Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiți | 

M 500 : București Nord - Buzău - Bacău - Suceava - Vicșani

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 33 ... 62, 63, 64
AutorMesaj
bobi

Numarul mesajelor : 602
Localizare : Iasi
Reputatie : 2120
Data de inscriere : 06/05/2014

MesajSubiect: Re: M 500 : București Nord - Buzău - Bacău - Suceava - Vicșani   Mier 09 Mai 2018, 09:33

Aici nu este vorba de al meu sau al tau, ci este vorba ca, intre Iasi si Bucuresti nu exista nici un tren in intervalul orar 6 - 14 si oricum, pe SV sunt prea multe trenuri, comparativ cu puterea orasului ( din toate punctele de vedere). Vitosa a facut o analiza si o propunere in acelasi timp, foarte obiective, care ar trebui luate foarte in serios de catre conducerea CFR! Nu poti da copy-paste la infinit, la mersul de tren, doar ca asa a fost inainte de 89!
CFR-ul ar trebui sa lase la o parte ''orgoliile'' locale ( cu siguranta sunt multi suceveni pe acolo pe sus) si sa gandeasca trenurile in functie de criterii obiective ( cerere, putere economica, populatie).
Sunt categoric de acord cu propunerea lui Vitosa, pe care am sa o sustin si eu mai departe prin petitie , catre forurile de decizie.
Sus In jos

M 500 : București Nord - Buzău - Bacău - Suceava - Vicșani
Sus 
Pagina 64 din 64Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 33 ... 62, 63, 64

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: MAGISTRALELE DIN ROMANIA :: M 500-
Mergi direct la: