Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiți | 

IR 14089/14088: Bucuresti Nord-Constanta-Bucuresti Nord

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Katalyn

Numarul mesajelor : 5721
Varsta : 27
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 6881
Data de inscriere : 09/10/2014

MesajSubiect: Re: IR 14089/14088: Bucuresti Nord-Constanta-Bucuresti Nord   Mier 31 Mai 2017, 19:21

Iar incepi ? Blocheaza naibi topicul daca nu iti convine tie si la inca maxim 80 de insi din toata tara. Voi 81 sunteti furnica pe langa elefant sti foarte bine cate zecii de mii de calatori circula saptamanal cu RT de ce va agitati 81 contra 10.000 ? Cand nu ai episoade cu Dr2005 cauti nod in paura cu oricine hai sa te vad cu cine te mai certi ca eu nu mai raspund la postarile tale. GoodLuck !!
Sus In jos
Kapпaтй
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 14010
Localizare : Бухарест
Reputatie : 17455
Data de inscriere : 06/12/2009

MesajSubiect: Re: IR 14089/14088: Bucuresti Nord-Constanta-Bucuresti Nord   Mier 31 Mai 2017, 19:29

Tu vorbesti care te dai mare zmeu pe aici si incerci sa convingi pe toata lumea ca e ca tine. Nu toata lumea e orbita de nebunie sa pupe in partea dorsala niste vechituri cascarabete si nu inteleg de ce cand operatoruld e stat e cel ce duce tot greul se gaseste x sa pupe o vechitura care face concurenta aiurea.
Lasa vrajelile de mahala ploiestene ca nu tine figura. Nu prea mai circula asa multi cu aceste vechituri, majoritatea sunt la CFR acum ca e mult mai confortabil, inainte studentii cautau ce e mai ieftin dar de cand cu gratuitatea toti au venit la IR CFR si CFR este forta nu cascarabeta rt.

P.S-sunt curios cat te poti abtine si sa nu te mai contrazici cu lumea pe aici ca esti cel care se contrazice cu toata lumea pe primul loc.

595423
Sus In jos
Katalyn

MesajSubiect: Re: IR 14089/14088: Bucuresti Nord-Constanta-Bucuresti Nord   Mier 31 Mai 2017, 20:06

1. Nu sunt zmeu, sunt om!!
2. Unde si cand am pupat eu fiare ?
3. Cascarabete li se spune microbuzelor din zona Galati-Tecuci acolo pentru prima data a aparut termenul de cascarabeta.
4. Mai nou te pricepi si la cifre atunci de ce RT are duminica acelasi nr de calatori la 14036 si 14038 la fel ca pe vremea cand studenti nu aveau gratis. Vino cu niste probe data viitoare inainte sa te dai mare expert si sa contrazici tu mereu pe toata lumea, vino cu probe si apoi mai vorbim. Nu ai timp sa te duci duminica in gara sa vezi cati coboara din 14036 sau 14038 atunci sezi ghinisor si abtine-te.
5. Nu inteleg cu ce te afecteaza pe tine sau pe mine ca duce CFR-ul greul putem noi in vreun fel influenta asta ? Nu depinde de noi si nu prea ne afecteaza pe noi.
6. In august o sa ma duc de 2 ori la mare odata cu RT si odata cu CFR 1538+1921 insa nu stiu cu ce trenuri ma voi intoarce de la mare. Si m-as mai duce odata si cu ATC sa testez si luxul din Romania.
7. Scuza-ma dar locul 2 e al meu, primul a fost dintotdeauna al tau la contraziceri asa ca nu ma bag sa iti iau locul.
8. Am mai tot spus de n ori pentru mine prima data conteaza tariful si orarul abia apoi ma gandesc la conditi, bine daca ar fi sa merg pe M1000 in niciun caz nu voi folosi TFC cu DH2 pe timp de vara sa ma urc odihnit si sa cobor obosit si transpirat ori aleg RT ori CFR.
Sus In jos
Katalyn

MesajSubiect: Re: IR 14089/14088: Bucuresti Nord-Constanta-Bucuresti Nord   Joi 10 Aug 2017, 23:28

Am fost cu 14088 pe joi 03.08 de la Ploiești.VEST la CTA o singura rama grad de ocupare maxim 40% aer condiționat, prize funcționale, locuri grămadă pentru toată lumea și bagaje. Am avut online, am spus doar numărul comenzii un cod format din 5 cifre, în câteva secunde mi-a dat biletul. Intre Chitila și Băneasa șeful de tren a dat o tura prin rama și întreba toți călători cum e cu aerul, eu fiind singur intr-un mic salon i-am spus sa-l dea la maxim la rece. Am mai deschis geamul din când în când pentru poze, în 2 minute era ok.

Am ajuns timpuriu la Fetești cu 7 minute iar la intrare în Palas am avut 6 minute timpuriu.

Luni 07.08 m-am întors cu 14089 2 rame RIo 09 și 02, călători foarte putini in vagonul 5 ( al 2-Lea vagon al ramei a doua ) am fost 12 călători. În salonul din mijloc aerul nu prea făcea față, am rugat călători sa vina la mine în salon fiind destul de ok, a venit doar o fata care tot drumul a stat pe laptop. Dacă nu era 1988 Tulcea-București în fata noastră întârziat ajungeam timpuriu la Băneasa cu cel puțin 15 minute. Am oprit la Medgidia 3 minute și la Fetești 30 secunde din cauza lui 1988 dar și înainte de multe stații ne încetinea.

Și când te gândești ca erau oameni în Gara din CTA care la ora 14:30 primeau bilete la 1586 de la ora 17:00. Mai ales studenți prosti, dacă le spui de RT zic pseudopasionați ca faci reclama, lăsai atunci sa stea aiurea prin gări și sa meargă cu CFR în picioare pe la uși în vreme ce RT are vagoane goale.
Sus In jos
cristy79

Numarul mesajelor : 1366
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 3045
Data de inscriere : 27/02/2013

MesajSubiect: Re: IR 14089/14088: Bucuresti Nord-Constanta-Bucuresti Nord   Vin 11 Aug 2017, 08:07

Asta pentru ca majoritatea pomanagiilor au inca impresia ca mocangeala e numai la operatorul de stat CFR Calatori. 

De aia se calca in picioare acolo si stau claie peste gramada pe scari, iar pe urma dau fuga sa isi verse ofurile pe Facebook si fac reclamatii la Haga, la Bruxelles si unde le mai spune Florin Badita sa se duca, doar sunt cetateni europeni si au drepturi. Iar Coruptia Ucide bineinteles, PSD e Ciuma Rosie dar ne plac maxim pomenile lor, jos asistatii social dar pentru noi ne place mocangeala etc. Coruptia Ucide - dar Prostia nu? 

Pentru calatorii platitori care nu mai au loc in trenurile companiei de stat intrucat respectivii indivizi s-au mutat acolo si fac zilnic naveta la Constanta e foarte buna ignoranta lor. Sa ii lasam sa creada asta. Mai sunt si autocarele, daca stii pe care sa le alegi si cum sa iti iei biletul iesi mai ieftin ca la tren si cu mult mai putini nervi, intrucat la auto nu gasesti hoardele de pomanagii sa iti urle in urechi tot drumul. 

Pentru mine RT nu e o optiune fie si pentru ca imi e prea lene sa ma deplasez din Militari la Gara Baneasa si exista suficiente alternative la trenurile groazei pline de pomanagii spre Litoral. Sa ii pupe picioarele lui Dracnea, ca daca nu era el multi nici nu ieseau din satul lor si poate nu vedeau marea niciodata. Dar capra raioasa este evident tot cu coada pe sus...
Sus In jos
Katalyn

MesajSubiect: Re: IR 14089/14088: Bucuresti Nord-Constanta-Bucuresti Nord   Vin 11 Aug 2017, 18:19

Eu am avut grija sa dau în studenți peste tot pe unde i-am prins le-am bătut apropouri unul nu zicea nimic stăteau și ascultau mai ales în 1921 în noaptea de 31.07/01.08.

Și da am cunoscut în 1921 studenți care chiar fac naveta la CTA în fiecare week-end, și ai dreptate când ai spus ca dacă nu era Dracnea unii poate nici acum nu vedeau marea. Eu am văzut marea la primul salariu în 2006.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: IR 14089/14088: Bucuresti Nord-Constanta-Bucuresti Nord   

Sus In jos

IR 14089/14088: Bucuresti Nord-Constanta-Bucuresti Nord

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» IR 14089/14088: Bucuresti Nord-Constanta-Bucuresti Nord
» IR 15983/15984: Bucuresti Nord-Constanta-Bucuresti Nord-Craiova
» M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia
» M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia
» IR 1985: Bucuresti Nord - Constanta - Mangalia
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: TRENURILE DIN ROMANIA :: TRENURI SEZONIERE-