Forumul pasionatilor de trenuri din Romānia
Bine aži venit pe Forumul pasionažilor de trenuri din Romania.
Sper ca ceea ce veži gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din Romānia

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 
 

 Numerotarea liniilor cf din Romania

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
ldh80
V.I.P Member
V.I.P Member


Numarul mesajelor : 2357
Varsta : 34
Localizare : Husi
Reputatie : 4708
Data de inscriere : 03/11/2010

MesajSubiect: Numerotarea liniilor cf din Romania   Dum Noi 14, 2010 4:23 pm

Conform "Mers tren" 1988-1989. Precizarile cu privire la liniile electrificate sunt cele "la zi".

M 200
Brasov- Bartolomeu- Fagaras- Ucea- Podu Olt- Sibiu Grupa Selimbar- Sibiu- Vintu de Jos- Sibot- Simeria- Deva- Mintia- Ilia- Radna- Glogovat- Arad- Curtici/Lokoshaza MAV
Vintu de Jos- Curtici= linie electrificata

-200A: Teius- Coslariu- Ramificatie Coslariu- Barabant- Alba Iulia
Vintu De Jos
Linie electrificata.
-201: Podu Olt- Lotru- Bujoreni Valcea- Ramnicu Valcea- Babeni
Piatra Olt
-202: Simeria- Subcetate- Petrosani- Livezeni- Targu Jiu- Targu
Carbunesti- Filiasi
Linie electrificata
-203: Bartolomeu- Rasnov- Zarnesti
-204: Sibiu- Sibiu Grupa Selimbar- Mohu- Cornatel- Agnita/Vurpar
linie ingusta
-205: Babeni-Alunu
-206: Sibot- Cugir
Linie electrificata
-207: Simeria- Hunedoara
Linie electrificata
-208: Sibiu- Cposa Mica
-209: Mintia- Paulis Lunca Grupa T- Brad
-210: Barabant- Zlatna HM
-211: Caransebes- Boutari- Sarmisegetusa- Hateg- Subcetate
-212: Lugoj- Ilia
-213: Timisoara Nord- Radna
Timisoara Nord- Timisoara Est= linie electrificata
-214: Livezeni- Lupeni
Linie electrificata
-215: Arad- Nadlac
-216: Arad- Aradu Nou- Periam- Samnicolau Mare- Valcani
Arad- Aradu Nou= linie electrificata
-217: Timisoara Nord- Ronat Triaj Grupa D- Sanandrei- Periam-
Lovrin- Nerau
Timisoara Nord- Sanandrei= linie electrificata
-218: Timisoara Nord- Ronat Triaj Grupa D- Lovrin- Samnicolau
Mare- Cenad
Timisoara Nord- Ronat Triaj Grupa D= linie electrificata
-219: Targu Carbunesti- Albeni- Seciurile
Si celebra Valcele- Ramnicu Valcea Est- Bujoreni Valcea
apare in MT-1991 ca linia 219.
-220: Arad Podgoria- Ghioroc Piata- Radna/Pancota
In MT 1982-1983 apare linie ingusta electrificata.
-221: Filiasi- Turceni (-Dragotesti)- Rovinari- Amaradia- Targu Jiu
Linie electrificata

M300
Bucuresti Nord- Chitila- Ploiesti Vest- Campina- Brasov- Sighisoara- Medias- Copsa Mica- Blaj- Coslariu Gara Podu Mures- Teius- Razboieni- Campia Turzii- Apahida- Cluj Napoca- Baciu Triaj- Huedin- Oradea Est- Oradea- Episcopia Bihorului/Biharkerestesz MAV
Bucuresti Nord- Baciu Triaj= linie electrificata

-302: Ploiesti Sud- Ploiesti Vest- I.L.Caragiale- Targoviste Nord-
Teis HM- Targoviste
Ploiesti Sud- Ploiesti Vest= linie electrificata
-303: I.L.Caragiale- Moreni/Filipestii de Padure
-304: Ploiesti Sud- Ploiesti Est Post 1- Ploiesti Nord- Scaeni-
Valenii de Munte- Maneciu
Ploiesti Sud- Ploiesti Est Post 1= linie electrificata
-305:
-306: Ploiesti Sud- Ploiesti Vest- Buda- Plopeni- Slanic Prahova
Ploiesti sud- Buda= linie electrificata
-307: Blaj- Tarnaveni- Sovata- Praid
-308: Vanatori- Cristur- Odorhei
-309: Turda- Campeni- Abrud
linie ingusta
-310: Timisoara Nord- Ronat Triaj Grupa D- Sanandrei- Aradu
Nou- Arad- Santana- Nadab- Chisineu Cris- Ciumeghiu-
-Salonta (Koteygyany MAV)- oRADEA vEST- Oradea
Timisoara Nord- Arad= linie electrificata
-311: Huedin- Calatele
-312: Oradea Vest- Cheresig
-313: Nadab-Graniceri
-314: Oradea- Oradea Est- Rontau h.- Baile 1 Mai- Rogoz- Holod
- Beius- Stei- Vascau
-315: Rogoz- Dobresti
-316: Ciumeghiu- Holod
-317: Arad- Santana- Siria- Pancota- Ineu- Sebis- Brad
-318: Ineu- Cermei

M400
Brasov- Harman- Sfantu Gheorghe- Baile Tusnad- Miercurea Ciuc- Ciceu
-Gheorgheni- Toplita- Deda- Saratel- Magherus Sieu- Beclean pe Somes- Dej- Ram. Dej CCH- Ileanda- Jibou- Ulmeni Salaj- Baia Mare- Seini- Botiz- Ram. Botiz- Satu Mare
Brasov- Dej= linie electrificata

-401: Ilva Mica- Nasaud- Salva- Beclean pe Somes- Dej- Dej
Calatori- Gherla- Apahida- Cluj Napoca
Linie electrificata
-402: Oradea- Episcopia Bihorului- Cadea hc.- Sacuieni Bihor-
Valea lui Mihai (-Nyrabrany MAV)- Carei (-Berveni/Agerdomajor MAV)- Ghilvaci-
Satu Mare Sud- Satu Mare- RAM.Botiz- Halmeu/Diakovo
UZ
-403: Harman- Intorsura Buzaului
-404: Sfantu Gheorghe- Covasna- Targu Secuiescu- Bretcu
-405: Razboieni- Ludus- Iernut HM- Targu Mures Sud- Targu
Mures- Reghin- Deda
-406: Ludus- Mihesu de Campie- Lechinta- Magherus Sieu-
Saratel- Bistrita Nord- Prundu Bargaului h.- Bistrita
Bargaului HM
Magherus Sieu- Bistrita Nord= linie electrificata
-407: Targu Mures- Targu Mures Sud- Baile Sovata
Linie ingusta
-408: Mihesu de Campie/Lechinta- Band- Targu Mures Sud
linie ingusta
-409: Salva- Viseul de Jos- Valea Viseului (-Berlibas UZ)-
Camara Sighet- Sighetul Marmatiei
Valea Viseului- Sighetul Marmatiei= linie incalecata
-410: Viseul de Jos- Viseul de Sus- Borsa
-411: Sighetul Marmatiei- Campulung la Tisa/Teresva UZ
linie incalecata
-412: Jibou- Zalau Nord- Sarmasag- Tasnad- Carei
-413: sARMASAG- Simleul Silvaniei- Suplacu de Barcau-
-Abrami- Marghita- Sacuieni Bihor h.- Sacuieni Bihor
-414: Ulmeni Salaj- Cehu Silvaniei
-415: Ghilvaci- Ardud
linie ingusta
-416:
-417: Bixad- Botiz
-418: Ilva Mica- Sangeorz Bai- Rodna Veche

M500
Bucuresti Nord- Chitila- Brazi- Ramif. Ploiesti Triaj- Ploiesti Sud- Ploiesti Est- Mizil- Buzau- Ramnicu Sarat- Focsani- Marasesti RAM.Putna- Marasesti- Adjud- Sascut- Bacau- RAM.Trifesti- Roman- Pascani Triaj- Pascani- Dolhasca- Veresti- Suceava- Suceava Nord- Darmanesti- Dornesti- Vicsani/Punct control KPP/Vadu Siretului UZ
Bucuresti Nord- Darmanesti= linie electrificata
Dornesti- Vadu Siretului=linie incalecata

-501: Adjud- Adjud Grupa Nord- Onesti- Targu Ocna- Saline h.
-Valea Uzului- Comanesti- Ghimes- Livezi Ciuc- Ciceu
Linie electrificata
-502: Suceava- Suceava Vest- Paltinoasa- Gura Humorului-
-Vama- Prisaca Dornei- Campulung Est- Campulung
Moldovenesc- Sadova- Pojorata- Iacobeni- Vatra Dornei
Vatra Dornei Bai hc.- Floreni- Ramif. Floreni- Ilva Mica
linie electrificata
-503: Focsani- Odobesti
-504: Buzau- Nehoiu- Nehoiasu
-505:
-506:
-507: Marasesti-Panciu
-508: Comanesti- Moinesti
-509: Bacau- Buhusi- Roznov- Piatra Neamt- Bicaz
-510: Dolhasca- Falticeni
-511: Veresti-Leorda-Botosani
-512: Leorda-Dorohoi
-513: Darmanesti- Cacica-Paltinoasa
linie electrificata
-514: Vama-Moldovita
-515: Dornesti- Gura Putnei- Putna/Nisipitu HM
-516: Floreni- Dornisoara
-517: Pascani- Targu Neamt
linie electrificata
-518: Dornesti-Siret

M600
Faurei- Nisipurile h.- Balta Alba- Tecuci- Tecuci Nord hc.- Barlad- Zorleni- Crasna- Munteni- Vaslui- Buhaiesti- Rebricea HM- Grajduri- Barnova- Ciurea- Nicolina- Iasi si Nicolina-Socola- Ungheni Prut HM/Punct control KPP/Ungheni CFM
Tecuci- Tecuci Nord hc. si Iasi-Nicolina-Socola= linii electrificate
Socola-Ungheni=linie incalecata

-601:
-602:
-603: Zorleni- Murgeni- Falciu (-Prut CFM)- Falciu Nord HM
-604: Crasna- Husi
-605: Roman- Buhaiesti
-606: Pascani- Targu Frumos- Podu Iloaei- Letcani- Iasi
linie electrificata
-607: Podu Iloaei- Harlau
-608: Letcani- Dangeni (-Saveni)- Dorohoi

M700
Bucuresti Nord- Mogosoaia- Balotesti- Caciulati- Armasesti- Urziceni- Pogoanele- Faurei- Ianca- Braila- Barbosi- Ramif.CSG- Ramif. Tunel- Galati- Galati Marfuri- Galati Larga/Giurgiulesti CFM
Bucuresti Nord- Mogosoaia si Faurei- Galati=linie electrificata

-701: Ploiesti Sud- Corlatesti- Armasesti- Urziceni- Cazanes
ti- Andraseni HM- Slobozia Veche- Tandarei
Ploiesti Sud- Corlatesti=linie electrificata
-702: Buzau- Faurei- Tandarei- Fetesti
linie electrificata
-703: Barlad- Beresti- Targu Bujor- Galati
-704: Marasesti- Tecuci- Barbosi- Galati
Marasesti-Tecuci si Barbosi-Galati=linii electrificate
-705: un timp a fost Faurei-Tecuci
-706: Caciulati- Snagov Plaja HM.

M800
Bucuresti Nord- Ram.Pod Grivita- Bucuresti Baneasa- Pantelimon- Branesti-Fundulea-Lehliu- Ciulnita- Fetesti- Cernavoda Pod- Saligny Grupa Est- Medgidia- Dorobantu- Basarabi- Palas- Constanta Ram.1- Constanta- Agigea Ecluza HM- Eforie Nord- Eforie SUD- Mangalia.
Bucuresti Nord- Agigea Ecluza HM= LINIE ELECTRIFICATA

-801: Bucuresti Obor- Pantelimon- Ram.Constantin David
-Titan- Titan Sud HM- Titan- Budesti- Oltenita
Bucuresti Obor- Titan=linie electrificata
-802: Slobozia Veche- Ciulnita- Calarasi SUD
Ciulnita- Calarasi SUD=linie electrificata
-803: Medgidia- Negru Voda/Kardam BDZ
-804: Medgidia- Babadag- Tulcea Marfuri- Tulcea Oras
-805: Saligni Grupa Est- Cernavoda Oras
-806: Constanta RAM.1- Constanta Marfuri- Siutghiol-
Lumina- Navodari- Capu Midia/Sitorman si Dorobantu- Lumina
Constanta Ram.1- Constanta Marfuri=linie electrificata

M900 (fosta 100)
Bucuresti Nord- Chiajna- Videle- Olteni- Rosiori Nord- Draganesti Olt- Caracal- Craiova- Filiasi- Strehaia- Balota- Drobeta Turnu Severin- Orsova- Baile Herculane- Caransebes- Cavaran- Gavojdia- Lugoj- Timisoara Nord- Carpinis- Jimbolia/Kikinda JZ
Bucuresti Nord- Timisoara Nord=linie electrificata

-901: Bucuresti Nord- Chitila- Titu- Gaesti- Leordeni Arges
Golesti- Ram.Pod Arges- Pitesti- Bradu de Sus-
Costesti- Sinesti HM- Slatina- Piatra Olt- Bals-
Craiova
Bucuresti Nord- Chitila=linie electrificata
-902: Bucuresti Nord- Chiajna- Bucuresti Vest- Varteju-
-Jilava (Bucuresti Progresu)-Gradistea- Giurgiu Nord
(Giurgiu)/Ruse BDZ
Bucuresti Nord- Chiajna=linie electrificata
-903: Videle- Giurgiu Nord- Giurgiu
-904: Titu- Targoviste- Teis HM- Aninoasa- Pucioasa- Fieni
Pietrosita
-905: Golesti- Campulung- Argesel
-906: Pitesti- Valcele h.- Curtea de Arges
-907: Costesti- Rosiori nord- Rosiori Est- Turnu Magurele
Turnu Magurele Port
-908:
-909: Rosiori Nord- Rosiori Est- Alexandria-Zimnicea
-910: Piatra Olt-caracal-Corabia
-911:
-912: Craiova- Segarcea- Bailesti- Golenti- Calafat
-913: Golenti- Poiana Mare
-914: Strehaia- Motru HM
Linie electrificata
-915: Caransebes- Resita Nord- Resita Sud
Linie electrificata
-916: Lugoj- Buzias- Gataia- Jamu Mare
-917: Caransebes- Boutari HM
-918: Timisoara Nord- Ramificatie Modos- Timisoara Sud
-Buzias
-919: Timisoara Nord- Ramificatie Modos- Timisoara Sud
-Jebel- Voiteg- Deta- Stamora Moravita/Vrsac JZ
-920: Jebel-Liebling
-921: Jebel-Giera
-922: Voiteg- Gataia- Berzovia- Moniom- Resita Nord-
Resita Sud
Resita Nord- Resita Sud=linie electrificata
-923: Berzovia- Oravita
-924: Oravita-Iam
-925: Oravita- Anina
-926: Timisoara Nord- Timisoara Vest- Cruceni
-927: Carpinis-Ionel
-928: Jimbolia-Lovrin

L1000 (fosta 900)
Bucuresti Nord- Chitila- Ramif. Buciumeni- Buftea- Peris- Brazi- Ramif. Ploiesti Triaj- Ploiesti Sud/Ploiesti Vest
linie electrificata.
Sus In jos
 

Numerotarea liniilor cf din Romania

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» Numerotarea liniilor cf din Romania
» Numerotarea elementelor infrastructurii CFR
» IONEL (Romania) -- MEDA, PARDANY (Serbia)
» Nemtii de la DB Schenker Rail Romania cauta mecanici de locomotiva
» Vitezele de circulatie pe liniile din Romania
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din Romānia :: INFRASTRUCTURA FEROVIARA :: INFRASTRUCTURA-