Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 

M 300 : Bucuresti Nord - Brasov - Cluj Napoca - Episcopia Bihor II

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16
AutorMesaj
Kapпaтй
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 13681
Localizare : Бухарест
Reputatie : 17014
Data de inscriere : 06/12/2009

MesajSubiect: Re: M 300 : Bucuresti Nord - Brasov - Cluj Napoca - Episcopia Bihor II   Lun 10 Apr 2017, 12:13

Dr2005 a scris:
Kapпaтй a scris:
Inchiriau linia 314, o repara usor usor si bagau si aici trenurile direct Oradea-Ceica-Vascau si cu astea eu zic ca ar avea un profit perfect, chiar nu le trebuie atatea artificii si experiente sa dubleze CFR pe Campia Turzii si Huedin unde CFR are trenuri garla, deci nu ii inteleg.

Ce e pe 314 numai reparație ușoară nu e. Trebuie traverse noi, șină, utilaje... e bătaie mare de cap și e nevoie de milioane bune de euro, pe care din ăia 3% profit nu le pot face.

Au găsit niște intervale pe care ei le consideră bune și pe care CFR Călători nu s-a băgat.

Nu e usoara dar se poate face usor usor, nu trebuie reparata toata in o luna, se poate si in 2 ani, in 3 luni deschide pana la Mierlau apoi peste inca 3 luni cu inca o statie si tot asa, ca in 2 ani sa fie gata toata. Mierlau si Dragesti chiar ar genera ceva trafic de naveta.

Vrem trenul Bucuresti-Beograd-Bucuresti!!!
Букурешт-Крајова-Темишвар-Београд

595423
Sus In jos
tcm

Numarul mesajelor : 407
Varsta : 21
Localizare : Oradea ; Leeds (UK)
Reputatie : 1481
Data de inscriere : 27/06/2014

MesajSubiect: Re: M 300 : Bucuresti Nord - Brasov - Cluj Napoca - Episcopia Bihor II   Lun 10 Apr 2017, 16:23

vatmanul a scris:
Nu știu unde ai găsit acest tarif pe Oradea - Cluj la TFC. E maxim 25 lei cu tot cu loc.
Ma uitasem la ei pe site , la tarife pentru pentru trenurile IR , am uitat ca este oferta. Embarassed Am gasit biletul de cand am fost la Cluj si am platit 22,85 lei , bilet intreg. Deci pretul Interregional este aproape dublu fata de TFC.
Sus In jos
vatmanul
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 582
Varsta : 30
Localizare : Oradea
Reputatie : 2277
Data de inscriere : 14/10/2012

MesajSubiect: Re: M 300 : Bucuresti Nord - Brasov - Cluj Napoca - Episcopia Bihor II   Mier 12 Apr 2017, 10:47

Ceea ce era de așteptat să se întâmple, s-a și întâmplat. Interregional a scăzut prețul biletelor de tren pe relația Oradea - Cluj Napoca. Așadar, un bilet costă acum 20,70 lei, deci și mai ieftin decât la TFC.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: M 300 : Bucuresti Nord - Brasov - Cluj Napoca - Episcopia Bihor II   

Sus In jos

M 300 : Bucuresti Nord - Brasov - Cluj Napoca - Episcopia Bihor II

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» M 300 : Bucuresti Nord - Brasov - Cluj Napoca - Episcopia Bihor II
» M 300 : Bucuresti Nord - Brasov - Cluj Napoca - Episcopia Bihor
» PLECARI / SOSIRI CLuj Napoca
» Bucuresti Nord
» M 700 : Bucuresti Nord - Urziceni - Faurei - Galati (1)
Pagina 16 din 16Mergi la pagina : Inapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: MAGISTRALELE DIN ROMANIA :: M 300-