Forumul pasionatilor de trenuri din România
Bine ați venit pe Forumul pasionaților de trenuri din Romania.
Sper ca ceea ce veți gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 

Vagoane seria 86-76 (Bistro Business)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
grosheu

Numarul mesajelor : 1
Reputatie : 2236
Data de inscriere : 22/10/2010

MesajSubiect: Vagoane seria 86-76 (Bistro Business)   Vin 22 Oct 2010, 11:50

ce vagoane sunt astea? nu am mai vazut pana acum si nu leam gasit in acest thread..
Sus In jos
Andrei

Numarul mesajelor : 263
Varsta : 21
Localizare : Jud. Satu Mare, Com. Tiream
Reputatie : 2960
Data de inscriere : 27/07/2009

MesajSubiect: Re: Vagoane seria 86-76 (Bistro Business)   Vin 22 Oct 2010, 14:57

Este un vagon Business cu post de conducere.
Sus In jos
didinul

Numarul mesajelor : 769
Reputatie : 3455
Data de inscriere : 31/08/2009

MesajSubiect: Re: Vagoane seria 86-76 (Bistro Business)   Vin 22 Oct 2010, 15:19

Andrei a scris:

Da, era interesant dacă-i lăsau postul de conducere și aveam astfel o garnitură push-pull. După părerea mea clasa business e un eșec comercial și ar trebui desființată, iar din vagoanele business alcătuită o granitură de IC ca lumea.
Sus In jos
Hurricane
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 509
Localizare : Iasi
Reputatie : 3349
Data de inscriere : 27/04/2009

MesajSubiect: Re: Vagoane seria 86-76 (Bistro Business)   Vin 22 Oct 2010, 19:00

E seria 86-76, postul de conducere a fost scos si inlocuit cu "fotolii", acuma sta prin Grivita.
Sus In jos
VeV

Numarul mesajelor : 150
Varsta : 18
Localizare : Bacau
Reputatie : 2549
Data de inscriere : 05/06/2010

MesajSubiect: Re: Vagoane seria 86-76 (Bistro Business)   Vin 22 Oct 2010, 19:25

sunt ex-DB
Sus In jos
vrabieionut
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 1173
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 4151
Data de inscriere : 06/10/2009

MesajSubiect: Re: Vagoane seria 86-76 (Bistro Business)   Vin 22 Oct 2010, 22:56

Nu e complet automotorul,lipseste celalalt capat,il vad mai mereu prin grivita stand degeaba
Sus In jos
http://500px.com/ionutvrabie
mureseanu_976
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 2219
Localizare : I eh, no, nooo, no es possible
Reputatie : 5188
Data de inscriere : 07/02/2009

MesajSubiect: Re: Vagoane seria 86-76 (Bistro Business)   Vin 22 Oct 2010, 23:54

Daca ala e automotor, atunci io-s Papa Gregorian ! N-are pantograf si nici motor diesel, mai gandeste-te :roll:

E doar un vagon-pilot pentru trenuri push-pull, oricum incompatibil cu sistemul romanesc . Si n-o lua in nume de rau, astfel de confuzii catastrofale nu au ce cauta Laughing

Sus In jos
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR GENERAL
ADMINISTRATOR GENERAL

Numarul mesajelor : 7916
Varsta : 44
Localizare : BUCURESTI, sector 2 in apropiere de Gara Obor
Reputatie : 12520
Data de inscriere : 06/03/2009

MesajSubiect: Re: Vagoane seria 86-76 (Bistro Business)   Sam 23 Oct 2010, 00:44

didinul a scris:
Andrei a scris:

Da, era interesant dacă-i lăsau postul de conducere și aveam astfel o garnitură push-pull. După părerea mea clasa business e un eșec comercial și ar trebui desființată, iar din vagoanele business alcătuită o granitură de IC ca lumea.

Dupa mine, cred ca si rangul de IC ar trebui desfiintat, la fel ca si clasa bussines. Vagoanele de IC sunt aproape identice cu cele de rapid, viteza este aceeasi, infrastructura este varza, calatorii sunt absenti, ei pot circula la fel de confortabil si cu un accelerat sau in cel mai rau caz rapid, pentru ca pretul este mai mic, si cu criza asta cred ca toti cautam mijlocul cel mai ieftin pentru a ne deplasa, acum avem vagoane modernizate chiar si pe personal si ma refer la Desiro, la vagoanele 26-16 sau 36-16, ma intreb, pentru ce atata modernizare, atatia bani cheltuiti pentru ca aceste vagoane dupa numai 2 ani sa ajunga prada vandalilor, tiganilor, blatistilor care in loc sa contribuie la bunul mers al trenurilor si la pastrarea lor in bune conditii, acestia mai rau pagubesc cefereul prin degradarea acestor vagoane si mai ales prin neplata calatoriei!

Va invitam sa vizitati un forum turistic: http://calatorii.myfreeforum.ro
Sus In jos
MariusM
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 1854
Varsta : 28
Localizare : Pitesti
Reputatie : 5057
Data de inscriere : 27/08/2008

MesajSubiect: Re: Vagoane seria 86-76 (Bistro Business)   Sam 23 Oct 2010, 04:21

COSTACHE MIHAIL a scris:
didinul a scris:
Andrei a scris:

Dupa mine, cred ca si rangul de IC ar trebui desfiintat, la fel ca si clasa bussines. Vagoanele de IC sunt aproape identice cu cele de rapid, viteza este aceeasi, infrastructura este varza, calatorii sunt absenti, ei pot circula la fel de confortabil si cu un accelerat sau in cel mai rau caz rapid, pentru ca pretul este mai mic, si cu criza asta cred ca toti cautam mijlocul cel mai ieftin pentru a ne deplasa, acum avem vagoane modernizate chiar si pe personal si ma refer la Desiro, la vagoanele 26-16 sau 36-16, ma intreb, pentru ce atata modernizare, atatia bani cheltuiti pentru ca aceste vagoane dupa numai 2 ani sa ajunga prada vandalilor, tiganilor, blatistilor care in loc sa contribuie la bunul mers al trenurilor si la pastrarea lor in bune conditii, acestia mai rau pagubesc cefereul prin degradarea acestor vagoane si mai ales prin neplata calatoriei!

Păi, după părerea mea, trenurile IC nu au ce căuta în România, de fapt nici rapidele nu prea se merită în condițiile în care nu se poate circula la vitezele normale ale unui IC/R.
Sus In jos
http://mionulescu.blogspot.com
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Vagoane seria 86-76 (Bistro Business)   Astazi la 19:55

Sus In jos

Vagoane seria 86-76 (Bistro Business)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Vagoane seria 86-76 (Bistro Business)
» Vagoane seria 85-76 (clasa business)
» Vagoane seria 89-76 BAR-BISTRO