Forumul pasionatilor de trenuri din România
Bine ați venit pe Forumul pasionaților de trenuri din Romania.
Sper ca ceea ce veți gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 

Garnitura feroviara de la vechiul stadion CFR din Cluj Napoca

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
ErikRoede

Numarul mesajelor : 4
Varsta : 39
Localizare : Arad, Romania
Reputatie : 1044
Data de inscriere : 07/02/2014

MesajSubiect: Garnitura feroviara de la vechiul stadion CFR din Cluj Napoca   Sam 08 Feb 2014, 15:25

Va salut cu respect,
Stie cineva ce s-a intamplat cu garnitura feroviara (1 locomotiva - [nu stiu ce clasa era, era destul de mica si cred ca cu 3 sau 4 osii] , tender + doua vagoane) care in anii trecuti era amplasata in fata stadionului CFR din Cluj-Napoca? Cand eram mic mergeam adesea in zona respectiva si adoram garnitura aceea, de cand cu noul stadion CFR..totul s-a transformat in tabla si sticla, zona verde si garnitura disparand. Am cautat fotografii, am intrebat in stanga si in dreapta la autoritati...nimeni nu mai stie ce s-a intamplat si nici matricola locomotivei. Va multumesc Smile
Sus In jos
lapsanszkitamas
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 1219
Varsta : 21
Localizare : Orasul trandafirilor
Reputatie : 2893
Data de inscriere : 21/07/2012

MesajSubiect: Re: Garnitura feroviara de la vechiul stadion CFR din Cluj Napoca   Sam 08 Feb 2014, 23:05

no offense, e doar o observatie. sunt putini etnici non-rromi care sa se ocupe de reciclarea metalelor
Sus In jos
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 6157
Reputatie : 8057
Data de inscriere : 06/04/2012

MesajSubiect: Re: Garnitura feroviara de la vechiul stadion CFR din Cluj Napoca   Sam 08 Feb 2014, 23:15

Daca era la stadion, in proprietatea clubului, trebuie intrebata conducerea franarilor ce s-a intamplat cu garnitura. Au avut grija de ea cum au avut grija si de Parcul Feroviarilor, preluat odata cu clubul.
Sus In jos
cristi CFR
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 3268
Varsta : 27
Localizare : Timișoara
Reputatie : 6391
Data de inscriere : 02/11/2008

MesajSubiect: Re: Garnitura feroviara de la vechiul stadion CFR din Cluj Napoca   Sam 08 Feb 2014, 23:38

Garnitura din parcul feroviar ultima data stiu ca era la Criscior, iar locomotiva a ajuns la Zlatna impreuna cu cea pe aburi.
Sus In jos
http://tren.transira.ro/
ErikRoede

MesajSubiect: Re: Garnitura feroviara de la vechiul stadion CFR din Cluj Napoca   Dum 09 Feb 2014, 20:10

lapsanszkitamas a scris:

no offense, e doar o observatie. sunt putini etnici non-rromi care sa se ocupe de reciclarea metalelor

Nu m-am ofensat, doar ca esti ieftin si remarca ta iti contureaza caracterul (no offence - british spelling) Wink Eu am pus aceasta intrebare daca doresti din pura nostalgie si pentru ca ma leaga amintiri frumoase de imaginea garniturii. Daca nu poti sa raspunzi la subiect...sunt destule locuri unde iti poti arunca observatiile cerebrale Wink (se numesc: water closets) ... no offence musiu daca ma-ntelegi Wink
Sus In jos
ErikRoede

MesajSubiect: Re: Garnitura feroviara de la vechiul stadion CFR din Cluj Napoca   Dum 09 Feb 2014, 20:13

adirmvl a scris:
Daca era la stadion, in proprietatea clubului, trebuie intrebata conducerea franarilor ce s-a intamplat cu garnitura. Au avut grija de ea cum au avut grija si de Parcul Feroviarilor, preluat odata cu clubul.

Multumesc, am intrebat, dar nu se stie mare lucru Wink
Sus In jos
ErikRoede

MesajSubiect: Re: Garnitura feroviara de la vechiul stadion CFR din Cluj Napoca   Dum 09 Feb 2014, 20:14

cristi CFR a scris:
Garnitura din parcul feroviar ultima data stiu ca era la Criscior, iar locomotiva a ajuns la Zlatna impreuna cu cea pe aburi.

Multumesc mult Cristi, deocamdata informatiile primite de la tine sunt cele mai complete. De la autoritati n-am primit nimic decat "ne vom interesa, mai reveniti". Multumesc frumos.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Garnitura feroviara de la vechiul stadion CFR din Cluj Napoca   Astazi la 06:07

Sus In jos

Garnitura feroviara de la vechiul stadion CFR din Cluj Napoca

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» PLECARI / SOSIRI CLuj Napoca
» M 300 : Bucuresti Nord - Brasov - Cluj Napoca - Episcopia Bihor
» IR 1632: Oradea - Cluj Napoca - Bucuresti Nord - Constanta
» Filmare din tren in luna aprilie 2009 pe M300 intre Cluj Napoca si Oradea
» Excursie feroviara Cluj Napoca - Oradea (14.09.2012)
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DIVERSE :: DISCUTII LIBERE-