Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiți | 

Mocrea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Mocrea   Vin 06 Dec 2013, 23:24

Evolutie...

Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

Numarul mesajelor : 7994
Reputatie : 12922
Data de inscriere : 06/03/2009

MesajSubiect: Re: Mocrea   Mar 10 Dec 2013, 10:52

Adica ,,involutie''!

Mare pacat!
Sus In jos
Semafor
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 1103
Varsta : 61
Localizare : Pascani( IS)
Reputatie : 4072
Data de inscriere : 21/02/2010

MesajSubiect: Re: Mocrea   Mar 10 Dec 2013, 19:38

Cred ca pentru "confortul psihic" al calatorilor imaginea din 2009 arata mai bine decat cea din 2005 (ar fi o "evolutie Very Happy ).As fi curios cum arata Halta Mocrea cu 4 ani mai tarziu (in 2013). Sad  Oare mai exista?

(Calatoream in perioada realizarii primei fotografii, intre Sibiu si Vintu de Jos. In acelasi compartiment, un domn mai in varsta decat mine, privea cu tristete garile prin care treceam, aflate cam in aceeasi stare cu cea din fotografie. Mi-a spus cu tristete ca a lucrat toata viata la CFR, intr-un post de control, dar si dupa terminarea celui de-al doile razboi mondial cladirile garilor aratau mult mai bine fata de cum aratau la momentul calatoriei.) Sad Sad 
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Mocrea   Mar 10 Dec 2013, 20:59

Iar mie un calator din trenul de pe linia Brad mi-a spus ca sefii de gara din parcurs, care aveau in responsabilitate si alte gari retrogradate la H au anuntat la RCF Timisoara ca se fura, se distrug cladirile nepasite si raspunsul a fost: ,,lasa sa se strice, sa se fure, apoi le CASAM ca au peste 100 de ani si e on regula"

O fi adevarat, o fi imaginatie, cert este ca multe ramase de la Imperiu nu ma exista.
:
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Mocrea   

Sus In jos

Mocrea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Mocrea
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: STATII DE CALE FERATA DIN ROMANIA :: STAȚII ȘI HALTE (M, N, O)-