Forumul pasionatilor de trenuri din România
Bine ați venit pe Forumul pasionaților de trenuri din Romania.
Sper ca ceea ce veți gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 

Bilete C.F.R.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1 ... 34 ... 64, 65, 66, 67  Urmatorul
AutorMesaj
Kapпaтй
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 12501
Localizare : Бухарест
Reputatie : 15669
Data de inscriere : 06/12/2009

MesajSubiect: Re: Bilete C.F.R.   Dum Mai 25, 2014 2:08 pm

Ieri , 24.05.2014 o mica excursie de o zi : Bucuresti Est-Ciulnita-Calarasi Sud ; Calarasi Sud-Ciulnita-Slobozia Veche-Urziceni-Ploiesti Sud .

Biletele au fost luate cu anticipatie , pe 1 Mai din Mangalia pentru 24 Mai , astfel ca un drum Calarasi-Ploiesti cu 4 Regio a facut doar 14 lei !

Din Ploiesti am venit cu TFC .

Vrem trenul Bucuresti-Beograd-Bucuresti!!!
Букурешт-Крајова-Темишвар-Београд

595423
Sus In jos
DPS

Numarul mesajelor : 2010
Reputatie : 4471
Data de inscriere : 27/04/2010

MesajSubiect: Re: Bilete C.F.R.   Vin Mai 30, 2014 8:14 pm

Rugaminte pentru un amic: in urmatoarea perioada de o luna ar avea nevoie pentru decontare de bilete folosite pe ruta Bucuresti - Iasi si retur (in zilele de joi sau vineri spre Iasi, si de sambata sau duminica spre Bucuresti), indiferent ca e vagon clasa sau de dormit. Ma poate ajuta cineva ? Multumesc anticipat !
Sus In jos
http://www.youtube.com/c/DPSRomania/videos
Dr2005
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 12062
Varsta : 27
Localizare : București, Drumul Taberei
Reputatie : 14100
Data de inscriere : 17/08/2011

MesajSubiect: Re: Bilete C.F.R.   Vin Mai 30, 2014 9:10 pm

O soluție ar fi să urci în tren după ce ajunge la destinație... sigur găsești câteva bilete ,,uitate" pe scaune.

Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Bilete C.F.R.   Vin Mai 30, 2014 9:22 pm

vorbesti cu nasul. Am vazut cazuri cand nasul te intreaba daca iti trebuie biletul, daca nu pe la Buftea ( cand vi de la Iasi la Bucuresti ) vine nasul sa-i dai biletul, special pentru cei care vor sa deconteze. Evident nasul trebuie sa primeasca si el o mica atentie pentru munca depusa. Chestia asta am vazut-o la trenurile Suceava-Buc.Nord, nu mai zic ca acum vreo 4-5 ani cand am mers cu nasul de la Adjud la PL.Sud cu R 754 despre care am mai povestit pe aici cum a fost cu tariful, nasul mi-=a dat un bilet cu data zilei trecute, sa fie de forma acolo in caz ca vine vrun control.
Sus In jos
DPS

Numarul mesajelor : 2010
Reputatie : 4471
Data de inscriere : 27/04/2010

MesajSubiect: Re: Bilete C.F.R.   Vin Mai 30, 2014 9:33 pm

Dr2005 a scris:
O soluție ar fi să urci în tren după ce ajunge la destinație... sigur găsești câteva bilete ,,uitate" pe scaune.

E politie pe peron si sunt luat la ochi ca as vrea sa "ochesc" obiecte uitate de calatori. Am vazut cazuri de indivizi saltati de politie pe motiv ca s-au urcat in tren chiar inainte de coborarea tuturor calatorilor....
Sus In jos
http://www.youtube.com/c/DPSRomania/videos
phnegativ

Numarul mesajelor : 170
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 2196
Data de inscriere : 31/05/2011

MesajSubiect: Re: Bilete C.F.R.   Vin Mai 30, 2014 10:07 pm

Dragos a scris:
Dr2005 a scris:

E politie pe peron si sunt luat la ochi ca as vrea sa "ochesc" obiecte uitate de calatori. Am vazut cazuri de indivizi saltati de politie pe motiv ca s-au urcat in tren chiar inainte de coborarea tuturor calatorilor....
Te duci la insotitorul de vag. de dormit cu 15-20 lei si se rezolva ...
Intotdeauna exista calatori care dimineata nu cer biletul inapoi de la insotitor inainte de coborare ...
Sus In jos
http://www.facebook.com/andrei.ferche
MariusM
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 1858
Varsta : 28
Localizare : Pitesti
Reputatie : 5066
Data de inscriere : 27/08/2008

MesajSubiect: Re: Bilete C.F.R.   Joi Iun 12, 2014 1:03 pm

Un bilet mai... special!  Very Happy 

Sus In jos
http://mionulescu.blogspot.com
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Bilete C.F.R.   Joi Iun 26, 2014 10:05 pm

Am luat 3 astfel de bilete, maine mai iau unul la fel si luni inca 4. Cel mai ieftin drum spre mare cand sti ziua cand pleci, fara sa ai bagaje si mai ales cand toti sunt tineri si nu te grabeste nimeni.

image hosting 20mb
Sus In jos
Kapпaтй
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 12501
Localizare : Бухарест
Reputatie : 15669
Data de inscriere : 06/12/2009

MesajSubiect: Re: Bilete C.F.R.   Joi Iun 26, 2014 10:08 pm

Faci mult asa, mai bine plecai cu 8131 Ploiesti-Ciulnita si apoi 8011 Ciulnita-Constanta , la 13 erai deja cazat nu in gara in CT .

Vrem trenul Bucuresti-Beograd-Bucuresti!!!
Букурешт-Крајова-Темишвар-Београд

595423
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Bilete C.F.R.   Joi Iun 26, 2014 10:11 pm

cazarea o avem in Mamaia incepand cu ora 14:00. Am ales varianta asta ca vad ca in ultimile zile 8131 a intarziat 4-5 minute la Ciulnita si nu ma risc asa avem timp la Buzau de o cafea si la Tandarei de o bere la peron. Data viitoare mergem pe Ciulnita.

Aduti aminte ce-am patit anul trecut la Slobozia pentru 4 minute Wink

Datorita tie si postarilor tale am aflat si eu de multe smecheri bune pentru calatorul roman din zilele noastre care nu mai are reducere Wink

Numai asa o sa merg de acum incolo cu Cartea VSD sau Anticipatie + fidelitate.

Si daca mergem 8 ore nu e o problema consideram ca am fost schimbul 1 la munca Smile
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Bilete C.F.R.   Joi Iun 26, 2014 10:45 pm

Katalyn a scris:

Numai asa o sa merg de acum incolo cu Cartea VSD sau Anticipatie + fidelitate.

Si daca mergem 8 ore nu e o problema consideram ca am fost schimbul 1 la munca Smile

Asta cu schimbul 1 e cea mai tare, imi place, unde mai pui ca ,,iesi din tura" la destinatie.

Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Bilete C.F.R.   Joi Iun 26, 2014 11:50 pm

ce mai muncă te cară trenul, ai 2 pauze exact ca la uzină ca-n 2003 doar ca de data asta uniforma nu exista si nici nu trebuie sa sudez, pot doar sa sudez niste poze pe traseu pentru un reportaj.

Mi-aduc aminte cand veneam de la bunici cu personalul Adjud-Marasesti, Marasesti-Buzau si Buzau-Ploiesti in cele 5-6 ore ma chinuiam sa beau 2-2,5 litri de suc si tot ajungeam acasa cu juma de litru, acum in maxim 2 ore de mers cu trenul dau gata un bidon de 2 litri.

Asta-i farmecul calatoriilor cu trenul in RO sa mergi cat mai mult cu bani putini fara sa te grabesti, mai ales la Regio unde ai timp sa vezi multe pe traseu.
Sus In jos
AlexD
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat

Numarul mesajelor : 3698
Reputatie : 5875
Data de inscriere : 09/01/2011

MesajSubiect: Re: Bilete C.F.R.   Vin Iun 27, 2014 8:48 am

Asta e discriminare, noi cei din capitala nu avem astfel de variante spre litoral...
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Bilete C.F.R.   Vin Iun 27, 2014 8:57 am

cum nu aveti ? Aveți cel mai smecher tren R din țară ( după părerea mea ) atăt la orarul de mers cât și la preț si anume RE 2801/2 și cele 2 trenuri directe Buc.Nord/Buc.Obor-CT, 8011 și 8015 plus alte R până la Feteși și de acolo altul până la CT. Există variante bune și ieftine trebuie doar căutate.
Sus In jos
AlexD
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat

Numarul mesajelor : 3698
Reputatie : 5875
Data de inscriere : 09/01/2011

MesajSubiect: Re: Bilete C.F.R.   Vin Iun 27, 2014 9:31 am

"Trenurile" de Obor sunt de evitat, iar 2801/2 e prea inghiesuit si ora cam imposibila, ce economisesti cu trenul dai la taxi...
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Bilete C.F.R.   Astazi la 6:22 pm

Sus In jos

Bilete C.F.R.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Bilete Interregional Calatori
» Bilete C.F.R. (2)
» Bilete C.F.R.
» Bilete caini
» Bilete TFC
Pagina 65 din 67Mergi la pagina : Inapoi  1 ... 34 ... 64, 65, 66, 67  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: INFORMATII GENERALE-