Forumul pasionatilor de trenuri din România
Bine ați venit pe Forumul pasionaților de trenuri din Romania.
Sper ca ceea ce veți gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 

Lucrari de modernizare la gara Arad

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Urmatorul
AutorMesaj
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 6148
Reputatie : 8045
Data de inscriere : 06/04/2012

MesajSubiect: Re: Lucrari de modernizare la gara Arad   Mier Ian 08, 2014 3:51 pm

Heliport nu fac?  :roll:
Sus In jos
Kapпaтй
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 12505
Localizare : Бухарест
Reputatie : 15674
Data de inscriere : 06/12/2009

MesajSubiect: Re: Lucrari de modernizare la gara Arad   Mier Ian 08, 2014 3:57 pm

Vor face o pasarela metalica cu sticla ca in tarile civilizate gen Austria .  Laughing 

Vrem trenul Bucuresti-Beograd-Bucuresti!!!
Букурешт-Крајова-Темишвар-Београд

595423
Sus In jos
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 6148
Reputatie : 8045
Data de inscriere : 06/04/2012

MesajSubiect: Re: Lucrari de modernizare la gara Arad   Mier Ian 08, 2014 4:00 pm

Ceva similar a prins contur si in Valcea, peste linii de cladirea veche. I-as da cu dintii de bordura pe desteptii care s-au ocupat de proiectele astea...
Sus In jos
Kapпaтй
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: Lucrari de modernizare la gara Arad   Mier Ian 08, 2014 4:16 pm

Lasa ca e bine sa se modernizeze nu sa ramanem pe loc .  Wink 

595423
Sus In jos
cristi CFR
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 3266
Varsta : 27
Localizare : Timișoara
Reputatie : 6386
Data de inscriere : 02/11/2008

MesajSubiect: Re: Lucrari de modernizare la gara Arad   Mier Ian 08, 2014 8:05 pm

adirmvl a scris:
Heliport nu fac?  :roll:

Exista deja in curte la Astra  Laughing 
Sus In jos
http://tren.transira.ro/
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Lucrari de modernizare la gara Arad   Mier Ian 08, 2014 11:37 pm

Da, dar cu pasarela aia peste linii o sa intre in gara si acolo unde o sa fie scarile? le duc pina la balconul ala dinspre oras?

Eu cred ca nu au avut ei ceva din Austria in cap cind au bagat atita beton pe linga o cladire destul de fain pastrata. Oare nu puteau opta pentru un fel de copertina cum e la Budapest Keleti sau ...la Chisinau?

Parca ii dadea alt aer si se integra mai bine cu cladirea veche.
Sus In jos
Adrian78
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 9221
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 11861
Data de inscriere : 05/10/2010

MesajSubiect: Re: Lucrari de modernizare la gara Arad   Joi Ian 09, 2014 11:56 am

Pasarela aia sa arate de tot rahatu langa cladirea garii!!
Sus In jos
Kapпaтй
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: Lucrari de modernizare la gara Arad   Joi Ian 09, 2014 12:27 pm

Pasarela aia va intra in gara , practic geamul ala mare din sala caselor de bilete se va scoate si pe acolo se va face accesul pe pasarela , din acel hol mergi pe pasarela la fiecare linie , este ceva util si sigur va fi si frumos la final , asa au fost discutii la fiecare gara modernizata si la final "a iesit bine"  Smile 

595423
Sus In jos
Shinkasen

Numarul mesajelor : 375
Reputatie : 3166
Data de inscriere : 30/04/2009

MesajSubiect: Re: Lucrari de modernizare la gara Arad   Joi Ian 09, 2014 1:29 pm

Sediul Arhitectilor din Bucuresti, arata destul de bine, atrage si turisti, si e o combinatie de caramida, sticla si otel, fatada veche imbinata cu cea noua. In schimb la garile mari merge pasarela sau pasajul, suprateran ori subteran, dar in alte gari cu un trafic redus, fie si ele de resedinta de judet, mi se pare ca s-ar arunca cu bani in vant, cel mai bun exemplu fiind gara Botosani.
Sus In jos
Andrey_tm
Moderator si Regizorul anului
Moderator si Regizorul anului

Numarul mesajelor : 5663
Localizare : Timisoara
Reputatie : 8550
Data de inscriere : 08/09/2011

MesajSubiect: Re: Lucrari de modernizare la gara Arad   Mier Feb 12, 2014 4:31 pm

Arad, februarie 2014

Au asfaltat jumătate din primul peron (nou construit). Au mai făcut ceva semne pe celelalte peroane. În rest nu mi se pare că au făcut prea multe.

Știe cineva ce întârziere au în acest moment lucrările din gara Arad?
Sus In jos
Spartan1948
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 2103
Varsta : 24
Localizare : Arad & Cluj-Napoca
Reputatie : 3996
Data de inscriere : 15/03/2012

MesajSubiect: Re: Lucrari de modernizare la gara Arad   Mier Feb 12, 2014 4:42 pm

Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Lucrari de modernizare la gara Arad   Dum Feb 16, 2014 8:48 pm

In gara Arad platformele peroanelor noilor linii de asfalteaza.
Acestea sint mult scurtate in partea spre depou, asa incit ultimul vagon va opri aproape de iesirea din cladirea garii.(sau primul).
in schimb peroanele sint foarte mult prelungite spre Curtici, aproape pe toata lungomea reviziei de vagoane.

intre timp s-au montat niste stilpi de curent si se sapa manual santul pentru cablare, cred ca sint de iluminat public

Asfaltarea nu se face cu roaba si cu tavalugul manual, au utilaj redus la dimensiuni, de asememea so compactor pe care nu l-am mai pozat.

Peronul 1 la iesirea din gara are tot felul de marcaje facute cu vopsea.

Cred ca scarile pasarelei vor fi de acolo, fara sa mai sparga gladirea sa le duca in hol. Ar fi mult mai bine pentru cladire. Asa indica si pozele 8 si9 din acest link

http://stirileprotv.ro/stiri/arad/se-lucreaza-in-ritm-de-melc-la-noua-pasarela-din-gara-arad-termenul-limita-nu-poate-fi-respectat.html

Sus In jos
TVlad
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 2031
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 4668
Data de inscriere : 16/01/2010

MesajSubiect: Re: Lucrari de modernizare la gara Arad   Dum Feb 16, 2014 8:52 pm

Locomotiva de la Astra Vagoane se mai vede dincolo de gard?
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Lucrari de modernizare la gara Arad   Dum Feb 16, 2014 8:55 pm

Se vede acoperisul, mereu acolo, nu se misca, cred ca e nefolosita.
Sus In jos
cfr500

Numarul mesajelor : 1924
Varsta : 25
Reputatie : 3791
Data de inscriere : 18/11/2011

MesajSubiect: Re: Lucrari de modernizare la gara Arad   Dum Mar 02, 2014 10:13 am

O schita cu statia inainte de si dupa reabilitare unde gasesc?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Lucrari de modernizare la gara Arad   Astazi la 9:54 am

Sus In jos

Lucrari de modernizare la gara Arad

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Lucrari de modernizare la gara Arad
» Lucrari de modernizare la gara Pitesti
» Lucrari de modernizare la gara Piatra Neamt
» Lucrari de modernizare la gara Braila
» Lucrari de modernizare in gara Calarasi Sud
Pagina 3 din 17Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: INFRASTRUCTURA FEROVIARA :: LUCRARI LA C.F. DIN ROMANIA-