Forumul pasionatilor de trenuri din România
Bine ați venit pe Forumul pasionaților de trenuri din Romania.
Sper ca ceea ce veți gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 

Propunere Excursie cu trenul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Vioooorel

Numarul mesajelor : 17
Varsta : 24
Localizare : Student in Bucuresti, Localitatea natala: Rm.Valcea
Reputatie : 1670
Data de inscriere : 28/05/2012

MesajSubiect: Propunere Excursie cu trenul   Joi 14 Mar 2013, 21:22

Buna seara, citesc acest forum de aproximativ un an de zile, sunt mai retinut la comentarii din acest motiv probabil nu va este cunoscut userul, insa as dori sa fac o propunere cititorilor presupunand ca acestia-s pasionati de calatoriile cu trenul, ar fi frumos daca ne-am strange mai multi de pe acest forum pentru o calatotorie feroviara, indiferent ca aceasta este de la Bucuresti la Brasov sau de la Bucuresti la Viena cu Dacia care ca circula de la sfarsitul lu` aprilie.

Sper ca nu am incalcat nicio regula a forumului, nu reprezint o agentie de turism sau altceva, ci doar doresc sa calatoresc cu un grup de oameni ale caror pasiuni converg spre un anumit lucru (in acest caz: domeniul feroviar).
Sus In jos
http://www.calatorii.info/
DUAL
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 7719
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 10215
Data de inscriere : 05/01/2011

MesajSubiect: Re: Propunere Excursie cu trenul   Joi 14 Mar 2013, 21:58

Buna Viorel,ma bucur ca ne urmaresti.. excursii ale pasionatilor au avut loc de-a lungul timpului,nu neaparat in ceea ce priveste calatoria,dar reportaje despre linii parasite,reportaje privind trenuri speciale precum VSOE,ZF si multe altele ..
Probabil intalniri vor mai fi,si daca esti din Bucuresti,uneori o parere poate fi schimbata la capatul peroanelor Garii de Nord,unde se mai intalneste lumea la pozat...
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Propunere Excursie cu trenul   Vin 15 Mar 2013, 21:29

Eu as propune inca de pe acum sa stranga bani incet incet cei care ar vrea sa mearga cu Transiberianul pana in China eventual si Tibet, vorba lui Karpaty "la 50 ani as vrea sa fac calatoria asta" adica peste 20 ani chiar e prea mult, se poate si mai devreme evetual un 2020-2021.

Eu unul din aceasta vara voi pune din salariul umil de 1.000 lei cate 40-50 lei/luna deoparte special pentru acest drum si cand se va strange suma totala asigurari transportului, cazari etc vom pleca la drum.

vorba aia cum in 15 luni am dat 4.415 lei la amenzi ( poprire 1/3 din salariu ) si n-am murit, de ce nu as pune deoparte mult mai putin 40-50 lei pentru acest drum .
Sus In jos
Cristian12

Numarul mesajelor : 7
Reputatie : 186
Data de inscriere : 08/06/2016

MesajSubiect: Re: Propunere Excursie cu trenul   Lun 13 Iun 2016, 05:06

Ma intreb daca membrii acestui forum fac impreuna excursii cu trenul in diverse zone din tara. Propunerea mea ar fi Brasov - Miercurea Ciuc - Toplita - Deda si eventual mai departe spre Satu Mare sau Sighet, unde peisajul este foarte fain si, de la fereastra primului vagon, ultimele vagoane se vad ca un trenulet de jucarie, pe langa muntii maiestuosi.
Sus In jos
decward
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 2565
Varsta : 19
Localizare : Bükreș
Reputatie : 5062
Data de inscriere : 15/08/2010

MesajSubiect: Re: Propunere Excursie cu trenul   Lun 13 Iun 2016, 21:48

Cristian12 a scris:
Ma intreb daca membrii acestui forum fac impreuna excursii cu trenul in diverse zone din tara. Propunerea mea ar fi Brasov - Miercurea Ciuc - Toplita - Deda si eventual mai departe spre Satu Mare sau Sighet, unde peisajul este foarte fain si, de la fereastra primului vagon, ultimele vagoane se vad ca un trenulet de jucarie, pe langa muntii maiestuosi.
Înainte se făceau. Chiar multe...
La nivel de București, duminica, Gara de Nord era plină de pasionați. Acum, din păcate, orgoliile își spun cuvântul...
Să nu mai zic de ieșirile pe teren din Chitila/Buftea și restul locurilor apropiate București-ului.
Sus In jos
riciu

Numarul mesajelor : 507
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 2883
Data de inscriere : 27/06/2010

MesajSubiect: Re: Propunere Excursie cu trenul   Mier 15 Iun 2016, 17:26

E foarte complicat pentru ca avem viziuni diferite si orare diferite. Daca-mi ajuta Dumnezeu, de pilda maine seara as vrea sa plec Bucuresti Nord - Gherla (ca sa prind vagoane ok), apoi Gherla - Iasi (pe zi) si apoi Iasi - Ploiesti Sud (noaptea) si apoi Ploiesti Sud- Basarab. Nu stiu daca o sa merg sau nu, in functie de conditiile meteo si daca imi dau sau nu de la munca concediu vinery.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Propunere Excursie cu trenul   Astazi la 16:12

Sus In jos

Propunere Excursie cu trenul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Propunere Excursie cu trenul
» Din Pasiune-Excursie Feroviara , Oravita-Anina
» Cel mai lung drum cu trenul
» M509: Excursie FeRoviaRa Bacau - Piatra Neamt - Bicaz [2008]