Forumul pasionatilor de trenuri din România
Bine ați venit pe Forumul pasionaților de trenuri din Romania.
Sper ca ceea ce veți gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 

Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Urmatorul
AutorMesaj
Teodor

Numarul mesajelor : 3307
Reputatie : 5538
Data de inscriere : 18/04/2011

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Mier 23 Ian 2013, 12:30

Luandu-ne dupa pozele lui Adi, biroul se afla in partea stanga a garii, imediat dupa un chiosc.
Sus In jos
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 6144
Reputatie : 8039
Data de inscriere : 06/04/2012

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Mier 23 Ian 2013, 13:06

Cea gri, din stanga.

[img][/img]
Sus In jos
Teodor

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Mier 23 Ian 2013, 20:54

Iar biroul se afla la parter, cum intrii prima usa pe dreapta.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Dum 03 Feb 2013, 23:21

am fost la inceputul lu septembrie,dupa cum arata ziceai ca o desfinteaza
doua linii...
Sus In jos
Teodor

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Mier 06 Feb 2013, 20:50

Cladirea statiei va fi demolata si se va construi una noua. Totodata, gara va beneficia si de pasaj pietonal subteran si peroane la nivelul usilor vagoanelor. O sa fie fain, cum o sa cobori din Malaxa direct pe peron.
Sus In jos
Kapпaтй
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 12485
Localizare : Бухарест
Reputatie : 15652
Data de inscriere : 06/12/2009

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Mier 06 Feb 2013, 20:59

Teodor a scris:
Cladirea statiei va fi demolata si se va construi una noua. Totodata, gara va beneficia si de pasaj pietonal subteran si peroane la nivelul usilor vagoanelor. O sa fie fain, cum o sa cobori din Malaxa direct pe peron.

Poate pana atunci dispare si Malaxa din peisaj , la topit cu ele Twisted Evil

Vrem trenul Bucuresti-Beograd-Bucuresti!!!
Букурешт-Крајова-Темишвар-Београд

595423
Sus In jos
cfr500

Numarul mesajelor : 1923
Varsta : 25
Reputatie : 3788
Data de inscriere : 18/11/2011

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Mier 06 Feb 2013, 21:41

Karpaty a scris:
Teodor a scris:

Poate pana atunci dispare si Malaxa din peisaj , la topit cu ele Twisted Evil
offtopic Pt. CFR Calatori aceste carute sunt o mana cereasca. Ar prefera sa dea Desiro la fier vechi.
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 12049
Varsta : 27
Localizare : București, Drumul Taberei
Reputatie : 14086
Data de inscriere : 17/08/2011

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Mier 06 Feb 2013, 23:07

Normal că sunt o mană cerească, consumă mai puțin decât un autobuz. Păcat că doar vreo 25% din cele modernizate cu motor Volvo circulă, restul stau ori din cauza faptului că depoul are prea multe (de ex. Tecuci), fie pentru că le-a expirat revizia și MARUB-ul nu mai revizuiește Malaxe.

Kapпaтй
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 12485
Localizare : Бухарест
Reputatie : 15652
Data de inscriere : 06/12/2009

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Mier 06 Feb 2013, 23:28

Cel mai fericit voi fi cand vor disparea malaxa si 21-47 din circulatie , aceste vechituri nu am putut sa le sufar de cand le stiu , fara suparare dar asta e , stiu ca sunt destui care le iubesc dar eu le-am urat de moarte .

Sunt tare curios cum va arata noua gara din Valcea . Smile

Vrem trenul Bucuresti-Beograd-Bucuresti!!!
Букурешт-Крајова-Темишвар-Београд

595423
Sus In jos
cfr500

Numarul mesajelor : 1923
Varsta : 25
Reputatie : 3788
Data de inscriere : 18/11/2011

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Mier 06 Feb 2013, 23:59

Karpaty a scris:
Cel mai fericit voi fi cand vor disparea malaxa si 21-47 din circulatie , aceste vechituri nu am putut sa le sufar de cand le stiu , fara suparare dar asta e , stiu ca sunt destui care le iubesc dar eu le-am urat de moarte .
offtopic Te subscriu, includ si LVT si orice e pe 2 osii, urasc si automotoarele care sunt defapt niste autobuze sau tramvaie dupa caz. Eu prefer trenurile formate din vagoane compartimentate si trase de locomotiva electrica.
:RER: :AA17: :AA17: :AA19:
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 12049
Varsta : 27
Localizare : București, Drumul Taberei
Reputatie : 14086
Data de inscriere : 17/08/2011

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Joi 07 Feb 2013, 00:27

ctln1991 a scris:

offtopic Te subscriu, includ si LVT si orice e pe 2 osii, urasc si automotoarele care sunt defapt niste autobuze sau tramvaie dupa caz. Eu prefer trenurile formate din vagoane compartimentate si trase de locomotiva electrica.
:RER: :AA17: :AA17: :AA19:

Am putea introduce trenuri nesubvenționate cu asemenea compuneri... dar nu prea te văd plătind 3 - 400 RON pe un bilet Suceava - București.

Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 6144
Reputatie : 8039
Data de inscriere : 06/04/2012

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Lun 11 Feb 2013, 00:14

Azi

Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Mier 13 Feb 2013, 02:14

atata timp cat nu se va circula pe linia Pitesti - Valcea nu vad rostul acestor modernizari
chiar necesita gara Valcea atata investitie? defapt cat trafic se face pe M 201?
Timisoara Nord e vai de mama ei abia acum a intrat la reabiliatresi nu putem compara sula cu prefectura.
Sus In jos
cortexedge
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 3112
Reputatie : 6483
Data de inscriere : 20/08/2008

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Mier 13 Feb 2013, 02:45

Mama, demoleaza gara ca sa o faca inapoi?!
Exista n gari care abia asteapta sa vada un trafalet de vopsea alba si astia reconstruiesc o gara cu cateva trenuri pe zi? E data dracu' treaba.
Sus In jos
Vlad
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 7249
Varsta : 29
Localizare : Vatra Dornei
Reputatie : 10897
Data de inscriere : 08/04/2009

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Mier 13 Feb 2013, 07:06

cristi_tgv a scris:
atata timp cat nu se va circula pe linia Pitesti - Valcea nu vad rostul acestor modernizari

Daca s-ar circula pe Pitesti - Valcea, in gara Ramnicu Valcea ar fi si mai putin trafic.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Astazi la 14:10

Sus In jos

Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea
» Lucrări de modernizare în gara Târgu Mures
» Lucrari de modernizare la gara Piatra Neamt
» Râmnicu Vâlcea (201)
» Lucrari de modernizare gara Sfantu Gheorghe
Pagina 2 din 18Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: INFRASTRUCTURA FEROVIARA :: LUCRARI LA C.F. DIN ROMANIA-