Forumul pasionatilor de trenuri din România
Bine ați venit pe Forumul pasionaților de trenuri din Romania.
Sper ca ceea ce veți gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 

Bilete Regiotrans

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Bilete Regiotrans   Mier 04 Iun 2014, 21:34

fiecare e liber sa mearga cu ce vrea, depinde de bani pe care îi dispune și de timpul liber pe care îl are.

Ai mei pleacă in 18/19 iulie cu 11032+2801 la Costinești iar eu in 19 sunt la Văleni de Munte la o aniversare și ajung pe 20 dimineața. Am 1932 și RT, dar iau RT până la CT. În 21 ne intoarcem toti cu 2802+1667. Pentru dus cat si pentru intors pe 27 iunie iau biletele cu anticipatie peste 21 zile si fidelitate. Nu iau 1932 din cauza aglomeratiei, pretului si a intarzieri de peste 100 care o va avea.
Sus In jos
Kapпaтй
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 12553
Localizare : Бухарест
Reputatie : 15724
Data de inscriere : 06/12/2009

MesajSubiect: Re: Bilete Regiotrans   Vin 27 Iun 2014, 16:17

Bucuresti-Brasov cu trenu de 12, are un mare succes acest tren  Wink 

Vrem trenul Bucuresti-Beograd-Bucuresti!!!
Букурешт-Крајова-Темишвар-Београд

595423
Sus In jos
spiderpc

Numarul mesajelor : 400
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 1935
Data de inscriere : 12/10/2012

MesajSubiect: Re: Bilete Regiotrans   Lun 18 Aug 2014, 21:43

Reșița Nord - Berzovia - Oravița:

Oravița - Berzovia - Reșița Nord:

De ce la casa de bilete din Reșița Nord am primit bilet scris de mână iar la întoarcere, în tren, bilet electronic?  Smile
Sus In jos
http://2wireless.blogspot.ro
Andrey_tm
Moderator si Regizorul anului

Numarul mesajelor : 5663
Localizare : Timisoara
Reputatie : 8552
Data de inscriere : 08/09/2011

MesajSubiect: Re: Bilete Regiotrans   Vin 22 Aug 2014, 12:15

Câteva bilete pentru bicicletă de la Regiotrans.

Îmi place la biletul emis cu tableta că scrie Tip amendă, nu Tip legitimație.

Sus In jos
Andrey_tm

MesajSubiect: Re: Bilete Regiotrans   Dum 24 Aug 2014, 17:45

În Timișoara Nord, la casa de bilete, se emit deja electronic biletele. Partea bună este că se pot elibera legitimații pe orice rută. Mai jos sunt cele două bilete emise cu tableta, ambele luate din Timișoara Nord, și încă un bilet folosit în aprilie. Pe el este trecută fosta denumire  firmei, Keolis.

Sus In jos
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 6156
Reputatie : 8055
Data de inscriere : 06/04/2012

MesajSubiect: Re: Bilete Regiotrans   Lun 25 Aug 2014, 21:29

Am vorbit adineauri cu un prieten. Zicea ca a luat RT-ul de la Bucuresti la Comarnic. Il intreb cum e si zice "E de banii astia (16 lei) Smile))) la CFR, de multe ori, nu e de banii aia." E genul de om cu multi kilometri parcursi cu trenul.
Sus In jos
gvd

Numarul mesajelor : 196
Localizare : Brasov
Reputatie : 1321
Data de inscriere : 13/01/2014

MesajSubiect: Re: Bilete Regiotrans   Mier 27 Aug 2014, 17:14

Adirmvl a scris:
Am vorbit adineauri cu un prieten. Zicea ca a luat RT-ul de la Bucuresti la Comarnic. Il intreb cum e si zice "E de banii astia (16 lei) Smile))) la CFR, de multe ori, nu e de banii aia." E genul de om cu multi kilometri parcursi cu trenul.

Perspectiva calatorului e mereu corecta, masoara un lucru dupa asteptarile sale.  Avem calatori extrem de multumiti si cateodata extrem de nemultumiti. Incercam sa intelegem asteptarile  si sa le depasim, pe ici-pe colo, cu atitudinea personalului, macar pe trenurile de lung parcurs. Important la calea ferata e ca s existe alternative pentru toate nevoile/asteptarile.
Sus In jos
http://www.regiotrans.ro
gvd

MesajSubiect: Re: Bilete Regiotrans   Mier 27 Aug 2014, 17:15

spiderpc a scris:
Reșița Nord - Berzovia - Oravița:

Oravița - Berzovia - Reșița Nord:

De ce la casa de bilete din Reșița Nord am primit bilet scris de mână iar la întoarcere, în tren, bilet electronic?  Smile

Implementarea emiterii electronice e in desfasurare, de aceea sunt posibile astfel de anomalii pina la sfarsitul lunii.
Sus In jos
gvd

MesajSubiect: Re: Bilete Regiotrans   Mier 27 Aug 2014, 17:16

andrey_tm a scris:
Câteva bilete pentru bicicletă de la Regiotrans.

Îmi place la biletul emis cu tableta că scrie Tip amendă, nu Tip legitimație.

Pe ce tren/data e emis biletul de 3,5 lei pentru bicicleta? Atata ati si platit? Pentru ca tariful este de 3 lei.
Sus In jos
Andrey_tm

MesajSubiect: Re: Bilete Regiotrans   Mier 27 Aug 2014, 17:18

Nu mai știu ce tren era și pe ce rută circula. Am fost pe mai multe rute din Timiș cu bicicleta în tren și nu mai țin minte. Am plătit 3 lei, nu 3,5 lei, cum scrie pe bilet.
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 12090
Varsta : 27
Localizare : București, Drumul Taberei
Reputatie : 14131
Data de inscriere : 17/08/2011

MesajSubiect: Re: Bilete Regiotrans   Lun 08 Sept 2014, 09:26

Sâmbătă m-am întors de la munte cu Regiotrans (dar am mai pedalat la vale pe DN1 să intru în altă zonă kilometrică Smile ).
Ajung în halta de călători, vine trenul, oprește, șeful de tren din prima ramă îmi face semn să vin la primul vagon, apoi, din proprie inițiativă, mă ajută să urc bicicleta în tren! Drăguț din partea lui, aș vrea să fie la fel și la CFR Călători, să fiu tratat cu respect și când nu folosesc permisele și nu arăt legitimația de serviciu.

gvd

MesajSubiect: Re: Bilete Regiotrans   Lun 08 Sept 2014, 14:14

Dr2005 a scris:
Sâmbătă m-am întors de la munte cu Regiotrans (dar am mai pedalat la vale pe DN1 să intru în altă zonă kilometrică Smile ).
Ajung în halta de călători, vine trenul, oprește, șeful de tren din prima ramă îmi face semn să vin la primul vagon, apoi, din proprie inițiativă, mă ajută să urc bicicleta în tren! Drăguț din partea lui, aș vrea să fie la fel și la CFR Călători, să fiu tratat cu respect și când nu folosesc permisele și nu arăt legitimația de serviciu.

ne place sa credem ca toti sefii nostri de tren sunt atenti si cu bicicletele, nu doar cu calatorii Smile
Sus In jos
Traveller

Numarul mesajelor : 163
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 2770
Data de inscriere : 24/11/2009

MesajSubiect: Re: Bilete Regiotrans   Lun 08 Sept 2014, 14:17

Mda... si eu am ramas foarte placut impresionat pana acum, in cele cateva ocazii in care am mers cu bicicleta pe RT. Ba chiar am preferat sa mai "pierd" o ora ca sa il mai astept pe R14094 in dauna lui R3006 (din Azuga, Comarnic ori Campina).
Sus In jos
gvd

MesajSubiect: Re: Bilete Regiotrans   Lun 08 Sept 2014, 14:28

Traveller a scris:
Mda... si eu am ramas foarte placut impresionat pana acum, in cele cateva ocazii in care am mers cu bicicleta pe RT. Ba chiar am preferat sa mai "pierd" o ora ca sa il mai astept pe R14094 in dauna lui R3006 (din Azuga, Comarnic ori Campina).  

Multumim pentru incredere!
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 12090
Varsta : 27
Localizare : București, Drumul Taberei
Reputatie : 14131
Data de inscriere : 17/08/2011

MesajSubiect: Re: Bilete Regiotrans   Lun 08 Sept 2014, 14:40

De ce să merg cu 3006 și să zgârii bicicleta, când pot merge cu 14094, care ajunge în București la puțin timp după 3006? Și stă și bicla ca lumea și sunt sigur că am prize funcționale și, cu puțin noroc, Wi-fi (chiar, de ce a mers doar până la Brazi? Sau, cumva, era hotspot-ul unui călător mai uituc care nu și-l parolase?). În timpul rămas mai pedalez puțin să mai scad o zonă kilometrică, să îmi rămână câțiva lei de o bere în plus.
--
Am observat de mult amabilitatea personalului, nu doar pe București - Brașov/Craiova.

Mi-a mai plăcut și că șeful de tren era destul de tânăr, am impresia că era mai tânăr ca mine.
--

Să zic și un minus: se cam zdruncina... e prima dată când întâlnesc fenomenul (dar nici nu prea am mai mers în ultima vreme; am mai văzut ,,plângeri" pe forum, dar nu am avut încă ghinonul să simt fenomenul), nu-mi dau seama de cauză, oare e de la barele de torsiune de la boghiuri?

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Bilete Regiotrans   Astazi la 00:20

Sus In jos

Bilete Regiotrans

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Bilete Regiotrans
» M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia
» Dorohoi (608)
» Automotoare RegioTrans (2)
» Bilete Interregional Calatori
Pagina 9 din 12Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: OPERATORI PRIVATI DIN ROMANIA :: REGIOTRANS-