Forumul pasionatilor de trenuri din România
Bine ați venit pe Forumul pasionaților de trenuri din Romania.
Sper ca ceea ce veți gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 

Sa ajutam Politia Alba in identificarea cazului femeii moarte in tren

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2
AutorMesaj
Teodor

Numarul mesajelor : 3307
Reputatie : 5541
Data de inscriere : 18/04/2011

MesajSubiect: Re: Sa ajutam Politia Alba in identificarea cazului femeii moarte in tren   Dum 22 Dec 2013, 11:43

Ganditi-va doar cat sange se imprastia daca era transata in tren, sa nu mai vorbesc de miros. Va dati seama ca femeia se zbatea, incerca sa dea cu picioarele in usi, sa il muste de mana pe agresor si sa poata tipa, mie mi se pare cam imposibil sa fi fost transata in tren.
Sus In jos
TVlad
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 2031
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 4669
Data de inscriere : 16/01/2010

MesajSubiect: Re: Sa ajutam Politia Alba in identificarea cazului femeii moarte in tren   Dum 22 Dec 2013, 16:28

Voi va luati dupa ce spun aia din presa? Probabil corpul a ajuns mutilat de cadere, sau o fi nimerit sub roti, normal ca e "transat". Astia deformeaza totul numai sa faca articolul "senzational".
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 12083
Varsta : 27
Localizare : București, Drumul Taberei
Reputatie : 14123
Data de inscriere : 17/08/2011

MesajSubiect: Re: Sa ajutam Politia Alba in identificarea cazului femeii moarte in tren   Dum 22 Dec 2013, 17:23

La câte trenuri circulă cu ușile deschise, mai ales dacă se face și gheață în peroanele de acces, putea pur și simplu să alunece și să cadă din tren.

Spartan1948
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 2103
Varsta : 24
Localizare : Arad & Cluj-Napoca
Reputatie : 3997
Data de inscriere : 15/03/2012

MesajSubiect: Re: Sa ajutam Politia Alba in identificarea cazului femeii moarte in tren   Dum 22 Dec 2013, 17:26

Cum sa cada intre sine?! Cum va puteti gandi ca un corp care cade dintr-un tren aflat in mers sa ajunga intre sine ?
Si daca,sa presupunem ca s-ar fi intamplat asa ( imposibil,dupa parerea mea ) cred ca ramasitele s-ar fi intins pe o buna bucata de drum. Sa nu mai spun ca s-ar fi vazut si pe vagonul trenului urme de sange. ( Nu are sens sa intru in detalii macabre,gretoase... )
Sus In jos
TVlad
V.I.P Member
V.I.P Member

MesajSubiect: Re: Sa ajutam Politia Alba in identificarea cazului femeii moarte in tren   Dum 22 Dec 2013, 17:32

In cadere el continua sa se deplaseze cu aproximativ aceeasi viteza cu a trenului. In momentul impactului, componenta "axiala" a vitezei in va face sa se rostogoleasca inainte si in functie de ce obstacole intilneste sau de configuratia/panta terenului putind fi deviat si inspre sina.
Sus In jos
Spartan1948
V.I.P Member
V.I.P Member

MesajSubiect: Re: Sa ajutam Politia Alba in identificarea cazului femeii moarte in tren   Dum 22 Dec 2013, 17:37

Poate ma insel,dar mie mi se pare ca acest lucru tinde spre imposibil. Legile fizicii stiu de ce .
Ce sens are sa discutam de "panta terenului",din moment ce ne aflam pe un terasament de cale ferata ? Nu ti se pare logic,ca un obiect greu,asa cum este un corp omenesc,odata cazut din tren sa se "deplaseze" in exteriorul acestuia ? Mai ales ca SI vagonul trenului se intinde in exteriorul sinelor.
Sus In jos
TVlad
V.I.P Member
V.I.P Member

MesajSubiect: Re: Sa ajutam Politia Alba in identificarea cazului femeii moarte in tren   Dum 22 Dec 2013, 17:39

Legile fizicii spun exact cum am spus eu. Ca probabilitatea sa nimereasca sub sine e mai mica, e altceva. Dar oricum ea nu e zero.
Sus In jos
Spartan1948
V.I.P Member
V.I.P Member

MesajSubiect: Re: Sa ajutam Politia Alba in identificarea cazului femeii moarte in tren   Dum 22 Dec 2013, 17:43

Nici eu nu am spus ca e zero,doar ca tinde spre imposibil.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Sa ajutam Politia Alba in identificarea cazului femeii moarte in tren   Astazi la 17:21

Sus In jos

Sa ajutam Politia Alba in identificarea cazului femeii moarte in tren

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Sa ajutam Politia Alba in identificarea cazului femeii moarte in tren
» musculita alba de sera
» 223 : Sebeș Alba - Petreștii de Pădure
» Alba Iulia (200A)
» Vagoane CUȘETĂ 40-31 44-31 și 40-70
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Inapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum