Forumul pasionatilor de trenuri din RO
Bine ati venit pe Forumul pasionatilor de trenuri din Romania !!!
Sper ca ceea ce veti gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din RO

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  
Distribuiti | 
 

 TELEFOANE C.F.R.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
ADMINISTRATOR FORUM


Numarul mesajelor: 7069
Varsta: 42
Localizare: BUCURESTI, sector 2 in apropiere de Gara Obor
Data de inscriere: 06/03/2009

MesajSubiect: TELEFOANE C.F.R.   Sam 25 Apr 2009, 15:32

Inainte de a pleca intr-o calatorie mai lunga cu trenul, este bine ca sa va informati asupra mersului trenurilor, ca sa nu intampinati vreo surpriza neplacuta. Iata mai jos, numerele de telefon ale birourilor de informatii din principalele gari din Romania:
BUCURESTI NORD 0219521
BUCURESTI OBOR 0212520204
ADJUD 0237642500
ALBA IULIA 0258952
BAIA MARE 0262220952
BECLEAN PE SOMES 0263952
BARLAD 0235411112
BOTOSANI 0231534755
BRASOV 0268952
BRAILA 0239619797
BUZAU 0238725308
CAMPINA 0244337361
CARACAL 0249514100
CARANSEBES 0255511531
CLUJ NAPOCA 0264952
CONSTANTA 0241666952
CRAIOVA 0251411620
DEVA 0254212725
FAGARAS 0268211125
FOCSANI 0237615379
GALATI 0236460643
GIURGIU 0246211098
IASI 0232410636
JIBOU 0260642647
LUGOJ 0256359679
MEDIAS 0269846101
MIERCUREA CIUC 0266315102
ORADEA 0259952
PASCANI 0232762777
PETROSANI 0254541515
PLOIESTI SUD 0244594799
PLOIESTI VEST 0244557191
RESITA SUD 0255222250
SATU MARE 0261952
SIBIU 0269952
SIGHETU MARMATIEI 0262310952
SIGHISOARA 0265771886
SINAIA 0244310040
SUCEAVA NORD 0230517117
TARGOVISTE 0245611243
TECUCI 0236820114
TARGU MURES 0265236284
TIMISOARA 0256493806
VASLUI 0235315042
ZALAU 0260662131

Nu imi mai ramane decat sa va doresc o calatorie placuta, si sa va multumesc pentru ca ati ales acest mijloc de transport!
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
ADMINISTRATOR FORUM


Numarul mesajelor: 7069
Varsta: 42
Localizare: BUCURESTI, sector 2 in apropiere de Gara Obor
Data de inscriere: 06/03/2009

MesajSubiect: Re: TELEFOANE C.F.R.   Sam 25 Apr 2009, 15:59

Iata si nr. de telefon ale Agentiilor de Voiaj CFR din Romania:
BUCURESTI 0213132642
GIURGIU 0246211854
PLOIESTI 0244542080
CRAIOVA 0251411634
CARACAL 0251511105
ALEXANDRIA 0247325684
DROBETA TURNU SEVERIN 0252313117
RAMNICU VALCEA 0250736043
PITESTI 0248630565
TG. JIU 0253211924
TIMISOARA 0256491889
LUGOJ 0256351059
ARAD 0257280977
DEVA 0254218887
HUNEDOARA 0254712777
PETROSANI 0254541064
CARANSEBES 0255512440
RESITA 0255211167
BAILE HERCULANE 0255560538
CLUJ NAPOCA 0264432001
DEJ 0264212022
TURDA 0264311762
ORADEA 0259416565
BAIA MARE 0262219113
SIGHETUL MARMATIEI 0262312666
SATU MARE 0261612885
ZALAU 0260612885
BISTRITA 0263213938
BRASOV 0268477018
TG. MURES 0265266203
SIBIU 0269212085
GHEORGHENI 0266364666
SF. GHEORGHE 0267311680
COVASNA 0267340523
MEDIAS 0269841351
SIGHISOARA 0265771820
ALBA IULIA 0258816678
IASI 0232410024
VASLUI 0235312862
BARLAD 0235411261
PIATRA NEAMT 0233211034
BACAU 0234546340
ROMAN 0233214335
BOTOSANI 0231517521
RADAUTI 0230561469
CAMPULUNG MOLDOVENESC 0230312131
VATRA DORNEI 0230371039
GALATI 0236472420
BRAILA 0239611168
BUZAU 0238411135
FOCSANI 0237622306
TECUCI 0236820115
CONSTANTA 0241614950
MANGALIA 0241752818
TULCEA 0240513360
SLOBOZIA O243214919
MEDGIDIA O24814380
MAMAIA O241831O62
EFORIE NORD O241742036
EF0RIE SUD 0241748270
COSTINESTI 0241734300
Sus In jos
Lde 2100



Numarul mesajelor: 847
Localizare: Slanic prahova
Data de inscriere: 20/02/2009

MesajSubiect: Re: TELEFOANE C.F.R.   Lun 27 Apr 2009, 18:40

Telefoanele statiilor CFR din Ploiesti!!
-Statia C.F.R. Ploiesti Nord:tel-0244 595 208
-Statia C.F.R. Ploiesti Sud:tel-0244 520 730
-Statia C.F.R. Ploiesti Vest:tel-0244 557 191
-Statia C.F.R. Ploiesti Est:tel-0244 524 421
-Statia C.F.R. Ploiesti Crang:tel-0244 564 300
-Statia C.F.R. Ploiesti Triaj:tel-0244 545 598
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
ADMINISTRATOR FORUM


Numarul mesajelor: 7069
Varsta: 42
Localizare: BUCURESTI, sector 2 in apropiere de Gara Obor
Data de inscriere: 06/03/2009

MesajSubiect: Re: TELEFOANE C.F.R.   Mar 28 Iul 2009, 11:37

Un telefon CFR foarte vechi, cu tastatura cu disc, in Gara Constanta poza facuta luni 27 iulie 2009
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
ADMINISTRATOR FORUM


Numarul mesajelor: 7069
Varsta: 42
Localizare: BUCURESTI, sector 2 in apropiere de Gara Obor
Data de inscriere: 06/03/2009

MesajSubiect: Re: TELEFOANE C.F.R.   Joi 27 Aug 2009, 09:16

Serviciul de rezervare a locurilor prin comanda telefonica, Iata numerele de telefon alocate acestui serviciu cu functionare in regim permanent , ale Regionalelor CF din Romania:
Sus In jos
cristi CFR
Administrator
Administrator


Numarul mesajelor: 2837
Varsta: 25
Localizare: Timišoara
Data de inscriere: 02/11/2008

MesajSubiect: Re: TELEFOANE C.F.R.   Lun 31 Aug 2009, 03:34

Care e treaba cu telefonul ala CFR ?
Sus In jos
http://tren.transira.ro/
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
ADMINISTRATOR FORUM


Numarul mesajelor: 7069
Varsta: 42
Localizare: BUCURESTI, sector 2 in apropiere de Gara Obor
Data de inscriere: 06/03/2009

MesajSubiect: Re: TELEFOANE C.F.R.   Lun 31 Aug 2009, 07:57

cristi CFR a scris:
Care e treaba cu telefonul ala CFR ?
E un model de telefon foarte vechi, care a disparut din Bucuresti de mai bine de 10 ani . Iti dai seama ce reactie am avut cand l-am vazut in Constanta. In timp ce il pozam, ma gandeam la ce topic sa il postez. Si m-am gandit sa il posteaz aici, Cred ca ii sta destul de bine, mai ales ca topicul se numeste simplu, TELEFOANE C.F.R. Iar acesta este un TELEFON C.F.R.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator



MesajSubiect: Re: TELEFOANE C.F.R.   Lun 31 Aug 2009, 09:59

Am vazut unu si in Medgidia, modelul este vechiul telefon PTTR cu fise insa cred ca ala e acolo pentru a fi folosit doar in reteaua telefonica a CFR.
Sus In jos
cristi CFR
Administrator
Administrator


Numarul mesajelor: 2837
Varsta: 25
Localizare: Timišoara
Data de inscriere: 02/11/2008

MesajSubiect: Re: TELEFOANE C.F.R.   Lun 31 Aug 2009, 12:40

Deci de la telefoanele astea se poate suna la numerele de telefon din Mersul trenurilor unde scrie Telefon CFR, multumesc de raspuns.
Parca era unu si in Timisoara Nord mai demult ?
Sus In jos
http://tren.transira.ro/
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
ADMINISTRATOR FORUM


Numarul mesajelor: 7069
Varsta: 42
Localizare: BUCURESTI, sector 2 in apropiere de Gara Obor
Data de inscriere: 06/03/2009

MesajSubiect: Re: TELEFOANE C.F.R.   Lun 31 Aug 2009, 18:55

Se mai afla unul si in Gara Rm. Valcea, tot cu disc, insa este putin mai mic, este decupata partea de la jumatate in jos. Este amplasat pe culoarul de trecere al garii.
Sus In jos
 

TELEFOANE C.F.R.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din RO :: -