Forumul pasionatilor de trenuri din România
Bine ați venit pe Forumul pasionaților de trenuri din Romania.
Sper ca ceea ce veți gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 

Lucruri negative(-) la Regiotrans

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Lun 24 Feb 2014, 10:28

Se stie de mult timp ca se ia spaga la greu la CFR, la RGT 5-10% iar la TFC pana acum nici eu nu am vazut.
Sus In jos
Luna

Numarul mesajelor : 1467
Reputatie : 3574
Data de inscriere : 18/03/2011

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Joi 27 Feb 2014, 10:27

14092 are cam multi calatori Sad
Sus In jos
Andrey_tm
Moderator si Regizorul anului

Numarul mesajelor : 5663
Localizare : Timisoara
Reputatie : 8553
Data de inscriere : 08/09/2011

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Joi 27 Feb 2014, 10:47

Un lucru bun pentru ei, un lucru rau pentru noi (pentru cei care vor sa mearga cu geamul deschis si sa faca poze).
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Joi 27 Feb 2014, 21:22

are, acum zilnic merge cu 2 rame, duminica posibil cu 3, inainte erau anumite zile cand in cursul saptamani se mergea cu o singura rama. Acum 14092 are destui calatori in ambele rame, la Ploiesti Vest mai mereu il vad si e cam 70-80% in fiecare rama.

Sus In jos
Cont.dezactivat

Numarul mesajelor : 1236
Reputatie : 2566
Data de inscriere : 20/05/2013

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Joi 24 Apr 2014, 21:20

De ce c**at sunteti aproape toti impotriva Regiotrans? In special disperatii de pe railnet. Am citit ceva si am ramas putin uimit. Din ce e acolo, cred ca e mai mult vrajeala politica. Adica francezii au circulat cu ele zeci de ani si nu au murit din cauza azbestuui din tren  Mad 

Iata articolul : http://www.sorinbota.ro/blog/?p=71
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Joi 24 Apr 2014, 21:52

Data viitoare iei pauză suficientă încât să-ți revizuiești vocabularul și nu ne băga pe noi în aceași oală cu ăia care au grave probleme de comportament și sănătate.

Fi băiat deștept și dă dovadă că ești pasionat adevărat. Fără copii alintați sau de bani gata care se cred stăpâni universului, fi atent la ce scri dacă nu vrei vacanță sau vacanțe.
Sus In jos
Cont.dezactivat

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Joi 24 Apr 2014, 22:04

Stai calm, pe forum la noi nu sunt prea multi, dar si pe facebook cand pun poza cu RT incep si sar cate 10 "regiotomberon" , "hua, astea nu merita pozate"... si tot asa
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Joi 24 Apr 2014, 22:13

lasă că îi știu pe toți de pe fb care zic tomberoane, sunt și doi bididii rupți de realitate iar ceilalți când vor termina cu reducerile de 50% o să migreze la "regiocoșciuge" sau "tomberoane" sau cum le-or mai zice.
Deși dacă îmi aduc aminte bine am un tânăr de pe fb, care postează și aici, dar a mers cu RIO deși pe fb zice Regiotomberon, pentru asta o să-l taxez cu o bere dar pentru astfel de chesti trebuie să fi calm, nu să ne acuzi aiurea din cauza unor idioți de pe railnet. Deja numai când aud mă ia cu dureri de cap.
Sus In jos
Cont.dezactivat

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Joi 24 Apr 2014, 22:21

I-am acuzat doar pe aia ce comenteaza aiurea
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 12092
Varsta : 27
Localizare : București, Drumul Taberei
Reputatie : 14134
Data de inscriere : 17/08/2011

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Joi 24 Apr 2014, 23:07

Articolul ăla apare de prin 2011 și e re-adus în atenție la fiecare schimbare de ministru, de șefi prin CFR-uri și la fiecare grevă. E clar că cineva are interes în discreditarea operatorilor privați - mai ales a Regiotransului. Probabil unul dintre liderii de sindicat din CFR-uri e supărat că își pierde felia (da, ăștia sunt plătiți în funcție de numărul de sindicaliști. Și au - din banii societăților feroviare - birouri, mașini, carburant, locuințe de serviciu, bănet gârlă, autorizații de călătorie gratuite și așa mai departe).

Întregul material e o porcărie, o tâmpenie. A mai fost comentat și răs-comentat, iar oricine are minime cunoștințe de material rulant îl poate demonta cu ușurință.
O parte din materialul rulant a venit cu reviziile făcute în Franța, stat UE, prin urmare suntem obligați să le recunoaștem. Apoi au fost făcute revizii îi unități agrementate de AFER, după planuri de revizie agrementate de AFER. Și cu AFER-ul nu te joci, fac ăia un exces de zel de te doare capul. Elementele de identificare ale vehiculelor sunt la locul lor... și seriile boghiurilor și seriile automotoarelor, ba chiar și numerele de înmatriculare SNCF sunt încă inscripționate pe vehicule, trebuie doar să știi unde să cauți (la treptele ușilor de acces și vopsite în cabina de conducere).
Azbestul... ne lovim de el peste tot. Avem cu toții instalațiile electrice izolate cu acest material, ba chiar și unele țevi. Îl avem în tot materialul rulant produs până în anii '80 (deci și VT624 de TFC și DA de CFR și vagoane 21-47), probabil și în cel modernizat din așa ceva. La țară găsim acoperișuri din azbociment. Câtă vreme nu e tras pe nas sau pe gură, azbestul e un material la fel de inofensiv ca aluminiul, oțelul, lemnul, plasticul și alte materiale de care ne lovim zi de zi.

gvd

Numarul mesajelor : 196
Localizare : Brasov
Reputatie : 1322
Data de inscriere : 13/01/2014

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Mar 29 Apr 2014, 17:27

Luna a scris:
In RIO 03 la clasa 1 (singura zona unde sunt prize) e prea cald, incalzirea nu are termostat, iar de oprit nu se poate opri ca ar ingheta cei din restul vagonului.

Intre timp s-au montat prize si pina la iarna si termostate eficiente.
Sus In jos
http://www.regiotrans.ro
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Sam 21 Iun 2014, 19:49

Am vazut pe usa compartimentului de bagaje de la RGT un afis cu accesul interzis calatorilor. Nu stiu de ce s-a introdus interdictia, dar era singurul loc bun de pozat pe ambele parti fara sa te bata cineva la cap.
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 12092
Varsta : 27
Localizare : București, Drumul Taberei
Reputatie : 14134
Data de inscriere : 17/08/2011

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Sam 21 Iun 2014, 23:26

Sunt de mult, pe la Brașov erau încă de când au început operarea.

Andrey_tm

Numarul mesajelor : 5663
Localizare : Timisoara
Reputatie : 8553
Data de inscriere : 08/09/2011

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Dum 22 Iun 2014, 05:39

Pe unele automotoare din zona Aradului am văzut astfel de afișe. Am stat acolo și am pozat, iar șeful de tren nu mi-a spus nimic. Tot acolo stau și bicicletele cu proprietarii lor. Nimeni nu spune nimic. Nu cred că mai este valabilă acea interdicție.

Aștept și un răspuns din partea reprezentantului companiei la noi pe forum.
Sus In jos
kristi kkk
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 1483
Varsta : 37
Localizare : Alexandria
Reputatie : 4537
Data de inscriere : 25/08/2008

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Dum 22 Iun 2014, 12:54

Pe Alexandria-Zimnicea ma lasau nasii sa fumez acolo, acum ma lasa in compartiment cu tigara electronica, daca nu e aglomerat! Nu am vazut asemenea afise pe aici!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la Regiotrans   Astazi la 04:08

Sus In jos

Lucruri negative(-) la Regiotrans

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Lucruri negative (-) la Softrans
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (3)
» Lucruri pozitive(+) la Regiotrans
» Lucruri negative la TFG si TFC
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)
Pagina 26 din 29Mergi la pagina : Inapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: OPERATORI PRIVATI DIN ROMANIA :: REGIOTRANS-