Forumul pasionatilor de trenuri din România
Bine ați venit pe Forumul pasionaților de trenuri din Romania.
Sper ca ceea ce veți gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 

Accidente si Incidente CFR

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 25 ... 29  Urmatorul
AutorMesaj
c o r v i n
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 2568
Varsta : 40
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 4380
Data de inscriere : 16/10/2013

MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente CFR   Lun 03 Oct 2016, 02:19

CristyanC a scris:
c o r v i n a scris:

...pe 207 se circulă cu multe restricții, viteze ridicol de mici! E posibil ca acel obstacol să fi fost văzut din timp și, pe fond de viteză redusă, s-a putut opri la timp! Nu-mi dau seama pe unde este exact acel loc!? Oricum, cât de plictisit și retardat să fii să te chinui să plasezi pe o linie circulată o așa bucată de beton??!... Suspect

Bucatile de beton au fost puse la cca 50 m dupa  podul peste Cerna spre Pestisul Mare hc.

...au fost mai multe?? Cât de tembel să fii să faci așa ceva? Suspect Embarassed
Sus In jos
Adrian78
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 9224
Reputatie : 11865
Data de inscriere : 05/10/2010

MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente CFR   Lun 03 Oct 2016, 07:19

c o r v i n a scris:
CristyanC a scris:
c o r v i n a scris:

...pe 207 se circulă cu multe restricții, viteze ridicol de mici! E posibil ca acel obstacol să fi fost văzut din timp și, pe fond de viteză redusă, s-a putut opri la timp! Nu-mi dau seama pe unde este exact acel loc!? Oricum, cât de plictisit și retardat să fii să te chinui să plasezi pe o linie circulată o așa bucată de beton??!... Suspect

Bucatile de beton au fost puse la cca 50 m dupa  podul peste Cerna spre Pestisul Mare hc.

...au fost mai multe?? Cât de tembel să fii să faci așa ceva? Suspect Embarassed

Da au fost mai multe de aia mecanicul a putut opri si la 200 m înainte de asta fusese
Sus In jos
dan tm
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 3676
Reputatie : 4668
Data de inscriere : 16/07/2014

MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente CFR   Lun 03 Oct 2016, 08:30

In rapoartele AFER au mai fost semnalate dale de-astea pe linii.

Ori le pun niste copii timpiti si cu creierul cit aluna, ori le pun altii care vor sa opreasca trenul si sa fure din ele in ideea ca o sa vina un marfar cu fier.
Sus In jos
c o r v i n
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 2568
Varsta : 40
Reputatie : 4380
Data de inscriere : 16/10/2013

MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente CFR   Lun 03 Oct 2016, 11:13

dan tm a scris:
In rapoartele AFER au mai fost semnalate dale de-astea pe linii.

Ori le pun niste copii timpiti si cu creierul cit aluna, ori le pun altii care vor sa opreasca trenul si sa fure din ele in ideea ca o sa vina un marfar cu fier.

...da, ok, însă, dacă fac asta pentru hoție, au nimerit prost linia!! Pe acolo, tren de marfă trece mai rar decât din an în Paști, iar cu sau pentru fier vechi, niciodată!... No
Sus In jos
laurentzu

Numarul mesajelor : 214
Varsta : 31
Localizare : Iasi
Reputatie : 398
Data de inscriere : 08/06/2016

MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente CFR   Lun 03 Oct 2016, 11:43

bubu a scris:
Se pare ca locomotiva trenului 1642 a deraiat langa Baile Tusnat, calatorii au fost preluati de alte trenuri. Trenul 1644 deviat prin Sculeni - Adjud!
http://www.cfrcalatori.ro/682
Sus In jos
Vitosa

Numarul mesajelor : 4700
Reputatie : 7194
Data de inscriere : 08/01/2011

MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente CFR   Lun 03 Oct 2016, 13:33

CristyanC a scris:
c o r v i n a scris:

Ai prins curaj dupa ce ieri iti tremurau si chilotii pe tine cerand vehement adminilor sa ne stearga amandurora postarile ceea ce s-a si realizat intr-un tarziu ?!! Ori ai cojones sa spune-mi lucrurilor pe nume ori ce pana mea facem aici. Ti-era teama de ce? Si ia stai asa. De unde cunosti locatia unde s-au pus acele dale? Erai in tren sau treceai cumva intamplator prin zona? Si daca le-ai vazut de ce nu le-ai dat la o parte? Si de unde sa stim noi ca nu le-ai pus chiar tu?
Sus In jos
CristyanC

Numarul mesajelor : 83
Varsta : 28
Reputatie : 436
Data de inscriere : 01/01/2016

MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente CFR   Lun 03 Oct 2016, 14:13

Vitosa a scris:
CristyanC a scris:

Ai prins curaj dupa ce ieri iti tremurau si chilotii pe tine cerand vehement adminilor sa ne stearga amandurora postarile ceea ce s-a si realizat intr-un tarziu ?!! Ori ai cojones sa spune-mi lucrurilor pe nume ori ce pana mea facem aici. Ti-era teama de ce? Si ia stai asa. De unde cunosti locatia unde s-au pus acele dale? Erai in tren sau treceai cumva intamplator prin zona? Si daca le-ai vazut de ce nu le-ai dat la o parte? Si de unde sa stim noi ca nu le-ai pus chiar tu?

MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente CFR   Astazi la 2:10 pm Raspunde cu citat Editeaza/Sterge acest mesaj Sterge acest mesaj
Ai prins curaj dupa ce ieri iti tremurau si chilotii pe tine cerand vehement adminilor sa ne stearga amandurora postarile ceea ce s-a si realizat intr-un tarziu ?!! Ori ai cojones sa spune-mi lucrurilor pe nume ori ce pana mea facem aici. Ti-era teama de ce? Si ia stai asa. De unde cunosti locatia unde s-au pus acele dale? Erai in tren sau treceai cumva intamplator prin zona? Si daca le-ai vazut de ce nu le-ai dat la o parte? Si de unde sa stim noi ca nu le-ai pus chiar tu?[/quote]

Inteligentule,daca nu aveam nicio dovada in acest sens puteam fi acuzat de glume de prost gust si nu era bine...Apoi au aparut pozele...Da,eram in tren,am fost intr.o plimbare pe Hunedoara-Simeria-Hunedoara...Initial,am crezut ca sunt probleme la locomotiva si apoi am coborat din tren(al doilea vagon)sa vad mai exact ce se intampla,atunci mecanicul si controlorul dadeau acele dale de beton la o parte.
Vai de capul tau...Doar in 2016 am km pe calea ferata mai multi decat tine in ultimii 5-10 ani:)) amunca
Sus In jos
Vitosa

Numarul mesajelor : 4700
Reputatie : 7194
Data de inscriere : 08/01/2011

MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente CFR   Lun 03 Oct 2016, 14:23

Eu ti-am vorbit frumos si tu ma iei peste picior. Sa-ti fie rusine nesimtitule care esti. Si sa vezi ce-ti rup eu tie urechile cand dau de tine.
Ai cojones in tine si recunoaste de ce ti-ai retras postarea? Eu nu facusem altceva decat sa-ti intaresc afirmatia.
Sus In jos
dan tm
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 3676
Reputatie : 4668
Data de inscriere : 16/07/2014

MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente CFR   Lun 03 Oct 2016, 14:28

Care postare retrasa? pe ce va certati?
Sus In jos
marius664

Numarul mesajelor : 983
Varsta : 37
Localizare : Alexandria
Reputatie : 2051
Data de inscriere : 23/01/2014

MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente CFR   Lun 03 Oct 2016, 14:34

dan tm a scris:
Care postare retrasa? pe ce va certati?
Ieri CrystianC a pus o postare in care descria accidentul, apoi a cerut stergerea postarii pe motiv ca nu e un incident asa grav...mai tarziu insa aparand pozele lui Adrian
Sus In jos
CristyanC

Numarul mesajelor : 83
Varsta : 28
Reputatie : 436
Data de inscriere : 01/01/2016

MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente CFR   Lun 03 Oct 2016, 14:42

Vitosa a scris:
Eu ti-am vorbit frumos si tu ma iei peste picior. Sa-ti fie rusine nesimtitule care esti. Si sa vezi ce-ti rup eu tie urechile cand dau de tine.
Ai cojones in tine si recunoaste de ce ti-ai retras postarea? Eu nu facusem altceva decat sa-ti intaresc afirmatia.

Bun...eu zic sa iti vezi tu fain frumos de treaba ta,si sa nu mai dai cu presupusul...Si ai grija ce vorbesti...S.a inteles?
Deja mi.am pierdut timp pretios cu tine.
P.S. Nu te obosi sa imi mai scrii ceva.
Sus In jos
cardinal

Numarul mesajelor : 1867
Reputatie : 4361
Data de inscriere : 08/04/2010

MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente CFR   Mar 04 Oct 2016, 17:42

Adrian78 a scris:
Astazi pe M207 foto Emil Raileanu

Primatele care tocmai au învățat să folosească uneltele și focul ar trebui eutanasiate
Mad
Sus In jos
92Dragos
Moderator si Fotograful anului
Moderator si Fotograful anului

Numarul mesajelor : 2479
Localizare : Targu Mures
Reputatie : 5003
Data de inscriere : 24/05/2010

MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente CFR   Mier 05 Oct 2016, 18:00

Sofia-Budapesta este pusa la o parte in Craiova avea 525 minute intarziere. Se asteapta 1693 sa plece cu el pana la Timisoara apoi mai vedem.

Numarul mesajelor : 251
Varsta : 21
Localizare : Olt
Reputatie : 438
Data de inscriere : 15/06/2016

MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente CFR   Sam 15 Oct 2016, 13:32

Sus In jos
ets2oltromânia

Numarul mesajelor : 251
Varsta : 21
Localizare : Olt
Reputatie : 438
Data de inscriere : 15/06/2016

MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente CFR   Vin 21 Oct 2016, 10:06

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Accidente si Incidente CFR   Astazi la 19:18

Sus In jos

Accidente si Incidente CFR

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Accidente feroviare
» Idei pentru reducerea nr. accidentelor auto
Pagina 22 din 29Mergi la pagina : Inapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 25 ... 29  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: INFORMATII GENERALE-