Forumul pasionatilor de trenuri din România
Bine ați venit pe Forumul pasionaților de trenuri din Romania.
Sper ca ceea ce veți gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 
 

 Litoral 1996

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
MariusM
V.I.P Member
V.I.P Member


Numarul mesajelor : 1858
Varsta : 28
Localizare : Pitesti
Reputatie : 5066
Data de inscriere : 27/08/2008

MesajSubiect: Litoral 1996   Dum 08 Mai 2011, 15:24

Litoral 1996:

INTERCITY:

584/581/582/583: Sibiu - Constanța

IC 584/581: Sibiu(3:49) - Brașov(6:02-6:14) - București Nord(8:40) - Constanța(11:10)
IC 582/583: Constanța(15:20) - București Nord(17:56) - Brașov(20:26-20:38) - Sibiu(22:41)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, WR, DPost


RAPIDE

R 353/352: Budapesta - Constanța:

R 353: Budapesta(19:30) - Curtici(0:14-1:00) - Arad(1:21-1:26) - Timișoara Nord(2:14-2:26) - București Nord(10:39-11:00) - Constanța(13:29)
R 352: Constanța(17:40) - București Nord(20:04-20:33) - Timișoara Nord(4:19-4:48) - Arad(5:36-5:41) - Curtici(6:02-6:45) - Budapesta(9:52)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, WL, DPost


R 387/386: Cracovia - București Băneasa - Constanța(Sezonier pe distanța București Băneasa - Constanța, cu ordin special!!)

R 387: Cracovia(0:19) - Kosice(7:16-7:26) - Halmeu(17:50-18:16) - Satu Mare(18:37-18:53) - Oradea(21:06-21:21) - Cluj Napoca(0:10-0:25) - Brașov(5:10-5:20) - București Băneasa(7:52-8:05) - Constanța(10:20)
R 386: Constanța(21:22) - București Băneasa(23:32-23:45) - Brașov(2:32-2:42) - Cluj Napoca(7:37-7:49) - Oradea(10:15-10:38) - Satu Mare(12:37-12:52) - Halmeu(13:14-14:30) - Kosice(22:41-23:00) - Cracovia(6:07)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, WL


R 688/637/638/687: Constanța - Brașov

R 688/637: Constanța(6:20) - București Nord(8:37-8:54) - Brașov(11:36)
R 638/688: Brașov(17:21) - București Nord(19:50-20:10) - Constanța(22:25)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, WR


R 681/684: București Nord - Mangalia

R 681: București Nord(6:50) - Constanța(9:05-9:21) - Mangalia(10:20) - SEZONIER PE CONSTANȚA-MANGALIA
R 684: Mangalia(14:45) - Constanța(15:52-16:05) - București Nord(18:22) - SEZONIER

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, WR


R 683/686 "CALLATIS": București Nord - Mangalia(SEZONIER)

R 683: București Nord(10:05) - Constanța(12:26-12:51) - Mangalia(14:08)
R 686: Mangalia(18:55) - Constanța(20:02-20:15) - București Nord(22:32)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, WR


R 685/682: București Nord - Mangalia(în extrasezon, se limitează la Constanța)

R 685: București Nord(14:15) - Constanța(16:52-17:12) - Mangalia(18:23)
R 682: Mangalia(5:35) - Constanța(6:43-7:00) - București Nord(9:42)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, WR


R 722/723/724/721: Calimanesti - Constanta

R 722/723: Calimanesti(20:38) - Piatra Olt(22:32-22:48) - Pitesti(0:22-0:38) - Bucuresti Baneasa(2:20-2:32) - Constanta(4:45)
R 724/721: Constanta(9:46) - Bucuresti Baneasa(12:34-12:57) - Pitesti(14:44-14:57) - Piatra Olt(16:46-16:56) - Calimanesti(18:54)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2


R 781/784: București Nord - Constanța

R 781: București Nord(6:05) - Constanța(8:46) - SEZONIER
R 784: Constanța(16:45) - București Nord(19:34)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, WR


R 782/783: Constanta - Bucuresti Nord

R 782: Constanța(8:55) - București Nord(11:38)
R 783: București Nord(16:35) - Constanța(19:13)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, DPost


R 820/827/828/829: Constanta - Deva(SEZONIER)

R 820/827: Constanta(16:35) - Bucuresti Baneasa(18:45-19:01) - Craiova(21:20-21:32) - Simeria(1:44-1:52) - Deva(2:02)
R 828/829: Deva(1:38) - Simeria(1:47-2:01) - Craiova(6:14-6:32) - Bucuresti Baneasa(8:51-9:22) - Constanta(11:30)

Compunerea:

Constanta - Deva: Clasa 1, Clasa 2, DPost
Constanta - Craiova: WR


R 852/855/856/857: Suceava Nord - Mangalia(Sezonier, in extrasezon circula miercuri/joi, vineri/sambata si duminica/luni limitat la Constanta)

R 852/855: Suceava Nord(8:07) - Suceava(8:12-8:15) - Veresti(8:26-8:46) - Buzau Sud(13:02) - Fetesti(14:55-14:57) - Constanta(16:08-16:23) - Mangalia(17:33)
R 854/853: Mangalia(22:10) - Constanta(23:17-23:30) - Fetesti(0:37-0:39) - Buzau(2:35) - Veresti(6:41-6:51) - Suceava(7:08-7:12) - Suceava Nord(7:17)

P 5255: Veresti(8:01) - Botosani(9:03)
P 5256: Botosani(5:46) - Veresti(7:01)

Compunerea:

Suceava - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2
Botosani - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2


R 862/863/864/861: Iasi - Constanta(SEZONIER)

862/863: Iasi(7:13) - Faurei(10:52-11:06) - Fetesti(12:21-12:22) - Constanta(13:20)
864/861: Constanta(17:20) - Fetesti(18:18-18:20) - Faurei(19:42-19:57) - Iasi(23:34)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, WR, DPost


R 872/873/874/871: Galati - Mangalia(pe distanta Constanta - Mangalia - SEZONIER)

872/873: Galati(7:30) - Braila(8:03-8:06) - Racord Faurei - Fetesti(10:04-10:06) - Constanta(11:18-11:41) - Mangalia(12:47)
874/871: Mangalia(16:37) - Constanta(17:50-18:25) - Fetesti(19:31-19:33) - Braila(21:35-21:37) - Galati(22:12)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2


R 932/933/934/931 si 925/926: Cluj Napoca/Sibiu - Mangalia(SEZONIER)

R 932/933: Cluj Napoca(17:47) - Copsa Mica(20:03-20:23) - Brasov(23:09-23:26) - Ploiesti Sud(1:20-1:23) - Buzau(2:12-2:15) - Fetesti(4:06-4:08) - Constanta(5:05-5:20) - Mangalia(6:30)
R 934/931: Mangalia(11:16) - Constanta(12:23-12:45) - Fetesti(14:12-14:15) - Buzau(16:14-16:22) - Ploiesti Vest(17:16-17:20) - Brasov(19:14-19:27) - Copsa Mica(22:04-22:12) - Cluj Napoca(0:22)

R 925: Sibiu(19:06) - Copsa Mica(19:50)
R 926: Copsa Mica(22:20) - Sibiu(23:06)

Compunerea:

Cluj Napoca - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2
Sibiu - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2
Brasov - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2


R 936/937/938/935: Oradea - Mangalia(SEZONIER)

R 936/937: Oradea(16:38) - Cluj Napoca(19:44-19:56) - Brasov(0:54-1:04) - Ploiesti Vest(2:19-2:22) - Buzau(3:54-3:56) - Fetesti(5:47-5:50) - Constanta(6:58-7:19) - Mangalia(8:29)
R 938/935: Mangalia(13:50) - Constanta(15:12-15:30) - Fetesti(16:35-16:39) - Buzau(18:37-18:45) - Ploiesti Vest(19:41-19:45) - Brasov(21:40-21:50) - Cluj Napoca(2:59-3:11) - Oradea(5:36)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2


R 982/981: Constanța - București Obor

R 982: Constanța(13:30) - București Obor(16:02)
R 981: București Obor(19:05) - Constanța(21:42)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2


R 992/993/991/994, 9563/690 și 927/990/999/928: Timișoara Nord/Reșița Sud/Lupeni - Mangalia

R 992/993: Timișoara Nord(23:50) - Caransebeș(1:06-1:18) - Craiova(5:31-5:48) - București Băneasa(8:29-8:41) - Constanța(10:53-11:03) - Mangalia(12:13)
R 994/991: Mangalia(19:30) - Constanța(20:37-20:50) - București Băneasa(23:13) - Craiova(1:55-2:10) - Caransebeș(6:33-6:48) - Timișoara Nord(8:23)

P 9563: Caransebeș(6:54) - Reșița Sud(8:02)
R 690: Reșița Sud(23:11) - Caransebeș(0:11)

R 927/990: Craiova(2:30) - Filiași(2:56-3:00) - Petroșani(5:26-5:44) - Livezeni(5:51) - Lupeni(6:21)
R 999/928: Lupeni(1:10) - Livezeni(1:42-1:44) - Petroșani(1:50-2:10) - Filiași(4:39-4:42) - Craiova(5:08)

Compunerea:

Timișoara Nord - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2
Reșița Sud - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2
Lupeni - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2


R 1001/1002: Chișinău - Constanța

R 1001: Chișinău(19:16) - Ungheni(21:54-23:44) - Cristești Jijia(0:02-0:07) - Iași(1:28-1:41) - Bacău(3:45-3:53) - Buzău Sud(6:22-6:23) - Fetești(8:18-8:22) - Constanța(9:26)
R 1002: Constanța(20:25) - Fetești(21:31-21:32) - Buzău Sud(23:26-23:27) - Bacău(1:49-2:12) - Iași(4:15-4:18) - Cristești Jijia(5:36-5:46) - Ungheni(6:10-8:10) - Chișinău(10:50)

Compunerea: WLA


ACCELERATE:


1626/1685/1686/1625(EXTRASEZONIER): Arad - Mangalia

1626/1685: Arad(18:08) - Vințu de Jos(21:01-21:18) - Sibiu(23:05-23:24) - Brașov(2:14-2:30) - București Băneasa(5:14-5:43) - Constanța(8:04-8:30) - Mangalia(9:30)

1686/1625: Mangalia(17:16) - Constanța(18:36-18:51) - București Băneasa(21:21-21:40) - Brașov(0:30-0:48) - Sibiu(3:14-3:29) - Vințu de Jos(5:22-5:37) - Arad(8:25)

Compunerea:

Arad - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2, WLA
Sibiu - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2


1628/1687/1688/1627(SEZONIER): Arad - Mangalia

Arad(18:08) - Vințu de Jos(21:01-21:18) - Sibiu(23:05-23:24) - Brașov(2:14-2:30) - București Nord(5:08-6:05) - Constanța(8:50-9:10) - Mangalia(10:10)

1686/1625: Mangalia(17:16) - Constanța(18:36-18:51) - București Nord(21:28-21:50) - Brașov(0:30-0:48) - Sibiu(3:14-3:29) - Vințu de Jos(5:22-5:37) - Arad(8:25)

Compunerea:

Arad - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2, WLA
Sibiu - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2


1842/1843/1844/1841 și 1845/1846: Satu Mare/Târgu Mureș - Mangalia

1842/1843: Satu Mare - Baia Mare - Dej Călători - Deda - Brașov - Ploiești Vest - Ploiești Sud - Buzău - Fetești - Constanța - Mangalia
1844/1841: Mangalia - Constanța - Fetești - Buzău - Ploiești Vest - Brașov - Deda - Dej Călători - Baia Mare - Satu Mare

Compunerea:

Satu Mare - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2, WLA
Târgu Mureș - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2


1862/1863/1864/1861: Iași - Mangalia

1862/1863: Iași - Tecuci - Făurei - Fetești - Constanța - Mangalia
1861/1864: Mangalia - Constanța - Fetești - Făurei - Tecuci - Iași

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2


1952/1953/1954/1951: Comănești - Mangalia(SEZONIER)

1952/1953: Comănești - Adjud - Buzău - Fetești - Constanța - Mangalia
1954/1951: Mangalia - Constanța - Fetești - Buzău - Adjud - Comănești


PERSONALE:

8011/8014: București Obor - Constanța

8011: București Obor(8:28) - Constanța(14:15)
8014: Constanța(15:37) - București Obor(20:28)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2


8013/8016: București Obor - Constanța

8013: București Obor(12:14) - Constanța(17:06)
8016: Constanța(17:50) - București Obor(22:39)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2


P 8015/8012: București Obor - Constanța

8015: București Obor(16:12) - Constanța(20:51)
8012: Constanța(11:25) - București Obor(16:34)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2

P 8051/8052 și 8361/8360: București Nord - București Obor - Tulcea Oraș/Constanța

P 8051: București Nord(21:55) - București Băneasa(22:07) - București Obor(23:20) - Medgidia(2:51-3:12) - Tulcea Oraș(6:10)
P 8052: Tulcea Oraș(23:50) - Medgidia(2:41-2:57) - București Obor(6:38)

P 8361: Medgidia(3:00) - Constanța(3:45)
P 8360: Constanța(0:05) - Medgidia(0:51)

Compunerea:

București Nord - Tulcea: WLA, DPost
București Obor - Tulcea: Clasa 1, Clasa 2
București Obor - Constanța: Clasa 2


P 8202/8201: Mangalia - Ploiești Sud:

8202: Mangalia(18:05) - Constanța(19:28-19:40) - Fetești(21:20-21:22) - Buzău(23:50-23:53) - Ploiești Sud(1:11)
8201: Ploiești Sud(2:21) - Buzău(3:29-3:31) - Fetești(5:32-5:34) - Constanța(7:15-7:34) - Mangalia(9:00)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, DPost


P 8206/8205: Mangalia - Buzău(pe distanța Constanța - Mangalia doar în extrasezon):

8206: Mangalia(5:35) - Constanța(6:51-7:35) - Fetești(9:19-9:21) - Buzău(12:04)
8205: Buzău(14:35) - Fetești(17:09-17:11) - Constanța(18:58-19:38) - Mangalia(21:00)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, DPost


P 8212.8123/8214.8211: Constanța - Galați

8212: Constanța(5:10) - Fetești(7:01-7:03) - Făurei(8:43-9:23) - Galați(11:14)
8211: Galați(16:55) - Făurei(18:52-19:20) - Fetești(20:59-21:06) - Constanța(22:51)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, DPost
Sus In jos
http://mionulescu.blogspot.com
 

Litoral 1996

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» Litoral 1996
» LITORAL 1979
» Gari de pe litoral
» Pașcani (500)
» Mersul trenurilor 2013-2014
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: CFR - FILE DE ISTORIE-