Forumul pasionatilor de trenuri din România
Bine ați venit pe Forumul pasionaților de trenuri din Romania.
Sper ca ceea ce veți gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 

Filme si seriale

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
cont.dezactivat.

Numarul mesajelor : 109
Reputatie : 1430
Data de inscriere : 17/05/2013

MesajSubiect: Re: Filme si seriale   Lun 10 Feb 2014, 08:29

Vă mai aduceți aminte de A-Team?  Smile Pentru cei ce nu știu, se difuza pe Tele 7 ABC  Smile 
Sus In jos
cont.dezactivat.

MesajSubiect: Re: Filme si seriale   Dum 23 Feb 2014, 20:41

Vă recomand un serial SF din 1983, cu Chuck Wagner în rolul principal Smile 
Sus In jos
cont.dezactivat.

MesajSubiect: Re: Filme si seriale   Dum 23 Feb 2014, 20:43

Ca părere personală, americanii au produs cele mai tari seriale, din 1959 până prin 1990 Smile
Sus In jos
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 6148
Reputatie : 8045
Data de inscriere : 06/04/2012

MesajSubiect: Re: Filme si seriale   Dum 23 Feb 2014, 21:29

Acum ma uit la House of Cards. E despre ce se intampla in fruntea SUA. Foarte bun serialul.
Sus In jos
cont.dezactivat.

MesajSubiect: Re: Filme si seriale   Vin 28 Feb 2014, 17:16

Eu nu prea le am cu filmele, îmi plac doar serialele, ca părere personală cel mai bun serial mi s-a părut M.A.S.H. Smile 
Sus In jos
cont.dezactivat.

MesajSubiect: Re: Filme si seriale   Vin 28 Feb 2014, 17:18

Părerea mea despre filme, este că mă uit două ore și nu înțeleg nimic Laughing
Sus In jos
membru dezactivat ,
User Dezactivat
User Dezactivat

Numarul mesajelor : 598
Varsta : 25
Localizare : Bacau
Reputatie : 2067
Data de inscriere : 30/11/2012

MesajSubiect: Re: Filme si seriale   Vin 28 Feb 2014, 20:53

Seriale: Two and a half men, House MD, Hustle, Games of Thrones, Grey's Anatomy, Blue mountain state, Merlin si altele, astea ce-mi amintesc.
Filme, 3d ce am vazut si mi-a placut in cinema: Jack, the giant slayer
Astept pentru premiera si sper sa apara si la noi in cinema: Flying Home
N-are rost sa insir toate filmele vazute ca lista e imensa.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Filme si seriale   Sam 01 Mar 2014, 20:32

Am un coleg la munca ( 22 ani ) se uita la niste seriale americane care cica a costat 1.000.000 Dolari/episod, e ceva de comedie cum era pe timpuri Seinfeld de pe Pro Tv.

Cand il vad rade singur mereu, dar nu pot sa inteleg pe cei care se uita la Dragoste si Putere sau Tanar nelinistit dupa ce ca are o gramada de ani si mii de episoade mi se par prea incuiate aceste seriale, adica din ce-am vazut sunt filmate in camere si vezi niste actori vorbind tot timpul, nu stiu daca in 100 de episoade is filmate 2 minute afara, numai inauntru e facut acest film.

De cand cu Kanal D, m-am bagat pe serialele turcesti iar pe TVR cateodata la un coreean in rest nu ma uit la Lala Band, alea pe acasa Tv sau Las Fierbinti, numai Kanal D si AXN.
Sus In jos
cont.dezactivat.

MesajSubiect: Re: Filme si seriale   Dum 02 Mar 2014, 10:00

La Seinfeld nu prea râd, fiindcă rare ori găsesc o replică amuzantă. În schimb, când mă uit la M.A.S.H. râd în hohote mai ales de Radar, interpretat de Gary Burghoff Smile 
Sus In jos
NicuS
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 1003
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 2640
Data de inscriere : 23/07/2012

MesajSubiect: Re: Filme si seriale   Dum 02 Mar 2014, 13:04

Fara suparare, dar Seinfeld e unul dintre cele mai bune seriale de comedie facute (pe imdb doar The Simpsons si F.R.I.E.N.D.S apar cu scor mai mare la categoria asta; dar oricine poate vota aici). Pe vremea cand era difzuzat la Pro Cinema, Bogdan Naumovici facea niste "rezumate" pentru fiecare episod, rezumate filmate in acelasi stil ca serialul: la o masa intr-un fast-food discutand chestii marunte cu cineva. Ma rog, intr-unul dintre episoade a prezentat Naumovici ce e asa de special la Seinfeld: ca e singurul serial facut fara nicio tema fixa ("serialul despre nimic") si ca toate intamplarile prin care trec cei 4 se pot aplica oricui si sunt valabile si acum si peste 10 ani. Personajele (in special Kramer si George) si scenariul fiecarui episod fac serialul inteligent si foarte bun.
Daca te plictisesti, ia-l inca o data de la inceput pana la sfarsit, ca ai sa vezi ca e simetric si are ceva moralizator in el.

La ce m-am uitat eu: Seinfeld (evident acum  Razz ), Family Guy, Breaking Bad, F.R.I.E.N.D.S, House si inca vreo cateva pe care vreau sa le termin.
Iar la capitolul filme am vazut multe ca sa ma apuc sa le insir acum. Preferatul meu ramane La vita e bella si apoi, fara sa respecte o ordine anume: Goodfellas, Inglorious Basterds, One Flew Over the Cuckoo's Nest, Godfather II si inca multe altele.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Filme si seriale   Dum 02 Mar 2014, 13:13

Two and a half men - Asta ar fi serialul cu 1.000.000 de dolari/episod platiti numai actorului Charlei Sheen, nu mai punem la socoteala ceilalti actori. Asta e serialul la care se uita colegul de la munca.

Dar de Tanar si Nelinistit ce parere aveti ?? Mi se pare cel mai idiot film facut vreodata.
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 12073
Varsta : 27
Localizare : București, Drumul Taberei
Reputatie : 14112
Data de inscriere : 17/08/2011

MesajSubiect: Re: Filme si seriale   Dum 02 Mar 2014, 14:33

Katalyn a scris:
Two and a half men - Asta ar fi serialul cu 1.000.000 de dolari/episod platiti numai actorului Charlei Sheen, nu mai punem la socoteala ceilalti actori.
După ce i-au plătit un sezon cu 1 milion de parai, l-au dat afară, că am impresia că nici audiența nu mai era ca la început. Acum se pregătesc să schimbe și ,,jumătatea", că a crescut băiatul și nu mai vrea să fie privit în realitate ca în serial.

Nu m-am uitat la Seinfeld, deși am auzit numai lucruri bune despre el. Dar m-am uitat de vreo câteva (adică de vreo 3 ori la toate episoadele) ori la Familia Bundy, de fiecare dată fiind pe jos de râs.

cont.dezactivat.

MesajSubiect: Re: Filme si seriale   Dum 02 Mar 2014, 17:05

Dr2005 a scris:
Katalyn a scris:
Two and a half men - Asta ar fi serialul cu 1.000.000 de dolari/episod platiti numai actorului Charlei Sheen, nu mai punem la socoteala ceilalti actori.
După ce i-au plătit un sezon cu 1 milion de parai, l-au dat afară, că am impresia că nici audiența nu mai era ca la început. Acum se pregătesc să schimbe și ,,jumătatea", că a crescut băiatul și nu mai vrea să fie privit în realitate ca în serial.

Nu m-am uitat la Seinfeld, deși am auzit numai lucruri bune despre el. Dar m-am uitat de vreo câteva (adică de vreo 3 ori la toate episoadele) ori la Familia Bundy, de fiecare dată fiind pe jos de râs.
Familia Bundy, aș da orice să-l mai văd odată la televizor Very Happy 
Sus In jos
cont.dezactivat.

MesajSubiect: Re: Filme si seriale   Dum 02 Mar 2014, 17:09

Katalyn a scris:
Dar de Tanar si Nelinistit ce parere aveti ?? Mi se pare cel mai idiot film facut vreodata.
La Tânăr și Neliniștit se uită maicămea de prin 1997 de când a apărut. 1997 e cu aproximație, nu știu exact anul când l-a cumpărat Pro TV. Din câte am auizit pe Pro TV este în urmă cu niște episoade față de SUA

Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 12073
Varsta : 27
Localizare : București, Drumul Taberei
Reputatie : 14112
Data de inscriere : 17/08/2011

MesajSubiect: Re: Filme si seriale   Dum 02 Mar 2014, 18:11

Tânăr și neliniștit a apărut prin 80 și ceva... și s-a filmat într-una de atunci. ProTV a început în 1995, cu episodul 1... avem vreo 8 - 9 ani în urma SUA Smile)

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Filme si seriale   Astazi la 11:46

Sus In jos

Filme si seriale

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Filme si seriale
» Trenurile in FILME ARTISTICE
» Ati "facut"... armata?? Daca "da"... "turnati" tot!...
» Filmulete cu trenuri marfare
» Filme trenuri
Pagina 4 din 5Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DIVERSE :: DISCUTII LIBERE-