Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiți | 

Info trafic - trenurile intarziate [3]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 32 ... 60, 61, 62
AutorMesaj
IonutCFR2009
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 4236
Reputatie : 7517
Data de inscriere : 09/07/2009

MesajSubiect: Re: Info trafic - trenurile intarziate [3]    Joi 09 Noi 2017, 19:52

31.10.2017, R 8653 Medgidia-Tulcea Oras. Compunere: AM Malaxa 785

Medgidia plecare 10:11 (+61 min) *Asteapta legatura tren IR 1822-1
Babadag plecare 12:02 (+37 min)
Tulcea Oras sosire 13:05 (+30 min)

Deci se poate si in 2h54min cu personalul... Very Happy

Galati 05:00 - Braila 05:30 - Faurei 06:10 - Urziceni 07:13 - Bucuresti Nord 08:10
IC 571 „Dunarea”
Bucuresti Nord 16:00 - Urziceni 16:57 - Faurei 18:00 - Braila 18:41 - Galati 19:10
Sus In jos
ets2oltromânia

Numarul mesajelor : 632
Varsta : 18
Localizare : Romania, tara hotilor
Reputatie : 1202
Data de inscriere : 15/06/2016

MesajSubiect: Re: Info trafic - trenurile intarziate [3]    Dum 19 Noi 2017, 16:37

De azi: 9023-147 de minute in Piatra Olt
1894-180 in Slatina
9028-165 de minute
9476 va intarzia si el Sad
Sus In jos
https://www.youtube.com/channel/UCM474g-YL1k68HE0K1_f9_A
Rarau
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 729
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 2901
Data de inscriere : 23/01/2012

MesajSubiect: Re: Info trafic - trenurile intarziate [3]    Lun 20 Noi 2017, 14:08

19 noiembrie / Circulația trenurilor IR 1894 și IR 1590 /

UPDATE Ora 17h40 trenul IR 1590 și-a reluat circulația cu locomotiva de ajutor.

UPDATE Ora 16h16 trenul IR 1894 și-a reluat circulația cu locomotiva de ajutor.

=========

Ora 15

CFR Călători informează că astăzi, în jurul orei 15h00, în zona localității Slătioara s-a produs o defecțiune la locomotiva trenului IR 1894, Craiova - București, iar în zona localității Igiroasa la locomotiva trenului IR 1590, Drobeta Turnu Severin - București.

Pentru reluarea circulației în condiții de siguranță, garniturile vor fi preluate de locomotive de ajutor.

Cerem scuze pasagerilor pentru întârziere și îi asigurăm că măsurile care se iau au ca principal scop siguranța călătoriei. Cei care au bilete/abonamente și vor să renunțe la călătorie pot primi, la cerere, contravaloarea biletelor, conform Regulamentului de transport pe calea ferată, în vigoare.

Sus In jos
Katalyn

Numarul mesajelor : 5997
Varsta : 27
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 7273
Data de inscriere : 09/10/2014

MesajSubiect: Re: Info trafic - trenurile intarziate [3]    Joi 30 Noi 2017, 13:58

Nu stiu care mai e situatia eu am stat in Predeal o ora am fost sa iau duba spre Brasov care chipurile peste noapte nu mai iau calatori in picioare ca e 9.000 lei amenda. Am luat ocazie, Hyperionul era oprit in Timisul de Sus iar de acolo si pana la Darste stiti si voi ca din masina se vad sinele si nu am vazut niciun copacii pe sine. Am vazut 2 muncitori lucrand la semnalizare si 1 km mai jos o echipa care strageau suruburi nicidecum copaci. In tot acest timp angajati CFR mint calatori ca a cazut un copac pe sine. Astia s-au invatat sa dea vina pe natura, mi-e scarba de tot ce inseamna CFR de la A la Z de la conducere pana la ultimul acar, ca e Marketing, Calatori sau Infrastructura majoritatea sunt acolo din noroc sau cu relatii. Sa le fie rusine celor care amagesc si isi bat joc de calatori cu celebra "a cazut un copa pe fire/sine"

Uitati-va la mine pe FB ori ultimul LIVE ori ultimul film postat se vad aia cum strang la sine.
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 14023
Varsta : 28
Localizare : București, Drumul Taberei
Reputatie : 16431
Data de inscriere : 17/08/2011

MesajSubiect: Re: Info trafic - trenurile intarziate [3]    Joi 30 Noi 2017, 14:22

Katalyn a scris:
In tot acest timp angajati CFR mint calatori ca a cazut un copac pe sine. Astia s-au invatat sa dea vina pe natura, mi-e scarba de tot ce inseamna CFR de la A la Z de la conducere pana la ultimul acar, ca e Marketing,  Calatori sau Infrastructura majoritatea sunt acolo din noroc sau cu relatii. Sa le fie rusine celor care amagesc si isi bat joc de calatori cu celebra "a cazut un copa pe fire/sine"
Nu a căzut un copac, au căzut mai mulți. Și au căzut între cele 2 tuneluri, unde nu ai cum să îi vezi din mașină.

Katalyn

MesajSubiect: Re: Info trafic - trenurile intarziate [3]    Joi 30 Noi 2017, 17:46

Dupa ce vorbesti mult, prost si fara rost nici nu sti sa citesti si ma faci sa mai repet odata.

Hyperionul era la Timisul de Sus, daca au cazut copacii intre cele 2 tuneluri cum dracu a ajuns Hyperionul acolo si de ce nu era la destinatie la ora 13 ?

Nu te-ai saturat sa pupi mereu in dos on companie condusa prost de unii care mai nou mint calatorii cu scuze ca le cad copacii pe sine/fire chiar si atunci cand e frumos afara ? Azi nu a batut vantul, nu a fost viscol nu a fost nimic au avut alte probleme din moment ce 2 umblau la o cutie iar 1 km mai la vale vreo 6 insi strangeau suruburi.

Pentru Toma Necredinciosul si echipa lui uitati-va pe FB la mine ultimul video postat la 01:05 se vad cum strang aia suruburi nici vorba de copac pe linie dar si-au facut unii obicei sa minta si sa dea vina mereu pe natura si pe Dumnezeu.
Sus In jos
Vitosa

Numarul mesajelor : 5139
Reputatie : 8004
Data de inscriere : 08/01/2011

MesajSubiect: Re: Info trafic - trenurile intarziate [3]    Joi 30 Noi 2017, 23:42

Katalyne la km 155+800 s-a intamplat beleaua, la 700 de metri de halta Timisu de Jos, inspre Darste. De aia ai vazut rama Softrans stationand in Timisu de Sus Hm.
Se vede si in filmuletul tau drezina adusa pentru repunerea LC sub tensiune. Apoi strangeau la suruburi pentru ca s-au inlocuit traversele. Stai tu linistit ca de mintit nu minte nimeni din cfr pentru ca i-ar putea costa pierderea postului. Doar unul de pe aici dar care nu e ceferist Smile
Situatia de acolo se cunoaste doar ca RomSilva si niste ONG-uri se opun taierii copacilor.
http://m.b1.ro/stiri/eveniment/alerta-toti-romanii-trebuie-sa-stie-cfr-anunt-de-ultima-ora-s-a-intamplat-in-uma-cu-putin-timp-205889.html
Sus In jos
Katalyn

MesajSubiect: Re: Info trafic - trenurile intarziate [3]    Vin 01 Dec 2017, 07:47

Din masina s-a vazut tot, nici urma de copac iar copacii aia nu cad asa pe orice vreme, trebuie vant puternic, o furtuna viscol ceva. Mai ales acolo unde strangeau aia suruburile nici urma de copacii nici in gabait si nici pe margine. In plus cine isi pierde serviciul ca nu a fost ieri niciun comunicat pe niciun site, doar partida de la un anumit tren al operatorului de stat incerca sa prosteasca calatori cu vrajeli ieftine ca a cazut un copac. Si daca raman ei fara tensiune tot pe natura o sa dea vina. Cat timp nu a fost nimic oficial pot spune ca CFR Calatori prin partida a celui tren IR a mintit pe cei ce intrebau "mai stam mult" sau "ce se intampla de ce nu plecam".

Vezi ca ieri unul din 2 nasi de la un tren Regio a ras de mine cand m-am dus la capatul trenului si am solicitat bilet si nici urat sau ciudat nu sunt, ce a urmat pe urma nu pot relata aici. Ce a ajuns CFR-ul asta...te doare capul !!
Sus In jos
Vitosa

Numarul mesajelor : 5139
Reputatie : 8004
Data de inscriere : 08/01/2011

MesajSubiect: Re: Info trafic - trenurile intarziate [3]    Vin 01 Dec 2017, 14:27

@katalyn
Tu ai deschis linkul ce l-am postat in mesajul precedent? Deci daca mint unii (ceea ce n-o fac!) nu cred ca si Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Politiei Romane!
Ca se intampla ce se intampla pe caile ferate romane se intampla din alte cauze coroborate si cu birocratia crasa in care s-au afundat institutiile Statului dar si cu ajutorul unor legi demne de tot rahatul. Iar ceea ce se intampla intre Predeal si Timisu de Jos se intampla inca de pe vremea lui Ceausescu. Si pe atunci dar si dupa lovitura de stat din decembrie '89 intarziau trenurile din varii motive doar ca nu exista internet sa-si verse oful toata lumea. Si din pacate in ciuda tuturor actiunilor fiecaruia nu cred ca se va schimba ceva in tara asta. Vorba lui Gica Hagi ne indreptam spre lumea a 5-a.
Poftim, nu doar calea ferata se confrunta cu mari lacune ci si domeniul medical. Si multe altele...
http://www.tolo.ro/2017/12/01/la-multi-ani-romanie-autoritara-ce-s-intamplat-azi-noapte-la-spitalul-sf-pantelimon/
Sus In jos
Katalyn

MesajSubiect: Re: Info trafic - trenurile intarziate [3]    Vin 01 Dec 2017, 14:50

Boss nu stiu ce posteaza unii si nu ma intereseaza pe cine mint, daca chestia asta se intampla intre Predeal si Timisul de Sus nu mai ziceam nimic dar Isterul a trecut frumos, Hyperionul la fel pana la Timisul de Sus. Din masina s-a vazut ce copac strangeau muncitori, mai ales ca in zona aia nu e niciun copac. Si de unde sti ca nu e varianta mea ? Ai fost tu acolo sa vezi cu ochii tai sau vorbesti la fel ca Dr2005 care el habar n-avea ( nici macar n-a citit cu atentie ce postasem eu ) si isi dadea cu parerea ca din birou de acolo stie el mai bine. Crezi ca daca pica un copac rezolvau in 2 ore ? Minim 3-4 ore le trebuiau la fel ca si precedentele evenimente cu copac sau copacii.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Info trafic - trenurile intarziate [3]    

Sus In jos

Info trafic - trenurile intarziate [3]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Info trafic - trenurile intarziate [2]
» Info trafic - trenurile întârziate
» Info trafic - trenurile întârziate
» Info trafic - București Nord
» PLECARI / SOSIRI CLuj Napoca
Pagina 62 din 62Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 32 ... 60, 61, 62

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: TRENURILE DIN ROMANIA :: MERSUL SI COMPUNEREA TRENURILOR-