Forumul pasionatilor de trenuri din RO
Bine ati venit pe Forumul pasionatilor de trenuri din Romania !!!
Sper ca ceea ce veti gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din RO

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  
Distribuiti | 

Revista presei

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 54 ... 100  Urmatorul
AutorMesaj
cristi CFR
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor: 2904
Varsta: 25
Localizare: Timișoara
Data de inscriere: 02/11/2008

MesajSubiect: Re: Revista presei   Lun 15 Apr 2013, 23:31

In lume si nu doar aici exista 3 categorii de oameni : 1 politicieni ; 2 prieteni ai primei categorii si 3 prostimea.
Cine este in prima traieste in lux , cine este in a 2-a o duce bine si cine este in a 3-a moare de foame.
Companiile de stat apartin 100 % de prima categorie, iar companiile private 70% de categoria 1, 25% de categoria 2 si 5% de categoria 3.

Cu asta cred ca am spus tot ce banuiesc ca si-au dat seama si altii din categoria 3 care ies din standardul de "oaie de turma".
Sus In jos
http://tren.transira.ro/
baiazid
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat

Numarul mesajelor: 1466
Data de inscriere: 05/10/2012

MesajSubiect: Re: Revista presei   Lun 15 Apr 2013, 23:41

Dr2005 a scris:
Ce treabă avea directorul CFR S.A. cu anularea trenurilor neprofitabile de la CFR Călători?

Iar pe directorii CFR Calatori ii gasesti doar aici:

http://www.forumtrenuri.com/t2797-de-a-fi-director-al-cfr-calatori Wink
Sus In jos
razvan - trenuri
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor: 1843
Varsta: 32
Localizare: Bucuresti, Romania
Data de inscriere: 26/05/2011

MesajSubiect: Re: Revista presei   Lun 15 Apr 2013, 23:53

Lasa ca acum noul director este din ORACLE ROMANIA. Ministerul si altii din guvern nu vor putea sa evite schimbarea la nesfarsit si reformele din domeniu. Romania are nevoie de banii FMI si UE iar fara conducere privata nu se vor mai da banii.

As vrea sa stiu mai multe detalii despre schimbarea mersului din luna iunie. Schimbarea cred ca este facuta de cei de la CFR CALATORI.
Sus In jos
baiazid
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat

Numarul mesajelor: 1466
Data de inscriere: 05/10/2012

MesajSubiect: Re: Revista presei   Mar 16 Apr 2013, 00:26

razvan - trenuri a scris:

As vrea sa stiu mai multe detalii despre schimbarea mersului din luna iunie.

Nu se fac modificari majore referitor la mersul trenurilor in timpul anului.
Sus In jos
Warrior12

Numarul mesajelor: 162
Data de inscriere: 03/06/2012

MesajSubiect: Re: Revista presei   Mar 16 Apr 2013, 00:27

Cunosc persoane care lucreaza la Oracle Romania sau au lucrat ... nu pot spune decat ca am o parere foarte proasta despre capabilitatile acestor oameni...
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor: 7509
Varsta: 25
Localizare: București, Drumul Taberei
Data de inscriere: 17/08/2011

MesajSubiect: Re: Revista presei   Mar 16 Apr 2013, 08:13

razvan - trenuri a scris:
Lasa ca acum noul director este din ORACLE ROMANIA.
Noul director de unde?
La CFR S.A. în mod sigur nu avem director general nou, deocamdată se vor ocupa adjuncții lui Sophocleous.

Adrian78
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor: 6508
Localizare: Hunedoara
Data de inscriere: 05/10/2010

MesajSubiect: Re: Revista presei   Mar 16 Apr 2013, 10:40

Pai pana la urma care a fost buba de a plecat grecul?La tv la o emisiune spunea ca el vroia sa creasca chiriile la spatiile inchiriate care in unele parti sunt inchiriate politic
Ieri un IDMist spunea ca pana pe 17 trebuiau sa isi plateasca niste operatori privatii si alde GFR restantele pe plata TUI

Oricum situatia e cam catastrofala pe teren pe M202 intre Banita si Merisor pe D1 e o restrictie de 30 de km/h pe toate distanta terasamentu a inceput sa se spele si cu viteze de 25km/h senzatia nu e prea placuta

V.I.P Member

Numarul mesajelor: 4701
Data de inscriere: 06/04/2012

MesajSubiect: Re: Revista presei   Mar 16 Apr 2013, 19:03

Gazarii vor sa faca deplasarea la meciul cu Steaua cu trenul. Fiind multi, sunt curios daca vor avea vagoane atasate sau chiar vor avea propriul tren. As merge pe prima varianta.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Revista presei   Mar 16 Apr 2013, 19:41

Sunt gazar din 2002, am fost la o gramada de deplasari din 2002 pana in 2005 apoi foarte rar, din cauza servicului dar tot am fost la 2 deplasari pe an, in ultimi ani nu m-am mai dus decat la Brasov sau Bucuresti. Deobicei le pune autocare ( autocar, microbus ) sau cum e la Bucuresti le pune la dispozitie 10 autobuze Ikarus articulate ale RATP, care nu fuge decat cu 80 maxim.

Desi au deplasarea asigurata, multi se vor duce cu trenul, mereu a fost un grup care se va duce cu trenul, dar cei mai multi se duc la Brasov sau Bucuresti unde sunt trenuri, fara sa stea sa schimbe, se merge cu nasul sau gratis, jandarmi fiind si ei de multe ori la datorie.

In fine fara sa intram prea mult in amanunte la meciul cu Steaua se vor duce cam 3.000 nu as baga mana in foc pentru mai multi, ca sunt si suporteri cu munca, iar daca ajunge in finala se vor duce 15.000 de ploiesteni.

In 2003 sau 2004 nu mai tin minte exact cu Acc 1621 am plecat 300 de insi la un meci de cupa cu Forex Brasov, pe vremea aia se strangea cheta de 2 lei/om iar nasi nu au vrut ( partida de Tmisoara ) asa ca la Campina fara sa cheme intariri au reuscit sa coboare 300 de insi, am reusit sa ajungem la meci cu ocazie/dube pana la Sinaia si de acolo cu IC 531 gratis pana la Brasov. La intoarcere cu P 3028.

Oricum cei care se vor duce la meci, vor fi bauti, ca asta e viata de suporter in Romania !!

Tren inchiriat nici vorba, vor pleca din Sud si din Vest cu trenurile dupa ora 16:00 cele mai vanate vor fi IR 1636 si IR 1572

Sus In jos
AlexD
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat

Numarul mesajelor: 3698
Localizare: Bucuresti
Data de inscriere: 09/01/2011

MesajSubiect: Re: Revista presei   Mier 17 Apr 2013, 09:20

Dr2005 a scris:
adjuncții lui Sophocleous.

A aparut plagiatorul la tv(a se citi poanta) 'cica' cere imperativ penalului de Fenechiu (sau cum Evil or Very Mad il cheama) sa rezolve problema de la CFR in maxim 5 zile, daca nu ne foot astia din UE si FMI...
Suntem de rasul curcilor, mai ceva ca in filmele cu prosti.
Sus In jos

Revista presei

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Cezar Osiceanu in revista Lumea
» Revista presei (partea I)
» Revista presei (partea III)
» CONFERINTE, SIMPOZIOANE, LANSARI CARTE
» Revista presei (partea II)
Pagina 8 din 100Mergi la pagina : Inapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 54 ... 100  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din RO :: -