Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiți | 

407 : Targu Mures - Band - Lechinta si Band - Mihesu de Campie

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
cortexedge
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 3117
Reputatie : 6746
Data de inscriere : 20/08/2008

MesajSubiect: Re: 407 : Targu Mures - Band - Lechinta si Band - Mihesu de Campie   Lun 22 Oct 2012, 01:25

Trageti singuri concluziile. Pozele sunt din spatele Azomures din 21 octombrie.

Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 14010
Localizare : Бухарест
Reputatie : 17455
Data de inscriere : 06/12/2009

MesajSubiect: Re: 407 : Targu Mures - Band - Lechinta si Band - Mihesu de Campie   Lun 22 Oct 2012, 04:10

Cine a inchiriat linia asta stiu ca o demonteaza in totalitate pentru a o reface cum trebuie , noua si buna , vezi cazul din Mihesul de Campie unde au inceput cu linia noua , stiu ca in 3-4 ani vor sa termine cu linia si sa puna in functiune si trenuri pentru calatori formate din automotoare . Linia e desfacuta manual si refacuta tot manual de asta dureaza asa mult .

595423
Sus In jos
cortexedge
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: 407 : Targu Mures - Band - Lechinta si Band - Mihesu de Campie   Lun 22 Oct 2012, 12:14

Hmm, o fi asa, dar podul sigur nu tot cei care au inchiriat linia il decompleteaza treptat... Ultima data am trecut pe aici acum 2 ani, pe atunci nu lipsea nicio placa de metal de pe laterale. Nu stau degeaba satenii/tiganii.

V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 1228
Varsta : 21
Localizare : Orasul trandafirilor
Reputatie : 3155
Data de inscriere : 21/07/2012

MesajSubiect: Re: 407 : Targu Mures - Band - Lechinta si Band - Mihesu de Campie   Lun 22 Oct 2012, 15:21

aceasta linie unde se desprinde de TgMs-sovata? ori de cate ori merg prin zona aceeia matot uit si niciodata n-am observat racordul
Sus In jos
Kapпaтй
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: 407 : Targu Mures - Band - Lechinta si Band - Mihesu de Campie   Lun 22 Oct 2012, 16:16

lapsanszkitamas a scris:
aceasta linie unde se desprinde de TgMs-sovata? ori de cate ori merg prin zona aceeia matot uit si niciodata n-am observat racordul

Racordul pentru 407 din 408 mai exista in teren dar traversarea ingustei peste normala a fost desfintat cu multi ani in urma de CFR , tu erai prea mic sa iti aduci aminte de acel loc sau sa fi prins trenurile pe aceasta sectie . Traversarea era in Tg.Mures Sud cum se iese spre Ludus in dreptul acelei cabine daca o cunosti , si daca esti din zona poti face un drum pana acolo special sa vezi locul la pas nu din tren ca din goana trenului iti dai seama cam greu , sa speram ca va fi asa cum am auzit eu si peste cativa ani vom avea trenuri si pe ingusta .

595423
Sus In jos
cortexedge
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: 407 : Targu Mures - Band - Lechinta si Band - Mihesu de Campie   Lun 22 Oct 2012, 16:57

Da, desprinderea se face in spatele cabinei, langa trecerea peste liniile normale.

V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 1228
Varsta : 21
Localizare : Orasul trandafirilor
Reputatie : 3155
Data de inscriere : 21/07/2012

MesajSubiect: Re: 407 : Targu Mures - Band - Lechinta si Band - Mihesu de Campie   Lun 22 Oct 2012, 17:54

e clar, urmatoarea calatorie e pana in tgms sud. acolo cam cati anti-pasionati is?
Sus In jos
cortexedge
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: 407 : Targu Mures - Band - Lechinta si Band - Mihesu de Campie   Lun 22 Oct 2012, 20:10

Ce-s aia? Daca-s angajati pe care ii deranjezi pozand, asta depinde doar de tine cat esti de insistent.

Numarul mesajelor : 91
Reputatie : 2476
Data de inscriere : 11/02/2011

MesajSubiect: Re: 407 : Targu Mures - Band - Lechinta si Band - Mihesu de Campie   Dum 18 Noi 2012, 18:37

cortexedge a scris:
Trageti singuri concluziile. Pozele sunt din spatele Azomures din 21 octombrie.

Pe unde pot sa ajung la acel pod? Pe ce strada, cu masina, si apoi pe unde, pe jos? Mersi!
Sus In jos
riciu

Numarul mesajelor : 731
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 3367
Data de inscriere : 27/06/2010

MesajSubiect: Re: 407 : Targu Mures - Band - Lechinta si Band - Mihesu de Campie   Dum 18 Noi 2012, 18:57

Sunt mai multe variante.

Una ar fi din DN Targu Mures - Cluj. Linia se desparte undeva intre Cristesti si Ungheni.

Se poate ajunge fie de la gara Ungheni (actuala Gral Dascalescu daca nu ma insel) mers inapoi spre Targu mures (undeva pe partea stanga), fie dinspre Cristesti (dupa Gara Targu Mures Sud) mers inainte si pe partea dreapta a liniei. Stiu sigur ca din DN se poate ajunge cu masina pana la Cristesti.
Sus In jos
Silviu Sintea

Numarul mesajelor : 91
Reputatie : 2476
Data de inscriere : 11/02/2011

MesajSubiect: Re: 407 : Targu Mures - Band - Lechinta si Band - Mihesu de Campie   Dum 18 Noi 2012, 19:01

La linie stiu sa ajung din Tg. Mures sau din Cristesti/Ungheni. Sa reformulez: unde anume e acest pod?
Sus In jos
cortexedge
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: 407 : Targu Mures - Band - Lechinta si Band - Mihesu de Campie   Dum 18 Noi 2012, 19:36

Astea-s coordonatele:
46°30'32.44"N, 24°29'4.94"E.

Din statia de autobuz de la azomures mergeti pe E60 pana la primul drum la dreapta(drum de piatra). Acolo o luati la dreapta, treceti peste liniile de la triajul de la azomures si continuati in fata(drum asfaltat). La prima intersectie mergeti la dreapta apoi la urmatoarea la stanga(o sa fie o carare pe marginea liniei). De acolo o tineti pe carare ~100 m si ati ajuns la pod.

Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: 407 : Targu Mures - Band - Lechinta si Band - Mihesu de Campie   Vin 30 Noi 2012, 14:28

Stie cineva daca maine va circula mocanita din Teaca la Raciu ? Un numar de telefon unde se poate intreba ?

595423
Sus In jos
cristi CFR
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 3350
Varsta : 28
Localizare : Timișoara
Reputatie : 6728
Data de inscriere : 02/11/2008

MesajSubiect: Re: 407 : Targu Mures - Band - Lechinta si Band - Mihesu de Campie   Vin 30 Noi 2012, 16:53

stiu de un mail indormur@yahoo.com

Am mai gasit pe net http://www.mocanitamures.webgarden.ro/menu/noutati/inaugurare-raciu-teaca/tarife-si-contact

http://tren.transira.ro/ Trainspo Panoramio http://www.youtube.com/user/cristiCFR
Sus In jos
http://tren.transira.ro/
Kapпaтй
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: 407 : Targu Mures - Band - Lechinta si Band - Mihesu de Campie   Vin 30 Noi 2012, 17:10

Am sunat la numarul ala si intra faxul , ma interesa sa stiu ceva sigur daca circula maine si daca plec de acasa in seara asta sa ma plimb maine cu mocanita dar cum nu am aflat nimic sigur pana acum nu plec pana acolo , e departe si cheltui mult pe ceva ce nu stiu sigur Crying or Very sad

Pana la urma am aflat ceva sigur , in prezent nu circula , mocanita se afla la Raciu acum si va circula doar daca sunt grupuri organizate pe perioada asta de iarna , la vara va circula in weekend .

595423
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: 407 : Targu Mures - Band - Lechinta si Band - Mihesu de Campie   

Sus In jos

407 : Targu Mures - Band - Lechinta si Band - Mihesu de Campie

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» 408 : Targu Mures - Baile Sovata (linie ingusta)
» Mersul trenurilor Targu Mures(sosiri,plecari)
» 405 : Deda - Targu Mures - Razboieni
» Filmulete din Targu Mures
» IR 1944: Satu M/Sighet/Tg Mures-M.Ciuc-Brasov-Buc. Baneasa-Mangalia
Pagina 5 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: MAGISTRALELE DIN ROMANIA :: M 400-