Forumul pasionatilor de trenuri din România
Bine ați venit pe Forumul pasionaților de trenuri din Romania.
Sper ca ceea ce veți gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 

Romania - Grecia (Fotbal)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
allred
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 2067
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 3704
Data de inscriere : 02/08/2012

MesajSubiect: Re: Romania - Grecia (Fotbal)   Mar 19 Noi 2013, 22:00

CalinPiatraNeamt a scris:
glontz_21 a scris:
Unde sa mearga cu 1-0?Smile)=)) Incasat...
Poate da trek goluri, ca Liverpool in finala UCL 2k5.
Da, adevarat! Uite-i pe Gerrard(Tanase), Alonso(Hoban), Smicer(Stancu) si Luis Garcia(Marica) in teren lol!

Mai bine sunati-l pe Varu' sa se ocupe el de meci de acum incolo Very Happy
Sus In jos
CalinPiatraNeamt
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat

Numarul mesajelor : 63
Localizare : Piatra-Neamt
Reputatie : 1279
Data de inscriere : 11/08/2013

MesajSubiect: Re: Romania - Grecia (Fotbal)   Mar 19 Noi 2013, 22:15

GOOOOOOL 1-1
Sus In jos
92Dragos
Moderator si Fotograful anului
Moderator si Fotograful anului

Numarul mesajelor : 2475
Localizare : Targu Mures
Reputatie : 4995
Data de inscriere : 24/05/2010

MesajSubiect: Re: Romania - Grecia (Fotbal)   Mar 19 Noi 2013, 22:21

Eu zic sa fie 10-10 asa cu un egal =))

User Dezactivat

Numarul mesajelor : 1592
Reputatie : 3836
Data de inscriere : 05/12/2010

MesajSubiect: Re: Romania - Grecia (Fotbal)   Mar 19 Noi 2013, 22:48

Spartan nu mai zice nimic, cred ca a plecat deja in Brazilia inaintea nationalei, o asteapta acolo, doar ca o sa imbatraneasca asteptand, romanii stau acasa. Laughing  Laughing Laughing 
Sus In jos
CalinPiatraNeamt
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat

Numarul mesajelor : 63
Localizare : Piatra-Neamt
Reputatie : 1279
Data de inscriere : 11/08/2013

MesajSubiect: Re: Romania - Grecia (Fotbal)   Mar 19 Noi 2013, 22:51

Paul CFR a scris:
Spartan nu mai zice nimic, cred ca a plecat deja in Brazilia inaintea nationalei, o asteapta acolo, doar ca o sa imbatraneasca asteptand, romanii stau acasa. Laughing  Laughing Laughing 
Bravo lui, ba porc fara onoare ce esti!!! Tu du-te inaintea nationalei Greciei!
Sus In jos
kristi kkk
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 1481
Varsta : 37
Localizare : Alexandria
Reputatie : 4529
Data de inscriere : 25/08/2008

MesajSubiect: Re: Romania - Grecia (Fotbal)   Mar 19 Noi 2013, 22:53

adirmvl a scris:
Mi se pare ca intreba cineva pe una din paginile trecute cine se mai mandreste atat cu un sfert de finala. Nu e vorba de mandrit cu un sfert de finala accidental, ci de faptul ca in sfertul ala de finala am ajuns facand jocuri ca asta:

Mi se pare o incantare sa vezi un astfel de meci, ca esti roman ori ba. Joc simplu, "placut ochiului", jucatorii pareau oameni, nu extraterestrii, galactici, martieni, gladiatori, spartani (fara nici o legatura cu colegul de forum) sau mai stiu eu ce.

In privinta lui Victor Poarta-n casa Piturca, nu e el pielea, dar cand la ultimul turneu final Romania-Franta a fost cel mai urat meci al campionatului, cand cu Olanda tactica ta e iti tii jucatorii in spatele peluzei din spatele propriei porti nu prea poti avea pretentii ca esti tu miezu'. Mutu... dupa mine, daca isi vedea de treaba ar fi putut fi nominalizat pentru Balonul de Aur.

Dar ce pretentii sa ai de la generatia asta cand ai jucatori care au preferat sa stea cu bababa la soare cateva zile in plus decat sa mearga la turneul ala amical din Brazilia?
Eu ma intrebam cine se mandreste cu un egal si sincer nu ma dezic de intrebare! Personal, in 1994 aveam 15 ani si am vazut meciul, tu l-ai vazut? Sau dai un rezumat in care sunt scoase doar fazele principale in care arata frumoasele noastre goluri-sincer cu caracterizarea. A fost un meci in stilul nationalei noastre in care am fost numarati de cateva ori dar geniul lui Hagi ne-a scos din r***t. Poate este o statistica a meciului pe undeva pe net si vezi diferenta la posesie, suturi la/pe poarta si cate mingi imposibile a scos Stelea! La fel meciul cu Argentina, nu prea am fost in teren cu exceptia a 3 reusite personale de exceptie. Diferenta dintre noi si Italia din 1982 e ca ei au terminat ce si-au propus printr-un catenaccio, noi am dat peste Keneth Anderson si l-am avut pe Prunea in poarta in sferturi care nu a fost in stare sa sara cu mainile mai sus decat cel mai sus mentionat!
P.S. E minutul 94 si tot 1-1, Mitroglou, cum anticipam joi seara, ne-a facut felul. Am vazut prea mult fotbal ca sa ma impresioneze o selectie de faze scoase special pt. motivare!
Sus In jos
kristi kkk
V.I.P Member
V.I.P Member

MesajSubiect: Re: Romania - Grecia (Fotbal)   Mar 19 Noi 2013, 22:57

CalinPiatraNeamt a scris:
Paul CFR a scris:
Bravo lui, ba porc fara onoare ce esti!!! Tu du-te inaintea nationalei Greciei!
Poate se trezeste cineva sa ia niste masuri cu pustiul asta imberb, vineri ne-a facut prosti pe unii care nu aveam aceeasi parere cu el. Nu de alta, da' a cam facut primii 7 ani la fara frecventa!
Sus In jos
Balto
User Dezactivat
User Dezactivat

MesajSubiect: Re: Romania - Grecia (Fotbal)   Mar 19 Noi 2013, 23:01

Speram sa fie banat cel putin 30 zile. Nu e la prima abatere.
Sus In jos
cristi CFR
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 3256
Varsta : 27
Localizare : Timișoara
Reputatie : 6373
Data de inscriere : 02/11/2008

MesajSubiect: Re: Romania - Grecia (Fotbal)   Mar 19 Noi 2013, 23:07

Paul CFR a scris:
Sus In jos
http://tren.transira.ro/
Spartan1948
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 2103
Varsta : 24
Localizare : Arad & Cluj-Napoca
Reputatie : 3993
Data de inscriere : 15/03/2012

MesajSubiect: Re: Romania - Grecia (Fotbal)   Mar 19 Noi 2013, 23:12

Nu am plecat,sunt inca aici. Stiti cat de tare imi vine sa va insult pe voi,majoritatea de aici? Nici nu aveti idee. Si nici nu merita. Haters gonna hate. Mi-e mila,si mi-e sila de asemenea...romani.

Eu unul,sunt mandru ca sunt roman,sunt mandru de tara mea,si de aceasta nationala,care...e drept,si-a atins limitele. Totusi,tara mea,a jucat un baraj pentru un Campionat Mondial,pe cand ungurii-care probabil joaca ceardas ( apropo: 0 la 3 ...si ..stiti voi ce am facut cu ei),si otomanii l-au privit la televizor.

Sper sa sariti in sus de bucurie la golurile grecilor la mondiale.
Sus In jos
Balto
User Dezactivat
User Dezactivat

MesajSubiect: Re: Romania - Grecia (Fotbal)   Mar 19 Noi 2013, 23:17

Ti-e ciuda, asta e, noi realistii care nu ne imbatam cu apa rece, jucam la pariuri si doar nu aveam sa bag bani pe Romania, cand eram 90% ca ii pierd, corect? Unde nu-i cap, vai de picioare. Wink 
Sus In jos
Spartan1948
V.I.P Member
V.I.P Member

MesajSubiect: Re: Romania - Grecia (Fotbal)   Mar 19 Noi 2013, 23:19

Da maa,voi realistii Smile). :rendeer: 
Hai ma,sariti in fata,sa va vad,realistilor...dati tot ce puteti,aratati-va limitele.
Sus In jos
kristi kkk
V.I.P Member
V.I.P Member

MesajSubiect: Re: Romania - Grecia (Fotbal)   Mar 19 Noi 2013, 23:22

Spartan1948 a scris:
Nu am plecat,sunt inca aici. Stiti cat de tare imi vine sa va insult pe voi,majoritatea de aici? Nici nu aveti idee. Si nici nu merita. Haters gonna hate. Mi-e mila,si mi-e sila de asemenea...romani.

Eu unul,sunt mandru ca sunt roman,sunt mandru de tara mea,si de aceasta nationala,care...e drept,si-a atins limitele. Totusi,tara mea,a jucat un baraj pentru un Campionat Mondial,pe cand ungurii-care probabil joaca ceardas ( apropo: 0 la 3 ...si ..stiti voi ce am facut cu ei),si otomanii l-au privit la televizor.

Sper sa sariti in sus de bucurie la golurile grecilor la mondiale.
Sincer Spartane imi pare rau ca am ajuns cu fotbalul in halul asta, da' daca nu cred in D-zeu, de ce as crede intr-o echipa de fotbalisti-manelisti? Apropo, in 1938 si 1954 Ungaria a luat medalia de argint la CM, l-au avut pe Puskas-o legenda a Real Madrid, a castigat de 5 ori la rand Cupa campionilor europeni, Hagi a stat doar doi ani la Real timp in care nu a castigat nimic!
Sus In jos
Spartan1948
V.I.P Member
V.I.P Member

MesajSubiect: Re: Romania - Grecia (Fotbal)   Mar 19 Noi 2013, 23:28

Si mie imi pare la fel de rau ca am ajuns cu fotbalul..in haul asta,dar suntem pe cale sa ne pierdem si identitatea prin atitudinea asta pe care o au unii. Nu trebuie sa crezi in echipa asta de manelisti,deoarece astia vin...astia pleaca,tii cu tara ta,tii cu "tricolorul",tii cu imnul,sunt atatea si atatea lucruri (sau entitati) cu care poti tine. Cata minte iti trebuie (intrebare impersonala) sa te bucuri de un esec romanesc,fie ca este la fotbal,handbal,sah,etc etc etc? Cata minte?! Apoi sa vii dupa meci,si sa faci cureaua mare... . Eu unul sunt scarbit,mult mai scarbit decat jocul din seara asta.
Sus In jos
DPS

Numarul mesajelor : 2010
Reputatie : 4469
Data de inscriere : 27/04/2010

MesajSubiect: Re: Romania - Grecia (Fotbal)   Mar 19 Noi 2013, 23:33

Urmariti meciul in desfasurare Franta - Ucraina minutu 75 si e 3-0 dupa ce in tur Ucraina - Franta 2-0 ! Poate invatam ceva !
Sus In jos
http://www.youtube.com/c/DPSRomania/videos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Romania - Grecia (Fotbal)   Astazi la 06:26

Sus In jos

Romania - Grecia (Fotbal)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Romania - Grecia (Fotbal)
» IONEL (Romania) -- MEDA, PARDANY (Serbia)
» Nemtii de la DB Schenker Rail Romania cauta mecanici de locomotiva
» Vitezele de circulatie pe liniile din Romania
» Istoricul locomotivelor folosite in Romania
Pagina 8 din 10Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DIVERSE :: DISCUTII LIBERE-