Forumul pasionatilor de trenuri din România
Bine ați venit pe Forumul pasionaților de trenuri din Romania.
Sper ca ceea ce veți gasi sa va fie de folos!

Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiti | 

914 : Strehaia - Motru Hm.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul
AutorMesaj
riciu

Numarul mesajelor : 510
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 2889
Data de inscriere : 27/06/2010

MesajSubiect: Re: 914 : Strehaia - Motru Hm.   Dum 05 Ian 2014, 14:08

Stie cineva noutati daca se va da drumul circulatiei de calatori din 15.01.2014 pe aceasta ruta? Sau e ca la Transferoviar unde una scrie in mersul tiparit si alta e pe teren?
Sus In jos
Lumunita Stana

Numarul mesajelor : 150
Varsta : 46
Localizare : Santandrei
Reputatie : 1259
Data de inscriere : 28/11/2013

MesajSubiect: Re: 914 : Strehaia - Motru Hm.   Dum 05 Ian 2014, 17:20

Eu cred ca nu va circula deloc finnca pe merstrenuri.ro acele 2 trenuri ce trebuiau sa mearga la Bucuresti vor fi operate de REGIOTRANS ,iar in privinta TFC nu sunt decat niste nesimtiti mint ca intra pe Targoviste,din februarie vor anula cele 2 trenuri depe Felix si cele 6 trenuri de pe Oradea-Cluj.
Sus In jos
IonutCFR2009
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 3908
Reputatie : 6808
Data de inscriere : 09/07/2009

MesajSubiect: Re: 914 : Strehaia - Motru Hm.   Dum 05 Ian 2014, 17:23

Lumunita Stana a scris:
Eu cred ca nu va circula deloc finnca pe merstrenuri.ro acele 2 trenuri ce trebuiau sa mearga la Bucuresti vor fi operate de REGIOTRANS ,iar in privinta TFC nu sunt decat niste nesimtiti mint ca intra pe Targoviste,din februarie vor anula cele 2 trenuri depe Felix si cele 6 trenuri de pe Oradea-Cluj.

Nu crezi ca faci acuzatii gratuite ? Pâna acum s-a dovedit a fi cel mai serios operator particular... Sa asteptam intâi 15 ianuarie si daca nu intra cu trenurile sa dam cu piatra, pana atunci nu cred ca are rost sa ne hazardam...

Ultima editare efectuata de catre IonutCFR2009 in Dum 05 Ian 2014, 17:26, editata de 1 ori
Sus In jos
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 6147
Reputatie : 8043
Data de inscriere : 06/04/2012

MesajSubiect: Re: 914 : Strehaia - Motru Hm.   Dum 05 Ian 2014, 17:26

... sau macar niste surse oficiale.  Wink
Sus In jos
Lumunita Stana

MesajSubiect: Re: 914 : Strehaia - Motru Hm.   Dum 05 Ian 2014, 17:33

IonutCFR2009 a scris:

Nu crezi ca faci acuzatii gratuite ? Pâna acum s-a dovedit a fi cel mai serios operator particular... Sa asteptam intâi 15 ianuarie si daca nu intra cu trenurile sa dam cu piatra, pana atunci nu cred ca are rost sa ne hazardam...
Sa vedem maine daca vor circula trenurile la Teisani si nu e cel mai serios operator ,seriosi sunt via terra sau regiotrans TFC are doar tentative de imagine.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: 914 : Strehaia - Motru Hm.   Dum 05 Ian 2014, 17:51

Saptamana asta se afla verdictul cu acel numar de km si subventia. In functie de asta dar si de materialul rulant disponibil aflam daca vor intra sau nu pe Teisani, Targoviste si Pietrosita. Chiar daca intra pe aceste 3 secti vor intra cu plata TUI asa ca daca nu merge treaba dupa 2-3 luni poate sa-si ia jucariile si sa plece.

Lumunita de unde sti ca din februarie se anuleaza trenurile de pe Cluj-Oradea ??
Sus In jos
Lumunita Stana

MesajSubiect: Re: 914 : Strehaia - Motru Hm.   Dum 05 Ian 2014, 18:45

Lam auzit pe un controlor sau sef de tren nu stiu ce angajat al TFC era,si vorbea la telefon ca din vara pe Felix nu mai este niciun calalator si costurile sa intretina linia sunt foarte mari si oricum in februarie se termina contractul si decat sa ramana cu 6 curse Oradea-Cluj se vor anula,si tot aceea persoana care vorbea la telefon spunea ca din martie o alta firma va lua cele 6 trenuri la aceleasi ore insa tot aceea firma ar vrea impreuna cu consilul judetean sa remedieze aceea problema de 12 metri la Cordau si circule cu trenuri Oradea-Tasad la ore de naveta ,cat despre Tasad-Holod spunea ca este nerentabila aproape toate haltele sunt departe de sate iar de acceea va ramane linie inchisa,dar de acum pana in vara nu vom vede tren la Felix dar poate atunci va circula pana la Tasad  :shock: 
Sus In jos
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member

Numarul mesajelor : 6147
Reputatie : 8043
Data de inscriere : 06/04/2012

MesajSubiect: Re: 914 : Strehaia - Motru Hm.   Dum 05 Ian 2014, 18:54

Pe Cluj-Oradea sint destui calatori. Cel putin cu DH2-uri se descurca de minune. Probabil Vineri dupa-amiaza spre oradea si duminica dupa-amiaza inapoi de Cluj au nevoie de VT-uri.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: 914 : Strehaia - Motru Hm.   Dum 05 Ian 2014, 18:59

Asta ar fi o explicatie sa plece din Ardeal si sa vina in Sud unde au multe secti, dar pana atunci nu putem sa ne bazam pe ce auzim, pe zvonuri etc...
Sus In jos
cristi CFR
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 3265
Varsta : 27
Localizare : Timișoara
Reputatie : 6384
Data de inscriere : 02/11/2008

MesajSubiect: Re: 914 : Strehaia - Motru Hm.   Dum 05 Ian 2014, 19:00

Citat :
cat despre Tasad-Holod spunea ca este nerentabila aproape toate haltele sunt departe de sate

Tasadul e departe de gara, in schimb Dragesti se afla in localitate, Topesti la fel, de Ceica e mai aproape Incești (sat cam izolat de lume), Dusesti si Zavoiu nu isi au rostul iar Rogoz e in localitate.
Sus In jos
http://tren.transira.ro/
Dr2005
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 12065
Varsta : 27
Localizare : București, Drumul Taberei
Reputatie : 14103
Data de inscriere : 17/08/2011

MesajSubiect: Re: 914 : Strehaia - Motru Hm.   Dum 05 Ian 2014, 19:11

Pentru Strehaia - Motru, Softrans a depus deja hârțogăria pentru 2 perechi de trenuri. Problema e că stația Motru Călători nu mai există, a devenit grupă de linii a stației Motru Est, prin urmare între Motru Est și Motru Gr. Călători nu pot circula trenuri, ci doar convoaie de manevră, iar subvenția se acordă doar pentru trenuri. Se lucrează la un regulament special de circulației pentru ruta asta.

TFC-ul vrea un profit cât mai mare... de aceea și scoate trenurile cu călători puțini. Nu știu de ce am impresia că TFC o să aibă, în 2013, profit mai mare decât Regiotrans (prin martie - aprilie se închide anul fiscal și o să vedem rezultatele).

Lumunita Stana

MesajSubiect: Re: 914 : Strehaia - Motru Hm.   Dum 05 Ian 2014, 19:28

Dupa ce TFC va pleca Dusesti,Zavoiu si inca o statie (cred ca Rontau) vor fi desfintate. Halta Rogoz va fi demolata impreuna cu toate anexele linia spre Dobresti se va scoate si va ramane linia directa fara macazul spre Oradea iar Ceica cladirea este devastata si satul Incesti este totusi departe.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: 914 : Strehaia - Motru Hm.   Dum 05 Ian 2014, 19:47

Acuma o dai cotita ca nu mai vine MAVul?

in primul rind ca nu si-au facut reclama la trenurile de Felix, eu eram in felix si oamenii nu stiau ca exista gara in statiune, daramite tren.
________

nu cumva esti red floare de la linia de Cheresig?
Sus In jos
Lumunita Stana

MesajSubiect: Re: 914 : Strehaia - Motru Hm.   Dum 05 Ian 2014, 20:03

Draga eu asa am auzit depinde daca va veni MAV-ul sau un privat si daca m-io prezinti pe acea red floare nu stiu cine e finndca mam mutat ieri din Cheresig.
Sus In jos
riciu

Numarul mesajelor : 510
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 2889
Data de inscriere : 27/06/2010

MesajSubiect: Re: 914 : Strehaia - Motru Hm.   Dum 05 Ian 2014, 20:07

Multumesc de comentarii, dar eu intrebam de Strehaia Motru care inteleg ca va fi (ar putea fi) operata de Softrans.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: 914 : Strehaia - Motru Hm.   Astazi la 22:18

Sus In jos

914 : Strehaia - Motru Hm.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» 914 : Strehaia - Motru Hm.
» Locomotive clasa 66/67, 70/71 SI 64.
» 222 : Turceni - Dragotesti
» Petitie MT Nr intrate 19008 din 11 Mai 2015
» Strehaia (900)
Pagina 5 din 12Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: MAGISTRALELE DIN ROMANIA :: M 900-