Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiți | 
 

 Litoral 2003

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
MariusM
V.I.P Member
V.I.P Member


Numarul mesajelor : 1920
Varsta : 29
Localizare : Pitesti
Reputatie : 5387
Data de inscriere : 27/08/2008

MesajSubiect: Litoral 2003   Mar 29 Mar 2011, 02:40

LITORAL 2003:

TRENURI INTERNAȚIONALE:

R 353/352 "OVIDIUS": "Budapesta - București - Constanța"

R 353: Budapest Keleti(18:10) - Lokoshaza(21:10-21:30) - Curtici(22:42-23:04) - Arad(0:50-0:52) - Timișoara Nord(1:46-2:06) - Caransebeș(3:13-3:15) - Craiova(7:39-7:49) - București Nord(10:33-11:05) - Constanța(14:06)
R 352: Constanța(18:57) - București Nord(21:35-22:03) - Craiova(0:49-0:58) - Caransebeș(5:00-5:02) - Timișoara Nord(6:12-6:32) - Arad(7:34-7:36) - Curtici(7:52-8:13) - Lokoshaza(7:25-8:00) - Budapest Keleti(11:27)

Compunerea:

Budapest Keleti - Constanța: Clasa 1, Clasa 2
Budapest Keleti - Constanța: Vagon de dormit(sezonier)
Budapest Keleti - București: vagon de dormit(extrasezonier)
Timișoara Nord - Constanța(sezonier)


TRENURI INTERCITY

IC 501/504 "MAREA NEAGRĂ": "București Nord - Constanța"(Nu circulă sâmbăta, duminica și în sărbători legale!)

IC 501: București Nord(7:00) - Constanța(9:36)
IC 504: Constanța(16:30) - București Nord(19:07)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, Vagon Restaurant


IC 503/502 "MAREA NEAGRĂ": București Nord - Constanța(Sezonier)

IC 503: București Nord(10:48) - Constanța(13:25)
IC 502: Constanța(13:52) - București Nord(16:38)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, Vagon Restaurant


TRENURI RAPIDE

R 622/623/624/621 "DECEBAL": "Deva - Târgu Jiu - Mangalia"

R 622/623: Deva(1:20) - Simeria(1:28-1:30) - Târgu Jiu(4:26-4:44) - Filiași(5:52-5:55) - Craiova(6:22-6:28) - București Băneasa(9:27-9:51) - Constanța(12:49-13:00) - Mangalia(14:28)
R 624/621: Mangalia(20:04) - Constanța(21:18-21:35) - București Băneasa(0:09-0:29) - Craiova(3:28-3:34) - Filiași(4:00-4:02) - Târgu Jiu(5:11-5:21) - Simeria(8:16-8:20) - Deva(8:28)

Compunerea:

Deva - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2
Târgu Jiu - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2


R 681/682 "PALAS": București Nord - Mangalia(În extrasezon, circulă doar la Constanța)

R 681: București Nord(14:30) - Constanța(17:23-17:40) - Mangalia(18:56)
R 682: Mangalia(5:29) - Constanța(6:43-7:00) - București Nord(9:50)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2


R 683/684 "LITORAL": "București Nord - Mangalia"(În extrasezon, circulă doar la Constanța)

R 683: București Nord(17:40) - Constanța(20:33-20:58) - Mangalia(22:17)
R 684: Mangalia(12:33) - Constanța(13:49-14:10) - București Nord(17:07)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, Vagon Restaurant


R 685/680 "HISTRIA": "București Nord - Constanța"

R 685: București Nord(19:55) - Constanța(22:46)
R 680: Constanța(5:50) - București Nord(8:43)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2 și Vagon Restaurant


R 722/723/724/721: "COZIA": "Râmnicu Vâlcea - Pitești - Constanța"(Sezonier)

R 722/723: Râmnicu Vâcea(20:05) - Piatra Olt(21:30-21:45) - Pitești(23:38-0:01) - București Nord(1:44-2:04) - Constanța(4:47)
R 724/721: Constanța(8:46) - București Nord(11:47-12:16) - Pitești(13:55-14:16) - Piatra Olt(15:57-16:22) - Râmnicu Vâlcea(17:58)

Compunerea:

Râmnicu Vâlcea - Constanța: Clasa 1 și Clasa 2
Pitești - Constanța: Clasa 1 și Clasa 2


R 852/855/854/853 "PUTNA": "Suceava Nord - Mangalia"(în extrasezon, circulă la Constanța, dar doar în zilele de miercuri, vineri și duminică)

R 852/855: Suceava Nord(6:30) - Adjud(9:31-9:34) - Buzău(11:21-11:56) - Fetești(14:01-14:06) - Constanța(15:17-15:35) - Mangalia(16:44)
R 854/853: Mangalia(21:13) - Constanța(22:28-22:45) - Fetești(23:54-23:56) - Buzău(1:58-2:22) - Adjud(3:52) - Suceava Nord(6:49)

Compunerea: Clasa 1 și Clasa 2


R 858/857/856/859 "SIRET": "Suceava Nord - Mangalia"(Sezonier)

R 856/859: Suceava Nord(19:11) - Adjud(22:12-22:15) - Buzău(23:47-0:12) - Fetești(2:13-2:15) - Constanța(3:29-3:45) - Mangalia(4:52)
R 858/857: Mangalia(8:52) - Constanța(10:18-10:47) - Fetești(11:48-11:50) - Buzău(13:49-14:14) - Adjud(15:45-15:48) - Suceava Nord(18:40)

Compunerea: Clasa 1 și Clasa 2


R 926/927/928/925 "MUREȘ": "Arad - sibiu - Mangalia"

R 926/927: Arad(17:30) - Simeria(19:52-20:08) - Vințu de Jos(20:50-20:54) - Sibiu(22:24-22:39) - Brașov(1:08-1:25) - Ploiești Vest(3:32-3:34) - Buzău(4:32-4:35) - Fetești(6:35-6:36) - Constanța(7:39-7:54) - Mangalia(8:39)
R 928/925: Mangalia(17:05) - Constanța(18:22-18:42) - Fetești(19:46-19:48) - Buzău(21:52-21:55) - Ploiești Sud(22:49-22:51) - Ploiești Vest(22:56-22:58) - Brașov(1:02-1:20) - Sibiu(3:45-3:54) - Vințu de Jos(5:24-5:26) - Simeria(6:12-6:27) - Arad(8:46)

Compunerea:

Arad - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2
Sibiu - Mangalia: Clasa 2, Clasa 2


R 932/933/934/931: "ARDEAL": "Cluj Napoca - Brașov - Mangalia"(Sezonier)

R 932/933: Cluj Napoca(16:40) - Războieni(17:49-17:51) - Brașov(21:35-21:55) - Ploiești Sud(0:05-0:07) - Buzău(1:01-1:05) - Fetești(3:08-3:09) - Constanța(4:13-4:33) - Mangalia(5:47)
R 931/934: Mangalia(9:59) - Constanța(11:19-11:34) - Fetești(12:55-12:58) - Buzău(15:09-15:12) - Ploiești Sud(16:04-16:06) - Brașov(18:17-18:42) - Războieni(22:23-22:25) - Cluj Napoca(23:35)

Compunera:

Cluj Napoca - Mangalia: Clasa 1 și Clasa 2
Brașov - Mangalia: Clasa 1 și Clasa 2


R 936/937/938/935: "BIHOR": "Oradea/Sighetu Marmației - Mangalia"(Sezonier)

R 936/937: Oradea(16:19) - Cluj Napoca(19:25-19:52) - Războieni(21:01-21:02) - Brașov(0:43-0:55) - Ploiești Sud(3:01-3:03) - Buzău(3:58-4:01) - Fetești(6:02-6:04) - Constanța(7:07-7:27) - Mangalia(8:39)
R 940/949: Sighetu Marmației(12:59) - Salva(17:28-17:32) - Cluj Napoca(19:25)
R 938/935: Mangalia(14:08) - Constanța(15:32-15:47) - Fetești(16:54-16:55) - Buzău(19:04-19:10) - Ploiești Sud(20:03-20:05) - Ploiești Vest(20:10-20:12) - Brașov(22:14-22:26) - Războieni(2:05-2:07) - Cluj Napoca(3:15-3:30) - Oradea(5:58)
R 947/948: Cluj Napoca(3:50) - Salva(5:33-5:36) - Sighetu Marmației(9:51)

Compunerea:

Oradea - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2 și Cușetă
Sighetu Marmației - Mangalia: Clasa 1 și Clasa 2


R 942/943/944/941: "SOMEȘ": "Satu Mare/Târgu Mureș - Mangalia"(Sezonier)

R 942/943: Satu Mare(12:22) - Baia Mare(13:59-14:15) - Dej Călători(16:28-16:40) - Deda(18:35-18:53) - Brașov(23:30-23:42) - Ploiești Sud(1:50-1:52) - Buzău(2:47-2:50) - Fetești(4:51-4:53) - Constanța(6:07-6:29) - Mangalia(7:43)
R 946: Târgu Mureș(17:14) - Deda(18:23)
R 944/941: Mangalia(10:53) - Constanța(12:12-12:48) - Fetești(14:04-14:06) - Buzău(16:05-16:10) - Ploiești Sud(17:03-17:05) - Brașov(19:07-19:22) - Deda(24:00-0:14) - Dej Călători(2:05-2:17) - Baia Mare(4:29-5:08) - Satu Mare(6:30)
R 945: Deda(0:30) - Târgu Mureș(1:31)

Compunerea:

Satu Mare - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2, Cușetă
Târgu Mureș - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2

Nota bene: Pe distanța Baia Mare - Satu Mare, R 941/944 circula combinat cu R 741/744 "Maramureș" București - Satu Mare.


R 981/982 "MAMAIA": "București - Constanța"(sezonier)

R 981: București Nord(5:55) - Constanța(8:32)
R 982: Constanța(15:30) - București Nord(18:06)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2


R 983/984 "Olimp": "București Nord - Mangalia"(Sezonier)

R 983: București Nord(6:20) - Constanța(8:58-9:14) - Mangalia(10:19)
R 984: Mangalia(16:24) - Constanța(17:45-18:00) - București Nord(20:45)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, Vagon Restaurant


R 985/986 "CALLATIS": "București Nord - Mangalia"(Sezonier)

R 985: București Nord(7:31) - Constanța(10:08-10:32) - Mangalia(11:53)
R 986: Mangalia(17:55) - Constanța(19:10-19:25) - București Nord(22:02)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, Vagon Restaurant


R 987/988 "VENUS": "București Nord - Mangalia"(Sezonier)

R 987: București Nord(8:55) - Constanța(11:58-12:18) - Mangalia(13:38)
R 988: Mangalia(19:10) - Constanța(20:25-20:45) - București Nord(23:22)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, Vagon Restaurant


R 992/993/994/991 "PONTUS EUXINUS": "Timișoara Nord/Reșița Sud - Mangalia"

R 992/993: Timișoara Nord(22:28) - Caransebeș(23:42-23:57) - Craiova(4:41-4:53) - București Băneasa(7:52-8:15) - Constanța(11:01-11:26) - Mangalia(12:52)
P 998: Reșița Sud(22:30) - Caransebeș(23:21)
R 994/991: Mangalia(18:36) - Constanța(19:55-20:10) - București Băneasa(22:45-22:57) - Craiova(1:55-2:07) - Caransebeș(6:38-6:45) - Timișoara Nord(7:55)
R 999: Caransebeș(6:53) - Reșița Sud(8:04)

Compunerea:

Timișoara Nord - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2
Reșița Sud - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2

Nota bene: R 998, circulă combinat cu R 698 pe distanța Reșița Sud - Caransebeș


ACCELERATE:


A 1681/1683/1682: "București Nord - Constanța"

A 1681(vara): București Nord(5:25) - Constanța(8:17)
A 1683(extrasezon): București Nord(5:55) - Constanța(8:47)
A 1682: Constanța(19:35) - București Nord(22:31)

Compunere: Clasa 1, Clasa 2


A 1862/1863: "Iași - Mangalia"(în extrasezon, circulă doar la Constanța)

A 1862/1863: Iași(23:07) - Făurei(3:42-3:57) - Fetești(5:22-5:24) - Constanța(6:37-7:05) - Mangalia(8:15)
A 1864/1861: Mangalia(13:18) - Constanța(14:39-15:00) - Fetești(16:11-16:13) - Făurei(17:39-17:59) - Iași(22:50)

Compunerea:

Iași - Mangalia: Clasa 1 și Clasa 2(sezonier)
Iași - Constanța: Clasa 1 și Clasa 2
Chișinău - Constanța: Vagon de Dormit(sezonier)


A 1866/1867/1868/1865: "Iași - Constanța"(sezonier)

A 1866/1867: Iași(5:24) - Făurei(10:01-10:16) - Fetești(11:44-11:51) - Constanța(13:12)
A 1868/1865: Constanța(21:45) - Fetești(22:56-22:58) - Făurei(0:21-0:36) - Iași(5:25)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2


A 1872/1873/1874/1871: "Galați - Constanța"

A 1872/1873: Galați(6:43) - Ianca Sat hc(7:47)- Țăndărei(8:54-8:55) - Fetești(9:24-9:25) - Constanța(10:37)
A 1874/1871: Constanța(18:15) - Fetești(19:25-19:27) - Țăndărei(19:53-19:55) - Ianca Sat hc(21:01) - Galați(22:55)

Compunere: Clasa 1, Clasa 2


PERSONALE:

P 8011/8014 "București Obor - Constanța"

P 8011: București Obor(6:05) - Constanța(10:46)
P 8014: Constanța(12:00) - București Obor(16:55)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, Vagon de Bagaje


P 8012/8015 "Constanța - București Obor"

P 8012: Constanța(6:20) - București Obor(10:48)
P 8015: București Obor(13:45) - Constanța(18:16)

Compunerea: Clasa 1 și Clasa 2


P 8017/8010 "București Obor - Constanța"

P 8017: București Obor(16:10) - Constanța(20:42)
P 8010: Constanța(1:06) - București Obor(5:30)

Clasa 1 și Clasa 2


P 8042/8041: "Constanța - București Nord"

P 8042: Constanța(16:00) - București Băneasa(21:00) - București Nord(21:14)
P 8041: București Nord(23:30) - Constanța(3:11)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, Vagon de Bagaje


P 8202/8205: "Constanța - Buzău"

P 8202: Constanța(7:10) - Fetești(8:45-8:47) - Buzău(11:34)
P 8205: Buzău(14:58) - Fetești(17:45-17:47) - Constanța(19:34)

Compunere: Clasa 1, Clasa 2


P 8206/8201: "Constanța - Buzău"

P 8206: Constanța(19:05) - Fetești(20:52-20:54) - Buzău(23:23)
P 8201: Buzău(3:22) - Fetești(5:46-5:47) - Constanța(7:34)

Compunere: Clasa 1, Clasa 2, Bagaje


P 8212/8213/8214/8211: "Constanța - Galați"

P 8212/8213: Constanța(5:30) - Fetești(7:14-7:16) - Galați(11:22)
P 8214/8211: Galați(16:55) - Fetești(21:00-21:02) - Constanța(22:28)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, Vagon de Bagaje
Sus In jos
http://mionulescu.blogspot.com
 

Litoral 2003

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» LITORAL 1979
» Gari de pe litoral
» Galerie personala Alex Avram
» Litoral 1996
» Mersul trenurilor 2013-2014
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: CFR - FILE DE ISTORIE-