Forumul pasionatilor de trenuri din România
Bine ați venit pe Forumul pasionaților de trenuri din Romania.
Sper ca ceea ce veți gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 
 

 Litoral 2003

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
MariusM
V.I.P Member
V.I.P Member


Numarul mesajelor : 1854
Varsta : 28
Localizare : Pitesti
Reputatie : 5059
Data de inscriere : 27/08/2008

MesajSubiect: Litoral 2003   Mar 29 Mar 2011, 02:40

LITORAL 2003:

TRENURI INTERNAȚIONALE:

R 353/352 "OVIDIUS": "Budapesta - București - Constanța"

R 353: Budapest Keleti(18:10) - Lokoshaza(21:10-21:30) - Curtici(22:42-23:04) - Arad(0:50-0:52) - Timișoara Nord(1:46-2:06) - Caransebeș(3:13-3:15) - Craiova(7:39-7:49) - București Nord(10:33-11:05) - Constanța(14:06)
R 352: Constanța(18:57) - București Nord(21:35-22:03) - Craiova(0:49-0:58) - Caransebeș(5:00-5:02) - Timișoara Nord(6:12-6:32) - Arad(7:34-7:36) - Curtici(7:52-8:13) - Lokoshaza(7:25-8:00) - Budapest Keleti(11:27)

Compunerea:

Budapest Keleti - Constanța: Clasa 1, Clasa 2
Budapest Keleti - Constanța: Vagon de dormit(sezonier)
Budapest Keleti - București: vagon de dormit(extrasezonier)
Timișoara Nord - Constanța(sezonier)


TRENURI INTERCITY

IC 501/504 "MAREA NEAGRĂ": "București Nord - Constanța"(Nu circulă sâmbăta, duminica și în sărbători legale!)

IC 501: București Nord(7:00) - Constanța(9:36)
IC 504: Constanța(16:30) - București Nord(19:07)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, Vagon Restaurant


IC 503/502 "MAREA NEAGRĂ": București Nord - Constanța(Sezonier)

IC 503: București Nord(10:48) - Constanța(13:25)
IC 502: Constanța(13:52) - București Nord(16:38)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, Vagon Restaurant


TRENURI RAPIDE

R 622/623/624/621 "DECEBAL": "Deva - Târgu Jiu - Mangalia"

R 622/623: Deva(1:20) - Simeria(1:28-1:30) - Târgu Jiu(4:26-4:44) - Filiași(5:52-5:55) - Craiova(6:22-6:28) - București Băneasa(9:27-9:51) - Constanța(12:49-13:00) - Mangalia(14:28)
R 624/621: Mangalia(20:04) - Constanța(21:18-21:35) - București Băneasa(0:09-0:29) - Craiova(3:28-3:34) - Filiași(4:00-4:02) - Târgu Jiu(5:11-5:21) - Simeria(8:16-8:20) - Deva(8:28)

Compunerea:

Deva - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2
Târgu Jiu - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2


R 681/682 "PALAS": București Nord - Mangalia(În extrasezon, circulă doar la Constanța)

R 681: București Nord(14:30) - Constanța(17:23-17:40) - Mangalia(18:56)
R 682: Mangalia(5:29) - Constanța(6:43-7:00) - București Nord(9:50)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2


R 683/684 "LITORAL": "București Nord - Mangalia"(În extrasezon, circulă doar la Constanța)

R 683: București Nord(17:40) - Constanța(20:33-20:58) - Mangalia(22:17)
R 684: Mangalia(12:33) - Constanța(13:49-14:10) - București Nord(17:07)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, Vagon Restaurant


R 685/680 "HISTRIA": "București Nord - Constanța"

R 685: București Nord(19:55) - Constanța(22:46)
R 680: Constanța(5:50) - București Nord(8:43)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2 și Vagon Restaurant


R 722/723/724/721: "COZIA": "Râmnicu Vâlcea - Pitești - Constanța"(Sezonier)

R 722/723: Râmnicu Vâcea(20:05) - Piatra Olt(21:30-21:45) - Pitești(23:38-0:01) - București Nord(1:44-2:04) - Constanța(4:47)
R 724/721: Constanța(8:46) - București Nord(11:47-12:16) - Pitești(13:55-14:16) - Piatra Olt(15:57-16:22) - Râmnicu Vâlcea(17:58)

Compunerea:

Râmnicu Vâlcea - Constanța: Clasa 1 și Clasa 2
Pitești - Constanța: Clasa 1 și Clasa 2


R 852/855/854/853 "PUTNA": "Suceava Nord - Mangalia"(în extrasezon, circulă la Constanța, dar doar în zilele de miercuri, vineri și duminică)

R 852/855: Suceava Nord(6:30) - Adjud(9:31-9:34) - Buzău(11:21-11:56) - Fetești(14:01-14:06) - Constanța(15:17-15:35) - Mangalia(16:44)
R 854/853: Mangalia(21:13) - Constanța(22:28-22:45) - Fetești(23:54-23:56) - Buzău(1:58-2:22) - Adjud(3:52) - Suceava Nord(6:49)

Compunerea: Clasa 1 și Clasa 2


R 858/857/856/859 "SIRET": "Suceava Nord - Mangalia"(Sezonier)

R 856/859: Suceava Nord(19:11) - Adjud(22:12-22:15) - Buzău(23:47-0:12) - Fetești(2:13-2:15) - Constanța(3:29-3:45) - Mangalia(4:52)
R 858/857: Mangalia(8:52) - Constanța(10:18-10:47) - Fetești(11:48-11:50) - Buzău(13:49-14:14) - Adjud(15:45-15:48) - Suceava Nord(18:40)

Compunerea: Clasa 1 și Clasa 2


R 926/927/928/925 "MUREȘ": "Arad - sibiu - Mangalia"

R 926/927: Arad(17:30) - Simeria(19:52-20:08) - Vințu de Jos(20:50-20:54) - Sibiu(22:24-22:39) - Brașov(1:08-1:25) - Ploiești Vest(3:32-3:34) - Buzău(4:32-4:35) - Fetești(6:35-6:36) - Constanța(7:39-7:54) - Mangalia(8:39)
R 928/925: Mangalia(17:05) - Constanța(18:22-18:42) - Fetești(19:46-19:48) - Buzău(21:52-21:55) - Ploiești Sud(22:49-22:51) - Ploiești Vest(22:56-22:58) - Brașov(1:02-1:20) - Sibiu(3:45-3:54) - Vințu de Jos(5:24-5:26) - Simeria(6:12-6:27) - Arad(8:46)

Compunerea:

Arad - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2
Sibiu - Mangalia: Clasa 2, Clasa 2


R 932/933/934/931: "ARDEAL": "Cluj Napoca - Brașov - Mangalia"(Sezonier)

R 932/933: Cluj Napoca(16:40) - Războieni(17:49-17:51) - Brașov(21:35-21:55) - Ploiești Sud(0:05-0:07) - Buzău(1:01-1:05) - Fetești(3:08-3:09) - Constanța(4:13-4:33) - Mangalia(5:47)
R 931/934: Mangalia(9:59) - Constanța(11:19-11:34) - Fetești(12:55-12:58) - Buzău(15:09-15:12) - Ploiești Sud(16:04-16:06) - Brașov(18:17-18:42) - Războieni(22:23-22:25) - Cluj Napoca(23:35)

Compunera:

Cluj Napoca - Mangalia: Clasa 1 și Clasa 2
Brașov - Mangalia: Clasa 1 și Clasa 2


R 936/937/938/935: "BIHOR": "Oradea/Sighetu Marmației - Mangalia"(Sezonier)

R 936/937: Oradea(16:19) - Cluj Napoca(19:25-19:52) - Războieni(21:01-21:02) - Brașov(0:43-0:55) - Ploiești Sud(3:01-3:03) - Buzău(3:58-4:01) - Fetești(6:02-6:04) - Constanța(7:07-7:27) - Mangalia(8:39)
R 940/949: Sighetu Marmației(12:59) - Salva(17:28-17:32) - Cluj Napoca(19:25)
R 938/935: Mangalia(14:08) - Constanța(15:32-15:47) - Fetești(16:54-16:55) - Buzău(19:04-19:10) - Ploiești Sud(20:03-20:05) - Ploiești Vest(20:10-20:12) - Brașov(22:14-22:26) - Războieni(2:05-2:07) - Cluj Napoca(3:15-3:30) - Oradea(5:58)
R 947/948: Cluj Napoca(3:50) - Salva(5:33-5:36) - Sighetu Marmației(9:51)

Compunerea:

Oradea - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2 și Cușetă
Sighetu Marmației - Mangalia: Clasa 1 și Clasa 2


R 942/943/944/941: "SOMEȘ": "Satu Mare/Târgu Mureș - Mangalia"(Sezonier)

R 942/943: Satu Mare(12:22) - Baia Mare(13:59-14:15) - Dej Călători(16:28-16:40) - Deda(18:35-18:53) - Brașov(23:30-23:42) - Ploiești Sud(1:50-1:52) - Buzău(2:47-2:50) - Fetești(4:51-4:53) - Constanța(6:07-6:29) - Mangalia(7:43)
R 946: Târgu Mureș(17:14) - Deda(18:23)
R 944/941: Mangalia(10:53) - Constanța(12:12-12:48) - Fetești(14:04-14:06) - Buzău(16:05-16:10) - Ploiești Sud(17:03-17:05) - Brașov(19:07-19:22) - Deda(24:00-0:14) - Dej Călători(2:05-2:17) - Baia Mare(4:29-5:08) - Satu Mare(6:30)
R 945: Deda(0:30) - Târgu Mureș(1:31)

Compunerea:

Satu Mare - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2, Cușetă
Târgu Mureș - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2

Nota bene: Pe distanța Baia Mare - Satu Mare, R 941/944 circula combinat cu R 741/744 "Maramureș" București - Satu Mare.


R 981/982 "MAMAIA": "București - Constanța"(sezonier)

R 981: București Nord(5:55) - Constanța(8:32)
R 982: Constanța(15:30) - București Nord(18:06)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2


R 983/984 "Olimp": "București Nord - Mangalia"(Sezonier)

R 983: București Nord(6:20) - Constanța(8:58-9:14) - Mangalia(10:19)
R 984: Mangalia(16:24) - Constanța(17:45-18:00) - București Nord(20:45)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, Vagon Restaurant


R 985/986 "CALLATIS": "București Nord - Mangalia"(Sezonier)

R 985: București Nord(7:31) - Constanța(10:08-10:32) - Mangalia(11:53)
R 986: Mangalia(17:55) - Constanța(19:10-19:25) - București Nord(22:02)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, Vagon Restaurant


R 987/988 "VENUS": "București Nord - Mangalia"(Sezonier)

R 987: București Nord(8:55) - Constanța(11:58-12:18) - Mangalia(13:38)
R 988: Mangalia(19:10) - Constanța(20:25-20:45) - București Nord(23:22)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, Vagon Restaurant


R 992/993/994/991 "PONTUS EUXINUS": "Timișoara Nord/Reșița Sud - Mangalia"

R 992/993: Timișoara Nord(22:28) - Caransebeș(23:42-23:57) - Craiova(4:41-4:53) - București Băneasa(7:52-8:15) - Constanța(11:01-11:26) - Mangalia(12:52)
P 998: Reșița Sud(22:30) - Caransebeș(23:21)
R 994/991: Mangalia(18:36) - Constanța(19:55-20:10) - București Băneasa(22:45-22:57) - Craiova(1:55-2:07) - Caransebeș(6:38-6:45) - Timișoara Nord(7:55)
R 999: Caransebeș(6:53) - Reșița Sud(8:04)

Compunerea:

Timișoara Nord - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2
Reșița Sud - Mangalia: Clasa 1, Clasa 2

Nota bene: R 998, circulă combinat cu R 698 pe distanța Reșița Sud - Caransebeș


ACCELERATE:


A 1681/1683/1682: "București Nord - Constanța"

A 1681(vara): București Nord(5:25) - Constanța(8:17)
A 1683(extrasezon): București Nord(5:55) - Constanța(8:47)
A 1682: Constanța(19:35) - București Nord(22:31)

Compunere: Clasa 1, Clasa 2


A 1862/1863: "Iași - Mangalia"(în extrasezon, circulă doar la Constanța)

A 1862/1863: Iași(23:07) - Făurei(3:42-3:57) - Fetești(5:22-5:24) - Constanța(6:37-7:05) - Mangalia(8:15)
A 1864/1861: Mangalia(13:18) - Constanța(14:39-15:00) - Fetești(16:11-16:13) - Făurei(17:39-17:59) - Iași(22:50)

Compunerea:

Iași - Mangalia: Clasa 1 și Clasa 2(sezonier)
Iași - Constanța: Clasa 1 și Clasa 2
Chișinău - Constanța: Vagon de Dormit(sezonier)


A 1866/1867/1868/1865: "Iași - Constanța"(sezonier)

A 1866/1867: Iași(5:24) - Făurei(10:01-10:16) - Fetești(11:44-11:51) - Constanța(13:12)
A 1868/1865: Constanța(21:45) - Fetești(22:56-22:58) - Făurei(0:21-0:36) - Iași(5:25)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2


A 1872/1873/1874/1871: "Galați - Constanța"

A 1872/1873: Galați(6:43) - Ianca Sat hc(7:47)- Țăndărei(8:54-8:55) - Fetești(9:24-9:25) - Constanța(10:37)
A 1874/1871: Constanța(18:15) - Fetești(19:25-19:27) - Țăndărei(19:53-19:55) - Ianca Sat hc(21:01) - Galați(22:55)

Compunere: Clasa 1, Clasa 2


PERSONALE:

P 8011/8014 "București Obor - Constanța"

P 8011: București Obor(6:05) - Constanța(10:46)
P 8014: Constanța(12:00) - București Obor(16:55)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, Vagon de Bagaje


P 8012/8015 "Constanța - București Obor"

P 8012: Constanța(6:20) - București Obor(10:48)
P 8015: București Obor(13:45) - Constanța(18:16)

Compunerea: Clasa 1 și Clasa 2


P 8017/8010 "București Obor - Constanța"

P 8017: București Obor(16:10) - Constanța(20:42)
P 8010: Constanța(1:06) - București Obor(5:30)

Clasa 1 și Clasa 2


P 8042/8041: "Constanța - București Nord"

P 8042: Constanța(16:00) - București Băneasa(21:00) - București Nord(21:14)
P 8041: București Nord(23:30) - Constanța(3:11)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, Vagon de Bagaje


P 8202/8205: "Constanța - Buzău"

P 8202: Constanța(7:10) - Fetești(8:45-8:47) - Buzău(11:34)
P 8205: Buzău(14:58) - Fetești(17:45-17:47) - Constanța(19:34)

Compunere: Clasa 1, Clasa 2


P 8206/8201: "Constanța - Buzău"

P 8206: Constanța(19:05) - Fetești(20:52-20:54) - Buzău(23:23)
P 8201: Buzău(3:22) - Fetești(5:46-5:47) - Constanța(7:34)

Compunere: Clasa 1, Clasa 2, Bagaje


P 8212/8213/8214/8211: "Constanța - Galați"

P 8212/8213: Constanța(5:30) - Fetești(7:14-7:16) - Galați(11:22)
P 8214/8211: Galați(16:55) - Fetești(21:00-21:02) - Constanța(22:28)

Compunerea: Clasa 1, Clasa 2, Vagon de Bagaje
Sus In jos
http://mionulescu.blogspot.com
 

Litoral 2003

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» LITORAL 1979
» Gari de pe litoral
» Galerie personala Alex Avram
» Litoral 1996
» Mersul trenurilor 2013-2014
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: CFR - FILE DE ISTORIE-