Forumul pasionatilor de trenuri din România
Bine ați venit pe Forumul pasionaților de trenuri din Romania.
Sper ca ceea ce veți gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 

Lucruri negative(-) la Regiotrans

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Dum Iun 22, 2014 1:01 pm

pe automotorul 582 scrie la fel in dreptul compartimentului de bagaje. Sunt destule locuri pentru coborare/urcare si pozat, acolo daca sunt bagaje ideal este sa fie inchis ca sa nu se piarda acele bagaje, nu uitati ca suntem o tara de hoti, furam si iarba de pe camp.

image post
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Dum Iun 22, 2014 2:10 pm

Nu stiu cit de hoti sint toti calatorii din trenuri.Usile acestor automotoare la o anumita viteza sau in alte imprejurari nu iti permit sa pozezi chiar bine.
Acolo la bagaj, usa e culisanta si nu te incurca nu iasa in afara si nu se inchide la curentul produs in mers.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Dum Iun 22, 2014 3:02 pm

cine a zis ca toti calatori sunt hoti ? Suntem o tara de hoti stim cu toti nu trebuie sa o lungim atat. Si mai nou vezi ca hoti sunt si albi bine imbracati nu doar aia negri.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Joi Iun 26, 2014 10:07 pm

adult photo sharing

la 100 locuri cat are un automotor e suficiente cele 6 usi de acces, CFR are la 84 locuri 4 usi si la etajatul cu 120 locuri tot 4 usi  Wink spatiul de acolo e destinat bagajelor voluminoase si bicicletelor deci nu are de ce sa se fataie pe acolo toata lumea. Un lucru bun. Cine vrea sa pozeze o poate face de la geam.
Sus In jos
cristi CFR
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 3266
Varsta : 27
Localizare : Timișoara
Reputatie : 6386
Data de inscriere : 02/11/2008

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Joi Iun 26, 2014 10:46 pm

Care se deschid numai pe o parte...
Sus In jos
http://tren.transira.ro/
Andrey_tm
Moderator si Regizorul anului

Numarul mesajelor : 5663
Localizare : Timisoara
Reputatie : 8550
Data de inscriere : 08/09/2011

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Sam Iun 28, 2014 9:44 am

Cristi, depinde de automotor...

Aceleasi hartii sunt si pe AM-urile din zona Timisoarei. Ar trebui sa scoata si manerele de la usa, pe exterior, ca sa nu se mai poata urca pe acolo si sa se uite de acolo seful de tren daca nu sunt biciclete sau baghaje voluminoase care trebuie urcate in tren. Asa iti poti lasa baghajele/bicicleta acolo fara sa iti faci griji ca ramai fara ele.
Sus In jos
Andrey_tm

Numarul mesajelor : 5663
Localizare : Timisoara
Reputatie : 8550
Data de inscriere : 08/09/2011

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Mar Sept 02, 2014 11:17 am

De fiecare dată când îmi las bicicleta în compartimentul pentru bagaje stau cu frică că îmi dispar lucruri de pe ea sau că îmi dispare chiar bicicleta. De ce nu se închide ușa de acces în compartiment și se deschide doar când trebuie coborâtă bicicleta? Așa toată lumea se duce acolo să fumeze (sau ce fac), iar bicicleta nu mai îmi este în siguranță.

Alt lucru negativ este că la unele automotoare nu se pot deschide ușile la compartimentul pentru bagaje (nu se pot deschide pe o parte, sunt stricate etc.). Ieri a trebuit să îmi cobor bicicleta între linii, căci ușa de la peron nu avea mâner. Evil or Very Mad
Sus In jos
impuls

Numarul mesajelor : 54
Varsta : 28
Localizare : Vutcani, VS pe M600
Reputatie : 2538
Data de inscriere : 02/03/2010

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Vin Noi 28, 2014 9:32 am

Salutare. Saptamana aceasta am circulat cu Regiotrans, nr tren R14068 Iasi - Brasov, am circulat de la Iasi la Barlad. Nasul a ajuns sa verifice biletele abia dupa statia Ciurea, iar cand a ajuns la mine nu avea sa imi dea rest. Am vrut sa cumpar 2 bilete pt ca eram cu sotia, iar calatoria ar fi costat 32 lei. Dupa ce mi-a spus ca nu are rest mi-a dat banii inapoi ca revine mai tarziu. Dupa ce am trecut de tunelul Barnova, se trezeste nasul sa se intoarca la mine, i-am intins din nou banii, si in loc sa imi taie bilet, mi-a dat o hartie goala din imprimanta electronica si mi-a oprit doar 20 de lei pt ambele persoane, in loc de 32 lei. Pt mine a fost economie dar daca se incepe si la Regiotrans cu astfel de manevre incep sa fiu nemultumit de acest operator.
Sus In jos
gvd

Numarul mesajelor : 195
Localizare : Brasov
Reputatie : 1318
Data de inscriere : 13/01/2014

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Vin Noi 28, 2014 6:54 pm

impuls a scris:
Salutare. Saptamana aceasta am circulat cu Regiotrans, nr tren R14068 Iasi - Brasov, am circulat de la Iasi la Barlad. Nasul a ajuns sa verifice biletele abia dupa statia Ciurea, iar cand a ajuns la mine nu avea sa imi dea rest. Am vrut sa cumpar 2 bilete pt ca eram cu sotia, iar calatoria ar fi costat 32 lei. Dupa ce mi-a spus ca nu are rest mi-a dat banii inapoi ca revine mai tarziu. Dupa ce am trecut de tunelul Barnova, se trezeste nasul sa se intoarca la mine, i-am intins din nou banii, si in loc sa imi taie bilet, mi-a dat o hartie goala din imprimanta electronica si mi-a oprit doar 20 de lei pt ambele persoane, in loc de 32 lei. Pt mine a fost economie dar daca se incepe si la Regiotrans cu astfel de manevre incep sa fiu nemultumit de acest operator.

Va rog sa ne trimiteti datele de contact prin email la valentin.dima@regiotrans.ro pentru a va putea multumi personal.
Sus In jos
http://www.regiotrans.ro
@ndrey
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 715
Varsta : 30
Localizare : Iasi
Reputatie : 3361
Data de inscriere : 26/09/2009

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Sam Noi 29, 2014 1:32 am

impuls a scris:
In ce data ,si anexeaza o fotografie a "biletului" !
Sus In jos
impuls

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Dum Noi 30, 2014 9:54 am

@ndrey a scris:
impuls a scris:
In ce data ,si anexeaza  o fotografie a "biletului" !

Pe 22.11.2014 am circulat, Sambata. Trenul era plin de studenti care pana la Barlad s-au ”evaporat”. Din pacate nu mai am minunatia, dar iti pot spune ca pe spatele ”biletului” era scris programul si statiile de oprire a trenului, iar pe fata era foaie alba.
Sus In jos
@ndrey
V.I.P Member
V.I.P Member

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Lun Dec 01, 2014 4:43 pm

Pai aia e doar un simplu mers in care arata statiile,ora de sosire/plecare si durata stationarii.
Sus In jos
impuls

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Lun Dec 01, 2014 6:52 pm

@ndrey a scris:
Pai aia e doar un simplu mers in care arata statiile,ora de sosire/plecare si durata stationarii.

corect. dar acea bucata de hartie a rupt-o din imprimanta prin care se elibereaza biletele in tren
Sus In jos
@ndrey
V.I.P Member
V.I.P Member

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Lun Dec 01, 2014 7:32 pm

Pai poate sa elibereze si asa ceva( nu zic din eroare)...
Sus In jos
impuls

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Mar Dec 02, 2014 11:58 am

@ndrey a scris:
Pai poate sa elibereze si asa  ceva( nu zic din eroare)...

si la un eventual supracontrol ii arati bucata goala de hartie ? te intreaba unde mergi ce ii arati ? mersul trenului?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Astazi la 11:44 am

Sus In jos

Lucruri negative(-) la Regiotrans

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Lucruri negative (-) la Softrans
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (3)
» Lucruri pozitive(+) la Regiotrans
» Lucruri negative la TFG si TFC
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)
Pagina 27 din 29Mergi la pagina : Inapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: OPERATORI PRIVATI DIN ROMANIA :: REGIOTRANS-