Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 

Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Urmatorul
AutorMesaj
Teodor

Numarul mesajelor : 3307
Reputatie : 5708
Data de inscriere : 18/04/2011

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Mier 23 Ian 2013, 12:30

Luandu-ne dupa pozele lui Adi, biroul se afla in partea stanga a garii, imediat dupa un chiosc.
Sus In jos
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 6434
Reputatie : 8499
Data de inscriere : 06/04/2012

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Mier 23 Ian 2013, 13:06

Cea gri, din stanga.

[img][/img]
Sus In jos
Teodor

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Mier 23 Ian 2013, 20:54

Iar biroul se afla la parter, cum intrii prima usa pe dreapta.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Dum 03 Feb 2013, 23:21

am fost la inceputul lu septembrie,dupa cum arata ziceai ca o desfinteaza
doua linii...
Sus In jos
Teodor

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Mier 06 Feb 2013, 20:50

Cladirea statiei va fi demolata si se va construi una noua. Totodata, gara va beneficia si de pasaj pietonal subteran si peroane la nivelul usilor vagoanelor. O sa fie fain, cum o sa cobori din Malaxa direct pe peron.
Sus In jos
Kapпaтй
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 13788
Localizare : Бухарест
Reputatie : 17145
Data de inscriere : 06/12/2009

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Mier 06 Feb 2013, 20:59

Teodor a scris:
Cladirea statiei va fi demolata si se va construi una noua. Totodata, gara va beneficia si de pasaj pietonal subteran si peroane la nivelul usilor vagoanelor. O sa fie fain, cum o sa cobori din Malaxa direct pe peron.

Poate pana atunci dispare si Malaxa din peisaj , la topit cu ele Twisted Evil

Vrem trenul Bucuresti-Beograd-Bucuresti!!!
Букурешт-Крајова-Темишвар-Београд

595423
Sus In jos
cfr500

Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 25
Reputatie : 4019
Data de inscriere : 18/11/2011

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Mier 06 Feb 2013, 21:41

Karpaty a scris:
Teodor a scris:

Poate pana atunci dispare si Malaxa din peisaj , la topit cu ele Twisted Evil
offtopic Pt. CFR Calatori aceste carute sunt o mana cereasca. Ar prefera sa dea Desiro la fier vechi.
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 13269
Varsta : 28
Localizare : București, Drumul Taberei
Reputatie : 15476
Data de inscriere : 17/08/2011

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Mier 06 Feb 2013, 23:07

Normal că sunt o mană cerească, consumă mai puțin decât un autobuz. Păcat că doar vreo 25% din cele modernizate cu motor Volvo circulă, restul stau ori din cauza faptului că depoul are prea multe (de ex. Tecuci), fie pentru că le-a expirat revizia și MARUB-ul nu mai revizuiește Malaxe.

Kapпaтй
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 13788
Localizare : Бухарест
Reputatie : 17145
Data de inscriere : 06/12/2009

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Mier 06 Feb 2013, 23:28

Cel mai fericit voi fi cand vor disparea malaxa si 21-47 din circulatie , aceste vechituri nu am putut sa le sufar de cand le stiu , fara suparare dar asta e , stiu ca sunt destui care le iubesc dar eu le-am urat de moarte .

Sunt tare curios cum va arata noua gara din Valcea . Smile

Vrem trenul Bucuresti-Beograd-Bucuresti!!!
Букурешт-Крајова-Темишвар-Београд

595423
Sus In jos
cfr500

Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 25
Reputatie : 4019
Data de inscriere : 18/11/2011

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Mier 06 Feb 2013, 23:59

Karpaty a scris:
Cel mai fericit voi fi cand vor disparea malaxa si 21-47 din circulatie , aceste vechituri nu am putut sa le sufar de cand le stiu , fara suparare dar asta e , stiu ca sunt destui care le iubesc dar eu le-am urat de moarte .
offtopic Te subscriu, includ si LVT si orice e pe 2 osii, urasc si automotoarele care sunt defapt niste autobuze sau tramvaie dupa caz. Eu prefer trenurile formate din vagoane compartimentate si trase de locomotiva electrica.
:RER: :AA17: :AA17: :AA19:
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 13269
Varsta : 28
Localizare : București, Drumul Taberei
Reputatie : 15476
Data de inscriere : 17/08/2011

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Joi 07 Feb 2013, 00:27

ctln1991 a scris:

offtopic Te subscriu, includ si LVT si orice e pe 2 osii, urasc si automotoarele care sunt defapt niste autobuze sau tramvaie dupa caz. Eu prefer trenurile formate din vagoane compartimentate si trase de locomotiva electrica.
:RER: :AA17: :AA17: :AA19:

Am putea introduce trenuri nesubvenționate cu asemenea compuneri... dar nu prea te văd plătind 3 - 400 RON pe un bilet Suceava - București.

Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 6434
Reputatie : 8499
Data de inscriere : 06/04/2012

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Lun 11 Feb 2013, 00:14

Azi

Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Mier 13 Feb 2013, 02:14

atata timp cat nu se va circula pe linia Pitesti - Valcea nu vad rostul acestor modernizari
chiar necesita gara Valcea atata investitie? defapt cat trafic se face pe M 201?
Timisoara Nord e vai de mama ei abia acum a intrat la reabiliatresi nu putem compara sula cu prefectura.
Sus In jos
cortexedge
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 3115
Reputatie : 6656
Data de inscriere : 20/08/2008

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Mier 13 Feb 2013, 02:45

Mama, demoleaza gara ca sa o faca inapoi?!
Exista n gari care abia asteapta sa vada un trafalet de vopsea alba si astia reconstruiesc o gara cu cateva trenuri pe zi? E data dracu' treaba.
Sus In jos
Vlad
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 7257
Varsta : 30
Localizare : Vatra Dornei
Reputatie : 11077
Data de inscriere : 08/04/2009

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   Mier 13 Feb 2013, 07:06

cristi_tgv a scris:
atata timp cat nu se va circula pe linia Pitesti - Valcea nu vad rostul acestor modernizari

Daca s-ar circula pe Pitesti - Valcea, in gara Ramnicu Valcea ar fi si mai putin trafic.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea   

Sus In jos

Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Lucrări modernizare gara Râmnicu-Vâlcea
» Lucrări de modernizare în gara Târgu Mures
» Lucrari de modernizare la gara Piatra Neamt
» Fantomele căii ferate Vâlcele - Râmnicu Vâlcea
» Râmnicu Vâlcea (201)
Pagina 2 din 20Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: INFRASTRUCTURA FEROVIARA :: LUCRARI LA C.F. DIN ROMANIA-