Forumul pasionatilor de trenuri din România
Bine ați venit pe Forumul pasionaților de trenuri din Romania.
Sper ca ceea ce veți gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 

Nu va place sau cum?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
The Legend
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 1123
Varsta : 22
Localizare : TIMISOARA SI ATAT!
Reputatie : 3553
Data de inscriere : 03/08/2010

MesajSubiect: Nu va place sau cum?    Lun 25 Iul 2011, 22:08

Pot sa stiu si eu de ce cand se scrie despre 106 ca este denumita Regi_na se modifica mesajul si este inlocuita cu "locomotiva"???? Este o discutie amicala in scop informativ nu cred ca deranjeaza pe nimeni o exemplificare de nume date locomotivelor???? Daca tot nu vreti ca 106 sa fie numita asa pe forum inseamna ca aveti ceva cu masina si implicit cu Timisoara. Eu zic sa se interzica de tot poreclirea locomotivelor sau sa nu se mai cenzureze cand e vorba de locomotiva 106.

Acest mesaj ii vizeaza pe admini in special.

Ultima editare efectuata de catre The Legend in Mar 26 Iul 2011, 18:38, editata de 1 ori
Sus In jos
040EC100

Numarul mesajelor : 183
Varsta : 29
Localizare : P.O. Frunzanesti, sectia 801
Reputatie : 2164
Data de inscriere : 14/07/2011

MesajSubiect: Re: Nu va place sau cum?    Mar 26 Iul 2011, 09:16

Am o nelamurire totusi. Mesajul asta sigur e scris de tine? Te intreb asta pentru ca asta nu e stilul tau de scris. De obicei comiteai agramatisme majore plus limbajul tip "messenger". Daca tu personal ai scris mesajul asta(e drept ca ma cam indoiesc) eu te felicit, inseamna ca pana la urma esti destul de inteligent ca sa-ti dai seama ca nimeni nu te-a sfatuit de rau Smile
Cat despre cenzura de pe acest forum s-au scris si se vor scrie multe, dar, in fond, cui nu-i convine e liber sa plece, nu te obliga nimeni sa scrii aici. Daca administratorii au decis sa cenzureze anumite cuvinte, inseamna ca ori au fost folosite excesiv, creand o stare de iritare printre membri, ori sunt cuvinte jignitoare. Eu, daca tot vrei sa folosesti cuvinte din astea, iti recomand sa folosesti "underline"(_) sau "space" intre literele cuvantului sau sa-l desparti in silabe.
Partea amuzanta este ca, desi vrei sa scrii "p r o s t", pe forum apare termenul "cunoscator", iar in anumite cazuri este chiar amuzant sa vezi lucrul asta.
Inca un lucru amuzant: daca vrei sa scrii despre reg_ina Angliei, va aparea "locomotiva Angliei" Razz Tare asta Razz
Sus In jos
http://www.railnet.ro
decward
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 2565
Varsta : 19
Localizare : Bükreș
Reputatie : 5067
Data de inscriere : 15/08/2010

MesajSubiect: Re: Nu va place sau cum?    Mar 26 Iul 2011, 13:00

040EC100 a scris:
Am o nelamurire totusi. Mesajul asta sigur e scris de tine? Te intreb asta pentru ca asta nu e stilul tau de scris. De obicei comiteai agramatisme majore plus limbajul tip "messenger". Daca tu personal ai scris mesajul asta(e drept ca ma cam indoiesc) eu te felicit, inseamna ca pana la urma esti destul de inteligent ca sa-ti dai seama ca nimeni nu te-a sfatuit de rau Smile
Fiecare învață să scrie corect gramatical ! Unii din propria voința , unii din cauza unor alți membri ce-i obligă acest lucru și ne bat la cap pănă ce vom reuși să scriem corect pe internet/forumuri , etc !
Așa m-am obișnuit eu , din cauza altui membru care m-ă stresa ! Trebuie sa-i zic numele sau toata lumea știe la cine mă refer ?
Sus In jos
040EC100

MesajSubiect: Re: Nu va place sau cum?    Mar 26 Iul 2011, 14:39

Normal ca stie toata lumea cine este, dar eu te intreb si va intreb: chiar asa groaznic e sa inveti sa scrii doar sacait de altii? De ce nu invatati frate din proprie vointa? E chiar asa greu sa scrii corect pe un forum? De exemplu, in locul tau, i-as multumi lui Sergiu pt ca te-a batut atat la cap. Cand scrii agramat si in limbaj tip "messenger" pe un forum, dai dovada cel putin de indolenta, daca nu chiar de p r o s t i e crasa.
Cat despre topicul asta, mi se pare complet inutil si numai bun de aruncat la gunoi, inainte sa provoace te miri ce reactii nepotrivite
Sus In jos
cortexedge
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 3112
Reputatie : 6486
Data de inscriere : 20/08/2008

MesajSubiect: Re: Nu va place sau cum?    Mar 26 Iul 2011, 14:44

"m-ă " se scrie "mă". Niciodata cu cratima. Laughing Ca tot ati adus in discutie scrisul corect. Si in mod normal, virgula se pune imediat dupa cuvant, urmata de un spatiu.
--
Citat :
i-as multumi lui Sergiu pt ca te-a batut atat la cap
Esti un membru nou, si totusi stii multe. Laughing
Sus In jos
040EC100

MesajSubiect: Re: Nu va place sau cum?    Mar 26 Iul 2011, 15:03

cortexedge a scris:

Esti un membru nou, si totusi stii multe. Laughing

Deh, mai citesc si eu pe ici pe colo Very Happy
Sus In jos
decward
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 2565
Varsta : 19
Localizare : Bükreș
Reputatie : 5067
Data de inscriere : 15/08/2010

MesajSubiect: Re: Nu va place sau cum?    Mar 26 Iul 2011, 18:31

cortexedge a scris:
"m-ă " se scrie "mă". Niciodata cu cratima. Laughing Ca tot ati adus in discutie scrisul corect. Si in mod normal, virgula se pune imediat dupa cuvant, urmata de un spatiu.
--
Nu conteză unde o pui , atâta timp cât o pui între cuvintele unde își are locul . Adică fie ca e după spațiu sau înainte de el !
Sus In jos
The Legend
V.I.P Member
V.I.P Member

MesajSubiect: Re: Nu va place sau cum?    Mar 26 Iul 2011, 18:40

040EC100 a scris:
Cat despre cenzura de pe acest forum s-au scris si se vor scrie multe, dar, in fond, cui nu-i convine e liber sa plece, nu te obliga nimeni sa scrii aici. Daca administratorii au decis sa cenzureze anumite cuvinte, inseamna ca ori au fost folosite excesiv, creand o stare de iritare printre membri, ori sunt cuvinte jignitoare. Eu, daca tot vrei sa folosesti cuvinte din astea, iti recomand sa folosesti "underline"(_) sau "space" intre literele cuvantului sau sa-l desparti in silabe.
Partea amuzanta este ca, desi vrei sa scrii "p r o s t", pe forum apare termenul "cunoscator", iar in anumite cazuri este chiar amuzant sa vezi lucrul asta.
Inca un lucru amuzant: daca vrei sa scrii despre reg_ina Angliei, va aparea "locomotiva Angliei" Razz Tare asta Razz

Nu te mira aiurea cand vreau scriu corect si cand nu nu si cum pe acest forum arunc numa cu poze fara a scrie ceva constructiv nu prea imi pasa de acest aspect.
Sus In jos
Ionutz
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 1449
Localizare : Baia Mare
Reputatie : 4983
Data de inscriere : 16/04/2009

MesajSubiect: Re: Nu va place sau cum?    Mar 26 Iul 2011, 19:00

Foarte multi de pe forum stiu de cand s-a cenzurat acel cuvant, referitor la masina 106. Au fost certuri nesfarsite si subiectivism cu carul, referitor la acea locomotiva...Eu nu am cenzurat, doar adiminii au acest drept...dar sincer, sunt de acord sa nu mai apara acea titulatura, fiindca erau cativa membrii obsedati de-a dreptul...

V.I.P Member

MesajSubiect: Re: Nu va place sau cum?    Mar 26 Iul 2011, 19:08

lonutz a scris:
Foarte multi de pe forum stiu de cand s-a cenzurat acel cuvant, referitor la masina 106. Au fost certuri nesfarsite si subiectivism cu carul, referitor la acea locomotiva...Eu nu am cenzurat, doar adiminii au acest drept...dar sincer, sunt de acord sa nu mai apara acea titulatura, fiindca erau cativa membrii obsedati de-a dreptul...

Atunci sa nu se mai foloseasca nici o titulatura pentru locomotive asta daca vreti sa fie liniste pe aici.
Sus In jos
myster2008
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 1387
Varsta : 34
Localizare : Roquetas de Mar , Almeria , Spania
Reputatie : 4170
Data de inscriere : 15/08/2008

MesajSubiect: Re: Nu va place sau cum?    Mar 26 Iul 2011, 19:23

The Legend a scris:

Atunci sa nu se mai foloseasca nici o titulatura pentru locomotive asta daca vreti sa fie liniste pe aici.

Vlad.....sa o iau ca o amenintare?.....te rog frumos chibzuieste cuvintele....stii bine ca nimeni nu este obligat sa intre pe acest forum....nu iti mai convine , nu mai intra....
Sus In jos
http://www.forumtrenuri.com
myster2008
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 1387
Varsta : 34
Localizare : Roquetas de Mar , Almeria , Spania
Reputatie : 4170
Data de inscriere : 15/08/2008

MesajSubiect: Re: Nu va place sau cum?    Mar 26 Iul 2011, 19:28

lonutz a scris:

Ionutz are perfecta dreptate, datorita certurilor si obsesiei unor membri cuvantul "r e g i n a" a fost cenzurat si asa va ramane in continuare. Se pare ca pana acum pe nici un membru nu a deranjat acest lucru.Daca mai sunt alti membri, in afara de fan-clubul 106 , care sunt impotriva acestei decizii va rog sa va exprimati parerea in acest topic.
Sus In jos
http://www.forumtrenuri.com
DUAL
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 7723
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 10224
Data de inscriere : 05/01/2011

MesajSubiect: Re: Nu va place sau cum?    Mar 26 Iul 2011, 20:09

Nu sunt fan 106 ,sunt fan EC 002 Smile ,si EA 002, nu agreez cenzura .. e un forum (zic eu) "liber" ,asa ca lumea poate sa si exprime parerea in discutie libera si deschisa ... insa daca acel lucru duce la certuri mai bine asa .. acelasi caz a fost cu 692 care acum e la RCA.
Sus In jos
LanceR
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 5683
Varsta : 49
Localizare : NordulBucurestiului
Reputatie : 7799
Data de inscriere : 17/02/2011

MesajSubiect: Re: Nu va place sau cum?    Mar 26 Iul 2011, 20:15

Parerea mea este ca nu are asa mare importanta, cum i se spune respectivei masini. Personal,respect Timisoara, iar pe 106 am postat-o de foarte multe ori. Chiar,daca scrii queen,reine, sau ceva similar,cum apare?
Altfel , cunoasterea limbii romane,scris si vorbit,este o forma a respectului de sine. Este un semn de respect si pentru dascalii nostri din scoala primara.
Folosesc prilejul,pentru a-i multumi public, profesorului meu de romana de la Scoala nr. 7 Baneasa. Saru-mana,prof. Tolea
Ar fi nedrept sa-l omit pe prf Ionita Florin de la Liceul de Aviatie din acelasi cartier

Ultima editare efectuata de catre LanceR in Mar 26 Iul 2011, 22:22, editata de 1 ori
Sus In jos
040EC100

MesajSubiect: Re: Nu va place sau cum?    Mar 26 Iul 2011, 22:09

myster2008 a scris:
The Legend a scris:

Vlad.....sa o iau ca o amenintare?.....te rog frumos chibzuieste cuvintele....stii bine ca nimeni nu este obligat sa intre pe acest forum....nu iti mai convine , nu mai intra....

Corect! NU te obliga nimeni sa scrii pe forum, nu vine myster2008 sau altcineva peste tine sa te oblige sa scrii aici.
Chiar trebuie mereu sa faca scandal te miri ce user?
Cat despre faptul ca stii sa scrii si corect dar nu vrei, arata clar caracterul tau fata de membrii acestui forum.
Termin acest mesaj adresandu-ti o intrebare: aici nu scrii corect ca nu-ti pasa de nimeni, dar pe railnet nu tot asa scrii? De cate ori s-a luat tam_pitul ala de Mitica de tine pe railnet? Raspunde sincer la intrebarea asta... daca poti sau daca vrei
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Nu va place sau cum?    Astazi la 13:33

Sus In jos

Nu va place sau cum?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DIVERSE :: DISCUTII LIBERE-