Forumul pasionatilor de trenuri din România
Bine ați venit pe Forumul pasionaților de trenuri din Romania.
Sper ca ceea ce veți gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 

tren foarte aglomerat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
cardinal

Numarul mesajelor : 1847
Reputatie : 4336
Data de inscriere : 08/04/2010

MesajSubiect: tren foarte aglomerat   Mier Mai 01, 2013 10:00 am

sa presupunem ca trenul e foarte aglomerat, ati primit loc de unde nu se vede nimic afara, copiii plang, cocalarii beau si pun manele, etc.
Ce faceti ? cum faceti ca sa cumva enjoy calatoria ?
Sus In jos
Spartan1948
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 2103
Varsta : 24
Localizare : Arad & Cluj-Napoca
Reputatie : 3992
Data de inscriere : 15/03/2012

MesajSubiect: Re: tren foarte aglomerat   Mier Mai 01, 2013 10:08 am

Stam pe interval/coridor si ne uitam pe geam. Eventual,daca avem posibilitatea,ascultam muzica la casti. Sau ne impunem in compartiment,si cerem sa fie respect reciproc. Pe cocalari ii aruncam pe geam. Very Happy
Sus In jos
TVlad
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 2029
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 4662
Data de inscriere : 16/01/2010

MesajSubiect: Re: tren foarte aglomerat   Mier Mai 01, 2013 11:28 am

E de evitat sa calatoresti in perioada asta, daca se poate sa pleci cu o zi, doua inainte si sa te intorci tot asa, putin mai tirziu, e cel mai bine. Daca totusi ai nimerit intr-o mare aglomeratie, incearca sa mergi in alt vagon unde nu sint cocalari. Vei sta in picioare dar te poti uita pe geam. Daca nici asta nu se poate, nu ai decit sa stai pe loc si sa iti infunzi urechile cu casti. Daca nu ai casti, gaseste ceva de citit sau da-te pe internet pe mobil. Incearca sa te gindesti la ceva frumos, spre exemplu imagineaza-ti ca esti undeva unde iti place tie in mod deosebit.
Daca nici asa nu merge, rabzi si gata. In definitiv sint numai citeva ore, nu o vesnicie.
Cocalari sint dar au cu ei si cocalarese? Smile Poate unele sint interesante, lasa-ti imaginatia sa lucreze... Very Happy
Sus In jos
Spartan1948
V.I.P Member
V.I.P Member

MesajSubiect: Re: tren foarte aglomerat   Mier Mai 01, 2013 11:37 am

TVlad a scris:
E de evitat sa calatoresti in perioada asta, daca se poate sa pleci cu o zi, doua inainte si sa te intorci tot asa, putin mai tirziu, e cel mai bine. Daca totusi ai nimerit intr-o mare aglomeratie, incearca sa mergi in alt vagon unde nu sint cocalari. Vei sta in picioare dar te poti uita pe geam. Daca nici asta nu se poate, nu ai decit sa stai pe loc si sa iti infunzi urechile cu casti. Daca nu ai casti, gaseste ceva de citit sau da-te pe internet pe mobil. Incearca sa te gindesti la ceva frumos, spre exemplu imagineaza-ti ca esti undeva unde iti place tie in mod deosebit.
Daca nici asa nu merge, rabzi si gata. In definitiv sint numai citeva ore, nu o vesnicie.
Cocalari sint dar au cu ei si cocalarese? Smile Poate unele sint interesante, lasa-ti imaginatia sa lucreze... Very Happy

Ca o mica gluma ( sau mare adevar?) nu ai mers de la Timisoara la Iasi / Oradea-Constanta,nu ? Very Happy
Sus In jos
cardinal

MesajSubiect: Re: tren foarte aglomerat   Mier Mai 01, 2013 12:30 pm

TVlad a scris:

si daca cocalarul aferent se prinde sau i se pare ca ai ceva cu printesa lui ? could get pretty ugly... Twisted Evil
Sus In jos
Spartan1948
V.I.P Member
V.I.P Member

MesajSubiect: Re: tren foarte aglomerat   Mier Mai 01, 2013 3:18 pm

cardinal a scris:
TVlad a scris:

si daca cocalarul aferent se prinde sau i se pare ca ai ceva cu printesa lui ? could get pretty ugly... Twisted Evil

Ajungem la ce am spus eu...il arunci pe geam :-?? .
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR GENERAL
ADMINISTRATOR GENERAL

Numarul mesajelor : 7919
Varsta : 44
Localizare : BUCURESTI, sector 2 in apropiere de Gara Obor
Reputatie : 12525
Data de inscriere : 06/03/2009

MesajSubiect: Re: tren foarte aglomerat   Mier Mai 01, 2013 8:32 pm

Cum a spus colegul nostru TVlad, atunci cand trenul este foarte aglomerat, plin cu cocalari, stam in picioare inghesuiti ca sardelele, sa ne gandim la ceva frumos!

Eu unul am sa ma gandesc in acele momente ca trenul in care ma aflu are doar cativa calatori, sunt locuri pe scaune, in tren sunt numai pasageri cizelati, etc!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Va invitam sa vizitati un forum turistic: http://calatorii.myfreeforum.ro
Sus In jos
cardinal

MesajSubiect: Re: tren foarte aglomerat   Joi Mai 02, 2013 2:44 am

nu stiu cum sunt altii, dar pe mine nu ma deranjeaza cocalarii daca nu stau langa mine
Sus In jos
Luna

Numarul mesajelor : 1464
Reputatie : 3564
Data de inscriere : 18/03/2011

MesajSubiect: Re: tren foarte aglomerat   Joi Iul 11, 2013 3:24 pm

cardinal a scris:
sa presupunem ca trenul e foarte aglomerat, ati primit loc de unde nu se vede nimic afara, copiii plang, cocalarii beau si pun manele, etc.
Ce faceti ? cum faceti ca sa cumva enjoy calatoria ?
Nu prea ma intereseaza ce e in jur, ori ca sunt la geam sau nu, internetul si gadgeturile sa mearga.

Edit: Solutia e simpla, trebuie facuta reclama negativa transportului feroviar si se vor goli trenurile.
Sus In jos
Shinkasen

Numarul mesajelor : 375
Reputatie : 3162
Data de inscriere : 30/04/2009

MesajSubiect: Re: tren foarte aglomerat   Joi Iul 11, 2013 4:46 pm

Solutia ar fi sa faca rost de vagoane cei de la CFR, nu un tren Bucuresti - Brasov, la ora de varf si vara, merge supraaglomerat (in stil tramvai 32/41) ca are numai 3 vagoane, pe alta parte ei tot au taiat in prostie la vagoane, chit ca unele din ele puteau fi reconditionate la un pret acceptabil. Din pacate nici la capitolul reconditionari, nu sunt prea grozavi, defapt sunt chiar de groaza.

Nu pleca de acasa fara mp3/ipod/etc (ca sa nu consumi bateria la telefon) si asigurate ca le ai incarcate Wink
Sus In jos
AndreiStefan
User Dezactivat
User Dezactivat

Numarul mesajelor : 1802
Varsta : 98
Localizare : Constanta
Reputatie : 3318
Data de inscriere : 22/12/2012

MesajSubiect: Re: tren foarte aglomerat   Joi Iul 11, 2013 5:29 pm

In 2005 am fost la Cluj,din Ploiesti dupa ce am pierdut notiunea timpului si nu am mai prins tren spre Constanta.Asa ca mi-am luat bilet la primul tren care oprea in Ploiesti Vest iar ala a fost Transilvania. Smile Duminica seara am plecat spre Bucuresti cu Satu Mare,plin pana la refuz.Eram 7 persoane cu bilet pe acelasi loc iar pana la Bucuresti am stat pe coridor,care si ala era atat de plin incat nu putea sa mergi nici la WC.
Sus In jos
Vlad
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 7249
Varsta : 29
Localizare : Vatra Dornei
Reputatie : 10895
Data de inscriere : 08/04/2009

MesajSubiect: Re: tren foarte aglomerat   Vin Iul 12, 2013 7:47 am

Shinkasen a scris:

Nu pleca de acasa fara mp3/ipod/etc (ca sa nu consumi bateria la telefon) si asigurate ca le ai incarcate Wink

Eu am rezolvat problema bateriei la telefon cumpărându-mi un acumulator extern. Nu e scump și îmi încarcă telefonul complet de 3-4 ori. Deci mi-ar ajunge o săptămână.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: tren foarte aglomerat   Astazi la 4:10 pm

Sus In jos

tren foarte aglomerat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» tren foarte aglomerat
» tren Bucuresti - Moscova
» Filmare din tren in luna aprilie 2009 pe M300 intre Cluj Napoca si Oradea
» Rang de tren