Forumul pasionatilor de trenuri din România
Bine ați venit pe Forumul pasionaților de trenuri din Romania.
Sper ca ceea ce veți gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 

Lucrari de modernizare gara Sfantu Gheorghe

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
IonutCFR2009
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 3904
Reputatie : 6803
Data de inscriere : 09/07/2009

MesajSubiect: Re: Lucrari de modernizare gara Sfantu Gheorghe   Sam 19 Oct 2013, 15:37

Peron pavat cu „biscuiti”... Ce alunecus va fi la iarna pe acolo... Very Happy
Sus In jos
FeroFan97

Numarul mesajelor : 390
Varsta : 19
Localizare : Sfîntu Gheorghe
Reputatie : 2908
Data de inscriere : 06/02/2010

MesajSubiect: Re: Lucrari de modernizare gara Sfantu Gheorghe   Dum 17 Noi 2013, 11:03

Prezint câteva poze despre lucrările de reeabilitare a gării Sfântu Gheorghe. Lucrările se apropie de final, iată pozele:
Materialele, nuanțele de culori, și soluțiile folosite mi se par identice cu cele din Piatra Neamț.

Sus In jos
Kapпaтй
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 12483
Localizare : Бухарест
Reputatie : 15650
Data de inscriere : 06/12/2009

MesajSubiect: Re: Lucrari de modernizare gara Sfantu Gheorghe   Dum 17 Noi 2013, 14:00

Linia 1 daca nu se va electrifica ar putea fi folosita pentru trenurile Regiotrans . Arata bine , e si normal sa arate bine si bine ca s-a facut , acum sa speram ca vor trece si la alte gari din tara .

Vrem trenul Bucuresti-Beograd-Bucuresti!!!
Букурешт-Крајова-Темишвар-Београд

595423
Sus In jos
FeroFan97

Numarul mesajelor : 390
Varsta : 19
Localizare : Sfîntu Gheorghe
Reputatie : 2908
Data de inscriere : 06/02/2010

MesajSubiect: Re: Lucrari de modernizare gara Sfantu Gheorghe   Dum 17 Noi 2013, 14:33

Karpaty a scris:
Linia 1 daca nu se va electrifica ar putea fi folosita pentru trenurile Regiotrans . Arata bine , e si normal sa arate bine si bine ca s-a facut , acum sa speram ca vor trece si la alte gari din tara .
Au acolo stâlpile pentru catenară, așa că sper că vor utiliza ca și linie normală. Linia 4 are un peron foarte scurtuț, acolo vin de obicei Regiotransurile. Dar totuși e o idee cu RT la linia 1.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Lucrari de modernizare gara Sfantu Gheorghe   Dum 17 Noi 2013, 17:54

Hm, a iesit frumos, asa din poze. Sa vedem daca instalatiile de la subsol vor functiona, aici si la Vaslui si unde vor mai monta si daca pasajul va fi intretinut. (am trecut vineri in Timisoara Nord prin pasaj si e un pisoar, m-a luat cu teama de boschetari, abia cind a mai coborit un tip sa scurteze drumul am indraznit)

Observ ca aici au vopsit cu gri ca in Piatra Neamt, la Braila albastru , la Vaslui cu rosu, Drobeta Turnu Severin e pe albastru, personal imi place aceasta varietate de culori, mai alunga din monotonie.
Sus In jos
TVlad
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 2030
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 4665
Data de inscriere : 16/01/2010

MesajSubiect: Re: Lucrari de modernizare gara Sfantu Gheorghe   Dum 17 Noi 2013, 18:44

Ar fi mers vopsite in verde, ca la Sinaia....Twisted Evil
Si mie imi place cum a iesit, cladirea alba cu acoperis de tigla tinde sa devina o raritate in zilele noastre.
Singurele chestii care nu imi plac sint usile ieftine de plastic si copertina de la pasaj. Puteau sa faca si ei un efort sa puna ceva mai putin improvizat. De exemplu cred ca ar fi aratat mult mai bine un acoperis de tip coviltir, cu panta urmind o distanta constanta fata de scari.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Lucrari de modernizare gara Sfantu Gheorghe   Dum 17 Noi 2013, 20:12

Asadar la Sinaia sint verzi. Laughing Laughing 
ooo copertina aia la pasaj arata mai rau decit la tara. Ce o fi fost in capul lor? Eu faceam un acoperis asemanator cu ala de la peron in asa fel incit sa prind si locomotiva neagra si intrarea in pasaj.Ce mai erau 2 piloni in V ?
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Lucrari de modernizare gara Sfantu Gheorghe   Mar 28 Ian 2014, 19:06

Am gasit pe un site in limba maghiara acest link spre poze din gara Sfintu Gheorghe.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=527451997329310&set=pb.389831067758071.-2207520000.1390928275.&type=3&theater
Sus In jos
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 6143
Reputatie : 8038
Data de inscriere : 06/04/2012

MesajSubiect: Re: Lucrari de modernizare gara Sfantu Gheorghe   Joi 20 Feb 2014, 21:15

Cateva poze din seara lui 18 februarie

Peronul dintre liniile II si III

Linia I. Se poate vedea ca a fost un peron intre primele doua linii

Foarte potrivite termopanele pentru cladirea asta

Partea de sud a garii. Probabil ca prima linie o sa fie folosita (si) pentru manevrarea garniturilor din fabrica. Pe linia din incinta acesteia din urma erau nistea Eacs-uri.

Chiar mi-a placut ce am vazut in aceasta gara, chiar daca doar din usa vagonului. Am fost in decembrie 2009 si nu arata deloc bine. Nu stiu daca era nevoie si de pasaj pe sub linii, dar din cate am vazut oamenii din zona sint destul de civilizati. Meritau o gara modernizata.

PS: cum de cladirea asta a putut ramane, dar cea din Pitesti a trebuit demolata?
Sus In jos
Kapпaтй
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 12483
Localizare : Бухарест
Reputatie : 15650
Data de inscriere : 06/12/2009

MesajSubiect: Re: Lucrari de modernizare gara Sfantu Gheorghe   Dum 25 Mai 2014, 14:54

Finalizata .

Vrem trenul Bucuresti-Beograd-Bucuresti!!!
Букурешт-Крајова-Темишвар-Београд

595423
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Lucrari de modernizare gara Sfantu Gheorghe   Astazi la 04:56

Sus In jos

Lucrari de modernizare gara Sfantu Gheorghe

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Lucrari de modernizare gara Sfantu Gheorghe
» Lucrari de modernizare la gara Piatra Neamt
» Sfântu Gheorghe (400)
» Lucrari de modernizare la gara Pitesti
» Lucrari de modernizare la gara Arad
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: INFRASTRUCTURA FEROVIARA :: LUCRARI LA C.F. DIN ROMANIA-