Forumul pasionatilor de trenuri din România
Bine ați venit pe Forumul pasionaților de trenuri din Romania.
Sper ca ceea ce veți gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 

Gaming - feroviar si nu prea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
cont.dezactivat.

Numarul mesajelor : 109
Reputatie : 1430
Data de inscriere : 17/05/2013

MesajSubiect: Re: Gaming - feroviar si nu prea   Joi 27 Feb 2014, 19:09

Mie nu mi se pare chiar așa oribil, e peste FIFA din orice pucte de vedere, întradevăr sunt mare fan FIFA, joc de când eram mic, dar și PES are un farmec aparte Smile 
Sus In jos
Teodor

Numarul mesajelor : 3307
Reputatie : 5540
Data de inscriere : 18/04/2011

MesajSubiect: Re: Gaming - feroviar si nu prea   Joi 27 Feb 2014, 21:02

Si eu am considerat o vreme ca depaseste FIFA, insa acum mi-am schimbat parerea. In primul rand grafica, in al doilea rand gameplay-ul, felul de a pasa, driblingurile, chipurile jucatoriilor, elementele de fundal ( suporteri, tribune ) in FIFA mi se par mai bine definite.
Sus In jos
alexpopa

Numarul mesajelor : 133
Varsta : 21
Localizare : Oradea
Reputatie : 2308
Data de inscriere : 04/01/2011

MesajSubiect: Re: Gaming - feroviar si nu prea   Joi 27 Feb 2014, 21:43

In PES modurile de Uefa Champions League si Europa League is faine in rest ii destul de naspa , plus ca la FIFA ai foarte multe campionate licentiate .
Sus In jos
Teodor

Numarul mesajelor : 3307
Reputatie : 5540
Data de inscriere : 18/04/2011

MesajSubiect: Re: Gaming - feroviar si nu prea   Joi 27 Feb 2014, 21:55

Da, UCL chiar este super fain. Imi facea placere sa-i ascult de fiecare data imnul.
Sus In jos
alexpopa

MesajSubiect: Re: Gaming - feroviar si nu prea   Joi 27 Feb 2014, 22:23

Ar fi si mai fain daca ar avea mai multe echipe licentiate din Europa sau sa faca un mod cu toate echipele participante in UCL , ei s-au axat mai mult pe Asia care nu cred ca intereseaza pe nimeni .
Sus In jos
Spartan1948
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 2103
Varsta : 24
Localizare : Arad & Cluj-Napoca
Reputatie : 3996
Data de inscriere : 15/03/2012

MesajSubiect: Re: Gaming - feroviar si nu prea   Joi 27 Feb 2014, 22:33

Pai de acolo le vine grosul banilor. Voi ce credeti, ca in jocuri nu sunt interese ?
Sus In jos
alexpopa

MesajSubiect: Re: Gaming - feroviar si nu prea   Joi 27 Feb 2014, 22:50

Si de acolo vin bani multi iti dai seama , in Europa nu au cum sa concureze cu cei de la EA Sports care au licentiate majoritatea campionatelor atunci merg pe Asia sau America de Sud .
Sus In jos
Hawkuletz

Numarul mesajelor : 21
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 1586
Data de inscriere : 27/08/2012

MesajSubiect: Re: Gaming - feroviar si nu prea   Mier 05 Mar 2014, 09:16

Ma uimeste ca nu a pomenit nimeni de openttd - remake-ul opensource dupa Transport Tycoon Deluxe. Este imbunatatit, dar doar atat cat sa nu strice originalul. Stilul de joc e in continuare acelasi, trenurile sunt in continuare de baza. Si se poate juca in retea (locala sau prin Internet). Am pierdut socoteala noptilor pierdute cu acest joc. Nu este prea realist, desigur, dar este suficient de interesant incat asta sa nu conteze prea mult. Plus ca eu l-am jucat si in epoca DOS, deci poate e si ceva nostalgie la mijloc. Desi cand am incercat sa joc din nou varianta de DOS dupa ce m-am invatat cu binele (openttd) am fost surprins de cate imi lipseau.
Tot feroviar este TS 2014 (fost TS 2013, fost RailWorks) care imi pare ca simuleaza destul de bine conducerea unui tren (+semnale, restrictii, etc.). Unele scenarii nu sunt prea bine facute (trebuie sa mergi la limita de viteza maxima si acceleratie/frana ca sa scoti cat de cat timpul), dar altele mi se par destul de pertinente. Are DSV, INDUSI (PZB/LZB), CVM (pentru ruta de viteza London-Faversham, doar pe tronsonul "LGV"), etc.
Non-feroviare ar fi shooterele cu poveste, cum spunea Paul CFR mai demult pe forum, pentru mine asta inseamna Deus Ex (primul), Deus Ex Human Revolution, Portal 1&2 (nu sunt shootere, dar este acelasi engine, iar puzzle-urile impreuna cu povestea si comentariile din fundal se potrivesc perfect). A, mai este si seria Half-Life, Metro 2033 (mai ales pentru decor), MS Flight Simulator X s.a.
Sus In jos
http://hawk.ro
DUAL
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 7723
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 10223
Data de inscriere : 05/01/2011

MesajSubiect: Re: Gaming - feroviar si nu prea   Mier 05 Mar 2014, 16:16

Eu imi mai pierd vremea in openTTDeluxe Smile.. evident ca am jucat la inceputuri initialul Transport Tycoon Deluxe Smile.OpenTTD are imbunatatiri majore,la capitolul tranzitare statii,modul de transport,in care statie vrei sa descarci un anumit tip de incarcatura.. competitori mai feroce,si evident un sistem pentru managemetul traficului in intersectiile aglomerate Smile,module de generare a hartilor ,etc..
Cand te apuca,nu prea stii cum trec 6 ore in joc Smile) .. iar in ultima vreme n-am mai prea avut timp de el Very Happy
Sus In jos
mureseanu_976
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 2219
Localizare : I eh, no, nooo, no es possible
Reputatie : 5194
Data de inscriere : 07/02/2009

MesajSubiect: Re: Gaming - feroviar si nu prea   Mier 05 Mar 2014, 17:39

Eu am OpenTTD cu content german, Taurus 182, ADTranz 101, ICE1 si 3... Twisted Evil 

Sus In jos
Balto
User Dezactivat
User Dezactivat

Numarul mesajelor : 1592
Reputatie : 3839
Data de inscriere : 05/12/2010

MesajSubiect: Re: Gaming - feroviar si nu prea   Mier 05 Mar 2014, 18:20

Daca tot va plac astea, incercati si Locomotion, exista si content romanesc pentru el. In caz ca nu l-ati jucat deja.  Wink  Ar mai fi si Sid Meier's Railroads, un joc foarte fain in opinia mea.
Sus In jos
djdanny

Numarul mesajelor : 4
Varsta : 23
Localizare : Resita
Reputatie : 2200

MesajSubiect: Re: Gaming - feroviar si nu prea   Joi 17 Apr 2014, 20:19

Joaca cineva de aici Train Simulator 2014 ? Smile
Sus In jos
NicuS
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 1003
Reputatie : 2640
Data de inscriere : 23/07/2012

MesajSubiect: Re: Gaming - feroviar si nu prea   Joi 17 Apr 2014, 20:43

Eu jucam atunci cand aveam timp de pierdut  Smile Si chiar lucram la modele de EC si EGM pentru simulator, dar nu le-am terminat complet.
Sus In jos
djdanny

Numarul mesajelor : 4
Varsta : 23
Localizare : Resita
Reputatie : 2200

MesajSubiect: Re: Gaming - feroviar si nu prea   Joi 17 Apr 2014, 21:27

Eu l-am gasit la oferta si am spus sa nu ratez ocazia. Cand l-am luat de pe torrente era plin de errori si etc. Iar acum ca am dat banii pe el, am doar doua tutoriale. Smile)
Am jucat foarte mult MSTS prin 2007-2008 dar nu aveam habar sa ma joc (nu ca acuma sunt vreun exeprt...), i-ar cand am pus mod-uri nu a mai functionat si am lasat-o balta.
Sus In jos
nsw

Numarul mesajelor : 45
Varsta : 18
Reputatie : 1475
Data de inscriere : 12/01/2013

MesajSubiect: Re: Gaming - feroviar si nu prea   Joi 17 Apr 2014, 21:50

Eu am multe jocuri pe care le joc cu placere:
Euro Truck Simulator 2;Naruto Shippuden Ultimate Ninja Storm 3(Full Burst);Railworks 2,3;MSTS;Trainz 12;League of Legends;Counter Strike 1.6........
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Gaming - feroviar si nu prea   Astazi la 11:48

Sus In jos

Gaming - feroviar si nu prea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Gaming - feroviar si nu prea
» Transport feroviar vs transport rutier
» Mari inventatori romani in domeniul feroviar
» DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR REGIOTRANS