Forumul pasionatilor de trenuri din România
Bine ați venit pe Forumul pasionaților de trenuri din Romania.
Sper ca ceea ce veți gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 

Discutii generale despre Regiotrans

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Urmatorul
AutorMesaj
Kapпaтй
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 12483
Localizare : Бухарест
Reputatie : 15650
Data de inscriere : 06/12/2009

MesajSubiect: Re: Discutii generale despre Regiotrans    Lun Feb 04, 2013 2:34 am

Ce bune ar fi trenurile astea Crying or Very sad ala de la 19:30 din Brasov de ajunge 1:28 in Craiova este demential , pentru mine ar fi perfect perfect , la 3 este legatura la Petrosani deci nu ar mai fi nevoie sa stau 4 ore in Craiova , si pe intoarcere mie unu imi convine sa plece la 4 din Craiova , dar nu va fi prea curand asa ceva din cauza subventiei . Sad

Vrem trenul Bucuresti-Beograd-Bucuresti!!!
Букурешт-Крајова-Темишвар-Београд

595423
Sus In jos
Kapпaтй
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: Discutii generale despre Regiotrans    Mier Feb 06, 2013 11:36 pm

Buna ziua. Aveti de gand sa introduceti un tren intre Brasov si Botosani in perioada urmatoare? Noi cei care calatorim pe aceasta ruta nu mai avem nici un tren. Va multumesc.

O intrebare adresata pe site la Regiotrans , calatori ar fi daca ar fi si legatura directa dar CFR nu vrea sa faca nimic pentru publicul calator de asta au si ajuns cum au ajuns si se intreaba de ce nu vine lumea la tren si nu exista cerere ............ Mad Mad Mad

595423
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 12046
Varsta : 27
Localizare : București, Drumul Taberei
Reputatie : 14083
Data de inscriere : 17/08/2011

MesajSubiect: Re: Discutii generale despre Regiotrans    Joi Feb 07, 2013 12:29 am

În trenul Brașov-Suceava erau, de regulă, vreo 30 de călători... deci cât să umple un Isuzu Turqoise. Cel mult să pună legătură în Mărășești la trenul de Iași, dar și asta e cam complicat (că nu e prevăzut în pachetul minim social).

razvan - trenuri
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 2310
Varsta : 34
Localizare : Bucharest, Romania
Reputatie : 4410
Data de inscriere : 26/05/2011

MesajSubiect: Re: Discutii generale despre Regiotrans    Joi Feb 07, 2013 1:50 am

Karpaty a scris:
Buna ziua. Aveti de gand sa introduceti un tren intre Brasov si Botosani in perioada urmatoare? Noi cei care calatorim pe aceasta ruta nu mai avem nici un tren. Va multumesc.

O intrebare adresata pe site la Regiotrans , calatori ar fi daca ar fi si legatura directa dar CFR nu vrea sa faca nimic pentru publicul calator de asta au si ajuns cum au ajuns si se intreaba de ce nu vine lumea la tren si nu exista cerere ............ Mad Mad Mad

Eu am pus aceea intrebare.
Sus In jos
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 6143
Reputatie : 8038
Data de inscriere : 06/04/2012

MesajSubiect: Re: Discutii generale despre Regiotrans    Vin Feb 08, 2013 5:00 pm

Sus In jos
@ndrey
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 714
Varsta : 30
Localizare : Iasi
Reputatie : 3358
Data de inscriere : 26/09/2009

MesajSubiect: Re: Discutii generale despre Regiotrans    Sam Feb 09, 2013 10:47 am

Da din cauza unei inchideri de linie in zona Frunzeasca.
Sus In jos
razvan - trenuri
V.I.P Member
V.I.P Member

MesajSubiect: Re: Discutii generale despre Regiotrans    Dum Feb 17, 2013 8:56 pm

La acest sfarsit de saptamana REGIOTRANS a pus 3 automotoare intre Curtea de Arges, Pitesti, Campulung si Bucuresti si retur deoarece si eu am observat ca devin din ce in ce mai aglomerate.
Dar vestea si mai buna este ca avem la sfarsit de saptamana tren REGIO - (automotor) DIRECT INTRE PITESTI si BUCURESTI si retur desigur la pretul de 14 lei, fara a mai schimba trenul in Golesti. Puteti calatori cu incredere deoarece si eu am calatorit.

Very Happy
Sus In jos
Kapпaтй
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: Discutii generale despre Regiotrans    Lun Feb 18, 2013 12:55 am

Asta chiar este o veste buna , sper ca de la noul mers sa fie mai multe trenuri intre Bucuresti si Campulung macar 2 perechi la fel si pentru Curtea de Arges , la un mers de IR si tariful de Regio este clar ca au succes iar CFR sa plimbe Desiro ca IR mai mult goale ca se incapataneaza sa le tina pe toate la tarif de IR . Mad

595423
Sus In jos
razvan - trenuri
V.I.P Member
V.I.P Member

MesajSubiect: Re: Discutii generale despre Regiotrans    Lun Feb 18, 2013 2:48 pm

In regio Campulung - Bucuresti la sosire in Bucuresti cred ca ieri erau vreo 300 de oameni in acest tren regio (3 automotoare pline), 80% studenti si elevi deja au dat vestea unii la altii caci acum 3 saptamani nu erau mai mult de 200 oameni. Deasemenea m-am bucurat foarte mult cand la sosirea in Pitesti cu automotoarele de la Curtea de Arges erau mai mult de 100 calatori spre Bucuresti. Si inca sunt foarte putini pitesteni, care este oras mediu, care stiu ca pot calatori in maxim 2 ore cu tarif de regio = 14 lei pret intreg. La intors Bucuresti - Campulung nu erau multi pasageri (vreo 50) deoarece se stationeaza mult in Golesti. Cu timpul cred ca vor fii aduse imbunatatiri si va fii mai bine. Very Happy
Sus In jos
billy752-istu

Numarul mesajelor : 150
Varsta : 24
Localizare : brasov
Reputatie : 2397
Data de inscriere : 29/10/2010

MesajSubiect: trenuri   Lun Feb 18, 2013 8:27 pm

Trenul regio Brasov-Iasi ar putea ajunge mai devreme cu vreo 5minute in Buzau sa se prinda legatura la Nehoiasu?
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Discutii generale despre Regiotrans    Joi Feb 21, 2013 11:21 am

Urmeaza ca CFR Calatori sa bage Regio Sageata Albastra cu mers de Interregio in locul IR 1790 sa-i faca concurenta RT-ului, parca si vad asta.
Sus In jos
@ndrey
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 714
Varsta : 30
Localizare : Iasi
Reputatie : 3358
Data de inscriere : 26/09/2009

MesajSubiect: Re: Discutii generale despre Regiotrans    Joi Feb 21, 2013 11:43 am

billy752-istu a scris:
Trenul regio Brasov-Iasi ar putea ajunge mai devreme cu vreo 5minute in Buzau sa se prinda legatura la Nehoiasu?
Se prinde de obicei legatura spre Nehoiasu.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Discutii generale despre Regiotrans    Sam Feb 23, 2013 5:28 am

Ieri am fost pt prima data intr un tren particular si anume Regiotrans de la Caracal la Craiova,trebuia sa plece la 11.56 a plecat la 12.09 din Caracal si a sosit la 13.08 in Craiova
Cred ca a fost impins pt ca locomotiva era in spate,sincer nu mi a placut se misca foarte mult in comparatie cu CFR,confortul nu este exagerat deci sunt debusolat de Regiotrans raman in continuare client CFR avand in vedere ca in Craiova este doar o singura ruta Craiova Bucuresti Nord Brasov si retur.
Sus In jos
bogdan srl

Numarul mesajelor : 620
Varsta : 28
Localizare : Brasov
Reputatie : 3284
Data de inscriere : 16/11/2009

MesajSubiect: Re: Discutii generale despre Regiotrans    Sam Feb 23, 2013 9:34 pm

Intr.o discutie avuta in seara cu cineva, printre altele mi.a zis ca Regiotrans-ul intentioneaza sa introduca o pereche de trenuri in locul perechei 1750/1751.
Sus In jos
kristi kkk
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 1481
Varsta : 37
Localizare : Alexandria
Reputatie : 4530
Data de inscriere : 25/08/2008

MesajSubiect: Re: Discutii generale despre Regiotrans    Dum Feb 24, 2013 12:25 am

La cat ajunge regio-ul de la Craiova in Bucuresti, pe site la ei e trecuta doar ora de plecare din Nord? Vreau sa-l incerc luni seara de la Rosiori la Bucuresti daca nu reusesc sa agat regioul sprinten al CFR de Jiu. Ajunge trenul de la Alexandria cu fix 2 minute in Rosiori inainte sa plece cel de Bucuresti.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Discutii generale despre Regiotrans    Astazi la 7:44 am

Sus In jos

Discutii generale despre Regiotrans

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Informatii generale despre REGIOTRANS
» Discutii generale despre transport II
» Cateva detalii generale despre locomotive
» Informatii generale despre operatorul Interregional Calatori
» INFORMATII GENERALE DESPRE TFG si TFC
Pagina 4 din 15Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: OPERATORI PRIVATI DIN ROMANIA :: REGIOTRANS-