Forumul pasionatilor de trenuri din România
Bine ați venit pe Forumul pasionaților de trenuri din Romania.
Sper ca ceea ce veți gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 
 

 Litoral 1990

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
MariusM
V.I.P Member
V.I.P Member


Numarul mesajelor : 1858
Varsta : 28
Localizare : Pitesti
Reputatie : 5065
Data de inscriere : 27/08/2008

MesajSubiect: Litoral 1990   Mier 18 Mai 2011, 17:13

Rapide:

R 85/86 "CALLATIS"(SEZONIER): București Nord - Mangalia

R 85: București Nord(8:25) - Constanța(11:01-11:17) - Mangalia(12:25)
R 86: Mangalia(16:30) - Constanța(17:38-17:51) - București Nord(20:35)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, WR


Accelerate:

A 302.801/802/301(SEZONIER): "Mamaia" Praga - Oradea - Mangalia

A 302.801: Praga(0>52) - Kobanya-Kispest(10>30-10>40) - Episcopia Bihor(14:57-15:57) - Oradea(16:06-16:11) - Cluj Napoca(19:04-19:11) - Brașov(0:55-1:15) - Ploiești Vest(3:25-3:35) - Buzău(4:26-4:36) - Fetești(6:24-6:26) - Constanța(7:38-7:54) - MAngalia(9:19)
A 802.301: Mangalia(15:20) - Constanța(16:48-17:18) - Fetești(18:25-18:28) - Buzău(20:11-20:20) - Ploiești Vest(21:08-21:23) - Brașov(23:22-23:34) - Cluj Napoca(4:34-4:46) - Oradea(7:21-7:33) - Episcopia Bihor(6:41-9:20) - Kobania-Kispest(12:05-12:10) - Praga(22:09)

Compunerea:

Praga - Mangalia: B, WLAB, Bc, WR
Oradea - Mangalia: A, B


A 518.819/820.517(SEZONIER) și C 8359/8360(vezi P 8051/8052): "Marea Neagră" Moscova - Varna/Constanța

A 518.819: Moscova(16:40) - Vicșani(18:52-20:04) - Suceava Nord(20:39-21:02) - Bacău(22:47-22:49) - Buzău Sud(1:13-1:31) - Medgidia(4:17-4:42) - Megru Vodă(6:05-7:10) - Varna(11:50)
A 820.517: Varna(20:27) - Negru Vodă(0:40-1:37) - Medgidia(2:56-3:15) - Buzău Sud(5:56-6:14) - Bacău(8:32-8.34) - Suceava Nord(10:34-10:50) - Vicșani(11:34-13:20) - Moscova(16:52)

Compunerea:

Moscova - Varna: WLB
Moscova - Constanța: WLB


A 821/824: București Nord - Mangalia

A 821: București Nord(1:30) - Constanța(4:22)
A 824: Constanța(13:05) - București Nord(16:10)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2


A 823/828: București Nord - Mangalia

A 823: București Nord(6:05) - Constanța(9:03-9:28) - Mangalia(10:34)
A 828: Mangalia(17:24) - Constanța(18:39-18:55) - București Nord(22:00)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, WR


A 825/826: București Nord - Constanța

A 825: București Nord(10:22) - Constanța(13:20)
A 826: Constanța(16:50) - București Nord(19:55)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, WR


A 827/830: București Nord - Mangalia

A 827: București Nord(14:00) - Constanța(16:55-17:29) - Mangalia(19:00)
A 830: Mangalia(23:28) - Constanța(0:39-0:58) - București Nord(4:15) - (Mangalia - Constanța - SEZONIER)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, WB


A 829/822: București Nord - Mangalia

A 829: București Nord(18:55) - Constanța(21:51-22:06) - Mangalia(23:21) - (Constanța - Mangalia - SEZONIER)
A 822: Mangalia(5:05) - Constanța(6:39-6:52) - București Nord(10:00)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2


A 831/832 și 881/882: București Nord - Tulcea Oraș/Constanța

A 831: București Nord(7:02) - Medgidia(9:28-9:43) - Tulcea Oraș(12:13)
A 832: Tulcea Oraș(16:10) - Medgidia(18:36-18:55) - București Nord(21:30)

A 881: Medgidia(9:35) - Constanța(10:02)
A 882: Constanța(18:00) - Medgidia(18:27)

Compunerea:

București - Tulcea: Clasa 1, Clasa 2, WB
București - Constanța: Clasa 1, Clasa 2


A 839/840: București Nord - Slobozia Veche - Fetești - Constanța( Facultativ Fetești - Constanța - Fetești)

A 839: București Nord(14:50) - Urziceni(15:46-15:51) - Slobozia Veche(16:47-16:55) - Ciulnița(17:12-17:32) - Fetești(17:55-17:58) - Constanța(19:14)
A 840: Constanța(4:21) - Fetești(5:35-5:37) - Ciulnița(6:00-6:15) - Slobozia Veche(6:31-6:35) - Urziceni(7:32-7:39) - București Nord(8:45)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2


A 442.443.841/842.444/441(SEZONIER): Satu Mare - Baia Mare - Comănești - Mangalia

A 442.443.841: Satu Mare(9:55) - Baia Mare(10:51-11:06) - Dej Călători(13:24-13:35) - Ciceu(18:12-18:26) - Comănești(20:06-20:18) - Adjud(21:26-21:31) - Focșani(22:13-22:18) - Racord Boboc - Buzău Sud - Făurei(23:50-0:02) - Fetești(1:14-1:16) - Constanța(2:30-2:55) - Mangalia(4:00)
A 842.444.441: Mangalia(7:48) - Constanța(9:07-9:24) - Fetești(10:42-10:43) - Buzău Sud(12:27) - Boboc(12:47) - Focșani(13:33-13:40) - Adjud(14:26-14:36) - Comănești(15:50-15:56) - Ciceu(17:35-17:45) - Dej Călători(22:43-22:58) - Baia Mare(1:21-1:39) - Satu MAre(2:38)

Compunerea:

Satu Mare - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2, WB
Baia Mare - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2
Comănești - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2


A 188.843/844.187(SEZONIER) și 1568/1151: Timișoara/Reșița - Craiova - Mangalia

A 188.843: Timișoara Nord(20:22) - Caransebeș(21:43-21:53) - Drobeta Turnu Severin(23:50-23:57) - Craiova(1:53-2:01) - București Băneasa(5:05-5:22) - Constanța(8:28-8:53) - Mangalia(10:09)

A 844.187: Mangalia(14:30) - Constanța(15:53-16:10) - București Băneasa(19:13-19:30) - Craiova(22:31-22:41) - Drobeta Turnu Severin(0:38-0:51) - Caransebeș(3:04-3:14) - Timișoara Nord(4:35)

C 1568: Reșița Sud(19:24) - Caransebeș(20:30) - vag. directe
P 1151: Caransebeș(3:30) - Reșița Sud(4:25)

Compunerea:

Timișoara Nord - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2
Reșița Sud - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2
Craiova - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2


A 446.845/846.445(SEZONIER): Târgu Mureș - Brașov - Mangalia

A 446.845: Târgu Mureș(17:00) - Deda(18:02-18:12) - Miercurea Ciuc(20:39-20:47) - Brașov(22:31-22:49) - Ploiești Vest(0:57-1:02) - Buzău(1:56-2:01) - Fetești(3:46-3:48) - Constanța(5:03-5:24) - Mangalia(6:38)
A 846.445: Mangalia(11:24) - Constanța(12:42-12:56) - Fetești(14:12-14:13) - Buzău(15:55-15:57) - Ploiești Vest(16:50-16:55) - Brașov(19:01-19:15) - Miercurea Ciuc(20:46-20:49) - Deda(23:30-23:46) - Târgu Mureș(0:36)

Compunerea:

Târgu Mureș - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2
Brașov - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2


A 226.847/848.225: Arad - București - Constanța(BUCUREȘTI - CONSTANȚA - SEZONIER)

A 226.847: Arad(19:12) - Deva(21:15-21:21) - Simeria(21:29-21:41) - Sibiu(0:16-0:33) - Brașov(3:10-3:24) - Ploiești Vest(5:27-5:31) - București Nord(6:14-6:33) - Constanța(9:37)

A 848.225: Constanța(15:35) - București Nord(18:50-19:45) - Ploiești Vest(20:29-20:33) - Brașov(22:37-22:52) - Sibiu(1:31-1:48) - Simeria(3:55-4:05) - Deva(4:13-4:16) - Arad(6:19)

Compunerea(Vara):

Arad - Constanța: Clasa 1, Clasa 2, WL

Compunerea(Iarna):

Arad - București Nord: Clasa 1, Clasa 2, WL, Bc


A 368/849/850/367(SEZONIER) și 2573/2564: Cluj Napoca/Sibiu - Mangalia

A 368.849: Cluj Napoca(23:10) - Copșa Mică(1:38-1:55) - Brașov(4:31-4:45) - Ploiești Vest(7:18-7:22) - Buzău(8:16-8:18) - Fetești(10:40:10:44) - Constanța(12:44-12:57) - Mangalia(14:11)
A 850.367: Mangalia(19:15) - Constanța(20:36-20:58) - Fetești(22:18-22:22) - Buzău(0:08-0:21) - Ploiești Vest(1:13-1:23) - Brașov(3:48-3:58) - Copșa Mică(6:33-6:44) - Cluj Napoca(9:12)

C 2573: Sibiu(23:31) - Copșa Mică(0:41)
C 2564: Copșa Mică(8:09) - Sibiu(9:35)

Compunerea:

Cluj Napoca - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2
Sibiu - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2


A 228.851/852.227 (FACULTATIV): Arad - Mangalia

A 228/851: Arad(11:44) - Deva(13:50-13:55) - Simeria(14:03-14:21) - Sibiu(16:43-17:10) - Podu Olt(17:36-17:38) - Călimănești(19:32) - Râmnicu Vâlcea Est(19:59) - Vâlcele(21:15-21:17) - Pitești(21:40-21:50) - București Nord(23:27-24:00) - Constanța(3:11-3:26) - Mangalia(4:30)

A 852/227: Mangalia(12:35) - Constanța(13:52-14:05) - București Nord(17:20-17:55) - Pitești(19:33-19:44) - Vâlcele(20:12-20:13) - Râmnicu Vâlcea Est(21:20) - Călimănești(21:43) - Podu Olt(23:08-23:10) - Sibiu(23:34-0:01) - Simeria(2:20-2:33) - Deva(2:41-2:48) - Arad(5:02)

Compunerea: Clasa 1, Classa 2


A 556.855/856.555 și P 5252/5251(SEZONIER): Suceava Nord/Botoșani - Mangalia

A 556.855: Suceava Nord(7:19) - Suceava(7:23-7:26) - Verești(7:39-7:54) - Bacău(9:35-9:40) - Focșani(11:12-11:15) - Racord Buzău Sud - Făurei(12:54-13:03) - Fetești(14:19-14:20) - Constanța(15:39-15:57) - Mangalia(17:42)
A 856.555: Mangalia(21:28) - Constanța(22:53-23:05) - Fetești(0:24-0:26) - Făurei(1:40-1:42) - Racord Buzău Sud - Focșani(3:06-3:09) - Bacău(4:37-4:42) - Verești(6:30-6:35) - Suceava(6:50-6:52) - Suceava Nord(6:56)

P 5252: Botoșani(5:35) - Verești(6:37)
P 5251: Verești(8:35) - Botoșani(9:38)

Compunerea:

Suceava Nord - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2
Botoșani - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2


A 558.857/858.557(SEZONIER): Bicaz - Adjud - Mangalia

A 558.857: Bicaz(19:52) - Piatra Neamț(20:26-20:33) - Bacău(21:43-21:55) - Adjud(22:37-22:49) - Focșani(23:30-23:34) - Buzău Sud(0:42) - Fetești(2:26-2:28) - Constanța(3:40-3:55) - Mangalia(5:00)
A 858.557: Mangalia(9:00) - Constanța(10:25-10:48) - Fetești(12:07-12:13) - Buzău Sud(14:03) - Focșani(15:01-15:04) - Adjud(15:50-16:04) - Bacău(16:49-17:05) - Piatra Neamț(18:16-18:21) - Bicaz(18:52)

Compunerea:

Bicaz - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2
Adjud - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2


A 752.861/862.751 și 836,837/838,835(sâmbătă, duminică și luni): Galați - Constanța/Călărași Sud

A 752.861: Galați(5:16) - Brăila(5:53-5:55) - Racord Făurei - Țăndărei(7:23-7:25) - Fetești(7:53-8:15) - Constanța(9:25)
A 862.751: Constanța(16:30) - Fetești(17:44-18:00) - Țăndărei(18:25-18:29) - Racord Făurei - Brăila(19:51-19:55) - Galați(20:35)

A 836.837: Fetești(8:30) - Ciulnița(8:54-8:56) - Călărași Sud(9:20)
A 838.835: Călărași Sud(16:30) - Ciulnița(16:59-17:02) - Fetești(17:25)

Compunerea:

Galați - Constanța: Clasa 1, Clasa 2
Galați - Călărași Sud: Clasa 1, Clasa 2


A 666,865/866.665: Iași - Constanța - Mangașia(Constanța - Mangalia - SEZONIER)

A 666.865: Iași(22:35) - Vaslui(23:47-23:51) - Tecuci(1:28-1:31) - Făurei(2:44-2:56) - Fetești(4:13-4:15) - Constanța(5:30-5:45) - Mangalia(7:10)
A 866.665: Mangalia(13:05) - Constanța(14:32-14:50) - Fetești(16:09-16:11) - Făurei(17:25-17:40) - Tecuci(18:55-19:00) - Vaslui(20:34-20:37) - Iași(22:00)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2


A 288.877/878.287(SEZONIER): Petroșani - Craiova - Pitești - Mangalia

A 288.877: Petroșani(17:05) - Târgu Jiu(18:22-18:27) - Filiași(19:40-19:42) - Craiova(20:14-20:25) - Slatina(21:48-21:52) - Pitești(23:31-23:43) - București Băneasa(1:21-1:42) - Constanța(4:40-4:55) - Mangalia(6:10)

A 878.287: Mangalia(10:14) - Constanța(11:31-11:43) - București Băneasa(15:02-15:15) - Pitești(17:07-17:15) - Slatina(18:44-18:48) - Craiova(20:14-20:24) - Filiași(20:50-20:53) - Târgu Jiu(22:00-22:04) - Petroșani(23:27)

Compunerea:

Petroșani - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2
Craiova - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2
Pitești - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2


Personale:

P 8001/8002: București Nord - Constanța

P 8001: București Nord(3:48) - București Băneasa(3:59) - Constanța(9:01)
P 8002: Constanța(11:30) - București Obor(16:35-16:58) - București Băneasa(17:19) - București Nord(17:30)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2


P 8003/8004: București Nord - Constanța

P 8003: București Nord(11:00) - București Băneasa(11:12) - Constanța(16:06)
P 8004: Constanța(15:22) - București Băneasa(20:37) - București Nord(20:48)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2


P 8012/8011: Constanța - București Obor

P 8012: Constanța(5:26) - București Obor(10:45)
P 8011: București Obor(16:13) - Constanța(21:01)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2


P 8051/8052 și 8359/8360: București Nord - București Obor - Tulcea Oraș/Constanța

P 8051: București Nord(22:40) - București Obor(23:31) - Medgidia(2:58-3:20) - Tulcea Oraș(6:25)
P 8052: Tulcea Oraș(23:12) - Medgidia(2:14-2:39) - București Băneasa(6:19) - București Nord(6:30)

C 8359: Medgidia(3:10) - Constanța(3:54)
C 8360: constanța(23:50) - Medgidia(0:39)

Compunerea:

București Nord - Tulcea Oraș: Clasa 1, Clasa 2, WL
București Nord - Constanța: Clasa 2
Moscova - Constanța: WLB(de la acc. Marea Neagră)


P 8202.8203/8204.8201: Mangalia - Brașov

8202.8203: Mangalia(17:52) - Constanța(19:17-19:34) - Fetești(21:25-21:27) - Buzău(23:37-23:47) - Ploiești Sud(1:03-1:40) - Ploiești Vest(1:45-1:47) - Brașov(4:04)
8204.8201: Brașov(22:24) - Ploiești Vest(0:51-0:52) - Ploiești Sud(0:57-1:35) - Buzău(2:23-2:54) - Fetești(5:16-5:19) - Constanța(7:12-7:32) - Mangalia(8:55)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2


P 8206/8205: Constanța - Buzău

P 8206: Constanța(7:24) - Fetești(9:20-9:23) - Buzău(12:04)
P 8205: Buzău(14:40) - Fetești(17:15-17:19) - Constanța(19:12)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2


P 8212/8211: Constanța - Galați

P 8212/8213: Constanța(4:56) - Fetești(6:54-6:59) - Făurei(8:34-9:13) - Brăila(10:25-10:32) - Galați(11:19)
P 8211/8214: Galați(16:20) - Brăila(17:04-17:10) - Făurei(18:13-18:58) - Fetești(20:30-20:32) - Constanța(22:24)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2
Sus In jos
http://mionulescu.blogspot.com
 

Litoral 1990

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» LITORAL 1979
» Gari de pe litoral
» Cele mai lungi trenuri de călători care au circulat vreodată în Romînia
» Litoral 1996
» Mersul trenurilor 2013-2014
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: CFR - FILE DE ISTORIE-