Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiți | 

Intrebari si raspunsuri internationale

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Urmatorul
AutorMesaj
rizelgeorgel2004
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 561
Reputatie : 3421
Data de inscriere : 23/10/2009

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri internationale   Lun 06 Mai 2013, 15:54

Stie cineva, va rog, despre trenul 12481 Salonta - Giurgiu? In ce perioada circula si daca poti lua bilet intern la clasa a 2-a la el?
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri internationale   Mar 07 Mai 2013, 11:40

Nu stiu exact perioada, dar am dat o verificare pe infofer si mi-a dat pretul biletului. Asadar iti poti cumpara bilet.
Sus In jos
mishu

Numarul mesajelor : 6
Reputatie : 2722
Data de inscriere : 20/01/2010

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri internationale   Vin 10 Mai 2013, 12:09

rizelgeorgel2004 a scris:
Stie cineva, va rog, despre trenul 12481 Salonta - Giurgiu? In ce perioada circula si daca poti lua bilet intern la clasa a 2-a la el?

Trenul circula numai in ziua de 15/16 iunie 2013 si este o varianta prin Salonta a trenului 1481. Doua zile, intre 15 iunie ora 7.00 si 17 iunie ora 7,00 este inchisa circulatia intre Curtici si Lokoshaza pentru lucrari la linie. O parte dintre trenurile internationale sunt anulate, iar altele sunt deviate prin Salonta - Kotegyan.
Sus In jos
Warrior12

Numarul mesajelor : 162
Reputatie : 2008
Data de inscriere : 03/06/2012

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri internationale   Sam 11 Mai 2013, 20:34

Am si eu o intrebare in legatura cu Interrail. Am observat ca in documentu de descriere al CFR Calatori exista un autobuz Oloron ( Franta) - Canfranc ( Spania) care intra in acest pass. Destinatia mea finala ( punct de intoarcere ) este Madrid. Pe ruta Canfranc - Madrid am observat ca de la Zaragoza se poate merge doar cu trenuri AVE care au numai clasa 1. Cum as putea sa folosesc pass-ul Interrail pe aceasta ruta ? Se poate face rezervare ? Daca da , cat ar costa ?

De asemenea, am vazut site-ul acesta raileurope.co.uk, in care spun ei ca as putea sa fac numai rezervari de loc , a incercat cineva ?
Sus In jos
bochety

Numarul mesajelor : 15
Reputatie : 1864
Data de inscriere : 04/06/2012

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri internationale   Sam 11 Mai 2013, 20:55

Warrior12 a scris:
Am si eu o intrebare in legatura cu Interrail. Am observat ca in documentu de descriere al CFR Calatori exista un autobuz Oloron ( Franta) - Canfranc ( Spania) care intra in acest pass. Destinatia mea finala ( punct de intoarcere ) este Madrid. Pe ruta Canfranc - Madrid am observat ca de la Zaragoza se poate merge doar cu trenuri AVE care au numai clasa 1. Cum as putea sa folosesc pass-ul Interrail pe aceasta ruta ? Se poate face rezervare ? Daca da , cat ar costa ?

De asemenea, am vazut site-ul acesta raileurope.co.uk, in care spun ei ca as putea sa fac numai rezervari de loc , a incercat cineva ?
stiu sigur ca exista si unul sau doua trenuri regioexpress pe ruta Zaragoza-madrid
Sus In jos
Jhonyla

Numarul mesajelor : 1335
Reputatie : 3721
Data de inscriere : 30/01/2011

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri internationale   Vin 07 Iun 2013, 10:24

daca vreau sa merg de exemplu timisoara - roma pot sa iau din Ro biletul pana acolo sau la Budapesta ma dau jos sa iau alt bilet?
multumesc de raspuns
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 13412
Varsta : 28
Localizare : București, Drumul Taberei
Reputatie : 15652
Data de inscriere : 17/08/2011

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri internationale   Vin 07 Iun 2013, 10:39

Poți să iei de la noi direct, dar s-ar putea să fie mai ieftin să iei bilet București - Budapesta și de acolo mai departe.

Jhonyla

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri internationale   Vin 07 Iun 2013, 10:42

sunt alte oferte sau de ce este mai ieftin de acolo ?
Sus In jos
Kapпaтй
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 13890
Localizare : Бухарест
Reputatie : 17280
Data de inscriere : 06/12/2009

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri internationale   Vin 07 Iun 2013, 10:51

Jhonyla a scris:
sunt alte oferte sau de ce este mai ieftin de acolo ?

Aceeasi treaba si pentru Bucuresti-Berlin daca iei biletul de la CFR te duce la peste 200 de euro eu am luat Bucuresti-Budapesta 29 de euro si Budapesta-Berlin tot 29 de euro deci uite ce economie am facut (CFR nu stie sa atraga calatorii cu 1-2 vagoane directe si o oferta , lasa ca altii stiu) Mad . Stiu ca un bilet pe relatia Viena-Venezia este 29 de euro , posibil sa existe si pentru Roma o oferta , nu am cautat dar daca cauti pe site la OBB poate gasesti ceva , deci mai bine iei biletele asa pe bucati ca de la CFR te stoarce de bani . Si de pe site de la OBB poti lua biletele on-line .

Vrem trenul Bucuresti-Beograd-Bucuresti!!!
Букурешт-Крајова-Темишвар-Београд

595423
Sus In jos
Sabik

Numarul mesajelor : 312
Localizare : Cluj Napoca
Reputatie : 1958
Data de inscriere : 24/12/2012

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri internationale   Vin 07 Iun 2013, 11:05

Dr2005 a scris:
Poți să iei de la noi direct, dar s-ar putea să fie mai ieftin să iei bilet București - Budapesta și de acolo mai departe.

este si timisoara budapesta care e mult mai ieftin
Sus In jos
Jhonyla

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri internationale   Vin 07 Iun 2013, 11:11

pe vremuri erau vagoane directe roma din tara?
Sus In jos
Kapпaтй
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri internationale   Vin 07 Iun 2013, 11:35

Jhonyla a scris:
pe vremuri erau vagoane directe roma din tara?

Doar pana la Venezia am avut grupa directa , vagon clasa 2 cu 21-90 la care un bilet dus-intors prin oferta era 100 de euro Bucuresti-Venezia-Bucuresti si vagon dormit . Acum nu mai avem nimic , maine poimaine ramanem si noi izolati feroviar de alte tari , doar legaturile spre Budapesta ce ne mai salveaza si asta ca sunt unguri la noi in tara ca altfel nici alea nu ar fi prea multe . Vai steaua lui de CFR . Mad

595423
Sus In jos
Jhonyla

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri internationale   Vin 07 Iun 2013, 12:07

parca si vagon de dormit aveam la venetia
stiu ca asteptam sa plec acasa cu trenul de Oradea in jur de ora 13
vedeam cum erau atasate la tren R Timisoara - Budapesta ce pleca pe la 11-11.30 nu mai stiu exact denumirea trenului parca era bega de sosit nu mai stiu cu ce veneau
Sus In jos
Kapпaтй
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri internationale   Vin 07 Iun 2013, 12:12

Pai asta am zis si eu , avea un vagon clasa 2 din 21-90 si un vagon de dormit . La inceput a circulat cu Bega apoi dupa ce a fost anulat Bega a circulat cu Mures , venea la Bucuresti prin Sibiu iar in ultimul timp a circulat cu IR 1821/1822 pe valea Jiului si in Arad se facea mutarea vagoanelor .

595423
Sus In jos
Jhonyla

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri internationale   Vin 07 Iun 2013, 12:18

pacat
aveam si pana la munchen pana de curand tot cu un R de timisoara nu stiu daca nu cumva mergeau pana la berlin
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri internationale   

Sus In jos

Intrebari si raspunsuri internationale

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Intrebari si raspunsuri internationale
» INTREBARI SI RASPUNSURI
» Stiri internationale
» Buna Ziua!
» Trenuri internaționale
Pagina 17 din 21Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DIVERSE :: INTERNATIONAL-