Forumul pasionatilor de trenuri din România
Bine ați venit pe Forumul pasionaților de trenuri din Romania.
Sper ca ceea ce veți gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 

Ce sa mai zic...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
CalinPiatraNeamt
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat

Numarul mesajelor : 63
Localizare : Piatra-Neamt
Reputatie : 1278
Data de inscriere : 11/08/2013

MesajSubiect: Ce sa mai zic...   Joi 05 Dec 2013, 21:16

Vreau si eu sa ma plang. Am luat ban 15 zile pentru ca pur si simplu am facut un user un simplu porc (sa nu zic ca o merita). Ce? Sunt forumuri civilizate pe care ai voie sa injuri, chair si moderatorii o fac. Asta e forum pentru copii si eu nu stiam? In plus asta nu e injuratura. In scoli, profesorii fac pe copii porci iar aici imi iau BAN pentru asa ceva. Nu-mi pasa daca iau ban pe viata, am zis ce am avut de spus.
Sus In jos
Teodor

Numarul mesajelor : 3307
Reputatie : 5536
Data de inscriere : 18/04/2011

MesajSubiect: Re: Ce sa mai zic...   Joi 05 Dec 2013, 21:35

CalinPiatraNeamt a scris:
Sunt forumuri civilizate pe care ai voie sa injuri, chair si moderatorii o fac.
Civilizat se cam refera la faptul ca poti purta o discutie in asa fel incat sa nu fie nevoie de insulte.
Sus In jos
Balto
User Dezactivat
User Dezactivat

Numarul mesajelor : 1592
Reputatie : 3835
Data de inscriere : 05/12/2010

MesajSubiect: Re: Ce sa mai zic...   Joi 05 Dec 2013, 22:08

Vreau si eu sa ma plang. Am luat ban 15 zile pentru ca pur si simplu am facut un user un simplu porc (sa nu zic ca o merita). Ce? Sunt forumuri civilizate pe care ai voie sa injuri, chair si moderatorii o fac. Asta e forum pentru copii si eu nu stiam? In plus asta nu e injuratura. In scoli, profesorii fac pe copii porci iar aici imi iau BAN pentru asa ceva. Nu-mi pasa daca iau ban pe viata, am zis ce am avut de spus.
Eu nu iti permit asta, ca nu ne tragem de sireturi, ai inteles? Eu am sesizat moderatorii care te-au exclus pe buna dreptate ca ai incalcat regulamentul. Daca nu iti convine du-te pe alt forum de "oameni mari" si injura pe cine vrei, aici sunt niste reguli.

Ps. Aveai si o abatere usoara inainte de asta, pentru gramatica folosita, care a contribuit la penalizarea de 15 zile. Eu zic sa te calmezi, sa iti vezi de treaba si sa te apuci de trenuri, ca de scandal nu o duci mult aici, si am sa am eu grija de asta.
Sus In jos
CalinPiatraNeamt
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat

MesajSubiect: Re: Ce sa mai zic...   Joi 05 Dec 2013, 22:25

Da, daca discutia ar fi avut loc in realitate, ala mi-ar fi dat cu bata in cap ca asa-s compatriotii nostri. Si nu mai am chef de trenuri aici, poti sa imi dai ban pe viata de pe acuma, zgarcitule. Aia nu era injuratura dar precum un analfabet, ai crezut asa. Injuraturi is alea de genu p..a, p...a pe care Le-am zis de mii de ori pe net, dar m-am cumintit. Si cu gramatica... asta-i netu'. Sa stii ca eu stiu ca tu si cu alti useri aveti pica pe mine, dar n-am zis nimic. Daca-as putea mi-as da ban singur ca nu mai am kef sa stau de vorba despre trenuri sau orice altceva cu oameni cu sufletul negru, ca voi. Oi gasi eu alt forum cu trenuri mai bun ca aista, macar cu useri care au pic de onoare. Nu-mi vine sa cred ca pe un forum cu pretentii asa de mari sunt persoane VIP care isi urasc tara. De mine ai sa scapi dar de Dumnezeu nu scapi, tine minte.
Sus In jos
Spartan1948
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 2103
Varsta : 24
Localizare : Arad & Cluj-Napoca
Reputatie : 3992
Data de inscriere : 15/03/2012

MesajSubiect: Re: Ce sa mai zic...   Joi 05 Dec 2013, 22:45

Paul CFR a scris:
Eu nu iti permit asta, ca nu ne tragem de sireturi, ai inteles? Eu am sesizat moderatorii care te-au exclus pe buna dreptate ca ai incalcat regulamentul. Daca nu iti convine du-te pe alt forum de "oameni mari" si injura pe cine vrei, aici sunt niste reguli.

Ps. Aveai si o abatere usoara inainte de asta, pentru gramatica folosita, care a contribuit la penalizarea de 15 zile. Eu zic sa te calmezi, sa iti vezi de treaba si sa te apuci de trenuri, ca de scandal nu o duci mult aici, si am sa am eu grija de asta.
Nu vreau sa-i iau apararea...dar cam cati de aici ar trebui avertizati din acest motiv ? Ori se aplica aceasta regula pentru toti,ori pentru nimeni.
Sus In jos
Balto
User Dezactivat
User Dezactivat

Numarul mesajelor : 1592
Reputatie : 3835
Data de inscriere : 05/12/2010

MesajSubiect: Re: Ce sa mai zic...   Joi 05 Dec 2013, 23:33

Eu nu am nimic impotriva, sa se aplice pentru toti. Wink 
Sus In jos
Spartan1948
V.I.P Member
V.I.P Member

MesajSubiect: Re: Ce sa mai zic...   Joi 05 Dec 2013, 23:35

Pai aici e problema,ca se aplica doar pentru cei...neinsemnati... .
Sus In jos
Vlad
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 7249
Varsta : 29
Localizare : Vatra Dornei
Reputatie : 10895
Data de inscriere : 08/04/2009

MesajSubiect: Re: Ce sa mai zic...   Vin 06 Dec 2013, 07:26

Domnule Călin, cu tot respectul, numai forum civilizat nu se poate numi un forum în care moderatorii și userii se înjură între ei.
Dacă ai fi citit regulamentul ai fi văzut că pe acest forum nu sunt tolerate înjurăturile.

@Spartan1948 și Paul CFR
Primul avertisment nu a fost pentru greșeli de gramaticale, eu nu obișnuiesc să dau avertismente pentru asta. A fost tot pentru înjurături.
Sus In jos
Spartan1948
V.I.P Member
V.I.P Member

MesajSubiect: Re: Ce sa mai zic...   Vin 06 Dec 2013, 11:39

Cu tot respectul,Vlad,dar au fost utilizatori sanctionati din acest motiv (greseli gramaticale). Chiar daca nu este vorba despre Calin (prea mica importanta are cine anume a fost sanctionat). Cum rezolvam problema aceasta? Nu cred ca ti se pare normal ca un "utilizator de rand" sa fie sanctionat din acest motiv,iar unul "mai mare in rang",care are o gramatica infioratoare sa nu pateasca nimic. A se vedea topicul " Sanctiuni usoare".
Sus In jos
Vlad
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: Ce sa mai zic...   Vin 06 Dec 2013, 11:57

Eu nu am sancționat pe nimeni din cauza greșelilor gramaticale și nu știu să fi fost cineva sancționat pentru că a mâncat o literă, o cratimă, a scris î în loc de â, nu a pus virgulă ș.a.. Dar când cineva îți spune de mai multe ori să nu mai scrii cu majuscule sau să scrii substantivele proprii cu literă mare, sau să pui semnul întrebării când întrebi ceva, iar tu nu bagi în seamă, mi se pare normal să primești avertisment sau excludere pentru câteva zile.

Nu știu la cine te referi ca fiind "mai mare in rang" și face multe greșeli gramaticale. Mie nu mi-a sărit în ochi și nu am primit nici plângeri.

În schimb, limbajul lui Călin nu l-am putut trece cu vederea.
Sus In jos
Spartan1948
V.I.P Member
V.I.P Member

MesajSubiect: Re: Ce sa mai zic...   Vin 06 Dec 2013, 12:24

Bine no,lasa...da-i pace,ca si-asa nu s-ar fi luat nicio masura.

In plus,dupa cate stiu eu, o greseala gramaticala ramane o greseala gramaticala indiferent de natura ei ( ca nu a scris cu majuscule substantivele proprii,ca nu a pus nu stiu ce semn,etc SAU ca "mananca" in mod frecvent "i"-uri,ca nu pune cratima la locul ei,etc). Nu ma intelege gresit,ca se intampla o data...hai de doua ori,nu consider ca ar fi vreo problema,dar cand acest lucru se intampla frecvent... . Dupa parerea mea,nu se judeca cu aceeasi unitate de masura.
Daca doresti,iti voi spune in privat la cine ma refer.

Inca ceva...una dintre regulile de conduita pe forum spune ca ar trebui sa incurajam membrii noi si nu sa ii intimidam. Consider ca s-a facut exces de zel in privinta lui Calin,avand in vedere ca se trec cu ochiul multe alte greseli ale unor membri consacrati.( Din nou,daca doresti,iti stau la dispozitie in privat).

P.S. Nu am spus ca tu ai sanctionat pe cineva,ci doar ca a fost sanctionat.
Sus In jos
Vlad
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: Ce sa mai zic...   Vin 06 Dec 2013, 13:24

Sper că știi că user-ul Călin a fost avertizat și apoi sancționat pentru înjurături și nu pentru greșeli gramaticale.

Sus In jos
CalinPiatraNeamt
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat

MesajSubiect: Re: Ce sa mai zic...   Vin 06 Dec 2013, 20:14

Vlad a scris:
Sper că știi că user-ul Călin a fost avertizat și apoi sancționat pentru înjurături și nu pentru greșeli gramaticale.

MA CE AM FACUT MA? AIA NU E INJURATURA ANALFABETULE lol! lol!
DAMI BANU ALA SI LASAMA IN PACE !!!!!!!
Sus In jos
AndreiCFRbv

Numarul mesajelor : 80
Varsta : 17
Localizare : Brasov
Reputatie : 1272
Data de inscriere : 01/09/2013

MesajSubiect: Re: Ce sa mai zic...   Vin 06 Dec 2013, 20:30

Te doare capu' la ce vezi aici...care mai e rostul sa va certati pentru un mizilic? Chiar trebuie gasita saminta de cearta din orice?
Sus In jos
Jhonyla

Numarul mesajelor : 1299
Reputatie : 3478
Data de inscriere : 30/01/2011

MesajSubiect: Re: Ce sa mai zic...   Vin 06 Dec 2013, 20:50

Doamne ce oameni
din cauza lor ma retrag eu
cum poti spune ca a face pe cineva porc nu este jignire
a jigni sau a injura pe cineva este acelasi lucru....
Calin mai ales tu care imi porti numele... cred ca esti copil ca un om in toata firea nu are gandirea asta...
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ce sa mai zic...   Astazi la 03:55

Sus In jos

Ce sa mai zic...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DIVERSE :: DISCUTII LIBERE-