Forumul pasionatilor de trenuri din România
Bine ați venit pe Forumul pasionaților de trenuri din Romania.
Sper ca ceea ce veți gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 

Demolarea Panourilor Publicitare dela capatul peroanelor din Gara de N

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Adisoft1991s
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 1192
Varsta : 25
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 3141
Data de inscriere : 30/09/2011

MesajSubiect: Demolarea Panourilor Publicitare dela capatul peroanelor din Gara de N   Sam 02 Noi 2013, 20:11

A oboservat cineva ca au fost desfacute acele panouri publicitare care se aflau la fiecare peron in Gara de Nord? Oare de ce? A ramas doar fundatia din ciment (Partea de prindere)
Sus In jos
http://www.adysoft.tk
TVlad
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 2023
Reputatie : 4654
Data de inscriere : 16/01/2010

MesajSubiect: Re: Demolarea Panourilor Publicitare dela capatul peroanelor din Gara de N   Sam 02 Noi 2013, 20:54

Nu am observat dar nu pot decit sa salut o astfel de initiativa. Ma tem insa ca firma care le-a instalat (aceeasi care avea si ecranele TV de la metrou) va fi inlocuita cu alta, cu aceesi priza la Ministerul Transporturilor - Spectacular SRL. Deja la metrou au inlocuit ecranele alora cu ale lor iar azi am observat ca si in Carrefour.

Daca ar fi dupa mine as pulveriza toate tonetele din capatul peronului, automatele de screm de cafea, cablurile spinzurate prin gara, covrigariile si terasele. E gara dom'le nu talcioc. Sa ramina numai magazinele din spatiile existente, din zidarie, si sa fie numai unul sau doua de acelasi tip astfel incit sa gasesti cam orice are un calator nevoie.
Sus In jos
ATM

Numarul mesajelor : 1358
Varsta : 36
Reputatie : 3713
Data de inscriere : 10/07/2010

MesajSubiect: Re: Demolarea Panourilor Publicitare dela capatul peroanelor din Gara de N   Sam 02 Noi 2013, 21:19

Neh, de automatele de cafea nu m-as lega. Macar e ieftina cafeaua si cat-de-cat acceptabila. Cand nu erau automate, plateai la ghereta juma' de salariu pe o posirca facuta din zatul de-acu' 3 zile. Acu' la ghereta platesti de te usuca doar pentru apa.

Gheretele da, le-as evacua, si as propune firmei responsabile - ca una e, din cate stiu eu, monopolista-inchirierea spatiilor neutilizate pe iesirea spre coloane (magaziile alea care despart culoarele, stiti voi, alea care odata erau "bagaje perdute")
Sus In jos
Adisoft1991s
V.I.P Member
V.I.P Member

MesajSubiect: Re: Demolarea Panourilor Publicitare dela capatul peroanelor din Gara de N   Dum 03 Noi 2013, 08:53

Asa stiu si eu ca toate magazinele din capatul peroanelor au acelas propietar.Mi sa intamplat de 3 ori pana acum la tonomatele de cafea sa imi dea paharul gol sau apa in loc de cafea sau ceai.Au impanzit gara numai cu bennare publicitare la hoteluri si o groaza de cabluri.
Sus In jos
ceferistprivat

Numarul mesajelor : 5
Reputatie : 1631
Data de inscriere : 22/06/2012

MesajSubiect: Re: Demolarea Panourilor Publicitare dela capatul peroanelor din Gara de N   Lun 04 Noi 2013, 11:17

Mai nou, in Gara de Nord e o taraba cu mere,pere,banane,struguri,etc .
Ca la piata , ce sa mai !
Ce am mai observat e ca nu exista internet pe toate peroanele (WiFi) .
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 12021
Varsta : 27
Localizare : București, Drumul Taberei
Reputatie : 14054
Data de inscriere : 17/08/2011

MesajSubiect: Re: Demolarea Panourilor Publicitare dela capatul peroanelor din Gara de N   Lun 04 Noi 2013, 11:42

adisoft1991s a scris:
A oboservat cineva ca au fost desfacute acele panouri publicitare care se aflau la fiecare peron in Gara de Nord? Oare de ce? A ramas doar fundatia din ciment (Partea de prindere)
Nu au avut niciodată clienți, în afară de ,,Vă dorim călătorie plăcută" și ,,Aici poate fi reclama ta", nu am văzut să afișeze altceva. Deci nu și-au atins scopul, de ce să rămână acolo?

IonutCFR2009
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 3903
Reputatie : 6798
Data de inscriere : 09/07/2009

MesajSubiect: Re: Demolarea Panourilor Publicitare dela capatul peroanelor din Gara de N   Lun 04 Noi 2013, 12:58

ceferistprivat a scris:
Mai nou, in Gara de Nord e o taraba cu mere,pere,banane,struguri,etc .
Ca la piata , ce sa mai !
Ce am mai observat e ca nu exista internet pe toate peroanele (WiFi) .
Lasa ca-i mai sanatos, decat E-uri lin fornetti, pizza si alte bazaconii, mai bine fructe proaspete. Mai lipsesc tâsnitoarele de apa, deoarece consumul de fructe nespalate este total neindicat. Evil or Very Mad 
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 12021
Varsta : 27
Localizare : București, Drumul Taberei
Reputatie : 14054
Data de inscriere : 17/08/2011

MesajSubiect: Re: Demolarea Panourilor Publicitare dela capatul peroanelor din Gara de N   Lun 04 Noi 2013, 13:17

Decât E-uri în Fornetti și sare în covrigi, mai bine tot felul de îngrășăminte injectate în fructele import Turcia. Cam tot aia Laughing 

cstefan

Numarul mesajelor : 273
Varsta : 30
Localizare : Stuttgart
Reputatie : 2136
Data de inscriere : 19/11/2011

MesajSubiect: Re: Demolarea Panourilor Publicitare dela capatul peroanelor din Gara de N   Lun 04 Noi 2013, 20:17

Cand se renoveaza Gara de Nord? Este in plan asa ceva? Arata jalnic, in afara iti e mai mare dragul sa mergi la gara, nu spun sa fie ca la Berlin dar macar sa fie curat si aranjat. Berlin
Sus In jos
ATM

Numarul mesajelor : 1358
Varsta : 36
Reputatie : 3713
Data de inscriere : 10/07/2010

MesajSubiect: Re: Demolarea Panourilor Publicitare dela capatul peroanelor din Gara de N   Lun 04 Noi 2013, 22:36

S-a bagat banet in aspectul garii din poza. Sincer, seamana mai degraba cu un mall.

Pe de alta parte, nu sunt foarte convins ca as si vrea o astfel de modernizare. Printre primele lucruri or sa se repeada la demolarea acoperisului si al copertinelor de peron, daca s-o face chiar asa de mare modernizarea. Ori, daca-i trantesc acoperisuri de plexiglas, nu cred ca ar pastra aerul de epoca (art-deco) al garii.
Sus In jos
cstefan

Numarul mesajelor : 273
Varsta : 30
Localizare : Stuttgart
Reputatie : 2136
Data de inscriere : 19/11/2011

MesajSubiect: Re: Demolarea Panourilor Publicitare dela capatul peroanelor din Gara de N   Lun 04 Noi 2013, 23:03

Se poate pastra aspectul daca se vrea. Trebuie doar interes si nu jecmaneala, totusi este o poarta de intrare in Bucuresti si in Romania.
Sus In jos
Adisoft1991s
V.I.P Member
V.I.P Member

MesajSubiect: Re: Demolarea Panourilor Publicitare dela capatul peroanelor din Gara de N   Mar 05 Noi 2013, 10:29

De 3 zile avem si trotuar rulant functional in Gara de Nord! Smile 
Sus In jos
IonutCFR2009
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 3903
Reputatie : 6798
Data de inscriere : 09/07/2009

MesajSubiect: Re: Demolarea Panourilor Publicitare dela capatul peroanelor din Gara de N   Mar 05 Noi 2013, 15:15

adisoft1991s a scris:
De 3 zile avem si trotuar rulant functional in Gara de Nord! Smile 
Si l-a folosit cineva pâna acum ? Cat dureaza deplasarea cu el de la Basarab pâna la Nord ?
---------------------
LE. Am gasit raspuns pe net. Dureaza 8 minute deplasarea pe 240 metri din Basarab in Nord. Very Happy 
Sus In jos
Kapпaтй
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 12462
Localizare : Бухарест
Reputatie : 15625
Data de inscriere : 06/12/2009

MesajSubiect: Re: Demolarea Panourilor Publicitare dela capatul peroanelor din Gara de N   Mar 05 Noi 2013, 16:13

Da e folosit , de tiganii ce vin zilnic in Bucuresti , si la TV cand s-a inaugurat la cine au luat interviu ............. 3 tiganci cu fuste care erau foarte incantate , au zis ca e un lucru bun . Twisted Evil 

Vrem trenul Bucuresti-Beograd-Bucuresti!!!
Букурешт-Крајова-Темишвар-Београд

595423
Sus In jos
Adisoft1991s
V.I.P Member
V.I.P Member

MesajSubiect: Re: Demolarea Panourilor Publicitare dela capatul peroanelor din Gara de N   Mar 05 Noi 2013, 20:18

Da am vazut multi copii cu parinti care mergeau pe trotuarul Rulant! Daca ar discarea si aurolaci si caini ar fii o treaba excelenta .Seara sunt o groaza de aurolaci la intrarea de metrou din Gara.
Am vazut si multi copii care sunt fascinati de locomotive si parintii ii roaga pe mecanici sa le arate cabina.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Demolarea Panourilor Publicitare dela capatul peroanelor din Gara de N   Astazi la 00:17

Sus In jos

Demolarea Panourilor Publicitare dela capatul peroanelor din Gara de N

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Demolarea Panourilor Publicitare dela capatul peroanelor din Gara de N
» Lucrari de modernizare la gara Arad
» Cea mai frumoasa gara :)
» Lucrari de modernizare la gara Piatra Neamt
» 309 : Turda - Campeni - Abrud
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum