Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiți | 

Turnus partizi de tren

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
dan tm
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 5071
Reputatie : 6596
Data de inscriere : 16/07/2014

MesajSubiect: Re: Turnus partizi de tren   Mar 02 Ian 2018, 14:07

Stai linistit nu e nici un secret, e doar un program de lucru al conductorului. Uneori daca te dai in vorba cu ei gasesti conductori bucurosi sa iti spuna pasurile, necazurile sau bucuriile, se bucura cind cineva le intelege ocupatia si nu e nici un secret sa iti spuna ca merg de la A la B cu un tren , stau acolo si se intorc cu alt tren pri C de data asta.

Dar la noi asa e,,secret".

Gasesti o multime de mersuri de tren, din Serbia si chiar Macedonia pe net, doar la noi iti trebuie zeci de coduri de siguranta de parca mersul trenului ar fi secret.
Sus In jos
CRT

Numarul mesajelor : 15
Reputatie : 2292
Data de inscriere : 26/02/2012

MesajSubiect: Re: Turnus partizi de tren   Mier 03 Ian 2018, 00:07

Asta cu "stiu dar nu spun" imi aduce aminte de vremurile railwayfan forum, unde tot asa, erau vreo 2-3 care lasau impresia ca stiu ei multe chestii da' nu le spun ca nu e bine, de ce sa stie si altii. La fel si cu penibilul ala Horia Radulescu de pe un alt forum, tot asa are cateva fotografii de fabrica ale vagoanelor DDR-iste dar nu le publica pentru ca vezi doamne o sa apara in nu stiu ce rahat de carte la care lucreaza de vreo 10 ani.
Sus In jos

Turnus partizi de tren
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: INFORMATII GENERALE-
Mergi direct la: