Forumul pasionatilor de trenuri din România
Bine ați venit pe Forumul pasionaților de trenuri din Romania.
Sper ca ceea ce veți gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 

Trenuletul copiilor Hunedoara din padurea Ciuperca

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
DUAL
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 7719
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 10215
Data de inscriere : 05/01/2011

MesajSubiect: Trenuletul copiilor Hunedoara din padurea Ciuperca   Mier 19 Dec 2012, 13:45

Acum cativa ani mai ramasesera bucati din vechia linie a acestui trenulet.Acum nu stiu daca mai exista ceva in teren...
Sus In jos
NB 2009

Numarul mesajelor : 105
Reputatie : 2389
Data de inscriere : 06/09/2010

MesajSubiect: Re: Trenuletul copiilor Hunedoara din padurea Ciuperca   Lun 04 Feb 2013, 21:19

Ce păcat !
Sus In jos
c o r v i n
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 2565
Varsta : 40
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 4368
Data de inscriere : 16/10/2013

MesajSubiect: Re: Trenuletul copiilor Hunedoara din padurea Ciuperca   Vin 08 Noi 2013, 18:21

[justify]Nu mai exista practic nimic care sa aminteasca de Trenuletul Copiilor din Zona Ciuperca a Hunedoarei! Cand eram copil, pe la inceputul anilor 80, eram dus destul de des de catre parinti la genul asta de plimbare si pentru faptul ca era cam singura distractie "serioasa" pentru cei de varste mici!
Astazi nu mai exista nici macar forma de tasare a terasamentului decat teoretic poate pe mici portiuni... Zona a fost ochita de multi potentati la care Primaria le-a oferit terenuri pt. vile chiar daca era vorba de o zona verde cu o anumita destinatie!...
Sus In jos
NB 2009

Numarul mesajelor : 105
Reputatie : 2389
Data de inscriere : 06/09/2010

MesajSubiect: Re: Trenuletul copiilor Hunedoara din padurea Ciuperca   Dum 10 Noi 2013, 23:05

Păcat ! Nu știu care e situația concretă acolo, dar am văzut că - dacă se găsește cineva care să aibă simultan "geniul" inițiativei și talentul de a atrage bani și interes -se pot face...minuni! (Am văzut, de ildă, că la Gura Humorului, unde nu țin minte să fi fost vreun trenuleț, s-a construit o linie foarte pitorească în oraș. etc. )
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Trenuletul copiilor Hunedoara din padurea Ciuperca   Astazi la 20:26

Sus In jos

Trenuletul copiilor Hunedoara din padurea Ciuperca

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Trenuletul copiilor Hunedoara din padurea Ciuperca
» CFI HUNEDOARA
» 207 : Simeria - Hunedoara
» LINIE DE MOCANITA IN BUCURESTI
» CFI (Hunedoara)-Teliuc-Calan
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: CFR - FILE DE ISTORIE-