sus In jos

Modernizare Arad-Timisoara Nord-Caransebes

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Modernizare Arad-Timisoara Nord-Caransebes
» M 900 : Bucuresti Nord - Rosiori Nord - Craiova - Caransebes - Timisoara Nord
» 213 : Radna - Timisoara Nord
» 217 : Timisoara Nord - Periam - Lovrin - Nerau
» Prin Timisoara Nord
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: INFRASTRUCTURA FEROVIARA :: LUCRARI LA C.F. DIN ROMANIA-